Çaresizliğim beni bitiriyor

vera290

Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2023
17
4
25
Merhabalar kimseyle konuşamadığım bir konu hakkında destek aradığım için yazıyorum. Yeni evliyim 2 ay oldu. Eşim işten çıkarıldı baya bir borcumuz var ev yaptırmıştık kendimize borç yüzünden çok strese girdi. Benim şehrime geldi ailesini bırakıp. işten çıkartılınca biz evliliğimizin tadınıda çıkartamadık üzüntüden. hep mutsuz asla mutlu olamıyor. Sürekli ailesinin şehrine taşınmak istediğini söylüyor ama ben buna kendimi hiçbir zaman hazırlamamıştım. Evimizde kalmıyoruz sevmiyormuş evimizi bunalıyormuş kasvetliymiş daralıyormuş. Evlendik evleneli evimizde 3-4 gün kalmışızdır. Ben kadın olduğumu unuttum resmen. Pijama ile dolaşıyorum evde. Hayallerim hiç böyle değildi. Biliyorum o da böyle olsun istemezdi ama bu mutsuz tavrı karşısında bende artık benide aşırı mutsuz ettiği için surat yapıyorum. Bu sefer konuşmuyoruz birkaç saat. Günlerimiz böyle geçiyor. İş konusuna gelince yakında kendi ailemle ortak ticaret yapmayı planlıyoruz ama ben yapmak istemiyorum diyor. Ben çok üzülüyorum hanımlar. Daha yeni evliyim ama çok üzgünüm çok. Ne yapmalıyım sabır her şeyin ilacımıdır gerçekten ? Ailesinin olduğu şehre gidersek şu an ki evimizden bir daha hiçbir zaman yaptıramayacağız lüks bir ev yaptırdık müstakil bahçeli doğada. Orada beton binalarda mutsuz mutsuz bekleyeceğim. Kendimi kötü hissediyorum biz ne yapmalıyız ?

seviyorsanız sabretmelisiniz galiba.. işten çıkarılması sonucta onun sucu muydu? ama ne akla hizmet daha yeni evliyken böyle bir masrafa cesaret edebildiniz? hep derim valla Allah bir tek maddi durumla sınasın bizi, başka bir derdimiz olmasın..

ayrıca herkes pijamayla dolanmıyor mu evde ya?

Merhabalar hiç paramız yok değildi. İşi iyiydi ve hesabımıza göre gelecek senenin başına kadar borçlarımız bitmiş olacaktı. İşten çıkarılınca hesaplar tepe taklak oldu. Evet herkes evde pijama ile dolaşır ama yeni evli olduğumu vurguladım. Yeni evli biri bazen elbisede giymeli fikrimce. Kendi evimizde kalmıyoruz zaten darlanıyormuş benim ailemde kalıyoruz. Aslında takıldığım nokta iş değil diğer şeyler. Yeni evliyiz ve hep mutsuz benimde enerjimi mutluluğumu bitirdi artık. Ben bu durumun geçici olduğunu biliyorum. Ama olumsuzluk düşünmekten başka hiçbir şey yapmıyor buna üzülüyorum. Ailesinin olduğu yere gitmek istiyor diye bahsetmiştim orada gelirimiz onun tahmin ettiği kadar iyi olmayacak. Bir ısrarla oraya gitmek istiyor. Ailesini mi özledi o yüzden mi bu kadar ısrarcı anlamıyorum. Burda kalıp ailemle ticaret yaparsak biraz kendimizi sıkıp daha da çok kazanacağız iş öyle bir iş. Biraz sabret yapalım kazanıp biriktirelim sonra ne istersek yaparız diyorum ama hep olumsuz düşünüyor hiçbir şey olmadan hep mutsuz. Ben evliliğimin ilk zamanlarında bu kadar mutsuz olmaktan yoruldum

valla çok haklısınız. depresif eş hayatı cehenneme çeviriyor. ben bu arada iki tarafında ailesiyle iş yapılmamasını öneririm size. aile ile ortak isten kimseye fayda gelemez. 5 krş kazanır ömrünüzden 5 yıl harcarsınız bir günde. ama gencsiniz, yeni evlisiniz. kim evlenir evlenmez refaha kavusuyor. iş bulunur, maddi sorunlar çözülür öyle veya böyle. önemli olan bu dönemde birbirinize iyi gelmeniz.

esinizi de sizi de anlıyorum.. hamginiz daha haklı bilemiyorum ama bence çözülmeyecek bir sorum değil. erkekler evlendiklerinde görevlerini daha çok maddi görevler olarak görüyorlar. duygusal olarak sizin aç kalmanız, ilgisiz hissetmenizi onlar anlayamıyor. hep çok para kazanayım, maddi bir derdim olmasın kafasındalar. bunun stresiyle de eslerini ilgisiz bırakabiliyorlar galiba

Evet ailelerle iş yapmamak daha doğru haklısınız. Ama orayada ailesinin yanına gidersek orada da babası ile iş yapacak ve benim ailemle yapacağı işteki gibi para kazanamayacak. E bende madem ortaklık bir şekilde olacaksa ailemle olsun daha fazla kâr edilecek iş olsun istiyorum doğal olarak. Ve kendi evimde kalmış olacağım diğer türlü hem kira hem kendi babası ile ortaklık ama düşük gelir. Ne yapacağım bilmiyorum. Teşekkür ederim yorumunuz desteğiniz için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…