Mutfak Dekorasyonu Çeyiz Eşyası Hakkında Herşey ( Mutfak Araç ve Gereçleri )

arkadaşlar winterbach marka yemek takımı beğendim, hatta 1 değil 2 adet beğendim. ama marka hakkında hiçbir bilgim yok. bilen gören duyan varsa rica ediyorum bana bi yardımcı olsun.....

canım hiç duymadım bi yorum yapamadım şimdi

Arkadaslar birde bn sorayim sizlere.hisar magazasinda hisar mercury tencere seti,monaco tencere seti,mercury duduklu tencere,bahama cezve seti,mercury sahan seti,monaco caydanlik ve cay seti,catal bucak kasik seti,kahvalti takimi ve kutahya porselenden 12kisilik yemek takimi 2490 tl.nasil onerirmisiniz.cwp icin tesekkurler simdiden.

öncelikle şöyle söyliyim parçalar çok gibi göründü ilk başta tek tek saydım fiyat ilkden yüksek geldi ama markanın hisar odluğunu görünce normal karşıladım hisar'ın ürünleri piyasada sayabilceğim bildiğim kaliteli ürün gruplarındandır ayrıca porselen yemek takımı ve kahhvaltı takımıyla birlikde kaşık seti de işin içine girince fiyat normal olduğunu düşünüyorum eğer geç olmadıysa bence mantıklı bir seçim olur :)

merthaba canm ben tost makinesi ve çaycı almak istiyorum.. korkmazdan yana gönlüm ama sence arzummu korkmazmı yada hangi markayı önerirsin.. birde ütüde de herkes Philipsi öneriyor aama madem sen işin i,çindesin hangisi tercih ediliyor ve hangisi daha kalitelidir. şimdiden teeşekkür.. daha aklıma geldikce soracağım :)

şöyle söyliyim çay makinası ve tost makinasında iki markada tercih ediliyor ikkisi nin de kalitesi bence kaliteli ama kendim alıcak olursam ikisini de korkmazdan alırdım fiyatına bakmadan :) tost makinası eğer alıcaksanız çelik olanlarını öneririm ütü için philips bana göre şu an da piyasadaki en kaliteli ütü markalarından biri tefal de düüşünebilirsiniz tercih size kalmış :)

Arkadaşlar Merhaba Benim Adım Defne Mayra 25 yaşındayım

Ailem 1987 den beri züccaciye sektörü ile uğraşmaktadır. Ben ise 10 yılı aşkındır aileme yardımcı oluyorum. Firma olarak Korkmaz, Arzum, Felix, Taç, Gülsan, Özkent ürünlerinin ana bayiliğini Fantom, Tefal Braun, Philips, Arnica,Kütahya ve King gibi markaların ise spotçuluğunu Toptan olarak yapmaktayız.

Burda benim amacım sizlere çeyiz seçimlerinizde elinizden geldiğimce yardımcı olmaktır. Görüyorumki bir çoğunuz daha yeni evlenmekte olduğunuz için sıkı bir çeyiz araştırması yapmaktasınız. Burdan elimden geldiğince sorularını yanıtlamak istiyorum. Aklınızda, kendi sattığı ürünleri över diye bir düşünce olmasın. Biz piyasadaki ürünlerin çoğunu satmış ve ya dükkanımda bulundurmuşumdur. Kaldıki satmadığım Schafer markasının sahibi babamın 30 senelik ahbabı Karaca markası ise 10 senelik dükkan komşumuzdur. Çeyiz eşyasının ne kadar önemli olduğunu biliyorum ve buna saygı duyuyorum o yüzden aklınızda hiç bir şekilde soru işareti bırakmadan sorularınızı cevaplamak istiyorum. :)

çeyiz hazırlamak için en iyi marka hangisi?

selamlar:d ben genelde karaca biev tefal korkmaz tercih ediyorum. sormak istediğim karacanın elegance serisi çata kaşık takımı. şöleki 12 kişilik aldım ve bu bnm günlük kullanacağım takım olacak. sizce çok sorun çıkarırmı? şimdi bievin cheftopth tencererlını alıcam hakkında bilgi sahibimisiniz? birde ddüklü tencere konusunda düşünclerim var. nutrıcook gibi birşey istiyorum ama bıraz tuzlu geelıyorlar:KK70:D ama düdüklü konusunda cok tecrubesızım korkuyorum acıkcası bıraz. daha önce kötü bir tecrubem var. güvenlık olarak hangısını önerirsiniz?

Kız tarafının alacağı çeyizlerin ortalama maliyeti ne kadar tutar?

sneın alcagına göre değişir yavrucumD: ütü var 80 lıra utu var 600 lıra:KK70: ymk takımı var 2000 lıra tabak var 40 lıra:KK70: ben şimdiye kadar aldıklarımı ortada almaya calıstım simdiye kadar 3 4 bın harcamısımdır ortada ne var dersen hiççç:KK70:DD

çeyiz hazırlamak için en iyi marka hangisi?

arkadaş bir altta sorularınıza aslında cevap vermiş markalar benim tavsiye edeceklerim tefal arzum korkmaz hisar imran yetkin braun philips süpürge olarak arnicanın olabilir tahmini mutfak eşyaları için harcayacağın minimum rakam 4000-5000 liradan başlar diye tahmin ediyorum mutfağın en ince ayrıntısına kadar hesap edersek :)

selamlar:d ben genelde karaca biev tefal korkmaz tercih ediyorum. sormak istediğim karacanın elegance serisi çata kaşık takımı. şöleki 12 kişilik aldım ve bu bnm günlük kullanacağım takım olacak. sizce çok sorun çıkarırmı? şimdi bievin cheftopth tencererlını alıcam hakkında bilgi sahibimisiniz? birde ddüklü tencere konusunda düşünclerim var. nutrıcook gibi birşey istiyorum ama bıraz tuzlu geelıyorlar:KK70:D ama düdüklü konusunda cok tecrubesızım korkuyorum acıkcası bıraz. daha önce kötü bir tecrubem var. güvenlık olarak hangısını önerirsiniz?

clipso kapaklı istiyorsanız düdüklü tencereyi, korkmazında modellerine bakmanızı tavsiye ederim tefale göre biraz daha uygunlar en azından :)) kaşık setlerinde de açıkcası ben karacayı pek tercih etmiyorum yine size kalmış genellikle imran(nehir), korkmaz ve yetkin markalarını kullanıyorum bievin için bi yorum yapamayacağım kusura bakma :) :KK50:

clipso kapaklı istiyorsanız düdüklü tencereyi, korkmazında modellerine bakmanızı tavsiye ederim tefale göre biraz daha uygunlar en azından :)) kaşık setlerinde de açıkcası ben karacayı pek tercih etmiyorum yine size kalmış genellikle imran(nehir), korkmaz ve yetkin markalarını kullanıyorum bievin için bi yorum yapamayacağım kusura bakma :) :KK50:

canım biev için yorum yapamayacağım demişsin ama biev güntay ithalat şirketinindir. ürünleri çinden geliyor altına biev diye marka basıyorlar. bernardo da aynı şekilde. cupcakeli bardaklarından almıştım üstelik bayağı pahalılardı. altına da bernardo diye basmışlar. geçende orion ithalat internet sayfasında pure blanche diye bir markanın aynı cupcakeli bardaklarını gördüm. o zaman uyandım tabi.

Merhabalar :KK3:

Benimde sizlere bir kaç sorum olacak. Yarın çatal bıçak seti+ yemek takımı + tencere seti için bildiğim mağazalara gideceğim.

Yemek Takımı: Kütahya Porselen (Önerdiğin başka marka var mı?)

Çatal Bıçak Seti: Korkmaz veya Nehir

Tencere Seti: Korkmaz (A1700 32 parça Maviş Seti düşünüyorum ama önerir misin?)

Araştırmalarım sonucu bu markalara karar verdim. Sende önerir misin? Birde tencere seti için istediğimi bulamayabilirim bu nedenle başka önerdiğin model var mıdır? :26:

Şimdiden çok çok teşekkür ederim :KK16: :KK54:

merhabalar bende çeyiz hazırlığı içindeyim çok şükür benim tencere vs işim kalmadı ancak yemek takımı kahvaltı takımı almak istiyorum bir kaç markayı araştırdım kütahya, güral, noble life, keramika, remetta sen hangi markayı önerirsin aklım çok karıştı yardımcı olursan seviirim :26:

Merhabalar
Öncelikle bu faydalı topiği açtığın için teşekkür ederim. Ben de yavaştan mutfak eşyalarını almaya başlıcam haftaya. Kafamda belirlediklerimi seninle paylaşmak istedim ki işin içinde olan biri olarak iyisiyle kötüsüyle fikirlerini almak isterim. Şimdi şöyle düşünüyorum :
Misafir yemek takımı Jumbo
Günlük yemek takımı Nehir veya Hisar veya Korkmaz
Çok parçalı çelik tencere takımı Korkmaz
Teflon tencere seti Tefal
Seramik tencere seti Moneta

Fikirlerini paylaşırsan çok sevinirim. Bir de düdüklü tencereyle ilgili hiçbir fikrim yok ne önerirsin?

canım yazdıktan sonra farkettim günlük yemek takımı değil günlük yemek çatal-kaşık-bıçak takımı olacaktı. nehir-korkmaz-hisar dan biri olsun istiyorum. kafada bir milyon şey olunca böyle oluyo :KK70:

canım biev için yorum yapamayacağım demişsin ama biev güntay ithalat şirketinindir. ürünleri çinden geliyor altına biev diye marka basıyorlar. bernardo da aynı şekilde. cupcakeli bardaklarından almıştım üstelik bayağı pahalılardı. altına da bernardo diye basmışlar. geçende orion ithalat internet sayfasında pure blanche diye bir markanın aynı cupcakeli bardaklarını gördüm. o zaman uyandım tabi.

hadi yaa öğrendiğim iyi oldu aslında ürünlerini canlı olarakda bi ara görmek isterim en azından fikir sahibi olalım dimi :)

Merhabalar :KK3:

Benimde sizlere bir kaç sorum olacak. Yarın çatal bıçak seti+ yemek takımı + tencere seti için bildiğim mağazalara gideceğim.

Yemek Takımı: Kütahya Porselen (Önerdiğin başka marka var mı?)

Çatal Bıçak Seti: Korkmaz veya Nehir

Tencere Seti: Korkmaz (A1700 32 parça Maviş Seti düşünüyorum ama önerir misin?)

Araştırmalarım sonucu bu markalara karar verdim. Sende önerir misin? Birde tencere seti için istediğimi bulamayabilirim bu nedenle başka önerdiğin model var mıdır? :26:

Şimdiden çok çok teşekkür ederim :KK16: :KK54:
canım kusura bakma biraz geç oldu sanırım ama porselen olarak eğer kütahyada beğendiğin modeller olmazsa güral da bakabilirsin ama kütahya dan ben memnunum evde de kullanıyorum çatal kaşık takımına gelince korkmaz ve nehir terciherinde yerinde tercihler olmuş bunlara ilaveten hisar olabilir jumbo olabilir maddiyata göre
tencere seti ise A1700 korkmazın senelerdir ürettiği bir modeldir gayet kalitelidir. bulmama gibi bir şansın olcağını sanmıyorum ama olaki bulamazsan yine korkmazın Tombik hiper seti olabilir eğer korkmaz istiyorsan

merhabalar bende çeyiz hazırlığı içindeyim çok şükür benim tencere vs işim kalmadı ancak yemek takımı kahvaltı takımı almak istiyorum bir kaç markayı araştırdım kütahya, güral, noble life, keramika, remetta sen hangi markayı önerirsin aklım çok karıştı yardımcı olursan seviirim :26:

güle güle kullan inş. :) ben güral ve kütahyayı öneririm beğendiğin modeller varsa bunlar olabilir. yoksa yeniden değerlendiririz :)

Merhabalar
Öncelikle bu faydalı topiği açtığın için teşekkür ederim. Ben de yavaştan mutfak eşyalarını almaya başlıcam haftaya. Kafamda belirlediklerimi seninle paylaşmak istedim ki işin içinde olan biri olarak iyisiyle kötüsüyle fikirlerini almak isterim. Şimdi şöyle düşünüyorum :
Günlük yemek takımı Nehir veya Hisar veya Korkmaz
Çok parçalı çelik tencere takımı Korkmaz
Teflon tencere seti Tefal
Seramik tencere seti Moneta

Fikirlerini paylaşırsan çok sevinirim. Bir de düdüklü tencereyle ilgili hiçbir fikrim yok ne önerirsin?

Rica ederim canım asıl zaman ayırıp okuduğunuz için ben teşekkür ederim :KK8:

Yemek takımlarında Kaliteye önem vermişsin jumbo nun hangi modelini aldın bilmiyorum ama genelde piyasadaki şu an en kaliteli ürünleri jumbo üretiyor.(bir sonraki mesajında da kaşık takımı odluğunu belirtmişsin şimdi farkettim, bende öyle anlamıştım zaten :) ) Günlük yemek takımlarında da ideal 3 lüyü bulmuşsun bana göre eğer onlardan da beğendiğin bir model varsa yeniden yorum yapabilirim bunun dışında Yetkin markası da olabilir. Çelik tencere setinde Korkmaz olabilir hisar olabilir eğer paraya kıyarım dersen yanlış hatırlamıyorsam jumbo da da çok parçalı tencere takımı olması lazımdı o olabilir
Teflonda da, elektronik gurubuna baktığımızda Tefal sektörün liderlerinden fakat teflon konusunda kullanmadan yorum yapmak istemedim ama şöyle düşünüyorum eğer tefal yaptıysa kaliteye önem vermiştir sonuç olarak adına leke sürdürmek istemez diye düşünüyorum. Eğer bir alternatifin varmı diye sorarsan taç diyebilirim. Seramik tencere setine gelince yanlış hatırlamıyorsam moneta italyan markasıydı teflon konusunda italyanlar baya iyiydi diye duymuştum (kaldıki Cem'i de italyanlar satın almıştı diye hatırlıyorum yıllar önce ) seramik konusunda ise tencereleri bana göre iyi görünüyor ama bir alternatif soruyorsan Ona da korkmaz diyebilirim gerçekten güzel seramik tencereleri var set olarak varmı bilmiyorum ama ve yine jumbo diyeceğim jumbonun da seramikleri gayet başarılı. Düdüklü tencere konusunda çok iyi birşey istiyorum dersen tefal olabilir ben korkmazın da düdüklülerini beğeniyorum bunlar clipso kapak ama normal kapaklı olsun dersen kendim evde Bilge markasını kullanıyorum. Umarım işine yarar bilgiler olmuştur. elimden geldiğince yorum yapmaya çalıştım. :) :KK55: :KK55: :26:

Son düzenleme:
X