Çatlatma iğnesi ve ovulasyon testi

Sedayg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2022
528
102
Arkadaşlar merhaba. Ben bu ay reglin 12. Günü doktora gittim ve yumurtam sadece 12.5 cm idi. Bunun üzerine günde bir adet 75 ml yumurtanın olgunlaşmasını sağlayan iğneyi toplamda 4 gün kullandıktan sonra ayın 18inde çatlatma iğnesi oldum. Çatlatma iğnesinden bir önceki gün ovulasyon testi yapmıştım ve çift çizgi çıkmıştı net bir şekilde. Çatlatma iğnesinden sonra doktor tavsiyesi ile 36 saat sonra birliktelik yaşandı,yani dün akşam. Bugün yine ovulasyon testi yaptım ve ekteki gibi çıktı. Yine net bir şekilde 24 saat içinde çatlayacagi anlamına geliyorsa ve 2 gün önce de yaptığım test 24 saat içinde çatlayacagi anlamına geliyorduysa bu çatlamadı halen anlamina mi geliyor acaba ?

Eklentiler

• IMG_20221220_182645.jpg
    IMG_20221220_182645.jpg
    51,6 KB · Görüntüleme: 247
Arkadaşlar merhaba. Ben bu ay reglin 12. Günü doktora gittim ve yumurtam sadece 12.5 cm idi. Bunun üzerine günde bir adet 75 ml yumurtanın olgunlaşmasını sağlayan iğneyi toplamda 4 gün kullandıktan sonra ayın 18inde çatlatma iğnesi oldum. Çatlatma iğnesinden bir önceki gün ovulasyon testi yapmıştım ve çift çizgi çıkmıştı net bir şekilde. Çatlatma iğnesinden sonra doktor tavsiyesi ile 36 saat sonra birliktelik yaşandı,yani dün akşam. Bugün yine ovulasyon testi yaptım ve ekteki gibi çıktı. Yine net bir şekilde 24 saat içinde çatlayacagi anlamına geliyorsa ve 2 gün önce de yaptığım test 24 saat içinde çatlayacagi anlamına geliyorduysa bu çatlamadı halen anlamina mi geliyor acaba ?
Canım anlayamadım iğne etkisi olabilir ovulasyon

Çatlama belirtisi yaşadınız mı peki

Bende iğne oldum sizin gibi ovulasyonla takip ettim ama güvenemiyorum iğne etkisi olabilir

Çatlama belirtisi yaşadınız mı peki
Evet çok fazla. Hatta öyle akıntılarım oldu ki şeffaf uzayan yumurta kıvamında, ben daha önce yumurtam olgunlaşmiyormuş demek ki dedim kendi kendime kasıklarıma bir kaç gündür ara ara giren ani anlık ağrılar da var sağ ve sol tarafıma

Bende iğne oldum sizin gibi ovulasyonla takip ettim ama güvenemiyorum iğne etkisi olabilir
Ya bilemiyorum kafam çok karıştı. Hani zaten değerlendireceğiz bu 1 haftayı gün aşırı ama çatlatma iğnesine rağmen çatlamadı mi acaba diye düşünüyorum

Ya bilemiyorum kafam çok karıştı. Hani zaten değerlendireceğiz bu 1 haftayı gün aşırı ama çatlatma iğnesine rağmen çatlamadı mi acaba diye düşünüyorum
Bende onu düşünüyorum insan bilemiyor kis olur diyede korkuyor gün aşırı dedi bizimkide ama biz her gün degerlendiriyoruz çünkü yumurta 2 3 gün çatlamış durabiliyod diye duydum bir gün yapmasak risk olucak

Bende onu düşünüyorum insan bilemiyor kis olur diyede korkuyor gün aşırı dedi bizimkide ama biz her gün degerlendiriyoruz çünkü yumurta 2 3 gün çatlamış durabiliyod diye duydum bir gün yapmasak risk olucak
Sizin de mi ovulasyon testini benimki gibi çıktı ?

İğnenin etkisidir canim.
Yani internetten baktım çatlatma iğnesine rağmen yumurtanın çatlamaması düşük bir ihtimalmiş. Zaten 2 yumurtam vardı biri hiç gelişmemişti diğeri için de gelişsin diye bu yollari denedik. Yani son iğneden önce de doktor kontrolünde 2 den fazla yumurtam yoktu. Heralde var olanı da çatlatmayıp kiste dönüştürmüyordur değil mi ...

Aglicammm ben de neden belirti yok ya 6. Gün ağrım yok akıntım pek olmuyor 😭

Canım üzülme benimde 5. Gün bir gün var aramızda benimde hiç akıntım olmadı benim zaten hiç olmaz herkesin farklı bazıları yumurtası catlayinca da akıntım oluyor diyor ama benim hiç olmaz

Ama ben sizi hatırlıyorum bir önce açtığım konudan. Ben doktora gittiğimde akıntım var demiştim bizim için akıntı belirleyici unsur değil ultrasonla bakmam lazım demişti. Yani modunu düşürme yumurtanin geliştiğini görmüşse doktor o belirtiler de zaten yumurta gelişti 24 saat içinde çatlayacak demek.

Ama catladaysi ultrasyonda iğneden önce gormezmiydi catladigini
İşte ovulasyon testinin pozitif çıkması çatladığı anlamına değil de olgunlaştığı ve çatlayacagi anlamına geliyormuş. Zaten son doktora gittiğimde de 17.93 tü üstüne bir doz daha iğne olup sonea çatlatma iğnesi oldum işte yani tahminimce 20 olabilir boyutu çatlatma olduğumda

Demekki o iğneden önceki test çatlama yakin
İşte ovulasyon testinin pozitif çıkması çatladığı anlamına değil de olgunlaştığı ve çatlayacagi anlamına geliyormuş. Zaten son doktora gittiğimde de 17.93 tü üstüne bir doz daha iğne olup sonea çatlatma iğnesi oldum işte yani tahminimce 20 olabilir boyutu çatlatma olduğumda
Olduğu için o şekilde çıktı iğneden sonra da catlamistir inşallah

X