Çamaşır makinası derdim

Kız benımkını begenmedı neden beyazmıs dıye :KK53: o samsungtan şaşmazmıs:KK53:sadece onun degıl koltuk takımıma kadar elestırıldım. Donumu gorse onu da elestırırdı. Iykkkk ne bicim don:KK70::KK70:ahahahahaah
Benimkide samsung ama iyi bir modeli sanirsam programlari tam benlik diger samsung modellerin kazanlari cok kucuk
Ama alsam yine aynisini alirim o kadar memnunum
Yenileri begenmiyorum

Benimkide samsung ama iyi bir modeli sanirsam programlari tam benlik diger samsung modellerin kazanlari cok kucuk
Ama alsam yine aynisini alirim o kadar memnunum
Yenileri begenmiyorum
Tabıkı herkes aldıgından memnunsa sorun yok fakat yok senınkı en kotusu demek yanlıs. Herkes kullandıgından memnun :21:

Canım bende bosch kullanıyorum ve cok memnunum eger degıstıreceksen 9kg/1200devır gayet yorgan bıle yıkıyor. Ayrıca allergy plus baby programı bıle var. Tabırı caızse kaymak gıbı ve az burusuk cıkıyor camasırlarım resmı eklıyorum. Tavsıyemdır
Teşekkür ederim canım bosch düşünüyorum zaten ama kurutmalı birlikte alıcam böyle ser topla olmuyor evin içinde.

Teşekkür ederim canım bosch düşünüyorum zaten ama kurutmalı birlikte alıcam böyle ser topla olmuyor evin içinde.
Kışın zor oluyor fakat onu da ıyı arastır derım cevrem ıkısı bır arada olan makınelerden hıc memnun degıl. Ayrıyken daha yuksek performans sagladıklarını bılıyorum. Fakat malesef herkesın evınde hem yıkama hem kurutma ıcın yer olmayabılıyor. Bılemıyorum kullanan varsa ıkısı bır arada bı foto atıp yorum belırtırlerse cok sevınırım bende cunku annemde ıstıyor fakat cevremız onermıyor:KK52::KK35:

Benim kurutucum da nevresimde yapıyor ama ne zaman biliyor musunuz? Makine tam dolmadığı zaman. 2-3 parça atınca iç hazne büyük olduğu için dolanıyor.
Kurutucunuz ne marka?.Memnun musunuz?Kaça aldınız?.Bende üç çocuğun camasirina yetişemiyorum.Kurutucu alicam valla napiyim

1000-1200 müü? Devri ayarlanabiliyordur muhtemelen. Beb hep 600 de sıktırırım. Devrini düşürürseniz o kadar ses yapmaz eğer makina dengede duruyorsa. Yoksa her an uçabilir:)

Aaa ablamın makinesi bosch çok memnun komşumunkide bosch oda memnun. Benim ve annemin arçelik ikimizde bıkkınız. Ama ne yalan söyleyeyim leke çıkarıyor o konuda sorunum yok.
Çamaşırları doğru programda ve gerekli ağırlıkta yıkadığınızdan eminseniz servis çağırın yada deterjan değiştirin
Katılıyorum size ya program seçerken bir yanlış var yada deterjanda
Ben Bosch dan çok memnunum çamaşırları pırıl pırıl yapıyor.

Kışın zor oluyor fakat onu da ıyı arastır derım cevrem ıkısı bır arada olan makınelerden hıc memnun degıl. Ayrıyken daha yuksek performans sagladıklarını bılıyorum. Fakat malesef herkesın evınde hem yıkama hem kurutma ıcın yer olmayabılıyor. Bılemıyorum kullanan varsa ıkısı bır arada bı foto atıp yorum belırtırlerse cok sevınırım bende cunku annemde ıstıyor fakat cevremız onermıyor:KK52::KK35:
Bende tüketici şikayetlerinde görüyorum ayrı ayrı daha iyi performans veriyormuş. Şuan oturduğum ev kurutmaya müsait olmayan bir ev küçük. Ancak taşınacağız yakın zamanda yer olursa ayrı alıcam ama olmazsa el mahkum yokluğundan iyidir. zaten kışın lazım bana yazın haloluyor bi şekilde. Taşınacağım ev hazır ama ben görmedim henüz başka bir ilde. Anlatılana göre büyük balkonu varmış iki tane. Yazın birine sererim.

Katılıyorum size ya program seçerken bir yanlış var yada deterjanda
Ben Bosch dan çok memnunum çamaşırları pırıl pırıl yapıyor.
Benim ablamda bosch kullanıyor. Makinadan memnun ama oda çamaşır yıkamayı pek bilmiyor. Daha doğrusu ilgilenecek pek vakti yok atıyo öyle ama ben ona gidip bişey yıkadığımda doğru programı seçiyorum onunkilerden daha güzel çıkıyor çamaşırım.
Doğru program çok önemli gerçekten doğru ısı doğru deterjan çok önemli

Canım bende bosch kullanıyorum ve cok memnunum eger degıstıreceksen 9kg/1200devır gayet yorgan bıle yıkıyor. Ayrıca allergy plus baby programı bıle var. Tabırı caızse kaymak gıbı ve az burusuk cıkıyor camasırlarım resmı eklıyorum. Tavsıyemdır
Aynısı makinemin banyoda gördükçe tekmeliyorum 😂 serviste çağırdım kullanmadığım deterjan da kalmadı.😂

Aaa ablamın makinesi bosch çok memnun komşumunkide bosch oda memnun. Benim ve annemin arçelik ikimizde bıkkınız. Ama ne yalan söyleyeyim leke çıkarıyor o konuda sorunum yok.
Çamaşırları doğru programda ve gerekli ağırlıkta yıkadığınızdan eminseniz servis çağırın yada deterjan değiştirin
3 kişiyiz canım çamaşırları bekletmem öyle fazla olmaz. Program da doğru kullandığımı söyledi servis. Bosch mu uzak dursun diyorum artık. 😂

Benim makinemde aynisini yapiyor. Hoplamaya baslayinca durduruyorum. Tamamen durduktan sonra yeniden sıktırıyorum.
Birde sadece 1000 devirmi var sikma icin. Benim en dusuk 600 devir. Dusuk devirde sıkınca hem daha az zipliyor hemde kiristirmiyor

Sıkayet nedır acaba? Ben cok memnunumda😋
Yıkamıyor. 😂 Artık 2 çeşit kıyafetimiz var. Evde lekeli lekeli giydiğimiz. Dışarıda lekesiz giydiğimiz. Eğer dışarı kıyafet lekelendiyse ev kıyafeti oluyor. 😂
Her yolu denedim ön yıkama ekledim her programa olmadı ilk önce kısa programında çalıştırıp sonra diğer programlarında çalıştırdım.
Enerji tasarruflu denedim hızlı bölümünü denedim. Hassas durulama denedim olmuyor.
Bir de size sorayım siz nasıl yıkıyorsunuz?
Ben çocugun kıyafetlerini bebek programında. Bizim günlük kıyafetleri mix te. Pantolonları kot bölümde. İç çamaşırlarını pamukluda. Öyle fazla çamaşır da yıkama makinenin içinde boşluk kalıyor yani.
Bir şey daha sorucam yorgan programında yumuşatıcı almıyor sizde de var mı böyle bir sorun?

Makine kucuk diye olabilir mi acaba. Benimkisi 14 kiloydu lg marka. Hic toplamiyordu ve cok guzel yikiyordu.. Ben cok memnundum ama 6 aylik makinayi satmak zorunda kaldik baska ulkeye tasindigimiz icin 🥺.

Her yikamada mi hoplayip zipliyor? Makinanin arkasinda tasima esnasinda zarar gormesin diye tamburu sabitlemek icin kullanilan 2 ya da 4 vida var. Yerine yerlestirince ilk kullanimdan once sokmek gerekiyor. Siz onlari sokmemis olabilir misiniz acaba? Sokmeyince hoplayip zipliyor cunku

Makina kullanmayı biliyorum. Nevresimi top yaptığı için hoplayıp zıplıyor ağır geldiği için değil. Pantolonlar daha ağır gelmesine rağmen böyle yapmıyor. Ayrıca ben makinamı her çalıştırdığımda bir karış boşluk bırakırım. Sepetimi de 7 ye ayırırım. Şallarımı ayrı südyenimi ayrı iç giyimi ayrı havluyu ayrı pantolon gömlek kazak diye ayırırım. Yani ben makineme çok biriktirip tıkmam. Bunların hepsi içide ayrı ayrı deterjan kullanıyorum. Ayrı ayrı programlarda çalıştırıyorum.
Ayrıca küçük bir tavsiye nevresim takımı hergün kullanılan ve bütün ölü derinin uykuda sürtünerek döküldüğü yer. Yıkarken yüksek ısıda yıkamak ve biraz uzun yıkamak gerekir iç çamaşırı gibi.
Benim makinemden örnek verdim benimde Arçelik 9 kg ve sadece 1 kez çok doldurduğumda yaptı. Ben kısa program tercih ediyorum. Genelde 1 saat 10 dk atarim nevresim 40 derece haricinde sadece bembeyaz çamaşırlarda 60 kullanırım oda nadirdir gerçekten kirlendilerse eğer. Günlüğe 40 dak. 30 dak. Her gün degisim oldugu için ter kokusu oluyor sadece. Yazın 30 kullanırım. Gömlek ve tül hariç her şeyi 1000 de sıktırırım
kendi başıma gelenden örnek vererek tavsiyede bulundum malum serviste gelmiş bir şey yok demiş hatta degisimde yapmislar parçayı ama degismemis. Benim makinem top gibi yapmadi hiç 1 kez baza altından kışlık kazakları tiktim onda yürüdü. Kullanmayı biliyorsanız onda bir sıkıntı yoksa serviste bulamadiysa bir şey diyemecegim.

Yıkamıyor. 😂 Artık 2 çeşit kıyafetimiz var. Evde lekeli lekeli giydiğimiz. Dışarıda lekesiz giydiğimiz. Eğer dışarı kıyafet lekelendiyse ev kıyafeti oluyor. 😂
Her yolu denedim ön yıkama ekledim her programa olmadı ilk önce kısa programında çalıştırıp sonra diğer programlarında çalıştırdım.
Enerji tasarruflu denedim hızlı bölümünü denedim. Hassas durulama denedim olmuyor.
Bir de size sorayım siz nasıl yıkıyorsunuz?
Ben çocugun kıyafetlerini bebek programında. Bizim günlük kıyafetleri mix te. Pantolonları kot bölümde. İç çamaşırlarını pamukluda. Öyle fazla çamaşır da yıkama makinenin içinde boşluk kalıyor yani.
Bir şey daha sorucam yorgan programında yumuşatıcı almıyor sizde de var mı böyle bir sorun?
Leke üzerine sıcak su basilirsa o leke daha çok işler derler. Bulaşık deterjani ya da kosla surerek legende makineye atmadan bekletin yarim saat falan yada citileyin sonra makineye atın bence ben öyle çıkarıyorum.

X