Çatlatma iğnesi

(uzun oldu kusura bakmayın)
kuzum ozaman bende 1 hafta sonra gitmelimiyim beni başından saldı adeta gel flan da demedi. Şöyle anlatıyım kısaca ben devlete gittim femara yollayıp gönderdi beni gelmene gerek yok dedi :KK70: ben kullandım ama sonra baktım burda işte şu kadar sonra çağırdı beni doktor flan diyor herkes randevuda bulamadım özele gidiyim dedim. Gittiğimde adetimin bitiminden 4. günümdü (yani adetimden sayarsak 11. gün) 18 mm yumurtan var yarın ovitrelle vurun yarın dedi ben çok sevinmiştim sonra rahim duvarı kalınlığım kaç dedim 5mm dedi olsa bile düşer dedi bende hocam düşmemesi için ilaç flan vermicekmisiniz dedim oda yapcak birşey yok düşer sen adet olunca gel hgs tahliller cart curt eşinin sperm sayıları hızı flan kontrol edip yaptıralım dedi ( Baya bi pahalı oluyor hesaplayınca) Sonra ben cok üzülerek çıktım. Tam sevinmişken kısa sürdü. Sonra araştırdım adetten yeni çıkmışım rahim duvarı zaten inceleşirmiş sonra sonra eğer gebeysen yada adet olacaksan kalınlaşırmış doğru mu kuzum? Burdaki kızlara da danıştım (zaten varya burdaki kızlar tecrübelerini yada napmam gerektiğini söylemese hiç bişey bilmicem çünkü bazı doktorlar bilgilerini kendilerine saklıyor gerçekten bazıları maddiyata çok önem veriyor.) kızlar bana progestan fitil kullan dedi iğneyi yaptıktan snra bende şimdi onu kullanıyorum ama korkuyorumda..
Bu nasıl doktor ya, valla okuyunca sinirlendim, benimde rahim cok geç kalınlaşıyor o da bebegin tutunmasını engelliyor, yumurta çatlayinca rahmin en az 7,5 -8 mm olması gerekiyor, bende yumurta büyüyünce rahim kalınlığı 5 mm di, o yuzden doktoe estrofem duphaston gibi ilaçlar yazdı çabuk kalınlaşsın diye, yumurtanın döllenip rahme kadar gelmesi zaten 1 haftaya kadar sürüyor progestan kullaniyorsan o zamana kadar kalınlaşır inşallah

Bu nasıl doktor ya, valla okuyunca sinirlendim, benimde rahim cok geç kalınlaşıyor o da bebegin tutunmasını engelliyor, yumurta çatlayinca rahmin en az 7,5 -8 mm olması gerekiyor, bende yumurta büyüyünce rahim kalınlığı 5 mm di, o yuzden doktoe estrofem duphaston gibi ilaçlar yazdı çabuk kalınlaşsın diye, yumurtanın döllenip rahme kadar gelmesi zaten 1 haftaya kadar sürüyor progestan kullaniyorsan o zamana kadar kalınlaşır inşallah
valla kuzum bak seninde öyleymişsiz ve doktor önlem amaçlı ilaçları vermiş bilgilendirmiş. Beni düşün bide nasıl sinirli ve üzgündüm.. İğneyi vurulduktan ertesi gün progestan fitil kullanmaya başladım canım inşallah olurda tutar. Saol teşekkür ederim :KK200:

valla kuzum bak seninde öyleymişsiz ve doktor önlem amaçlı ilaçları vermiş bilgilendirmiş. Beni düşün bide nasıl sinirli ve üzgündüm.. İğneyi vurulduktan ertesi gün progestan fitil kullanmaya başladım canım inşallah olurda tutar. Saol teşekkür ederim :KK200:
İyi yapmışsın canim inşallah kalınlaşır bebeğin sana tutunur 🤲🤲🤲sorun yalnızca pcoysa merak etme her türlü tedavisi var

amin inşallah kuzum Rabbim tüm istiyenlere versin içindede bana :KK200: Biliyorum kuzum pcos geçmiyor tedavisi yok ama çok şükür bebek için var :anneadayı::KK200:
Amin canim, ama iyi bi doktor bul önce, pcos hamile kaldiktan sonra bile devamlı kontrol edilmeli bi durum , düşük tehtidi daha cok oluyor ,o yuzden tüm sorunlarını önceden hallede bilicek bir doktor lazim , ben 2.5 senedir cocuk istiyorum cok doktor değiştim sonunda aradigimi buldum beni çözmüş artık sorunlarımın 99% i biliyor ve önlem alıyor

Canım kızlar ılacın etkısı gecınce agrılar gecıyor adete yakın tekrar başlıyor dıye okumustum benım agrım gecmedı canlarım bu normal mi

Amin canim, ama iyi bi doktor bul önce, pcos hamile kaldiktan sonra bile devamlı kontrol edilmeli bi durum , düşük tehtidi daha cok oluyor ,o yuzden tüm sorunlarını önceden hallede bilicek bir doktor lazim , ben 2.5 senedir cocuk istiyorum cok doktor değiştim sonunda aradigimi buldum beni çözmüş artık sorunlarımın 99% i biliyor ve önlem alıyor
kuzum sen hangi şehirdesin

İğnenin kaçıncı günü canim ? Bende geçmişti hamile olduğumu öğrendikten sora yeniden başlamıştı
İğnenin 9.günündeyim canım doktora gtmıstm pazartesı yumurtan catlamıs dedı folık asıt verdı bundan sonra beklıcez dedı o zaman cok yoktı ama smdı kasık ağrım var ve belım de agrıyor iğnenın ilk uc gunu de belım agrımıstı regly sanırım ayın 1 in de ya da 2 sinde olmam gerekıyor daha 1 hafta var

İğnenin 9.günündeyim canım doktora gtmıstm pazartesı yumurtan catlamıs dedı folık asıt verdı bundan sonra beklıcez dedı o zaman cok yoktı ama smdı kasık ağrım var ve belım de agrıyor iğnenın ilk uc gunu de belım agrımıstı regly sanırım ayın 1 in de ya da 2 sinde olmam gerekıyor daha 1 hafta var
İnşallah bebektendir canim iğneden 12 gün sonra test yapa bilirsin

9. 10. Gününde basladi benim canım kasiklarimi yukarı çekiyorlar gibi oluyordu
Regly belırtısı gıbı mı tam tersımıydı benım bazı aylar hıc regly belırtım olmuyor bazı aylar cok sancılı oluyor ama bu kasık agrısı ayakta cok durdukca oluyor tabı kı suan da havalar da kotu üşütmüş olabılceğımı duşundum 🤔 bu gun 9.gunum

Regly belırtısı gıbı mı tam tersımıydı benım bazı aylar hıc regly belırtım olmuyor bazı aylar cok sancılı oluyor ama bu kasık agrısı ayakta cok durdukca oluyor tabı kı suan da havalar da kotu üşütmüş olabılceğımı duşundum 🤔 bu gun 9.gunum
Hem regli ağrısı gibiydi hemde kasıklarımı böyle tutup yukarı cekiyorlarmis gibi ağrı sizlama oluyordu bir de batma
Aynı şekilde belime de ani ağrı giriyordu tek taraflı 5 dk sonra hiç bisey olmamış gibi geçiyordu

Hem regli ağrısı gibiydi hemde kasıklarımı böyle tutup yukarı cekiyorlarmis gibi ağrı sizlama oluyordu bir de batma
Aynı şekilde belime de ani ağrı giriyordu tek taraflı 5 dk sonra hiç bisey olmamış gibi geçiyordu
Yanı belırtıler tutuyor ama kendımı umutlandrmak ıstemıyorum acıkcası

X