Çevre

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Fight4freedom1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2021
5.336
5.184
Bu aralar aklımı şu kurcalıyor.Çevremizdeki 5 kişinin ortalamasıyız.Ben öğretmenim,meslekte ilerlemeye çalışıyorum.Bir yandan dil çalışıyorum.Hedefim yurtdışına gitmek.En azından şartları zorlayacağım.
Çevremdeki insanlar çalışmayan,çalışıp borcu olan,neredeyse icralık olacak insanlar,ev kadınları...
Eşimin eski iş arkadaşının iş arkadaşı ile tesadüf tanıştık.Beni çok sevdi.Görüşelim diyor.Ancak bazı seylerde farkediyorumki kültür farkı ortaya çıkıyor.
Bu insanlar acaba dibe çekiyor olabilir mi? Ama benden üst seviye insanlar çevremde yok.Ögretmen arkadaşlarım var.Ancak belli yaştan sonra da o samimiyet olmuyor.Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Son düzenleme:
kesinlikle katılıyorum. ben de ne zaman cevremdeki sevdigim kişilerin beni dibe cektigini farketsem istediğim tarzda insanlarla vakit gecirecegim ortamlara giriyorum.
mesela 5 sene önceki işim gercekten boş diyebilecegim insanlarla doluydu. iki gun izin alip vizesiz komşu ülkeye bile gitsem sanki cok ekstrem bir seymis de ailemi ortada birakmisim gibi, ailemi üzüyormuşum gibi, tehlikeli isler yapiyormusum gibi , aykiri biriymisim gibi davranirlardi. sabah aksam trendyoldan kargo gelirdi ofise. ben de aldiysam mesela "aaa ac bakayim, ne guzel link atsana" falan, desteklenirdi. sacma sapan seyler almak icin motive olurdum falan. cevrem cidden bos, alışveriş yapmak dışında hic bir hobisi olmayan insanlarla doluydu. bir gun onlara benzemek üzere olduğumu farkettim. hemen eskiden kullandigim siteyi aktif edip is cikisi/haftasonu gönüllü turist gezdirmeye basladim. bir anda cevrem, mesajlastigim kisiler bir çanta dolusu esyayla dunyayi gezen, bu onlarin normali olmus dunyanin her yerinden insanlarla doldu. benim "aşiri" bir insan olmadığımı, kendi kategorimde "normal" olduğumu tekrar farketmis oldum. yeni yerlere gitmek icin aradığım gazi almis oldum:)
cok yakin bir arkadaşim var. akrabam aslinda. o da ogretmen. ve cidden tüm cevresi atanip memur oldu diye hayat hedefini tutturup yasamayi unutan insanlarla doluydu. o da kendi okul çevresiyle instagramda meshur olan kafelere gittigi, populer yerlere guzel kiyafetlw gidip foto çekindiği bir donemden gecip hep eleştirdiği insanlarla benzediğini farketti. sonra cevresini değiştirmek icin sanatin bir alanında pahali bir kurs almaya basladi. entel dantelin cok oldugu bir alan diyeyim:) kurs bittikce bir ust seviyeyi aldi. derken bir arkadaşın yonlendirmesiyle tezsiz yuksek lisansa basladi. sonra cok basarili oldu, sinavlara hazirlandi tezli lisansa basladi. simdi haril haril tez yaziyor, master alaniyla ilgili yerleri geziyor, soylesilere katiliyor. okulda derslerini de azaltti yuksek lisansa yetisebilmek icin. simdi cevresi tam hayal ettigi gibi entel takimi:))

size de tavsiye ederim. cevreniz sizi elbette kendine benzetir. memnun degilseniz elinziden geleni yapip cikin o cevrden

Ablası yalnız sen kayın kayın kayın, kayınvalide, ev araba araba diye kafayı bozmuş birisin. Öyle yüksek bir kariyerin falan da yok belli. İnşallah başarılı ol tabii de bu egoyu anlayamadım sendeki. Belki de sen zaten bulunduğun çevreye aitsindir. Bi düşün bunu

Bu aralar aklımı şu kurcalıyor.Çevremizdeki 5 kişinin ortalamasıyız.Ben öğretmenim,meslekte ilerlemeye çalışıyorum.Bir yandan dil çalışıyorum.Hedefim yurtdışına gitmek.En azından şartları zorlayacağım.
Çevremdeki insanlar çalışmayan,çalışıp borcu olan,neredeyse icralık olacak insanlar,ev kadınları...
Eşimin eski iş arkadaşının iş arkadaşı ile tesadüf tanıştık.Beni çok sevdi.Görüşelim diyor.Ancak bazı seylerde farkediyorumki kültür farkı ortaya çıkıyor.
Bu insanlar acaba dibe çekiyor olabilir mi? Ama benden üst seviye insanlar çevremde yok.Ögretmen arkadaşlarım var.Ancak belli yaştan sonra da o samimiyet olmuyor.Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.
Hangi kültür farkı?
Engelli aracını devletten cebe indirip üzerine konu açıp duran kişi mi söylüyor bunu be shahahhs

Çevredeki insanlar fakir parasız diye sizin paranız buharlaşmaz. Çevrenizdeki insanlar kültürsüz vizyonsuz diye sizin kültürünüz de buharlaşmaz. Onların sizi dibe çektiğinizi düşünüyorsanız bir de tersinden bakın demek ki siz de onları yukarı çekmiyorsunuz. Sizden zengin kültürlü insanlar niye sizi yukarı çeksin. Ha aralarında sıkılıyor bığuluyorsanız alt üst farketmrz zaten arkadaşlık etmeyin

Hayda , bundan sonra sadece konuyu değil ilk sayfadaki yorumları da okuyacağım her zaman. Konu sahipleri kendilerini övüyor, altta diğer üyeler gerçekleri ortaya çıkarıyor.
Sen şimdi evde oturan, borç harç içinde yaşayan kadınları kendine denk görmüyordun ama, onlara sorsan kafana taktığın araba olayını, büyük görgüsüzlük diyecekler belki.

Araba konunuzu bilmiyorum bu konu hakkında konuşursak evet insanlar takıldığı insanlara benzerler.universite okurken çok Cool dum.kitap okuyup tpyatro sinema gitmek kendimi gelistirmekti işim gücüm.uni bittikten sonra orada çalışmaya basladim hep hocalar ile oturdum kalktım.pandemi de hastaneye gorevlendirildim.baya dibe cekikdigimi düşünüyorum muhatap olduğum kesim değişti cunku.1 yıl doğum iznine ayrıldım gunlere katılmaya başladım annemle.hep dedikodu.biri birine laf vuruyor öteki beriki ne söylerse dalga geciyor.baskadi evini eşyasını kocasını övüyor iyyy.hemen uzaklaştım o çevreden.insan insana benzer

Öğretmen olarak meslekte ilerlemenizi açıklar mısınız?
Müfredatın dışına çıkıp çocuklara daha iyi eğitim mi ,diyalog mu nasıl ilerliyorsunuz?
3 Sınıf insan belirlenmiş. Çalışan,çalışmayan,ev kadını.
Bu ev kadınları evde yatıyor mu?
Bunu merak ediyorum ciddi soruyorum yatıyor mu?
Lütfen kendinizi överken başkalarını gömmeyin. Onların gözünde sizde kültür farkı olan biri olabilirsiniz

Ah kiyamam ya gorende nasada calisiyor sanir 🤣 aynayi kendine cevir dogruyu bulacaksin.

Sizi aşağı çeken, sizi geliştirmeyen, enerjinizi sömüren insanlardan uzak durun :) kısa ve öz.

Ablası yalnız sen kayın kayın kayın, kayınvalide, ev araba araba diye kafayı bozmuş birisin. Öyle yüksek bir kariyerin falan da yok belli. İnşallah başarılı ol tabii de bu egoyu anlayamadım sendeki. Belki de sen zaten bulunduğun çevreye aitsindir. Bi düşün bunu
Profil i kapalı göremiyorum hani oratk arabayı satmaya çalışan bir üye vardı o mu

Saçma ve sığ düşünce olduğunu düşünüyorum.
İnsan kendi hayatını kendi şekillendirir.

Tabi şans ve kaderde etken.

Etrafındaki 5 kişi sana bu mesleği yap- burda yaşa- onla evlen- vs vs demez yani.

Eşim şirket sahibi ben sosyal hizmetlerde çalışıyorum ve etrafımızda her tür insan var.

Çalışmayanda - iş insanıda - orta gelirlide vs vs.

İnsanları karakterlerine göre değerlendirin cüzdanına göre değil.

Bi doktoru tırnak içinde temizlik görevlisinden üstün kılan ne? Aldığı maaşmı?

Veya eşim şirketin sahibi diye şimdi etrafındaki işçilerinden üstünmü?

Ayaklarınızı sağlam basın ve hayatta ilk etapta en önemli şeylerin karakter ve insanlık olduğunu unutmayın.

Bir insan isterse dünyaca zengin olsun karakteri yoksa beş para etmez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X