Büyük elektrik kesintisi - Elektrikler neden kesildi?

:KK48:http://onedio.com/haber/elektrik-kesintisi-capsleri-480573

Captureasdf.JPG

the walking dead gibi :KK53:

yalnız şunu anladım ki telefonlar hayatımızın en önemli şeyi olmuş.elektirikler gitti bazı arkadaşların ilk tepkisi hiyy telefonlarımızın sarjı yok napıcaz

bende ki tepki,tüh çayda içemiycez :KK69:

al benden de o kadar dikizci ya ama ben türk kahvemi içemeyeceğim diye celallendim :KK53:

Kızlar ben o sırada Ankara Metro Durağında yerin altındaydım
Saat 10:30 sıralarında "Metroyu çabuk boşaltın!!" diye uyarı geldi ve sirenler çaldı. Çünkü metro çalışırken yarı yolda kalanlar olmuş!
Hızla insanlarla üst üste günyüzüne çıkabildik ne olduğunu anlamadan.

Aman Allahım trafik ışıkları yanmıyor.. Trafik felç...
Ve bardaktan boşalırcasına yağmur yağıyor.
Bu arada telefon da çekmemeye başladı. Hâlâ da internet gelip gidiyor...
Evet kızlar Suriye, Mısır, Iraktan bahsetmedim ben!
TÜRKIYE'NİN BAŞKENTİ (!) ANKARA'YI ANLATTIM !!!!

hayır elektrik kesintisi bişey değilde. bu ülke survivor allstar'ı izleyemiycekti. Napardık ozaman:KK70:

insanların birbirine olan saygısı neredeyse hiç kalmamış. bugun hamile bir bayan cadde üstinde karşıdan karşıya geçmek istiyor ve trafik ışıkları çalışmadığı için geçemedi. bir tane çocuk yardımcı oldu da geçti. biraz saygı..

GÖRÜP BİLDİKLERİMİ HERKES TV DEN İZLİYO ZATEN CANIM ONU BOŞVER DE...AKP DAHA UZUUUUUN YILLAR İKTİDARDA OLACAK ÇÜNKÜ GÜÇLÜ BİR RAKİBİ YOK!

Orada da sen haklısın maalesef
Güçlü bir aday yok
bizler de hırsıza, kötüye karşı
kötünün iyilerine oy vermek zorunda kalıyoruz .

Evet sabah gördüm ve çok üzüldüm

Ben de çok üzüldüm ya. Allah rahmet eylesin. Rabbim ailesine de sabır versin. Çok zor.

Adliye gibi önemli yerlerde güvenliğin hangi seviyede olduğunu da görmüş olduk. Elektrik kesintisi bahane olamaz. Bir güvenlik zafiyeti var maalesef.

15 senedir boyle kesinti olmamis diye aciklama mi olurmus? 1999 daki depremde yikilan binlerce ev ve elektrik direginden sonra deprem bolgesi Marmarada yapilan kesintiyi emsal gosterme acizligi.. Yoksa gene bir deprem mi oldu, hem de Turkiye capinda?
Evvelden de elektrik kesintileri olurdu mahalle bazinda, boyle toplu da degil, ancak eger ariza sebebiyle aniden olmamissa ve boyle buyuk alanlarda yapilacaksa bir gun onceden haber verilir ve sira ile elektrik kesintisi olurdu. Ulasim ise zaten aksamazdi. Boyle ani toptan kesinti Turkiye tarihinde yok. Maalesef bu gunki cok bilmis iktidarin icraatlerinin ve yoneticilerin beceriksizliginin sonucunu hep beraber yasiyorsunuz.. Maden ocaklari nasil bakimsizliktan cokuyor, patliyorsa ayni sey bugun elektrik santrallerinde de oluyor, iste hepsi bu.

Tek sevindirici olay sudur ki bu olay Japonya'da degil de Turkiye'de olmustur. Bu kadar genis capli bir kesintide Allah bilir kac Japon yonetici onuruna yediremeyip intihar ederlerdi. Hic degilse bir de boyle birseye uzulmek zorunda kalmayacagiz.

Hayalı bıle nasıl heyecanlandırıyor. adamlar mimlenmek bile istemiyor bırak suç işlemeyi hata yapmayı. Helal olsun. Ya biz orta Asyadayken accık Japonyaya ugrayaydık keşke.

Batikente geldi elektrik
Atlantısın orda oturuyorum saat 5 'te enerjı gelmiş evlere. size cokmu gec kaldı acaba ?

Ben de çok üzüldüm ya. Allah rahmet eylesin. Rabbim ailesine de sabır versin. Çok zor.

Adliye gibi önemli yerlerde güvenliğin hangi seviyede olduğunu da görmüş olduk. Elektrik kesintisi bahane olamaz. Bir güvenlik zafiyeti var maalesef.

Kesinlikle haklısınız, elektrik kesildiyse daha çok güvenlik görevlisi temin edilip gerekirse tek tek
aranmalıydı herkes ..
Kesinlikle çok büyük bir ihmal söz konusu ..
Allah Rahmet Eylesin
yakınlara da sabırlar diliyorum ..

Aksam 9.30da geldi tam 10 buçuk saat yoktu. Buzluktaki bazi seyler cozulmus. Cuma gunu sehir disina cikacagiz utu camasir bulasik bir evde olabilecek tum duzen aksadi yani.
Bu ne ki 2015 yilinda butun ulke yarim gun elektriksiz kaliyor. Sinir bozucu :KK12:

X