Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
Arkadaşlar merhaba..Ben nette araştırma yaptım geçenlerde...Bazı evde yapılabilecek bitkisel çatlakları azaltabilecek 2-3 tane formül yazmıştım 82.sayfada var sanırım...Neticede kremlerde bir çok bitkilerden yapılıyor ve benim yazdıklarımıda doktor siteleri bitkilerin iyi gelen formülleri sitesinden yazdım bende en son onu kullanacağım...Benim daha bu sene oldu çatlaklar kahretsin 2 yılda 10 kilo aldım ondan böyle oldu bilsem öncceden önlem alıp nemlendiricilerle korunurdum...İsterseniz benim yazdım bitkisel formülleri okuyun bende olmadı onlarıda uygulayacağım...Birde şunuda düşünelim arkadaşlar bazılarına iyi gelen kremler bazılarımıza iyi gelmiyor bu gayet doğal hiç bir cilt birbirine uymuyor ki...Geçmişte ben ölümcül bir hastalık geçirdim...%20 yaşama şansı verdiler ve bir sürü o hastadan yatıyordu hastanede...Herkese aynı ilacı kullandılar ben ve 1 kişi daha iyi olduk...Her bünyeye her şey fayda edemiyor böylede düşünelim...Birde benim bir fikrim var dermatoloji dernekleri vardır...Topluca araştırıp oralara yazı yazıp baskı yapalım bu konuda araştırma yapsınlar laboratuvarda da çaresini bulsunlar her hastalığa çare var bu onların yanında çok basit kalıyor bunada bulsunlar diye yoğun talep olursa mutlaka çalışmaları arttırırlar...Birlikten güç doğar demişler...Neyse herkese iyi şanslar...

arkadaslar rejene goruntusunu bayagı bır kuculttu ve daha ılk tupdeyım...Catlaklarımda 3 yıllıkdı,fena bı sonuc sayılmaz bence...Bırde gecenlerde aktara gittim,kadın bana kendı hazırladıgı bır kremı tavsıye ettı ama rejene ıle onu beraber kullanman dogru olmaz dedı.Krem bıtınce bır de o vucut yagını denıcem.Kadın cok ıddalı konusuyor valla.Gobegın bır yarısına sur once ve farklı gor falan dıor!!Bakalım,ve o yagda sedece 10 ytl:))

toplamda düzenli olarak 10 gündür acnylese ve medacassol kullanan biri olarak;

ben daha bi' şey görmedim arkadaşlar.
ne soyulma ne yanma ne kaşınma ne bi' şey.
sanki çatlaklarda bi' nev'i "büzülme" gibi bi' durum var ama kendileri aynen duruyor ya!

fakat pes etmek yok.
çünkü hatırladığım doğruysa bu şekilde tedavi deneyen bir arkadaşımız 1 ay gibi bir sürede netice almaya başladığını yazmıştı.

1ay daha umudum var bu kremlerden.
sonra...
oturtup ağlıycam resmen. insan kendini çatlatır mı ya.
ama 14 yaş cahilliğiydi işte.
şimdi ki aklım olsa hayatta oluşmaz bu çatlaklar.
canım çekirdek istiyor mesela; cildime dokunur diye yiyenleri izliyorum artık.

biri bi' bulsa şunun çözümünü var ya
ömrünün sonuna kadar dua alır...

Arkadaşlar ben contratubex ü kullanıyorum 12 gündür renkleri bazı bölgelerde biraz olsun açılmaya başladı...Bugün gene doktoruma gittim ve sordum geçmicek diyorlar diye...Senin ki daha başlangıç başlangıçlarda kırmızı ve mor iken %50 ye varan oranla geçer ama dedi 3 ay boyunca hiç aksatmadan kullanıcaksın...öyle 1 ayla 15 günle hiç bir değişiklik bekleme dedi...3 ay boyunca sabah-akşam bir fiil kullanmamı söyledi arkadaşlar...Eğer başlangıçta ise sizinkide isterseniz sizde deneyin 3 ay...1 ayla bile sonuç elde etmez ancak toparlar birde tabe kilo verdikçe onlar zaten eski düzenine bir nebzede olsa oturacak ve düzelecek dedi...O yüzden kullandıklarınızı uzun vadeli kullanın sizde 10-20 günle jeller etki etmezmiş...

Tabi uygun dediğim çokta ucuz değil ama diğer bir çok 100-200 ytl likten iyi..Yalnız 3-6 ay arası kullanılması gerekiyor bırakmayacaksınız...Ama ben contractubex ünde faydasını gördüm arkadaşlar söyleyeyim...Kolay gelsin herkese...

bugun doktora gıttım çatlaklarım için lazer tedavısıne başlayacaz.öncesınde 15 gunluk krem surulcek ardından lazer...

slm cnmm içini karartmak istemem ama bundan 1,5 hafta önce bende ösel bi merkese gittim laser tedavisi için doktor dürüstçe laserle geçmeyeceğini söledi sadece inceltebileceklerini boyunu kısaltacaklarını söledi ama bunun için garanti veremeyeceğinide söledi tekrar aynı yerlerden yineleyebilirlirmiş hatta bana bi örnek verdi 1 ay önce benim gibi bi müşteri gelmiş onun sadece kollarında varmıştı bası bölgelerde küçültme yapmışlar ama diğer yerler aynı duruyormuş bana tavsiye etmedi ben birascık israrcı oldum ama vasgeçirdi beni başka bi doktor olsa hemen yapalım derdi laserle bile geçme imkanı yok yanee çatlaklar için geliştirilmiş henüs mucise bi çösüm yok ama yinede sen bilirsin klay gelsin cnmm

buarada haftasonu mısır çarşısından aldığım ekoderm diye bi karışım var yapanda dermatologmuş kullanmaya başladım bugün 3 günüm sabah akşam masaj yaparak sürüyorum 10 dk deri altına işliyormuş şuanda ii gidiyo gelişmelerden haber veririm. kaydirigubbakcemile3

ben madecassol ve acnleyse kremlerini hem çatlaklara hem de batıklara kullanıyorum .walla iyi ki kullanıyorum cok işe yarıyor. daha bir ay olmadı kullanmaya başlayalı ben de cok şşaşırdım walla.bir yıla kalmadan bayagı bi iş becercek bu kremler. cok memnun kaldım.maca cok teşekkürler....

bende aynen komple umudumu bu iki kreme bağladım.

p.tesi itibariyle başlayalı 3. hafta oldu.
çatlakların olduğu yerlere baktım mı, hepsi duruyor ama sanki gözümü rahatsız etmiyor.
bir daralma mı diyim, büzülme mi diyim, incelme mi diyim
öyle bir durumlar var.

daha çok erken ama yorum yapmak için.

ama şunu söyleyebilirim ki
benim bu iki kremden İNŞALLAH çok umudum var arkadaşlar...

Arkadaşlar bende lierac diye bir krem var...Bir gittiğim doktorum contactubex ve lierac önerdi bir de nette sürekli iletişim halinde olduğum bir doktor bana lierac ı önerdi...Paris den ithal gelen bir ilaç ve ücreti de 50-60 ytl arası eczanelere göre değişiyor...Bence öneririm bende aldım bugün...%50-60 oranla geçiriyor ki bana contractubex de iyi geldi ve bazı bölgeleri inceltip hatta yok etti...İyi günler...

hatta sağlık karnen varsa daha da ucuza gelecek.

çünkü medacassol sağlık karnesine yazılabiliyor. (eğer imkanın yoksas fiyatı istanbul da 6 ytl)

fakat acnyse karneye yazdırılamıyor maalasef. fakat çk da önemli değil. çünkü fiyatı 3 lira.

imparatoriçe nin dediği süre kadar da dayanıyor.

nancy cim ben daha contractubex ü 15-20 gün oldu ama bu kadar günde bir 5 gün günde 1 kere ya da kullanamadığımda olmuştur yani 10-15 gün düzenli sürdüm diyebilirim...Ama hafif hafif te olsa incelmeler renklerin gitmesi gibi etkiler gördüm...ilacın asıl fiyatı 60 ytl ama ssk ve bağkur karnesi ile alınabiliyor...Şuanda da daha çok etkisi olsun die lierac die paris den gelme ithal bir ürün var onu sabah sürüyorum contractubex üde akşamları süreceğim...Contractubex inan vücdumu resmen soyuyor ve ölü deriyi sanırım atıp yeniliyor resmen cildim soyulup yenileniyor...Ha tabe karar senin ama ben olanları söylüyorum çünkü benimkilerde yeni daha mor ve pembeler...

Merhaba kızlar,
Son yazılanları okuyunca bildiğim bir şeyi sizlerle paylaşmak istedim.Belki daha önce yazılmıştır lakin yeniden yazmakta fayda var..

Çatlaklar ilk oluştuğunda mor renkte ve daha belirgin oluyorlar fakat yeniyken düzelme ihtimali çok yüksek.Lierac vb kremler kullanarak üstesinden gelebilirsiniz inş.

Mor çatlaklar tedavi edilmeyince zamanla beyaza dönüşüyorlar.Evet belki mor renge göre daha az belirginler fakat tedavi süreci daha uzun ve tamamen iyileşme beklemek şu anki bilim teknikle maalesef mümkün değil.

Bendeki çatlaklar beyaz olanlardan ve ergenlikte alınan hızlı kilolardan..
Önce bitkisel bir krem kullanarak başladım tedaviye sonra bonie.. ama pek bir faydasını göremedim.Sonra cilthekimi Habibullah Aktaş'ın tavsiyesiyle (mac'in bahsettiği doktor) acnleyse ve madecassol'a başladım. Kullandığım kullanamadığım zamanlarla birlikte 7-8 ay oldu.(Kışın kullanmak daha kolay.) Tamamen geçti diyemesem de (ki böyle bir beklenti gerçekci olmaz) baya bi silikleşme var çatlaklarımda.Tabi bu da bana tedaviye devam etmem için bir umut.. Onu mu bunu mu kullansam diyen arkadaşlara vakit kaybetmeden bu 2li tedaviye başlamalarını tavsiye ederim.Şimdi keşke bitkisel kremlerle , bonieyle falan zaman kaybedeceğime bu kremlere daha önce başlasaymışım diyorum..

Bu arada Contractubex kremi de merak ettim doğrusu.Cildi soyduğundan bahsediyorsunuz.Acnelyse'in de böyle bir etkisi var. Acnelyse soyuyor madecassol cildin yeniden yapılanmasına,bağ dokunun güçlenmesine yardımcı oluyor.

Hayrlısıyla çatlaklarımızdan kurtulmamız duasıyla...:)

Benimkiler resmen silikleşti ve benimkiler mor ve pembe renk..Ama şöyle bir etki var silikleşiyor ama silikleştikçe belli belirsiz cildimi iyice gerdiğimde görebileceğim beyazlaşarak silikleşiyor hani %50 %60 gider dedi doktor ama silikleşirkende sanmayın ki tamamen yok oluyorlar evt renkleri beyaz gibi oluyor ama çok inceliyor...Lierac daha yeni kullanıyorum 2 ayrı doktorumun söylemesi üzerine...Ama contractubex ciddiyim bütün ciltteki ameliyat izleri yaraları cildi yenileyici etkisi var...Günlerdir güneşten yanmış gibi tüm cildim soyuluyor bu da demek oluyor ki ciltteki ölü deriyi atıp yenileyip yeni deri oluşturuyor ki ben bu etkiyi abartmıyorum 10-15 günde gördüm..Lierac değil contractubex benim çatlaklarımı ve sırtımdakileri resmen yok etti çünkü lierac ı daha 2 gündür kullanıyorum...Ben olanları söylüyorum ücretsiz alma şansınız var hemde 15 günde bir ssk ve bağkur bu kremi veriyor ve 100g yetiyor çünkü ben her yerime sürdüm tüm cildime derim yenilensin oluşcaklarda gitsin die:) Burda sitede baştada okudum geçende söyledim bir bayanın eskiymiş harita gibiymiş vücudu ve yarı yarıya düzeldi diyordu...Benimkilerde düzeliyor ama şu var ki düzeldikçe bazı yerler deminde dediğim gibi cildimi elimle gerince beyazlaşıyor ama ip ince bir beyaz hani belimdekiler yok oldu ama bacağımdakilerin bir kısmı inceldi ve beyazlaşıyor ama tabi şuan ki mor renge göre çok daha iyi...Bu konuyla ilgili bir şey sormak isterseniz ben 2-3 ayrı doktordan yardım alıyorum bu konularda bilgi verebilirim sizede isterseniz...Geçen mail adresimi bi arkadaşa yazmıştım isteyen ordan isteyen burdan sorabilir...İnşallah yok olacaklar arkadaşlar...Yalnız ben inatla söylüyorum cildi içten de yenilemek kesinlikle gerekli bu da ancak ve ancak ağızdan da bir şeyler alarak cildi yenileyici bitkiler,meyvalar olur...Cildi hem içerden hem dışardan yenileyici,hücreleri yenileyici bitkiler var...Ha tabi bunu sitelerde okumadım bu sadece benim söylemim doktorumada gittiğimde soracağım...Bu arada lierac ı sabah contractubex üde akşam sürüyorum ben hani 2 ayrı kullanıyorum...Biri güçlendiriyor vücudumu biride ölü deriyi soyup yeniliyor...Bazı doktorlar contractubex iyi gelmez dediysede benimki iyi gelir dedi ama 3-4 ay kullanma sonucu ve cidden daha 15 günde gördüm faydalarını darısı başınıza arkadaşlar...Oldukça ucun yazdım açıklayıcı olabilmek adına...Kolay gelsin herkese...

evet sonunda 94 sayfayi okudum...sonuç sifir....benim çatlaklarim parmak kalinliğinda ve beyaz..yani ergenlikten kalma ve vücudumun belden aşağisi harita gibi..aylardir çatlaklar üzerinde araştirma yaptim...ben medicasol ve acnelsy son çare olarak uygulamaya vücudumun belli noktasinda başladim yaklaşik 1 haftadir.. şuan ne soyulma ne iyileşme var ve düzenli kullaniyorum..sonucu size 1 ay sonra bildiririm ona göre tavsiye ederim....

lütfen arkadaşlar buraya yazi yazarken kulaktan dolma laflar yerine bizzat kendi uyguladiğiniz yada gördüğünüz tedavi yöntemlerini yazin çünkü gerçekten boş para veriyoruz ve boş vakit harciyoruz.....

ben bir süredir acnelys ve madecassolu kullanıyorum ve gerçekten kısa süredir kullanmama rağmen ciddi farklar görebiliyorum.
özellikle bir şeyi altını çize çize belirtmek istiyorum ki daha önce de burda bir arkadaşın yazısında da okumuştum ama pek dikkate almamıştım.dersimi de aldım tabi ki.. sadece kremleri kullanmak yetmiyor yediğinize içtiğinize de çok dikkat edin. ister inanın ister inanmayın.tedaviye başladım her şey yolundaydı bazı yerler neredeyse geçmişti ama ben sadece bir gün fast food yedim diye yeniden ortaya çıktılar.bir süre de onları yine düzelticem diye uğraştım.aman dikkat diyorumm....:CüvCüv:

bu başlığı 16-12-2006da açmışım sürekli olmasa da arada bir siteye girip yazılanları takip ettim. yazılan şeylerin yarısını denedim. Güzellik uzmanına da sordum.
Arkadaşlar en önemli şey beslenme ve su. beslenmenize dikkat edin ve kendinizi susamış hissetmediğinizde bile en büyük boyda bardağınızla su için. kremler, peelingler, ilaçlar sadece çatlakların görünümünü azaltabiliyor kremleri kullanmayı bıraktığınız anda yenileri oluşmaya başlıyor. Mucize beklerseniz çok hayal kırıklığına uğrarsınız ancak nasılsa geçmiyor diye bakımı da bırakmak olmaz o zaman da çoğalırlar. sürekli bakıma devam ederek yenilerinin oluşmasını engelleyebilirsiniz. Hızlı kilo alıp vermemeye dikkat edin ve vücüdunuzdan en azından nemlendiriciyi esirgemeyin, olan çatlaklarını kabullenmeye çalışın. Ve kullananlar lütfen burada tecrübelerini paylaşmaya devam etsinler ben son olarak gliserin ve vazelin sürüyorum kızlar dün başladım sonuç alırsam buraya mutlaka yazacağım.

5 ay madecassol kullandım..başta faydasını gördüm sandım..ama bıakınca yavş yavaş eski haline döndü..fos çıktı..

ARkadaşlar bende 1 ay oldu contractubex ve 10 gün fln oldu lierac ı kullanıyorum ikisini birlikte kullanıyorum ama benim çatlaklarım daha yeni yani pembe ve mor renkteler ve ben ilaçların faydasını görmeyeceğimi düşünüodum ama inanın çizgiler yok olmaya başladı ve bazıları gitti...Ama şu da var bazıları gittği zaman cildimi çok iyice gerince belli belirsiz beyazlık görülüyor ama uzaktan asla görülmeyecek bir şey cildi ancak gerince oluyor...Birde doktorum bu kremler ile kilo verir isen eğer çok daha faydalı olacak dedi bende 3-4 kilo verdim 1 ayda ve cidden faydasını görüyorum...Hani ben çok memnunum daha 1 ay oldu ve ben 3-4 ay kullancam bunları doktorum öyle söyledi...Umarım sizinkilerde başarılı olur arkadaşlar...Birde ben daha evvelde de söyledim arkadaşlarda yazmış yiyecekler önemli ama şu da var bu çatlaklara ne iyi geliyor yiyecek olarak bazı otlar kaynatılıp içilmesi,sonracığıma ayvanın suyu sanırım kabukları kaynatılıp içilmesi eğer biz kremlerle beraber ağızdan da bir şeyler yiyip içersek onları önleyici içten hücrelerimiz yenilenir...İçten hücreler yenilenirsede eğer git gide çatlakların görünümü azalabilir biraz da olsa ve yeni oluşumlara en azından engel olabilir diye düşünüyorum...

acnelyse madecassol u bi ay kadar kullandım.. baslarda soyulma falam yoktu.. gecen hafta 5 6 gun once bıraktım acnelyse i...sonra cilt doktoruna gittim falan kremler verdi onun tavsiyes,ne uyarak babe krem aldıum ama daha kullanamıorm Nedeni ::::

3 gundur catlaklarım resmen yara oldu acnelyse yusunden.. vıcık vıcık yara hemde.. deli gibi kasınıyorlar.. bacajklarım su an 2. derece yanık gibi korkunclar..dunden beri aglıyorum resmen psikolojim bosuldu...banyo bile yapamıorm...

hepinise tavsiyem sakın netteki hiçbişeye guvenmeyin... eer bu yaralar gecmesse naparım bilmiorm..
yok nette o doktor acnelyse kullanın demiş falam.. inanmayın gercekten....nette olan bi cok seye guvenmiorm artık..bi doktora danısarak sorunlarınısı halledin arkadaslar...

X