Çarpıntı

nurrk33

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2024
9
2
19
ben 19 yaşındayım anksiyete ve lanik atağim var ve çok stresli bir dönemdeyim 2 3 gündür kalp atışlarımi hissediyorum carpintim olmasa bile sert Atıyor sanki
yatağa uzaninc hissediyorum en çok ve uyuyamıyorum korkuyorum daha çok atıyor gibi geliyor aklım hep kalbimde kardiyolojiye gittim ama bir şey yoktu ya şimdi başladıysa diyorum bir şey varsa diye aşırı panik yapıyorum bazen karnım Atar gibi oluyor dokundugumda hissediyorum normal uzandigimda bile kalbimin atışlarıni hissediyorum ysdayan var mı bu durumu ya

Aklını hep kalp atışlarına verdiğinde odak noktan sadece kalbin olur.
Yani bir saatin tiktak sesine takılırsan uyuyamazsın ya, onun gibi düşün
Kafanı dağıtacak şeyler yapmaya çalış, hiç olmadı yüksek sesle müzik açıp o anda dans etmeye başla 🤷🏻‍♀️💕

Kardiyolojide bir sorun çıkmadığına sevindim. Belli ki sorun tamamen psikolojik. Olay aslında senin zihninde bitiyor. Bende de anksiyete var ve seninle aynı şeyleri yaşamış biri olarak küçük bir tavsiyede bulunacağım😍

Kendine hiçbir sorun olmadığını tekrarla ve çarpıntıyı yoğun hissettiğin zamanlarda nefes egzersizi yap. (Rahat bir pozisyonda oturup derin bir nefes al ve nefesini 3-4 saniye tuttuktan sonra yavaşça geri ver.) Bunu yaparken zihnini tamamen boşalttığını ve rahatladığını hisset. (Seni mutlu eden şeyleri hayal edebilirsin.) Doktorumun tavsiyesiydi ve bende çok işe yarıyordu, umarım sana da biraz olsun faydası olur❤️

X