Canditon fitil kullanan varmı

minekcbyk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2024
35
2
25
Mrb kızlar, idrar yolu enfeksiyon geçirdiğimden beri vajinamda hassasiyet oluştu. Bazen hafif kaşıntı ve sarı akıntım var. İç kısmında kızarıklık ve eşimle ilişkiye girdikten sonra ağrı oluyor. 2 kere farklı vajina fitil kullandım ama fayda etmedi doktora gitmekten de sıkıldım bide hastaneler uzak. Bu fitili almak istiyorum ama nasıl kullanıcam daha önce kullanan varmı?

Fitili almak isteme nedeniniz enfeksiyonun devam etmesi mi yoksa kaşıntı için mi? Bence doktor önerisi olmadan ilaç kullanmayın derim ama duyduğum kadarıyla enfeksiyona kuru dut yada kuru dutu kaynar suda bekletilip suyu içildiğinde iyi geliyormuş. Eğer kaşıntı ve kızarıklık içinse tuvaletten sonra sirkeli suyla bir temizleme yapın deniliyor yada bir yağ vardı iç çamaşırına damlatılan onu da araştırabilirsiniz. Gün içinde iç çamaşırınizi mutlaka değiştirin, ped kullanmayın bu dönemde. Çok geçmiş olsun

Enfeksiyonum geçti. Ama vajinamda rahatsızlık var 4 yıllık evliyim ilk defa yaşıyorum 2 aydır gitmedi 2 kere fitil kullanndım. Sarı akıntım var bazen hafif kaşıntı oluyor. İlişkiden sonra vajinam ağrıyor peçeteye silerken bile acıyor bazen. Zaten onlara dikkat ediyorum niloyağıda yanma hissi veriyormuş diye korktum almak istemedim.

Enfeksiyonum geçti. Ama vajinamda rahatsızlık var 4 yıllık evliyim ilk defa yaşıyorum 2 aydır gitmedi 2 kere fitil kullanndım. Sarı akıntım var bazen hafif kaşıntı oluyor. İlişkiden sonra vajinam ağrıyor peçeteye silerken bile acıyor bazen. Zaten onlara dikkat ediyorum niloyağıda yanma hissi veriyormuş diye korktum almak istemedim.
Ya 2 aydır da çokmuş🥲 benimde bir ara hassasiyetim vardı ara ara yine tekrarlıyor. Duş aldıktan sonra çıkarken soğuk su tutuyorum o biraz rahatlatıyor. İç çamaşırımı değiştirmeye çalışıyorum gün içinde. Ama bence tekrardan bir doktora görünsen daha mi iyi olur🌟

X