Çay içiyormusunuz?

AskKirintisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
4.815
30
19 haftalık hamileyim, doktorum kahve içme demişti çayı sormak nedense aklıma gelmedi, hamile kalmadan önce günde 7-8 bardak çay içerdim ama hamile kalınca günde 2 ya da 3 barak içiyorum tabi açık içiyorum.Çayı çok severim, sizce kendimi fazlamı sıkıyorum, çevremdekiler çaydan ne olacak diyorlar ama ben tereddütlüyüm, birde öyle bir kahve çekiyorki canım, burnumda tütüyor kokusu.

Benim doktorum içme demişti, ben de kendisini dinlemedim ve günde 1-2 bardak açık çay içtim. Zaten bana peynir de yeme demişti. Neyse. Kahvenin yasak olmasının nedeni içindeki kafein ve günlük 200 mg üzerindeki kafein düşük riskini iki kat arttırıyor. 200 mg kafein yaklaşık 2-3 fincan kahve, bir litre kola demek.

Çayda da kafein var, ama tabii kahve kadar değil. Çayına ve demine göre değişmekle birlikte bir fincan çayda yaklaşık 30-70 mg kafein olabiliyor.

O yüzden sayıyı abartmamak ve demli içmemek kaydıyla çayın çok da problem olduğunu sanmıyorum. Bu arada yeşil çay da deneyebilirsin, yeşil çayda normal çaydan daha da az kafein var.

Bu arada düşük riski ilk 20 hafta için. Bundan sonraki çay-kahve fazlası düşükten ziyade büyüme geriliğine katkıda bulunabiliyormuş.

Teşekkür ederim bilgilerin için, çay yerine ne içiyorsun, bitki çayları tavsiye edilmiyor akşama kadar millet çayı kahveyi götürüyor ben öylece bakıyorum :çok üzgünüm:

Teşekkür ederim bilgilerin için, çay yerine ne içiyorsun, bitki çayları tavsiye edilmiyor akşama kadar millet çayı kahveyi götürüyor ben öylece bakıyorum :çok üzgünüm:

Normal çay ya da yeşil çay. Bitki çayı olarak ıhlamur içtiğim oldu, adaçayı hiç içmedim rahimde kasılma yapıyormuş diye. Bir kaç kez kola içtim, beş ayda iki kere Türk kahvesi, 2-3 kere de dışarıda kafeinsiz kahve içtim.

Anladım canım, şu teşekkür butonları kaldırılmasa idi ne olurdu sanki

ben 36. haftaya girdim. ilk 5 ay tiksindim çaydan, ondan sonra günde en az 2-3 bardak içtim. çay demir emilimini azaltıyor ve kansızlığa neden olduğu için tavsiye edilmiyor tabi içindeki kafeini de unutmamak lazım. ama ben çok şükür ne kansızlık ne de başka sorun yaşadım çaydan. zaten açık içiyorum ayda yılda bir nescafe içerim. bazen türk kahvesi de içiyorum duyduğum kadarıyla onun zararı yokmuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…