çamaşırlarım boyandı :(

nazimsin26

Yüreğim seni sevdi..
Kayıtlı Üye
4 Mart 2009
364
2
açık renkli çamaşırlarımı yıkadım içinde mavi badimde vardı daha önce yıkadım renk vermemişti ama ne olduysa boyamış, açık renkli bütün kıyafetlerim battı o kadar moralim bozulduki telafisi varmı merak ediyorum :gitme:

Çamaşırlarını makineden çıkarmadan tekrar yıkamanı öneririm. Çok boyanmamışlarsa işe yarıyor.

nereden bulabilirsin bilmiyorum internetten araştır istersen bioenzim toz halinde bir temizleyici ve leke çıkarıcı çamaşırlarını orjinal haline döndürebilir sanırım pahalı bir şeydi Amerikan malı ama markasını hatırlamıyorum.

ariel professional leke çıkarıcı çıkardı kızlar. çamaşır deterjanıma hediye koymuşlar içine 30 gr lık. aynı hafta farkkettim ve dün denedim. 2 saat sıcak suda bekletip makineye attım sonra. sonuç mükemmel. eski hallerine döndüler:teytey:.

oo şu leke çıkarıcı tam benlik bişey sağolsun eşim çamaşır makinesini açtığında arada bir bu süprizle karşılaşmak pek garip gelmiyor artık :KK43:

selam arkadaşlar :) çamaşırlar boyanmış onun için de nette arama yaparken burayı keşfettim ve hemen üye oldum ariel işe yaradı diyen arkadaşım umarım bende de işe yarar akşam hemen alıp deniyeceğim yoksa oğlum beni mahfedecek aynılarını yeniden aldırarak :pp:roflol:

offff işe yaramadı bendee :KK43: akşam suda beklettim sonra makinaya attım değişen bişi olmadı :KK43: çarşı yolu göründü bana :KK43:((

benim bembeyaz havlularım masmavi olmuştu ne koslalar ne arieller işe yaramadı kaç kez yıkadımsa en iyisi domestos kar beyaz eskisinden de beyaz yaptı emin ol yıpranmadı da

benim bembeyaz havlularım masmavi olmuştu ne koslalar ne arieller işe yaramadı kaç kez yıkadımsa en iyisi domestos kar beyaz eskisinden de beyaz yaptı emin ol yıpranmadı da

ama beyaz değil ki benim boyanan eşyalar :KK43: gerçi zaten artık işe yaramazlar bide onu deniyeyim .

kızlaaar,
renk veren çamaşırlar için özel renkleri çeken mendiller var makinaya çamaşırlarla beraber atıyorsunuz renk veren giysinin boyasını çekiyor yani tüm eşyalarınız boyanmamış oluyor,

ancak ne olursa olsun makinanın işi bittiği zaman hemen çamaşırlarınızı asın beklettiğiniz zaman solan desen, işleme, varsa diğer çamaşırlara geçebilir, en iyi markada da olsa bu durumlar yaşanabiliyor kumaş solmasada işlemesi solabiliyor çok şükür daha başıma hiç öyle bişi gelmedi makinanın kazanını her zaman çamaşırı boşalttıktan sonra elde çevirerek lastiğine kadar kontrol ederim kalan varsa diye...
yani dikkatı elden bırakmamak lazım .

Son düzenleme:
arkadaşlar DR Beckmann ürünleri var. Renk kurtarıcı diye bir ürünü var. karışmış renkleri eski haline döndürüyor. onu bir dene istersen. birde Renk koruyucu mendilleri var. o da çamaşır yıkama sırasında kullanılıyor. renklerin birbirine karışmasını engelliyor. ben uzun zamandır kullanıyorum. çok memnunum.
büyük süpermarketlerde bulabilirsiniz.

peki arkadaşlar eşimin bir çok beğenerek aldığı ve hergün hevesle birini giydiği dört adet yeni pantolunu için bir önerisi olan varmı hepsi kırmızıya boyandı da halbuki her zaman çok dikkat ederim ama yeni bir tişört vardı içlerinde ve bir anlık dalgınlık birer kez giyilmiş pontolanları mahvetti eşim çok üzgün çünki ilk defa bir pantolonun kesimi bu kadar hoşuna gitmişti ve dört tane aldı :KK43:

arkadaşım bikaç gün önce bi arkadaşım buraya aynı konuyu açmıştı ona tavsiye vermiştim işe yaradığını söyledi temizlik malzemesi olan aspirinli su da beklet

Hanımlar küçüklük battaniyesi vardı beyaz kenarında ufak bir turuncusu vardı iki tane de beyaz bebek battaniyesi vardı makinede hepsi sarı olmuş sizce nasıl düzeltebilirim

X