çalınan kimlik hakkında...

saturnn

Nirvana
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
1.017
1
arkadaşlar bugün annemle alışverişe çıkmıştık.bi süre sonra annemin çantasının açık olduğunu farkettik.cüzdanı gitmişti.para gitsin artık onu düşünmüyoruz da kimlik için ne yapmalıyız bilen var mı?karakola bildirmeli miyiz gazeteye ilan vermeli miyiz?yardımcı olur musunuz?çok sinirim bozuldu yaa Allah kahretsin böyle insanları şu mübarek günlerde yaptıklarına bak..

Hemen en yakın karakola bildirmeli , ordan aldığınız belgeyle yeni kimlik çıkarmalısınız. Çok büyük geçmiş olsun :çok üzgünüm:

artık gazteye vermek kalkmış canım en yakın karakola en kısa zamanda bildir sana belge veriyorlar...ihmal etme sakın...geçmiş olsun

çok geçmiş olsun canım hiç bekleme hemen karakola gidin insanların ipi kopmuş artık herşeyi yaparlar üstünüze kalır burası türkiye sonra ayıkla pirincin taşını

arkadaşlar bugün annemle alışverişe çıkmıştık.bi süre sonra annemin çantasının açık olduğunu farkettik.cüzdanı gitmişti.para gitsin artık onu düşünmüyoruz da kimlik için ne yapmalıyız bilen var mı?karakola bildirmeli miyiz gazeteye ilan vermeli miyiz?yardımcı olur musunuz?çok sinirim bozuldu yaa Allah kahretsin böyle insanları şu mübarek günlerde yaptıklarına bak..

öncelikle geçmiş olsun arkadaşım...

yakın zamanda benim de kayınvalidemin gitmişti cüzdan,içinde tel biraz para ve kimlik vardı.

en yakın karakola gittik,kimliği iptal ettirdik..

telefonun ip nosundan bulunuyo dediler polisler ama biz üstüne düşmedik..2-3ayı buluyomuş...

Arkadaşım yeni kimlik çıkardıktan sonra eskisi kullanılamıyormuş,defalarca polislere,nüfus müdürlüğüne sordum,ikna olmadım emniyet müdürlüğünü aradım,yenisini çıkardığında eskisini iptal ettirmek demekmiş..2 yıl önce kaybettim kimliğimi,oradan biliyorum..

herkes aynı cevabı vermiş ama bir durum var art niyetli insan eski kimliği bile kullnaır

canım öncelikle geçmiş olsun..
herşeyden önce yarın karakola gidip durumu anlatıyorsun...onlar sana bilgi veriyorlar..ve senin ifadeni dosyalıyorlar ve belge verıyorlar..
yerel bır gazete varsa orayada başvurup ilan verdırebılırsın....ve ilanı sakla...
şimdi insanlar kimliklerle neler yapıyorlar..
bankalara borçlar . telefon kartı almalar ,inşallah sizin başınıza bir şey gelmez.....

hemen karakola gidip bildirmelisiniz.
bildirdiğiniz andan itibaren, eski kimlikle ne yapılırsa yapılsın siz sorumlu tutulmazsınız.

çok teşekkür ederim arkadaşlar.. bugün hemen karakola gidip bildirelim bari. bir de vergi dairesine falan bildirin yazıyodu nette biraz araştırdım da.gerek var mıdır acaba?

benımde kımlıgım kayboldu gazeteye ılan verdım sonra kaymakamlıga gıttım cıkartıp hemencık verdıler

çok teşekkür ederim arkadaşlar.. bugün hemen karakola gidip bildirelim bari. bir de vergi dairesine falan bildirin yazıyodu nette biraz araştırdım da.gerek var mıdır acaba?

Nüfus cüzdanını kaybedince vergi dairesine de bildirin...

Nüfus cüzdanını kaybeden veya çaldıran kişilerin emniyetten aldığı tutanak ve birde dilekçe eşliğinde bir vergi dairesine başvurması durumunda kayıp olan nüfusunun bilgisi sicil kayıtlarına alınıyor. Ve nüfusu eline geçiren bir diğer kişi herhangi bir vergi dairesine gidip şirket açılışı yapmak istese sistem uyarı veriyor. İnsanların ve hatta vergi dairesi çalışanlarının bile pek bilmediği bu konunun ayrıntılarını gelir idaresi başkanlığı resmi sitesinde iç genelgeler bölümünde
'VERGİ KİMLİK NUMARASI İÇ GENELGESİ SERİ NO:2007/1 de bulabilirsiniz.
KONU COK ONEMLI, TUM ARKADASLARINIZA VE TANIDIKLARINIZA YONLENDIRMELISINIZ

bana gelen maili paylaşmak istedim :nazar:

Nüfus cüzdanını kaybedince vergi dairesine de bildirin...

Nüfus cüzdanını kaybeden veya çaldıran kişilerin emniyetten aldığı tutanak ve birde dilekçe eşliğinde bir vergi dairesine başvurması durumunda kayıp olan nüfusunun bilgisi sicil kayıtlarına alınıyor. Ve nüfusu eline geçiren bir diğer kişi herhangi bir vergi dairesine gidip şirket açılışı yapmak istese sistem uyarı veriyor. İnsanların ve hatta vergi dairesi çalışanlarının bile pek bilmediği bu konunun ayrıntılarını gelir idaresi başkanlığı resmi sitesinde iç genelgeler bölümünde
'VERGİ KİMLİK NUMARASI İÇ GENELGESİ SERİ NO:2007/1 de bulabilirsiniz.
KONU COK ONEMLI, TUM ARKADASLARINIZA VE TANIDIKLARINIZA YONLENDIRMELISINIZ

bana gelen maili paylaşmak istedim :nazar:

iyi hoş güzel demişin bilgiler vermişin tşk ederiz ama dediğin gibi vergi daires,indekilerin bu konuyu bildiklerini sanömıyorum çünkü eğer bilseler idi bu sahte şirketeler açılmaz ve isnaların canı yaznmazdı

arkadaşlar bugün annem karakola gitmiş.ama sadece yeni kimlik çıkartmanız yeterli diğeri geçersiz sayılır falan demişler.tutanak falan da tutmamışlar tabii.. anlamadım ben bu işi.bişey olmaz inşallah..

ÖNEMLİ!!!Nüfus cüzdanını kaybeden veya çaldıran
> kişilerin emniyetten aldığı tutanak ve birde dilekçe
> eşliğinde bir vergi dairesine başvurması durumunda
> kayıp olan nüfusunun bilgisi sicil kayıtlarına
> alınıyor. Ve nüfusu eline geçiren bir diğer kişi
> herhangi bir vergi dairesine gidip şirket açılışı
> yapmak istese sistem uyarı veriyor. İnsanların ve hatta
> vergi dairesi çalışanlarının bile pek bilmediği bu
> konunun ayrıntılarını gelir iadaresi başkanlığı
> resmi sitesinde iç genelgeler bölümünde 'VERGİ
> KİMLİK NUMARASI İÇ GENELGESİ SERİ NO:2007/1 de
> bulabilirsiniz.

canım öncelikle geçmiş olsun..
herşeyden önce yarın karakola gidip durumu anlatıyorsun...onlar sana bilgi veriyorlar..ve senin ifadeni dosyalıyorlar ve belge verıyorlar..
yerel bır gazete varsa orayada başvurup ilan verdırebılırsın....ve ilanı sakla...
şimdi insanlar kimliklerle neler yapıyorlar..
bankalara borçlar . telefon kartı almalar ,inşallah sizin başınıza bir şey gelmez.....

oooooo bunla reskide kaldı yaa...muhtarlıga gidiceksin ordan kımllıgım kayboldu diceksın:KK70: onlrda belge verıp kayıp kımlık cıkarttırıcaksın..ilan filan eskide kaldı...:KK66:

kaybolduğuna dair tuanak tutulmalı bence.tekrar karakola gidip görüşsün.

X