Çatlatma iğnesinden sonra kanama

SenihaF

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2023
87
13
31
Merhalar,

14.02.2023 salı günü saat 10:00 çatlatma iğnesi oldum aynı gün akşamı ve dün akşam ise değerlendirme oldu genelde 36 yada 48 saat diyorlar fakat bazı durumlar sebepli 2 gün değerlendirme oldu az önce işe çamaşırda kahve tonunda avuç içi kadar sıvı bir akıntı şeklinde kanama gördüm normal midir acaba

İyi günler normalde iğneden 10 gün sonra olunca yerleşme kanaması deniyor ama çok yeni daha bence bir doktorunuza da danışın ihmal etmeyin telaş yapmayın, bende 14 şubatta saat 14:00 da çatlatma iğnesi oldum dediğiniz gibi bizde de iki gece değerlendirme oldu ilk gün hiç ağrım yoktu dün gece başladı ağrım bel ağrısı şeklinde 2. Gecede değerlendirmede çok canım yandı bu sabah kalktığımda kasık ağrısıyla kalktım

Cok teşekkür ederim, kasık batmalarim oldu ben acaba enfeksyon falan mi dedim başka hiç belirti yok sabredip 14 günü bekleyeceğim ama yarın kontrol vardı kadin doğumcum da çatlama varmı diye bakacak vz hep alttan bakıyor ona durumu bildiriym o zaman. Sizinde inşallah çok güzel sonuçlarınız olur rabbim umudumuzu boşa çıkarmasın =)

Amin nerde kim istiyorsa nasip etsin Rabbim inşallah, Ne güzel bakın doktorunuz ilgili kontrol için çağırmış benim doktorum bu saatten sonra Allaha teslim et dedi kendini kontrole falan çağırmadı siz böyle diyince acaba bende mi gitsem diye düşünüyorum şu an :) siz de pcos var mı?

Yumurtlama tembelliği vardı, ve çok düzensiz di tıbbi terimini bilmiyorum yalnız kanama değmiş onu anladık =) ama afedersiniz ishal hali yaptı iğne o kadar

Yumurtlama tembelliği vardı, ve çok düzensiz di tıbbi terimini bilmiyorum yalnız kanama değmiş onu anladık =) ama afedersiniz ishal hali yaptı iğne o kadar
Birde bende yumurtlama için hap kullandım klomen 6.gunde bakti solda iki yumurta idi ilski önerdi 4 gun sonra hem sağ hemde solda yumurta gördü 17 cm 14 şubat da iğne vuruldum ovitrelle bu şekil di durumum

Çok sevindim kanama olmamasına, iğne herkeste farklı tepkiler veriyor galiba bende de affedersiniz kabız yaptı, Sanırım aynı süreçteyiz ikimiz de Rabbim ikimize de müjdeli haberler nasip etsin inşallah, benimde adet düzensizliğim vardı adet olucağım zaman klomen kullanabileceğimi söyledi doktor, adet olamayınca da progestan verdi 12 gün kullandım 4 gün sonra adet oldum sonrasında klomen kullandım adetin 4. Günü günde 2 şer tane 5 gün boyunca adetin 13. Günü kontrolde sağ tarafımda 20-18mm sol tarafımda 20-16 mm yumurtalar gördü 1 tane daha fazla olsaydı yumurta çatlama iğnesi yapamıcağını söyledi şükür sonrasında ovitrelle iğne uygulandı şimdi de korkunç bir bel ağrısı ara ara da kasık ağrısı çekiyorum bakalım

Bunu diğer kullanan larda da okudum, cok teşekkür ederim Şeyma hanımcım aminnnndiyorum yürekten. Bende de kabizdn ishal e çevirdi cidden herkesde farkli bende sık sık batma var ama ağrı ile batmayi ayırt edemiyorum o ayrı hayırlısı olsun inşallah güzel haberlerini alırız

İnşallah yarın hayırlı sonuçları alırsınız buraya yazarsanız çok sevinirim

Gittim Şeyma hanımcım şimdi çıktm, sağ yumurta çatlamış hayırlısı olsun, dedigim gibi ilişki durumu yaptın lmi düzenli dedi evet dedim Adet gecikmede bekliyorum dedi. Ama bu süreçte ilişkiye girilir mi acaba onu sormayı unuttum

Çok sevindim inşallah gebelik oluşur evladınızı kucağınıza alırsınız
bende sabahleyin doktorun sekreteriyle görüştüm geleyim mi kontrole çatlamış mı yumurtalarım dite sordum o da bana tekrar kontrol edince eğer çatlamamışsa kontrol edilenler tekrar iğne yapılır o da başka bir ilaç dedi bu ilacı eğer çatlamamışsa yeni bir doz yapılamayacağı için kontrole gerek yok önemli olan ilişki takvimini uzatıp ilişkiye devam etmen dedi

Bence siz yine gün aşırı olucak şekilde ilişkiye devam edin.. size bir kaç sorum olucak cevaplarsanız çok sevinirim, en son ne zaman adet olmuştunuz? Klomen kullandınız mı ya da baska ilaç çatlatma iğnesinden önce kullandıysanız kaç adet hangi günler kullandınız? Son olarakta çatlamış ya yumurtanız çatlama belirtileriniz oldu mu yani akıntınız sıvı berrak mıydı yapışkan kremdi miydi? Ben su an muallakta kaldığım için bilemiyorum çatlamış mı çatlamamış mı?

Merhabalar Şeyma hanımcım doktorum ile görüştüm devam edebilirsin dedi, söyle ki bende çok adet düzensizliği vardı bu sebeple bir süre dokunmadk cünki gün olarak en fazla 4 gün ileri yada geri atiyor idi. Son adetim 30 ocak dz başladı 4 gun sürdü sonrası ise doktoruma gittim muayene olmak için adet günümü söyledim artık başlayalım diyerek bana klomen verdi 5 gün boyunca günde 2 kere aldım 6 gün muayene oldu solda iki tane dedi istediği ölçüde tekrar ilişki önerdi 4 gun sorna gel dedi gittim. Bu sefer hem sag hemde solda gördü. Çatlatma iğnesi verelim dedi gayet güzel. Onuda salı günü 10 da vuruldum o akşam çarşamba ve perşembe günü birliktelik oldu bugün de çatlama gördü. Yani daha 1 kere kullandım. Belirti olarak ise salı akşamdı dan itibaren hafif batmalara idi bu çarşambadan itibaren yoğun oldu birde şeffaf olarak yoğun akıntı ve afedersiniz ishal durumu oldu o kadar. Şuan da ise adet geçilmesini bekleyeceğiz dedi bu süreç de ise ilişkiye izin verdi

Cok teşekkür ederim Allah razı olsun ikimizde gebelik görelim ikimizde kavuşalım Şeyma hanımcım bu arada çatlama olduğu için ben şimdi bir jel kullanacağım bunu kadın doktorum vermedi ama kadın hastalıklarıni uzmanı ve aynı zamanda eczacı olan bir ebru hanım var ondan aldım. Faydası ise yumurtlama ve çatlama döneminde afedersiniz spermin rahime hızlı ulaşmasını sağlıyor hemde kolaylaştırıyor yani her ilişkiden 15 dk önce vajina ya tüpü boşaltıp15 dakika sonrası ilişki yapıyorum bilgi amaçlı yaşamaktayım.

Bende akıntı aşırı yok ıslaklık var böyle şeffafla beyaz arası anlayamıyorum tabi çatlama oldu mu olmadı mı o kullandığınız jelin ismini öğrenebilir miyim

Daha sadece bel ağrım var o da ilk iki günden daha az, ilişkiyi de doktor gün aşırı diye dün olmamıştı amaan valla aklım allak bullak oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…