Çatlak tedavisi

Çatlaklara ten renginde medikal dövme yaptıran yada yaptırmış tanıdığı olan var mı
Dövme hiç bir zaman yapıldığı renkte kalmaz dolayısı ile yapmanın mantığı yok yine renk farkı olacak

İnsanlar ameliyat izlerini, virtiligo lekelerini, faça izlerini yaralarını bu dövme ile kapattırıyolar. Bence gayet mantıklı. Yapan yere mail attım ömür boyu kalıcı lakin kusursuz ten vadetmiyoruz hiçbir iz yüzde yüz kapatılamaz sadece minimuma indiriyoruz dediler. Bizde durumu kurtarmaya çalışıyoruz zaten siyah dövme gibi aşırı renk değişikliği olmaz ten rengi dövmede ki kaç yıl sonra kim bilir o da dövmenin kalitesine bağlı artık.

makrofaj (cilde eklediğiniz dövmenin rengini alıp götüren çöpçüler) bunlar ile ilgili birçok makale ve video izlediğim için söylüyorum daha kötü görünecek cildiniz hiç bir zaman aynı renkte kalmadığını bilerek yaptırın yazın cildiniz daha koyu olurken kışın renginiz açılıyor dolayısı ile dövme yaptığınız renk yavaş yavaş solan bir renk olacağı için her daim o renk farkı daha çok gözünüze batacaktır.

Uzun yıllar içinde solacağında hepimiz hemfikiriz ama daha kötü olması için sebep ne?Başka bir renge dönüşmeyecek ucuz ve adi kalıcı makyaj dövmeleri gibi, ten rengi dövme sadece çok uzun zaman içinde solacak. Soluyor olması zaten beyaz olan bir çatlağı daha beyaz yapmaz. En kötü hal çatlaklı durum zaten. Yazın yine bronzlaştığımızda da en kötü hal ışıl ışıl olan şuanki beyaz durumumuz. Solsa bile şuan ki beyazlıktan ve ışıldamadan iyidir. Yani kısaca olabilecek olan en kötüsüdeyiz. Bu medikal bi durum yani meme kanserinde memesi alınmış kadın neden solacağını bile bile meme ucu için medikal dövme yaptırıyorsa benzer sebep bizimki de. Bu daha kötü olması hakkında makalelerde ne yazıyor tam olarak. Atar mısın bana makaleyi. Scholardan baktım bulamadım.

Kızlar Merhaba ; Çatlak problemi insanın özgüvenini yerle bir ediyor. Kadin oldugunu hissetmekte zorlanıyorsun. Hele birde o purussuz vucutlari gorunce. Kilo alip vermekten kaynaklı asiri catlak problemim var. O kadar cirkin bi goruntuki beni anlayabiliosunuzdur. Dun itibariyle 17.50 liraya eczaneden Madecassol temin ettim birde kalcamda sivilce problemi yasiyorum. Dustayken sert sekilde kese yaptim vucuduma ciktiktan sonra nivea sıkılastirici vucut yagiyla butun vucudumu masaj yaparak yagladim sonrasinda madecassol kremini masaj yaparak yedirdim 10 dakika oyle bekledim emsin vucudum diye. Sabah kalktim kalcamdaki sivilceler sönmüş duzenli kullanima devam edicem sonuc alir veya yeni bisey ogrenirsem size bilgi vericem. Umarim iyi sonuc elde ederiz..

:) Ben kendi fikrimi nedenleri ile birlikte beyan ettim yaptırmak isteyen yaptırsın ben sadece daha kötü olacağına eminim kimseyede bişey kanıtlama derdim yok dövmeler ile başarılar

:) Ben kendi fikrimi nedenleri ile birlikte beyan ettim yaptırmak isteyen yaptırsın ben sadece daha kötü olacağına eminim kimseyede bişey kanıtlama derdim yok dövmeler ile başarılar

Daha önceki yorumlarından da anlaşıldığı üzere buraya çözüm odaklı değil muhalif olmak için girmişsin. Üzgünüm ama kimsenin tutarlı olup olmadığı bile belli olmayan fikirlerine ihtiyacımız yok deneyime ihtiyaç var. Nedenleriyle uymayan fikirlerinle emin olmak gülünç. burda fiziksel olarak bişeyler deneyip işe yarayan var mı yok mu bunu konuşup çözüm arıyoruz. Zaten hergün umutsuzlukla çatlaklarına bakan çözüm arayan insanlara'' adı üstünde deri çatlıyor nasıl geri dönsün "demenin ne manası var anlamamıştım ama şimdi anladım. Ben burda başka tedavi yaptırırken bile diğer yöntemleri araştırıyorum yapan var mı soruyorum. Haliyle karşılığında fikir değil deneyim istiyorum. Ayrıca evet kanıtlamaya ihtiyacın yoktu ben sadece rica ettim ama cevap veremeyişinden anladım ki ne çatlak için dövme makalesi var nede başka birşey parantez içine yazdığın bile internet sitesinden kopyala yapıştır. Ten rengi dövme yaptıranların fotoğraflarını da gördüm inceledim evet gayet başarılı. Adamlar bunun için yıllar önce Almanya'da eğitim almışlar. Estetik literatüründe yeri var bu olayın. Yani evet dövme ile başarılar . :)

Son düzenleme:

tamam canım sende öyle haklı ol her zaman bir doğru olacak diye bişi yok

Bana da dövme işi mantıklı gelmiyor. Yazın bronzlaşınca kötü bir görüntü olacağını düşünüyorum. Çatlak da olsa kendi vücudunu insan kabullenir ancak yaptırdığı bir şeyden pişman olma ve dönüşünün yıllar alacak olma ihtimali bile korkutucu.

Mantıklı gelmiyorsa yaptırmazsınız zaten. Hala "" "yaptıran""" birinin şuraya olumlu olumsuz bir şey yazmasını bekliyorum.

Mantıklı gelmiyorsa yaptırmazsınız zaten. Hala "" "yaptıran""" birinin şuraya olumlu olumsuz bir şey yazmasını bekliyorum.

Pardon da derdin ne? Burası forum. İnsanlar olumlu/olumsuz düşüncelerini yazabilirler. Diğer arkadaşa da yok muhalif olmaya gelmişsin yok mantıklı gelmiyorsa yaptırmazsın.
Özellikle tırnak içinde "yaptıran" diye yazman ne alaka? Başlıkta kısıtlama mı var? Yaptıran da yazar, düşünceleri olan da yazar..

"yaptıran" insanlara sordum özellikle belirttim bunu.Ne alaka demişsin sen bi kremi buraya sorarken fikir mi beklersin kullanan birinin sözlerine mi itibar edersin anladın mı alakayı. Başlıkta kısıtlama yok oradaki diğer konulara, sorulara insanlara yaparsan yap yorumunu banane o beni ilgilendirmez . Başlıktaki diğer konulara değil benim soruma cevap vermişsin ben de cevap verdim haliyle. Tekrar edeyim yaptıran birinin tecrübesine ihtiyacım var fikrine değil. Olumlu olumsuz yorumunu yapmışsın ben de cevap vermişim yukarda kaç kere mantıklı bulduğumu yazmışım gelip de mantıksız demek için ya yaptırmak kötü sonuç görmek lazım ya da yaptıran birini tanıyo olmak lazım dimi dert bunun neresinde.Ki aynı şeyleri yukarda konuşmuşuz tekrar sadece mantıksız demenin manası yok bence. Bu yüzden yaptırmazsınız demekki dedim. Diğer arkadaş kabullenmiş anlamış beni zaten orası seni ilgilendirmez.

Son düzenleme:
İki üç gün önce televizyonda adını bilmediğim şu saçları baya gür olan estetik cerrah konuşuyordu. Meme küçültme Ameliyatı sonrasında oluşan uzun izleri kamufle tatto ile en aza indirdiklerinden bahsetti. Bende bunu biraz daha araştırıyım dedim. Rodolpho Torres'in instagram hesabını keşfettim.kendisi ten rengi dövmeyi uygulayan ilklerden sanırım Adresi rodolphotatuador.Herkese açık değil fotoları ama istek yollayınca kabul ettiler baktım çoğu fotoğrafa. ben ikna oldum gibi Türkiyede yapan yere sormuşlar bronzlaştığımızda ne olur diye söyleyeceğimiz birkaç şeyi uygularsanız sorun olmaz yazmışlar. Aralık Ocak ayı gibi gidip yaptırmayı düşünüyorum sonrasında yazarım buraya canlı örnek olarak. Bu dertten muzdarip olanlara da yardım etmiş olabilirim inşallah

......................

merhaba herkese.bende uzun yıllar catlaklarla kafayı yemiş biriyim.benımkıler bı 15 senelik falan. uzun yıllardır da sürekli takipteyim tedavi yöntemlerini. inandıgım bir uygulama olmadıgı ıcın denemedım ilk defa fraksiyonel lazer yöntemi bana mantıklı geldi ve denemek istedim.ilk seansımı yaptırdım.beni en cok rahatsız eden bölge bacağımın üst kısmıydı tam olarak kalcam diyemem yanlarda yok cunku bıldıgınız ustünde bacagımın .Merak edenlere seansın nasıl geçtiğini anlatayım.ilk önce emla sürüp bölgeyi uyuşturuyorlar yarım saat kadar bekliyorsunuz bu aşamada. Sonra doktor lazer cihazı ile çatlaklarınızı taramaya başlıyor .işlem bolgenin genişliğine göre uzayıp kısayabilir benım kı tek bacak yarım saat dığeri 15 dk sürdü. işlemden sonra 4 yada 5 saat güneş yanığı gibi (1.dereceden ) yanma hissediyorsunuz .bu yanma da kişiye göre değişiyormus kımılerınde 2 gün boyunca sürüyormuş. ama o bölgeyi acık bırakırsanız yanma da pek sorun yaratmıyor .ardından bölge kırmızı oluyor. sıze resımlerı de atacagım işlem sonrası oluşan görüntü için.3 yada 4 gün içinde koyulaşmaya başlıyor ve bildiğiniz yara haline geliyor. bu süreçten sonraki 10 gün içinde de kabuklar yavaş yavaş dökülüp kayboluyor hiç bir iz kalmadan. tüm süreç tamamlanıp cildim kendi rengine tekrar döndüğünde gördüğüm şey. geniş olan çatlaklarım hala aynı görünümde ama kısmen daha ince olanları ancak cok yakından bakarsam görebiliyorum. bana doktorum minimum 6 maksimum 10 seans dedi. bense 3.seanstan sonra durumun benim çatlaklarım acısından netleşeceğini düşünüyorum.daha göze carpar bir sonuc ortaya cıkar dıye düşünüyorum. kısacası ilk defa bu lazere umut bağladım.cunku orada bır yara olusturup cıldın onu iyileştirmesi amaçlanıyor. kulaga mantıklı geliyor. tabii ki cilt derin katmanlardan oluştugundan ve catlaklarda daha derine kadar indiklerinden dolayı 1 -2 seansla olacak iş değil.eğer bu lazer gerçekten cıldın en alt katmanlarına kadar ulaşabiliyorsa çatlaklardan kurtulmamız için sebep kalmaz diye düşünüyorum. 2 .seansım bu ayın sonunda ondan sonraki süreci de burada paylaşacağım. bugune kadar rus forumları hariç bizim forumlarda kapsamlı bir bilgi bulamadığımdan dolayı benimle aynı durumda olanlara ve ilgililere referans olmak adına uzun uzun anlatıyorum.

Eklentiler

• IMG-20180121-WA0025.jpeg
    20,4 KB · Görüntüleme: 1.658
Asla kesin çözümü yok dedi dr. Ama kadın doğumcuydu bunu söyleyen. En mantıklı gözüken fraksiyonel yada altın iğne denilen uygulama. Eğer onlarda olmazsa zaten dövme iyi fikir. Şu an rezalet durum, daha ne kadar kötü olabilir ki:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…