Caresizim....lütfen yardim edin!

Caresizz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2008
3
0
selam arkadaslar,

kendimi 1 haftadir bi yandan cok mutlu bi yandan da cok kötü hissediyorum.
Hayatimda bana yakismayan ve benim karakterime uymayan bir seyi yaptim:
6 yillik sevgilimi aldattim.
Kendimi taniyamiyorum artik. Ne yapacagimi bilmiyorum.
1 haftalik Türkiye tatili hayatimi tamamen alt üst etti.
Sevgilimle aslinda gayet mutlu bir iliski sürdürüyorduk, hicbir seyimiz ayri gitmiyordu, fakat son bir iki yildir sanki askimiz arkadasliga dönüsür gibi oldu. Bana artik eskisi gibi yaklasmiyor, kendimi daha ziyade iyi bir arkadas gibi hissediyorum. Evlilik konusunu actigimda ise, daha erken diyor konuyu kapatiyor (inananbiliyormusunuz? 6 yildir birlikteyiz ama evlilik konusu tabu haline geldi). Kendimi evlilige henüz yakin hissetmiyorum diyor, ama sensiz de yapamam diyor. Ben bu laflara iki senedir boyun egiyorum....alttan aliyorum. Ama icim agliyor, cok üzülüyorum. Ya evlenmezse...
diye düsünüyorum. Bir yandan sevgilimi kaybetmekten korkuyorum bir yandan da caresizce yillarin gecmesini bekliyorum...
Taaa ki gecen haftaya kadar. Bilmiyorum olay nasil gelisti, ama o'nu gördügümde inanin carpilmisa döndüm. Öyle bi elektrik aldikki karsilikli, ikimiz de birbirimize tutulduk. Bu 1 haftalik süre icerisinde tanistik, gezdik....ve hatta beraber olduk. Sanki yillardir birbirimizi aramis ve bulmus gibiydik. Tarif edemiyorum bu duygulari.
Döndügümden beri de sürekli görüsüyoruz, birbirimize asik olduk. Benim baskasiyla birlikte oldugumu bilmiyor,söylemek ve o'nu üzmek istemiyorum. O'nu kaybetmekten cok korkuyorum. Zaten baskasiyla "birlikte" oldugum söylenemez, malum hersey ortada.

Önümüzdeki ay yine türkiyeye gidicem... Dogru mu yapiyorum, bilmiyorum. Kafamdan binbir soru geciyor, acaba hakikaten benimle ciddi düsünüyor mu diye. Kendisine sordugumda, ya sen ya hic diyor. Kafayi yemek üzereyim. Napicagimi bilmiyorum. Acaba benimkisi sadece delilik mi? Yoksa hayatimda yeni bir baslangica izin mi versem..
Kimseye derdimi anlatamiyorum... 'Sevgilime' ne dicem bilmiyorum, bitirmeliyim, ama nasil? Herseyden cok korkuyorum, ama bir gercek var ki...O'nu cok seviyorum.

Lütfen yardimci olun.....

Caresizz

boyle konularda kafam pek çalışmaz.....

hem sevgılı aldatıyorsun hem suan aşık olduğunu soyledığın kısıyı..
ben bır yurekte ıkı aşk olmaz dıyenlerdenımmm..

sankı bır yedekte olsun gıbı geldı bana..

yuregının sesını dınle ve ıkısınden bırını tez zamanda seç..............

boyle bır durumda sen olmak ıstermıydın bunu duşun........

1 hafta tanıdığın biriylemi birlikte oldun??? :1shok:

bir yandan yılardır tanıdığın ve "sevdiğin" biri diğer yandan ise yıllardır tanıdığını sandın ama 1 hafta berber geçirdiğin biri
başka bir erkeğe tutula biliyorsan şuanki sevgilini zaten sevmiyorsundur anlamına geliyor
sevmediğine göre ayrılmakta sorun olmasa gerek
ondan ayrıl diğerinlen mutlu olun
2 kişiyi oyalaymasın kaldiki ikisine bir yalan söylüyorsun
yalan üzerine kurulan ilişkilerin sağlamlığı konusu ise tartışılır tabii

6 yıllık erkek arkadaşınızla ilgili evlilik konusunda şüpheleriniz olduğundan bahsediyorsunuz.
Peki 1 haftada tanıdığınız biriyle beraber olurken hiç mi şüpheleriniz olmadı ?

Ben söylicek bir şey bulamıyorum açıkçası...
Daha doğrusu birşey söylemek istemiyorum.Bana ters bi durum çünkü ....

arkadaslar insan yanlis veya dogru yapar ama bu kendi hayatidir yargilar gibi davranmak kimsenin haddine degildir

Son düzenleyen: Moderatör:
benim bildiğim
bi kadın aşıkken
bi başkasına dokunmayı bırak göz ucuyla bakamaz bile
yasak veya kural diye değil.içinden gelmez
bu benim manzaram ve benim manzaram sende görünmeyebilir
buraya kadar yazdıklarım seni yargılamak için değildi öyle anlaşılmasın
ben sadece 6 yıldır birlikte olduğun insana artık aşık olmadığını söylemek istedim
ve aşk bitip alışkanlık başlamışsa ki öyle görünüyor
seçim zamanı gelmiştir.ya o ya bu ya da hiç biri

Son düzenleme:
oncelikle yardim edemeyiz ne demek herkes kendi adina konussun!!!

arkadaslar insan yanlis veya dogru yapar ama bu kendi hayatidir yargilar gibi davranmak kimsenin haddine degildir kimse haddini asmamali seviyeyi dusurmeyelim

yardim edemeyiz ne demek
hepimizin adina karar mi veriyorsun???

Inanin yedekte falan tutma niyetim yok. Ben de sirf bir kisiyle birlikte olmak istiyorum. Allah kimsenin basina böyle bisey getirmesin. Cok zor bir durum. Ama kafam o kadar karisik, verecegim karari hala bilemiyorum. Ikilemdeyim. Acaba simdiki sevgilimi terk etmesem, ileride evlenirmi diye düsünüyorum. Her gün beni sevdigini söylüyor, ama bu nereye kadar gidicek.
Annemler, arkadaslar sürekli sorar, evlilik ne zaman diye. Bu soruyu duydugumda inanin icim agliyor. Bisey diyemiyorum, cünkü aramizda aslinda sorun yok. Sadece iliskimiz duygusal anlamda erimeye basladi bile.
Öbürüyle de....evet, beraber oldum. Delilikti yaptigim, farkindayim. Ama o sevkati bana uzun zamandir kimse veremedi. Kendimi birine ait hissettim.
Her iki tarafa sonsuz kötülük yapmaktayim, bunun bilincindeyim. Zaten onun icin akil istiyorum sizlerden. Ne yapmaliyim..

oooooh sefan olsun iyi ki yapmissin canım :)

digeri zaten seninle evlenmeyecek. sen ceneni tutacaksın ona hic bir sey soylemeyeceksin. hic degilse terk edilen olmayacaksın.
yenisine ise zaten guven olmaz. 1 hafta cıkmissin ve onunla yatmisssin o seni artik baska gozle goruyor maalesef.

bu senin hayatında yasadıgın maceraydı sakla gitsin.
vicdanını nasil temizlersin o senin bilecegin is

Canım senin uzatmalı sevgilinle aranda olan duygu bence alışkanlığa dönüşmüş..onu sevdiğinden değil alıştığın için bırakmak zor geliyo..böyle sevgi olmaz zaten..alışkanlıklardan kurtulmakda zordur..seninki o durum işte..yeni tanıştığın kişyle devam et..bişekilde uzatmalı sevgilinde de ayrıll .onada sanada yazık...daha fazla uzatma çocuğun kafasındaki fazlalıkları ..yazık kafasını kaşıya kaşıya mahfolmuştur...biraz daha böyle ikili devam edersen iş dahada çirkinleşir..çirkin yeteri kadar zaten....ayrıl eskisindenn...zaten evlenme niyetide yokmuş..yol verrrr

Inanin yedekte falan tutma niyetim yok. Ben de sirf bir kisiyle birlikte olmak istiyorum. Allah kimsenin basina böyle bisey getirmesin. Cok zor bir durum. Ama kafam o kadar karisik, verecegim karari hala bilemiyorum. Ikilemdeyim. Acaba simdiki sevgilimi terk etmesem, ileride evlenirmi diye düsünüyorum. Her gün beni sevdigini söylüyor, ama bu nereye kadar gidicek.
Annemler, arkadaslar sürekli sorar, evlilik ne zaman diye. Bu soruyu duydugumda inanin icim agliyor. Bisey diyemiyorum, cünkü aramizda aslinda sorun yok. Sadece iliskimiz duygusal anlamda erimeye basladi bile.
Öbürüyle de....evet, beraber oldum. Delilikti yaptigim, farkindayim. Ama o sevkati bana uzun zamandir kimse veremedi. Kendimi birine ait hissettim.
Her iki tarafa sonsuz kötülük yapmaktayim, bunun bilincindeyim. Zaten onun icin akil istiyorum sizlerden. Ne yapmaliyim..

oyle gozukuyor ki seninle evlenmeyecek, zaten 6 yil beklemissin yapman gereken cok basit resti cekersin adama ya nisani takarsin, gelir istersin bir hayati birlikte paylasiriz ya da biter her sey dersin, cekilirsin evine beklersin ne arar ne sorarsin buyuk ihtimal ayrilmayi tercih edecek.
cunku ben aynisini gozumle gordum 7 yillik iliski bitti, sevmiyor muydu seviyordu adam ama benim evlenmek istedigim hayalimdeki kadin degildi dedi ve hayalindeki kadini buldugu ana 1 yıl icinde evlendi, seni sevmiyor diye dusunme ama demek ki sen o kisi degilsin yoksa alti yila insan coluk cocuga bile karisir
biraz net oldu kusura bakma

her sana sefkat ve sevgi gösterenle birlikte olacakmisin ?
canim bence cok yanlis yapmissin ki bunun zaten sende farkindasin
zaten sevgilin artik bence kesinlikle düsünmez seninle evlenmeyi bence ozaman bitir iliskini ve o sana cok sefkat ve sevgi gösterenle beraber ol .
ama insallah bir süre sonra pisman olmazsin cünki eminim sevgilinde ilk zamanlari sana sefkat ve sevgi göstermistir
allah yardimcin olsun

Elbette hatalar bizler içindir. Doğru insan olmayı da düşe kalka öğreniriz zaten.

Bana sorarsanız şu aşamada ikisiyle de görüşmeyin derim.
Sevgiliniz belli ki baya rahat bir adam. 6 yıl sonra bile hale hazır hissetmiyorsa kusura bakmayın ama hazır hissetmesi epey zaman alacak gibi, zamanınızı boşa harcamayın.

Bu yeni kişiyse bence baştan sona hata. Çok özür dileyerek söylüyorum ama olayın bana ilk çağrıştırdığı durum siz Almanya'da yaşadığınız için sizi kapağı yurtdışına atacak bir köprü olarak görmek istemesi. Zinhar yanlış düşünüyor olabilirim ama bir hafta içinde "ya sen ya hiç" diyecek kadar Leyla Mecnun aşkına tutulmak epey zor.

Siz aşığım diyorsunuz ama yine bence kendinizi kandırıyorsunuz. Aşk değil bu. Sadece uzun süredir ihtiyacınız olan ilgiyi ve şefkati bulduğunuz anda hissettiğiniz bir rahatlama ve mutluluk. A kişisi ya da B kişisi de olsa farketmeyecekti.

Dediğim gibi ben olsam hem kendime hem de o iki kişiye dürüst olurdum. Ve ikisiyle de görüşmezdim. En azından kendimden emin olana kadar.

Bir kadının her ne kadar ilgiye ve sevgiye çok ihtiyacı olsa da kendini tutmasını, mantığıyla hareket etmesini bilmeli. Yalnızlığınızı anlayabiliyorum inanın bana. Ama lütfen bu yalnızlığın arkasına sığınıp hayatınızı ve başkalarının hayatını zora sokmayın.

aslında hata yaptığının sen de farkındasın ki için içinden çıkamadığını söylüyorsun..

öncelikle asla seni (kendimin ya da toplumun değer yargılarıyla) yargılamak istemiyorum, yapmam da herkes farklıdır, değerleri de, hisleri de hayatı da farklıdır..

bir problemin var, 6 yıllık o kadar emeklerle, sevgiyle beslediğin ilişkin artık seni beslemiyor, erkek arkadaşının "sözde" ilgisinden sıkıldın ve düşüncelerdesin.. ama bu hala devam eden bir ilişki, kolay da yıkılmaz ki, altı yıl bu dile kolay.. hem belki bu bir sürç sadece, belki içinde çözemediği bir şeyler var ama sen de yardım edersen geçecek(ti).. aynı şeyi sana yapsa yıkılmaz mısın acaba? böyle bir soruna karşı hemen onu aldatıp başka birinde teselli bulmayı denese? ilişki sadakat, sorumluluk, çift olmak demek çoğu zaman..

bunlar elimizde dururken hiç tanımadığın birinin büyüsüne kapılmışsın, 1 haftada nesini tanıyıp neyine güvenebilirsin ki? onun ileride değişmeyeceği ne malum. senin almanya'da yaşadığını biliyor bunu sadece bir macera olarak görmediği ne malum? ya da bundan sonra seni bekleyeceği??

erkek arkadaşınla olan problemini onunla ciddi bir şekilde masaya yatırıp, evlilik hakkındaki çekincelerini kesin bir dille ona iletmeden bu şekilde kendini bir çıkmaza sürüklemen üzer tabi seni de.. çünkü zaafına yenik düşmek gibi bir şey olmuş..

bundan sonra ne yapabilirsin?? dürüstlüğünü kendine, sevgiline ve diğer kişiye karşı yitirmişsin. önce bunu kazanman lazım ve sanırım ilişkin biter bu durumda. ama sen dürüstüğünü kazanırsın..
diğer kişiyle içine düştüğün durumu konuşabilirsin ama kendi duygularından ve onun duygularından emin misin ki hadi eminsin diyelim nasıl yürüyecek ayrı ülkelerde?

bence canım.. yaptığın şeylerin sonuçlarını kabul et.. ve tamir etmeye çalış.. tam olarak da tamir etmeden başka bir ilişkiyi düşünme. çünkü başka üzücü şeyler yaşayabilir ve yaşatabilirsin.

bu senin kötü olduğun anlamına gelmiyor ama sevgini verdiğin erkek arkadaşına hiç ama hiç iyi bir şey yapmamışsın, kendine de..

ben anlayamadım...buradaki temel mevzu ve aldatma nedeni sevgilinin evlenmeyecek olması mı???
yani eğer buysa yapacak bişey yok çünkü artık hiç evlenmeyecek...kimse kendini aldatan bir kadınla evlenmez...:nazar:
hiçbir sır da sonsuza kadar gizli kalmayacağına göre boşa saklamaya çalışmayın derim...
bunun dışında gezip tozmanıza ya da yaşadığınız şeye hiçbişey demek istemiyorum aslında ama...
bana kadınımızın nasıl bu hale geldiğini biri anlatsa...hayatında biri varken bir diğerine nasıl bakabildiğini bir anlatsa...biz kadın değil miyiz ki bir ilişkiyi noktalamadan diğerini aklımıza getirmiyoruz...şakkıdı
bu tip işleri normal görmeye devam edelim toplum olarak...gamyoncuiremsu
aferin bize...:kahve::kahve:

..............................................................................................:uhm:

X