Butun umudumuz HAZİRAN ayinda diyen guzel anne adaylarima..

merhaba kızlar :'(

benm adetıme daha 8 gun var ama yumurtlama gunumden berı kasık agrım we goguslerımın acısı gecmedı.goguslerım sıs we dolgun :'( ben gecen ay kımyasal gecırmıstım we cok endıselenıyorum :KK43:

goguslerım sızlıyo dolgun we sıs
kasıgım sızlıyo sureklı gun ıcerısınde agrı wurup gecıyo
sık sık acıkmaya baslıyorum
halsızım yorgun hıssedıyorum kendımı..

yumurtlamadan sonra bu agrıların dewam etmesı normal mı sızce :'(

kızlar hıc bı fıkrı olan yok mu ? yumurtlamadan sonra agrılarım ılk kez dewam ettı bu ay,cok endıselenıyorum :KK43:

Kızlar bir sorum olacak toplum sağlığı merkezine daha önce giden oldumu.direk gidip kan testi yaptırabiliyormuyuz.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

yaptırılıyo canım ama bildiğim kadarıyla biraz gec alıosun.sağlık olacaklarıda yapıor bu arada.özel hastanelerde en düşüğü 15 tl en yükseği 25 tl olmak üzere kan testi yapıorlar.

Kızlar bir sorum olacak toplum sağlığı merkezine daha önce giden oldumu.direk gidip kan testi yaptırabiliyormuyuz.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ve sabah 10 a kadar dı sanırım kan verme olayı.ama özelde gecede gittiğin zaman labaratuar her daim acık ve 1 saate veriolar testini

kızlar hıc bı fıkrı olan yok mu ? yumurtlamadan sonra agrılarım ılk kez dewam ettı bu ay,cok endıselenıyorum :KK43:

Benim gecen ay oyleydi tatlim adet agrisi gibi devam etti durdu hafiften ... ama siddetliyse bebis olabilir .dollenme olunca agri oluyomus kimisinde Insaallah oyledir.

Canım relax ol kafana takma reglinide hamileliğinide düşünme aklından cıkar.bunlar inanki engel oluo.5 aydır kafama taktımda noldu sonuc gene aynı negatif.artık kafamıza bişi takmayalım.Hersey Allahtan.bu ay olmaz öteki ay olur.doktora gittim dediği laf 1 sene olmazsa tedaviye baslıcaz.ben nasıl 1 sene beklerim.gerci surda 5 ay kalmıs.5 ay bile cok buyuk bi zaman benim için.bende senin gbi tez canlıyım:)inşallah tutmustur aşılaman :KK49::nazar:
inşallah canım :nazar::nazar:

evet 1 yıl dolmadan tedavi başlamıyorlar maalesef :KK50:
benim 1,5 yıl oldu işte:emir_bebek:

özellikle tüplerin açılmasını ve iltihabın yok olmasını sağlıyor bu yöntem.yarım kilo kadar süte birdemet maydanoz doğruyorsunuz.bunu ocağa koyup kaynamasını bekliyorsunuz.üzerinden buharlar çıkması lazım.sonra bunu yere koyun.elinize büyük bir çarşaf alın.onu belinize sararak bu buhara bacaklarınızı açarak çömelin.tabii üzerinizde giysi olmamalı.ve dikkat edin yakmayın.
bende 1,5 yillik evliyim hic korunmama ragmen cocugum olmadi bi yakinim sutu kaynat buharina otur sonrada esinle iliskiye gir demisti denedim o ay hemen hamile kaldim simdi 10 haftalik hamileyim denemenizi tavsiye ederim keisnlikle ise yariyor
nisan, 21 Temmuz 2011 #6Cevapla

SÖYLEDİĞİM YÖNTEM VE HAMİLE KALAN BİR ANNEMİZ.:KK55::KK55::KK55::KK55::KK55:

[MENTION][/MENTION]

doru dedin 25 tl verdim . bu arada maydonoz süt kürünü yapmaya baslıcam 1 ay içinde hamile kalanlar varmıs.sizde deneyin:KK49::KK51:

Canm Merhaba maydanoz sur kürü nasıl yapılıyor bende bebek istiyorum 1 yıldır ama olmadı henüz çikolata kist im var

inşallah canım :nazar::nazar:

Evet 1 yıl dolmadan tedavi başlamıyorlar maalesef :KK50:
Benim 1,5 yıl oldu işte:emir_bebek:

ben bu aksam bu süt maydanozu deniyorum :) çalışmalara başlıyorum:):KK28: 5 ay bekleyemem zaten doktorum bi sorunum olmadığını söyledi.eğer allahta izin verirse inş çabalarımız boşuna gitmez.inşallah sende bende herkesde anne olur.:KK16::KK16:

ben bu aksam bu süt maydanozu deniyorum :) çalışmalara başlıyorum:):KK28: 5 ay bekleyemem zaten doktorum bi sorunum olmadığını söyledi.eğer allahta izin verirse inş çabalarımız boşuna gitmez.inşallah sende bende herkesde anne olur.:KK16::KK16:
inşallah canım ya, rabbim isteyen herkeze nasip etsin :nazar:
stres yasak, sakin olacaksın diyor doktor, ama bu süreç çok çok çok stresli, arayıpta bulamamak, bir kuyuya düşmüşsün de çıkmak için çırpınıyorsun gibi:KK43:

Canm Merhaba maydanoz sur kürü nasıl yapılıyor bende bebek istiyorum 1 yıldır ama olmadı henüz çikolata kist im var

Canımm öncelikle merhaba sende bendensin:) yarım kilo süte bir demet maydonozu doğra.Kaynat bunları ama üzerinden buhar cıkacak.sonra bir havlu veya carsafı beline sar.kaynattığın bu karışımı baska kaba al.beline sardınğın carsafın yada havlunun altına bacaklarının arasına gelecek sekilde koy.bu carsaf ve havlu buhar hem baska yere gitmesin direk rahmine yönelsin die hemde senin üşütmemen için gerekli.öyle bi 10 15 dk bekle buhar gidene kadar yada öle diim.sonra gene ocaga koy gene buhar cıksın.gene öle üstünde hafif çömelerek dur dikkat et ama kendini yakma. sonra çalışmalara baslayın:)

inşallah canım ya, rabbim isteyen herkeze nasip etsin :nazar:
stres yasak, sakin olacaksın diyor doktor, ama bu süreç çok çok çok stresli, arayıpta bulamamak, bir kuyuya düşmüşsün de çıkmak için çırpınıyorsun gibi:KK43:
Çocuk yapmak taşımak ve doğurmak bunların hepsi stresli dönemler.biz bu stresi okuyarak bilgi edinerek yenebiliriz.Arastırma yapıldıgı zaman bu konu hakkında bilgi edinildiği zaman hiç bir anne adayı sıkıntı yasamaz.biz simdi o duygunun nasıl oldugunu bilmeden kendimizi eşin dostun söledikleri seylere adapte ediorz.Hiç düşündün mü neden ilk doğumum cok fenaydı ama 2.ci doğumumda bişi anlamadım dien bi kadın neden böle sölediğini?ilkinde neyle karsılasagını hangi sürecten gececeğini bilemediği için.Tabi hamilelik boyunca zaten yeteri kadar hormon salgıladığı için cok duygusal anneler herseyi kafaya takarlar.yada kalamayanlar da aynı sekilde.oyuzden akışına bırak ben öle yapıorm.söylenen yazılan hiç bişei kafana takma.kimi der nasıl doğurdum anlamadım kimi ner canım cıktı .kimi der hemen hamile kaldım kimi der 10 senedir kalamadım.kişiden kişiye göre değişiyor.gecen burda biri bişi yazmıstı.kistlerden dolayı yumurtalıkları alınmış hamile kalamıcakmıs birdaha.aksam eve gittim aklımdan cıkmıyor.kasıklarım karıncalandı sanki bişiler gezinio.eyvah dedim benimkileride kist kaplamıs.doktora gittim koşa koşa.doktor dedi sen fazla okuma öle seyleri sende hiç bişi yok:):):KK16::KK16:

keşke erkeklerde bıraz bızım gıbı dusunebılseler.çok kırılganım ama ne yaparsa yapsın 2 saat sonra unuturum cok sevıyorumm belkıde bu yuzden..onu ı bakısı bı gulusu bı sarılması ım bana herseyı unutturuyor.sıhırlı gıbı.Allahım benı sevdıgm adamdan ayırma yarabbımmm..

Canim tum yazdıkları ni okudum çokkk üzüldüm allahım yardım etsin sana ama bu kadar çok üstüne gidersen daha çok sinirlenmez mi bence bekle bıraz ne yapmak istiyorsa yapsın sen zaten sevgin için dayağı görmezden geliyorsun Ailene de söylerse söylesin eğer eşini biliyorlar sa kızgınlık la yapıldığını bilirler sen yıpratmak kendini

Nazli bunlar anacim.. mac izlerken motivasyon, takim calismasi diye atip tutuyor, is cocuk yapmaya gelince hep presi hatun yapsin, sonra da benim cocugum diye kupayi kaldirsinlar(:-)

Dunya kupasi yuzunden mart 2015te cocuk dunyaya getiremiycez topluca..
Devlet buna care bulsun :p

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım seninki dünya kupası benimki hayvan belgeseli izleye izleye hanzolastı:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

X