Canım arkadaşımın babası intihar etti ve ben gidemiyorum yanına destek olamıyorum

Sirine_4553

Guru
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2007
1.703
504
dün akşamdan beri ne uyuyabildim ne ne bir şey yiyebildim a rkadaşlar.....sabah eşim doktora götürdü.iğnelerle ayaktayım........sebebi ne derseniz ilkokuldan beri arkadaşım canım kanım olan evlerınde gunlerce kaldıgım,canımdan cok sevdıgım kankamın babası dün intihar etti.....babamın tayini sebebiyle biz izmire geldik onları istabulda bıraktık ......öyle çok bağlıyım ki onlara ikinci ailem gibiydiler.......izmire ilk geldiğimizde dayanamamış okulun gezisi var deyip yanlarına gitmiştim......(evlendim arkadaşım kalktı ta geldi izmirlere benim yanıma....aramızdaki bağı yollar vs hiç birşey kesip atmadı atamadı...pazar gecesi kankam mesaj atmıştı herşey yolunda bitanem seni seviyorum şeklinde ertesi gün babası namazında niyazında olan biri...sabah namazına gidiyor ordan işyerine gidip bir not bırakıp asıp kendini intihar ediyor....işyerinin arka kapısını kankamın küçük kardeşi açıp babasını ilk o görüyor......sonra kankam.......zengin hali vakti yerinde insanlardı...kendi halinde kapalı kutuydu kankamın babası:bir ara duymuştum borca harca girdiğini işyeri sahibinin ödeyemeceği bir mebla değildi......meğer çok borçlanmış...bıraktığı notta kime ne borcu var yazmış.......kızımı eşimi çocuklarımı seviyorum sizi böyle üzdüğüm için özür diliyorum demiş.......mektubu tam ayrıntılı bilemiyoruz savcı almış mektubu...keşke söyleseydi bir Allahın kuluna açsaydı derdiniz gider dilenirdik gene bu hallere düşürmezdik onu...babamı bir kaç kez aramıştı gündelik telaştan bir görüşememişlerdi....demekki akıl danışacaktı .danışamadı..daha bir ay önce feci bir trafik kazası geçirmişti ama çok şükür dedik bir şey olmadı bir ay demedi..intihar etti......değermiydi çözümm mü oldu şimdi 3 çocuk geride bıraktı...kankam evlilik hazırlığındaydı......nişanlısı askerden geldi göreve başladı kankamı ziyarete geldişğinin ertesi günü babası nın haberini aldık.........dayanamıyorum evde tek duramıyorum........akşam eşim nöbete gidecek tek başıma hayatta duramam evlerde.....cenazeye gitmek istedim ...eşim çalışıyor beni de tek göndermedi...istanbul 10 saatlik yermiş tek gönderemezmiş..gitmek kankama bir kere sarılmak destek olmak istiyorum ne dediysem eşime nafile bu halde yollarda bayılır kalırsın yazın ızın aldıgımda gıderız diyipo duruyor.....barı haftaya gıdeyım dıyorum bır turlu ıkna edemıyorum napıcam bılmıyorum...ıkna edemıyorum esımı.....tek gondermıyor...babam calısıyor ızın alamaz annem hasta kımsede benle gelemez........napıcam bılmıyorum .........sımdı yıgınla borc gerıde 3 cocuk kaldı bır sosyal guvencelerı bır seylerı yok annelerı calısmıyor.borclular kapıya dayanıcak napar ne ederler bılmıyorum........ah bir gidebilseydim yanlarına

canım cok üzüldüm ya basınız sağolsun.Allah onlarında senin de yardımcın olsun,sabır versin.çok kötü bir durum ne denilebilir ki!

insan nasıl canına kıyacak hale gelir.....nasıl bu kadar inançlı olan biri iki dünyasını yıkacak bir eyleem girişir....nasıl insan kendini asma ya varacak şekilde bunalır.......neden açmaz derdini tasasını.....telefonda kankama diyecek söz bulamıyorum kardeşim seni çok seviyorumn gelicem demekten başka....oda gelnolur çok ihtiyacım var dedi.........yazın gitmişim ne fayda.....yaza aylar var.....bir gün çncesi mutlulukta uçarken kankam bir gün sonrası neler yaşadık......keşke yaşasaydı babası..borç harç olsaydı icralar gelip gitseydi ama yinede başlarında olsaydı........ecel desek değilki avunalım bunun acısı cok buyuk.........ecel olsa bu kadar canım yanmazdı

çok üzüldüm canım başınız sağolsun rabbim sabırlar versin çok zor bir durum rabbim arkadaşınız ve ailesinin yardımcısı olsun söyleyecek söz bulamıyorum:çok üzgünüm:

çok üzüldüm canım başınız sağolsun rabbim sabırlar versin çok zor bir durum rabbim arkadaşınız ve ailesinin yardımcısı olsun söyleyecek söz bulamıyorum:çok üzgünüm:

sağol canım.en çok içimi acıtan bir resmi bile yok bende ..bir anısı......gidemeyişim eşimi ikna edemeyişim çok üzüyor beni

Canım başınız sağolsun,çok çok zor bir durum,teselli cümleleri böyle durumlarda çok zor bulunuyor,,bence mutlaka eşinizi ikna edin cenazeye yetişemeseniz bile mutlaka yanında olun arkadaşınızın,yaza çooook zaman var,o kadar da zamanda zaten arkadaşınızın acısı biraz olsun hafiflemiş olur ,önemli olan şimdi,Allah korusun sen böyle bir durumda olsan arkadaşının yanında olmasını istemezmiydin desen eşine,ne bilim ikna olmalı ya mutlaka giderdim ben,Allah yardımcınız olsun arkadaşının da seninde,kimselere yaşatmasın Rabbim.

Şirine çok üzüldüm senağlama allah sabır versin arkadaşına ve ailesine tabiiki sana da canım.Gidememene çok üzüldüm,eşin bi günlük bile izin alamıyor mu sadece seni bırakıp dönse.Sen de iyi olmadığın için tek göndermiyebilir,ama bırakıp dönebilir seni.Ya da kardeşin eşinin kardeşi falan yok mu?seni onlar götürse,hem otobüsle gitmek zorunda değilsin ki ucakla gidebilirsin bir kaç saatte süre kısa olduğu için tek gidebilirsin canım:teselli:

Son düzenleme:
başınız sağ olsun canım
bence bi şekilde eşini ikna et ve git arkadaşının yanında ol
çünkü en yakın arkadaşısın sen onun sana çok ihtiyacı var
inşallah eşin ikna olur

çok üzüldüm cnmm yaa...
başınız sağolsun...
evet insanın kendine canına kıyabilmesi için gözünün hiçbirşey görmemesi gerek çok ağır bir yük bu..
allahım affetsinn inş...
bende olsam en yakın kankamın yanımda olup bana destek olmasını isterim...
inş.eşini ikna edebilirsin cnmm..
tekrar başınız saolsun...

Allah sabırlar versin.. keşke eşiniz izin verse böyle zamanlarda yanında olmayacaksınız da ne zaman olacaksınız..

bence eşini ikna et, siz dostsunuz ve o ailenin de emeği var sende anlaşılan bu bir vefa borcudur.
kankan da kırılır bence gitmemene.
eşini ikna et, ben gidiyorum de, kendimi tutarım o ilk şoktu de.
bunun manevi anlamını anlat.

ben olsam hemen giderdim...

intihar denince bütün kanım çekiliyor.
bende intihar edenin arkasından nasıl yanıldığını bildiğimden çok iyi anlıyorum seni
başın sağolsun canım, senin de arkadaşının da, tüm sevenlerinin de.

arkadaşların da söylediği gibi eşin senin üzgün olduğu için gitmeni istemiyordur.
senle gelebilecek hiç mi kimsen yok.
hiç olmazsa bir kaç gün eşin seni iyi görsün de belki haftaya falan gönderir.
eğer gene göndermezse ikna etmeye çalış. bu zaman yanında olamazsam ne zaman yanında olacağım arkadaşımın de.

yorumlarınız ı bassaglıgı dıleklerınız ıcın hepınıze ayrı ayrı tesekkur edıyorum kızlar.......yanınada olmalı en azından bır kere olsun sarılmalıyım.....onlar o haldeyken ben burda ne uyuyabılıyor ne yıyebılıyor nede sınavlarıma calısabılıyorum....esım nobete gıttı evde tek duramıyorum ......ağlamaya baslıyorum...kardesımı kankamı arasam aglıyorum ona moral vermekten zıyade uzuyorum......kendımı suclu hıssedıyorum gıdemedıgım ıcın.........su an o kadar halsız ve gucsuzum kııııııı gıdıcem ben gıdıyorum dıye rest cekebılecek durumum malesef yok......aılemle gorustum esım gondermıyor dedım...annemde babama söylemıs sorusturmalar durulsun....bıraz sınavlarını ver bakarız olmadı gıdersın dedı......ama onemlı olan esım ıkna etmelıyım....yazık arkaasımın nısanlısı ben sızı otogardan alırım sızın destegınıze cok ıhtıyacı var dedi..gelemıem dıyemedım.....esımle gorusup gelıcem haftaya en gec dedım......dua edın kızlar nolur esım ızın versın........

arkadaşım başın sağolsun.eşine senin en yakın arkadaşının bir yakını olsa gitmezmisinde.o zaman da senide ben göndermeyeceğim de.ne bileyim sana şunu yapayım bunu yapayım diye sözler ver.çünkü arkadaşının en çok şimdi sana ihtiyacı var.ne yap ne et eşinin gönlünü yap.ben olsam giderdim ama ortamımda uygun.oğlum büyük ,eşim ona bakar vs.gibi uygun bir ortam var.daha olmadı en uygun zamanda git.eşin ne iş yapıyor bilmiyorum ama eşine hafta sonu tatili falan yok mu.seni hafta sonunda bırakıversin.hem arkadaşınızla o da görüşmüş olur.eşin hiç mi izin alamaz.
eşinin sana en kısa zamanda izin vermesi için dua edeceğim.

yorumun ve başsağlığı dileğin için teşekkür ederim...eşim polis memuru canım.iznini kullandı ...izin istedi ama vermediler....maddi durum olarakda şu an çok sıkışık ikimiz birden gidersek orada da mutlaka yardım etmek gerekir ben eli boş dönemem aciz kalmak istemiyorum diyor....tek başına göndermem seni diye tutdurdu bir kardeşim filanda yok başka bir arkadaşımı aradım hayretler içinde kaldım.ya dedim sen benle gel ortak arkadaşımız gidelim dedimm ben senin kadar yakın değildim onunla dedi hatta arama gereği bile duymadı....yanımda gelebilecek bir kardeşim filanda yok malesef....eşime yalvardım sadec maddi durumsa derdin arkadaşlarımdan bulurum babamlardan isterim nolur izin ver diyorum olmaz öle şey milletden bir şey isteme yazın götürürüm diyor.annemlerse tek başına gidilmez sınavların var herşey bir durulsun ne işin var havasındalar beni anlamıyorlar....delirmiş gibi telefona sarıldım......saatlerdir telefonla konuşuyorum ama üzerimde inanamazmazlık sanki hepsi rüyaymış gibi bir hava var .arıyorum herkes birşeyler söylüyor.....kankam ilacın etkisiyle babam gelicek babam iş te diyor bir yandan bir yandan gömdüler biliyormusun diyor..şokta hala millet dedikoduya meraklı arkasından ne dedikodular üretmemişler kiiii....ya namazlı niyazlı insan kimseye zararı olmayan evde bile kızına eşine karşı sesini yükseltmeyen biriydi......yazık ki ne yazık insanlara konuşacak konu olsun......dedikodu yapsınlar ölmüş insanın arkasından ne yaparlar üç çocuk geride kalan eş demiyorlar da hala ee mal varlıkları borcu karşılar diyorlar..oturmuş onu hesaplamışlar......

kızlar duramıyorum evde bır basıma gecmıyor zaman esım gorevde gelemıyor......aklımı kaybetmezsem ıyıdır...

psikolojım cok bozuk kızlar evın butun ısıklarını actım..........duramıyorum.......her aradığımda aldıgım habe duydugum o acı seslerı benı dahada yıkıyor

Cok cok üzücü bir durum,
allah kimsey göstermesin
basiniz sag olsun.

Keske sizinle istanbula gidecek birini bulsaniz.
Cok iyi olur , arkadasina bir destek olurdunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…