Caydanliklar, kasiklari temizlerken...

EflatunSu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2007
532
2
46
kızlar çaykaşıklarım ve bardaklarım zamanla sararıyor.önceden çamaşır suyunda bekletiyordum.çok işe yarıyor ama artık kimyasal madde kullanmak istemiyorum.sağlık açısından zararsız alternatif bilgisi olan varmı?varsa benimle paylaşabilirmi?

Çamaşır suyu çok zararlı bildiğim kadarıyla üstelik kireç çözücülerde öye..

Örneğin çaydanlığımın kirecini temizlemek için limon tuzu kullanıyorum..Biraz limon tuzu ve su ile kaynatıyorum..Kaşıklar içinde denedim işe yaradı..Ayrıca kaşık yada çatallarınızı sirkeli suda bekletmek yada tuzla ovalamak da hem sağlıklı oluyor hem iyi sonuç veriyor..

limontuzunu yarın hemen deneyeceğim.kimyasal çözümlerden mümkün olduğunca uzak durulmalıymış.alternatif önerin için teşekkür ederima.s.

limontuzunu yarın hemen deneyeceğim.kimyasal çözümlerden mümkün olduğunca uzak durulmalıymış.alternatif önerin için teşekkür ederima.s.

Canım bende sinir oluyorum sararan kaşıklara limontuzunda değil limonda bekletiyorum çaydanlığımı da birazda ovuyorum ama CADIARZU limontuzu daha iyi olur herade:teytey: deniycem..

güzel fikir valla bende deniycem.daha sağlıkı..a.s

ben memnun kaldım.fikir için teşekkürler berşule..insanın içine sinmiyor kimyasal maddeler valla.sizde deneyin kızlara.s.

bende ablamdan bı yontem ogrendım .bol suyu kaynatın ıcıne matık deterjan atın cok degıl az ve bıraz beklesın .su ılıyınca kasık catallarınızı yıkayın.tekrar bol sıcaksu kaynatıp bu seferde haslama usulu durulayın.kasıklarınızın parladıklarını goreceksınız.yerimseniben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…