Canım arkadaşımın babası intihar etti ve ben gidemiyorum yanına destek olamıyorum

o kadar kötüyüm ki ne uyuyabiliyorum be bir şey yiyebiliyorum şu an.....evde tek başımayım eşim görevde....bilmeyen arkadaşlarımız için duydukduymadık topıgıne tasınmıs konum........acısıyla tatlısıyla topıgınde....arkadaşımın babası intihar ettii...bana emekleri geçen canımdan çok sevdiğim insanlardı....ve ben gidemiyorum başsağlığına istanbula....eşim tek göndermiyor..kendide izin alıp gelemiyor gerek maddi durumda cabası ben arkadasıma ne derım bundan sonra hangı yuzle ararım bılemıyorum........aradıgımda hep gelıcem yanında olucam dıye onu avuttum .......aılemde annemlerde sonra sonra deyıp gecıstırıyor ben canım arkadasımın yanında olmalıyım ama kımse ıcımı anlamıyor.....her aradıgımda duydukca yenı haberlerı ınsanların olunun arkasında konustuklarını daha cok yıkılıyorum........namazlı nıyazlı ınsan nasıl olurda canına kıymaya kalkar........ya çocukları onu o halde bulmuslar onların durumu nasıl kımbılır ah bır gıdebılsem bı kere sarılsam canım kardesıme......evde duramıyorum ...ağlama krızlerıne gırıyorum ........bu nasıl bır acıdır......

Allah sabır versin..
4 gün önce emekli polis olan komşumuz borçları yüzünden intihar etti..
geride 1,5 yaşındaki,öğretmen lisesindeki ve üniversitedeki kızını bıraktı..
seni çok iyi anlıyorum..

Ne diyeyim Allah affetsin onu..

ecel desem ecel değil kiiiii..........hngi borç hangi sıkıntı ınsanı bu reddeye getırır......kaçıp gideyim diyorum o derececeye geldim......eşimden izin alamıyorum.......cok bunaldım

cnm başınız sağolsun :teselli: ölüm tabiki çok acı hele böylesi dahada acı Allah ailesine sabır versin ama o seçmini böyle yapmış hesabını Allaha vercek sizlerin yapıcağınız sadece bol bol dua edin günahı inşallah afolsun..
arkadaşının yanında olmak istemeni anlıyorum ama sakın bu konuda kendini suçlama eşinede kızma nedemek kaçıp gitmek senin sorumlu olduğun bir evin ve eşin var ..
şartları zorlaman sizi üzer zaten olan olmuş eminim arkadaşında seni anlıcaktır ..yanında olamasanda kalbinin onunla birlikte aynı acıyı paylaştını bilcektir dostluk bu değilmi :teselli:
lütfen daha metanetli ol mantıklı düşün.. a.s.

Başın sağolsun canım acın çok büyük çok üzgünsün anlıyorum
söyleyeceklerim seni kırmasın uzaktan yazmak kolay deme lütfen,
ama eşinin seni göndermemek istememesine de hak veriyorum
çünkü senin başına bir şey gelmesinden korkuyor,
sen gözlerinin önünde ağlama krizlerine girerken yollarda ne olacak diye düşünüyordur
biraz toplamaya çalış kendini eğer iyi olduğunu görürse eşin sen de arkadaşının yanına gidebilir
her telefonda dediğin gibi yanında olup destek olabilirsin
umarım en kısa sürede İstanbul'a gelirsin arkadaşının yanına çünkü yaza daha çoook var
ve O'nun sana şimdi ihtiyacı var.

eşimden de anlayış bekliyorum aslında....ama konuştuğumuzda izin alamamasının yanında maddi durum olarak ikimiz gittiğimizde maddi durum oarak dahada zorlanacağımızı ..gittiğimizde otobüs uçak vs le kalınmayacağını mutlaka birşeyler yapmak zorunda hissedeceğini söylüyor.......borç harçları var gidince başlarında bir erkek vs yok birşeyler yapmak yardım etmek lazım diyor.tek başınada seni gönderemem yollarda perişan olursun..içim rahat etmez millet laf eder..diye tutdurdu..yapacak bir çare kalmadı....arkadaşım beni bu durumda nasıl anlayabilir ki desteğe en çok ihtiyacı olduğunda ben onun acısını paylaşamadım

canım bak insan doğumda ve ölümde yanında insan arıyo..ikisini de yaşadım..o an farkında olmasan bile, zaman geçtikçe gelmeyenleri fark ediyorsun,kalbin buruk kalıyo,inciniyosun..şimdi yanında olmayacaksın da ne zaman olacaksın kardeşim dediğin kişinin yanında? bence eşinle mantıklı bir şekilde konuş,gitmen gerektiğini mantıklı bir şekilde açıkla..annen baban ve eşin biraz da üzülmemen için göndermiyor sanırım..ama bence arkadaşının yanında olmalısın..1 gün bile kalsan yanında o da yeter..sonradan sen de pişman olabilirsin..tabi ki kararı sen vereceksin..Allah sabır versin..

yani yazın hangi yüzle giderim kii ben geldim diye ...annemlerde ne işin var otur oturduğun yerde havasındalar.uzaktan bu kadar etkilendim zaten bugun cenaze kalkarken gıtmıs olsaydım bayılır kalırdım ben oralarda ama eşim araya zaman girsin gitmekten vazgeçsin gözüyle bakıyor olaya.........iğneyle ayakta duruyorum.....ecel olsa bu kadar içim yanmaz gidicem diye tutdurmam ama bu intihar......anneleri 3 çocuk ortada kaldı .....kankam evlenıcektı yaza ...gelınlıgı bıle hazırdı...

canım bak insan doğumda ve ölümde yanında insan arıyo..ikisini de yaşadım..o an farkında olmasan bile, zaman geçtikçe gelmeyenleri fark ediyorsun,kalbin buruk kalıyo,inciniyosun..şimdi yanında olmayacaksın da ne zaman olacaksın kardeşim dediğin kişinin yanında? bence eşinle mantıklı bir şekilde konuş,gitmen gerektiğini mantıklı bir şekilde açıkla..annen baban ve eşin biraz da üzülmemen için göndermiyor sanırım..ama bence arkadaşının yanında olmalısın..1 gün bile kalsan yanında o da yeter..sonradan sen de pişman olabilirsin..tabi ki kararı sen vereceksin..Allah sabır versin..

bır gunluk bıle olsa gıtmelıyım bır sanıye sarılıp donecegımı bılsem onada tamam oda kabulum ama esım hem tek basıma gondermek ıstemıyor ...ne yaptıysam ıkna edemedım .....annemler desenız uzulduler tabıkı ama gıdıyorum ben yola cıktım desem bagırıp cagırcaklar emınım ....artık kacıp gıdeyım dıyorum napıyım

en çok üzüldüğüm bir ortak arkadaşımızı aradım ..ve o ben senin kadar samimi değildim deyip konuyu kestirip attı bir başsağlığı dilemedi......ben dedim hadi, birlikte gidelim sen gidersen beni gönderirler dedim ama ne fayda o telefon bile açmadı

Canim öncelikle basin sagolsun,cok üzüldügümü belirtmek isterim.
Gecen hafta Pazartesi bende bir haber aldim yikildim..Senin gibi aglama krizlerine girdim.
Benimde cocukluk arkadasim isvicrede dogma büyüme,ogün kötüyüm diyor,fenalasiyor ve ambulans gelene kadar bitkisel hayata giriyor.1 gün cihazlara bagli kaliyor ama ne fayda.Gizli kalpten öldü gitti 32 yasinda daha kiz..
Suanda rahatsizim diye bana kimse birsey demedi,2 gün sonra ögrendim ama ne fayda.
Annesini aradim,simdi ben sana ne diyebilirimki dedim,o telefonun ucunda agliyor,ben burda aglamaya basladim.senağlama
Bende gitmek istedim,son defa yaninda olmak istedim ama olmadi gidemedim.
Gidiyorum desem baska zaman esim karismazdi bana ama simdi kanamam var,kötü olurum diye birakmak istemedi.Birde ben cok asiri duygusalim,dayanamam aglayanlari görünce,arkadasimi son defa görmek isterdim ama kafamdan atamazdim onun o halini.Ben yine onu gülerken hatirlamak istiyorum.Belki senin esinde benim esim gibi düsünmüstür.kötü olursun diye korkmustur.
Arkadasin anlar seni,evlisin sorumluluklarin var,bunun icin kendini yipratma bence.
Allah ölenlerin mekanini cennet eylesin.

yok canım bence kaçıp gitmek sizinkileri çiğnemek olur..üzme onları..onlar doğal olarak önce seni düşünüyorlar,gideceğini söyle haberleri olsun..fazla kalmadan dönersin..vicdanen de rahatlarsın,görevimi yaptım diye..ölümlü dünya yarın başımıza ne geleceği belli değil..kendini arkadaşını yerine koy..onun gelmesini istiyorsan git bence..inşallah ikna edersin aileni..

Cok cok üzücü bir durum,
allah kimsey göstermesin
basiniz sag olsun.

Keske sizinle istanbula gidecek birini bulsaniz.
Cok iyi olur , arkadasina bir destek olurdunuz.

keşeke biri olsa benle gidecek birşekilde eşimi ikna ederim......öel canım yandı ki ortak arkadaşımız başsağlığı bile dilemekten çekindi ya bırakın gitmeyi ben benimle gelir sandım.o aramadı bile .insanlar nasıl vefasız.......kendinde değil kanka sesini duydukça içim yanıyo telefonla nasıl destek olabilirim ki yanında saçma sapan dedikoducu insanlar var ........destek olan kimse yok ah eşim ikna olmuyor

Allah sabır versin..
4 gün önce emekli polis olan komşumuz borçları yüzünden intihar etti..
geride 1,5 yaşındaki,öğretmen lisesindeki ve üniversitedeki kızını bıraktı..
seni çok iyi anlıyorum..

Ne diyeyim Allah affetsin onu..

başınız sağolsun sizinde ...........nasıö bir duruma geliyor insan ki canına kıyıyor..geride kalanlara daha büyük bir acı bırakıyor......

haftaya sınavım var...nasıl çalışırım bilmiyorum bu halde kafam yerinde değil ilaçlarla uyuştum resmen...ve sınavı veremessem okulum uzuyor....haftaya kadar telefonla destek olmaya çalışacağım ama haftaya bana gelmiyormusun diye sorduğunda ne cevab vericem ben......istanbuldan bir arkadaşım daha aradı giideceğime dair birşey sölememiştim.bu arkadasımıza.sanırım kankam söyledi geleceğimi bütün tanışlara...hemen beni aradı ortak arkadaşımız haftaya geliyormussun dedi hım evet gelıyorum dıyebıldım sadece......eşim biraz bu halimden korkuyor bıraz tek göndermek istemıyor....

Son düzenleme:
canim basiniz sag olsun...Allah ailesine ve size sabirlar versin
insallah esinizi ikna edebilirsiniz bilmiyorum esinizden izin alirsniz aileniz o kadar sey yapmaz gibime geliyor gercekten cok aci...Allah o kisininde günahlarini affetsin ve hakkinda hayirlsini eylesin...
intihar cok kötü ama iste cinnet aninda,aklina hakim olamayacak durumda olduysa insallah Allah affeder..
tekrardan basin sagolsun

güzelim arkadaşın mutlaka seni iyi tanıyordur.
mümkün olsa mutlaka yanında olurdun,bak ben anneannem öldü kızım küçüktü ve hasta idi gidemedim.sevdiklerinden uzak olmanın en kötü yanı bu güzelim.telefonla desteğini eksik etme .seni mutlaka anlayacaktır.

Başınız Sağolsun.. İnsanın elinin kolunu bağlı olması çok zordur bilirim.. senağlama
Mekanı Cennet olsun :Saruboceq:

X