Kekler - Pastalar Cevizli Meyveli Yaş Pasta-Sütaş Süt Sponsorluğunda

Eki Görüntüle 2062600 mehaba hanimlar:KK60:
aslinda katilmicaktim ama bir cesaret geldi ve katilayim dedim hakkimizda hayirlisi olsun elimden gelenden fazlasini yapmaya calistim pastam belki basit gorunuyordur ama sabahin 7 sinden bu 11.30 a kadar ugrastim ..:confused:
buarada esimin ve kizimin pastalarini hep kendim yaptim ama hazir satilan pandispanyalardan yapardim busefer ilkdefa pandispanya yaptim:hamarat::super:

PANDISPANYA MALZEMELERI
4 oda isisinda yumurta
1 su bardagi seker
3 yemek kasigi süt
2 kabartma tozu
1 vanilya
1su bardagi un
HAZIRLANISI
hemen hemen herkesin bildigi gibi yumurta ve sekeri kopuk kopuk oluncaya kadar cirpiyoruz ama yumurta akiyla sekeri ayri bir sekilde katilisincaya kadar cirparsaniz hamurunuz daha iyi sonuc verir.. cirptiktan sonra sutumuzu ve diger malzeleri de cirptiktan sonra harcimiz hazir . dikdorgen bir tepsiye yagli kagit serip harcimizi dokup 170 derfe firina koyup pismesini bekliyoruz.
pistikten sonra kekimizi sogutup uygun buyuklukte bir kap koyup kabin kenarlarindan keserek iki adet kek cikarmis olucaz.
cikan pandispanyanin burini uygun bir zemine koyup 2 yemek kasigi sutle islatip kremamizi koyup muzumuzu dilimliyoruz ve 2. pandispanyayla uzerini kapatip kalan kremayla yanlarini sivaliyoruz veya pandispanyayi islatmadan krema surmeden tekerlek gibi kremamizin uzerinde yuvarliyoruz ve sonra kenarlarini duzeltiyoruz ve enaonunda susleme islemini gecilir.

MUHALLEBISI ICIN MALZEMELER
3 su bardagi süt
1 bucuk yemek kasigi un
1 yemek kasigi nisasta
yarim su bardagi seker
1 pk.vanilya
HAZIRLANISI
ocagimiza aldigimiz tencereye butun malzemeleri katip kaynayincaya kadar karistiriyoruz kaynadiktan 2bicuk dakka sonra altini kapatip sogutmaya aliyoruz ..
soguduktan sonra 1 paket kremsanti katip cirpiyoriz
Eki Görüntüle 2062585
Eki Görüntüle 2062586

Eki Görüntüle 2062587

SÜSLEMEK ICIN
3 adet muz
1 adet murdum erigi
pasta sekerleri
ceviz
Eki Görüntüle 2062612 Eki Görüntüle 2062600
Ellerinize sağlık,sizin pastada çok hoş gözüküyor.

Cok kotusun utanir insan boyle guzel pasta yapilir mi? :KK43: icim boyle gitti gitti gitti bir daha da gelmedi. :110: ellerine saglik melegim basarilar dilerim ki! :KK200: son olarak 1 dilim rica edebilir miyim?:kk77:

Cok kotusun utanir insan boyle guzel pasta yapilir mi? :KK43: icim boyle gitti gitti gitti bir daha da gelmedi. :110: ellerine saglik melegim basarilar dilerim ki! :KK200: son olarak 1 dilim rica edebilir miyim?:kk77:
tesekkur ederim periiiiiim begenmene de cok sevindim mutlu olduuuum ❤❤❤sen gel yanima ven sana ozel pasta yapcam:KK200::KK37::KK37:

X