butun derdım kaynanam

N

NiDaa

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi NiDaa
meraba arkadaslar benım nısanlı oldugum zamanlar kaynanam ilk gecenin yatagını eltisinin toplayacagını ve yastıgın altına bellı mıktar para koymamı ıstemışti.bende yatagımı kendım toplabılırım.parayıda kapının onune koyabılecegımı soylemıstım.ama bu hareketıne cok kızıp nısanlıma anlatmıstım.oda annesıne sormus annesıde saka yaptıgını soyleyıp olayı gecıstırmıs..bundan 3 ay once evlendım..ama ıcıımde oyle bır yara varkı kaynanama karsı anlatamam..dıugun gunu anneme sana ne zaman haber vereyım dıye sormus..zavallı annem 2 tane kendısıde gelın aldı ama kızın tarafıyla bu tarz konulara hıc gırmedıgı ıcın neyı haber verecen demıs..oda iş oldumu dıye demış..annem de onun kocası var sızı ılgılendırmez demış..şimdi kızlar ne yapmam gerekıyor kuırbana da yanlarına gıdıcez orda kalıcaz cıldırmak uzereyım..içimde ona karsı hersey bıttı..

• Konu Sahibi NiDaa
Allah yardımcın olsun canım,kayınvalidenin yaptığı davranış gerçektende hoş değil.ne kadar ayıp,iyiki karşı çıkmışsın,gereken durumlarda tepkini koymalısın,yanlarına gittiğindede içli dışlı olma yeter,kibar bi şekilde cevabını verirsin Çok üzgünüm çoook

• Konu Sahibi NiDaa
hala böyle insanlar varmı yaa.. inanasım gelmiyor.. senin kocan ne güne duruyormuş onuda anlamış değilim

• Konu Sahibi NiDaa
cehalette son noktaaa.....
inanamıyorum ya.
ne yapabilirsin canım?koy mesafeni otur.
yüz verme!

• Konu Sahibi NiDaa
evet cehaletın onde gıdenı..bilmiyorum ilk gelinleride benim..yapılanı içime sindiremiyorum.gidince kavga ederım dıye korkuyorum..eşiminde haberi yok zaten

• Konu Sahibi NiDaa
eskilerde çarçaf olayı vardı gerdekte bakılıyordu. kaynanan eskilerde kalmış.bazı düşünceleri değiştiremezsin gelenek görenek diye algılıyordur kaynanan.
yanlarına gittiğinde yüz göz olmazsın olur biter

• Konu Sahibi NiDaa
Git ve kulaklarına pamuk tıka.:1closedeyes:
Şaka değil gerçek...Kim ister ki onun sesini duymak?..

• Konu Sahibi NiDaa
ayyyy bu insanlar.... benim osorunum olmadi hic önemsemediler ama
yinede ben herseyi gösterdim sonradan basima kalkmasinlar diye
aslinda esinin herseyi biliyosa neden baskalari karisiyo ki

ne kadar ayıp bişey, böyle şeylerin konusu bile olmamalı
bide utanmadan annenemi söylüyo

işte kadını aşağılayanbu duruma düşüren yine kadınn öyle sinir oluyorum ki bu durumlara
canım gitsenizde mesafeli davran yüz göz olma hakeden birisi degil belliki terbiyesiz

terbiyesiz bu insanlar ya...

insan utanır o konuları geliniyle yada dünürüyle konuşmaya....

hasta bu kadın vallahi...

bayramda gittiğinde hiç yüz verme canım acayip mesafeli ol misafir gibi git gel..

ne derse desin hiç umursama duymamazlıktan gel terbiyesizi..

çok iğrenç haklısınız kızmakta ama
bence sadece bu konu üzerine takılıp kalmayın
daha ne lanet kayınvalideler var,okuyoruz görüyoruz burda
bence gidin bayramda ağırlığınızı hissettirin çekinsin sizden
biraz söylediklerini de duymayıverin..

maalesef ki bu zihniyette olan insanlar hala var ve olmaya da devam edecek...
yani insanın özel durumları sadece iki eşi ilgilendirir bunun bilincine varmak ya işlerine gelmiyor ya da kabullenmek zorlarına gidiyor...
sizin yapacağınız birşey yok bu durumda,
bundan sonra aranıza sınır koyun,sizin özelinize kimseyi karıştırmayın...
başta nasıl olursanız öyle gider...
saygınızı,sevginizi gösterin ama dediğim gibi
herşeyinize kesinlikle karıştırmayın...
sevgiler...

arkadaşa katılıyorum... söylemek istediklerimi söylemiş zaten a.s.a.s.

bu neki bana sadıç'ı gönderdiler ertesi sabah ne imiş efendim yatağı yoplamaya gelmiş sanane
ben 2 gün kalmadan yatıcam belki odaya sokmadım bişeyin mi rahatsızmısın die sorabiliyor mesela

ay yoksa korkuyormusun
ya korkuyorum öcü var .Aldırmadım sizin gelmenize gerek yok ben herşeyi tekbaşıma yaparım merak etmeyin dedim buyrun sizi geçireyim dedim bozuldu hatun

Valla hiiiç takma kafana. Belli ki kendi memleketinde gelenek görenek diye uygulanan cahilce şeyler. O da uygulamak istemiş.
Boşverr. Nasılsa uzakmışsınız bayramdan bayrama görüşeceksin. Fazla yüzgöz olma ama saygıda da kusur etme.Sonuçta eşinin annesidir. Cahil de olsa terbiyesiz de olsa geri kafalı da olsa eşini doğuran kadın o... Samimi olmazsın olur biter.
Konuyu açacak olursa benim namusum kocamdan sorulur merak ettiğiniz yada şüphelendiğiniz bşey varsa bana değil ona sorun dersin. Zaten bu ona en iyi cevap olur.

Çok da uzatıp eşine yansıtma yok yere huzurunuz kaçmasın. Geçmiş gitmiş, düşündüğüne bile değmez...

yuh yani ya gelsin odada beklesin bari...merak ettiği varsa sorar öğrenir...
diyecek bişey bulamıyorum
...:1shok::1shok::1shok::1shok:

taktığın şeye bak...
iş bitmiş gitmiş, kayınvalidenin her dediğini kafaya takarsaann ooooo...
hem kendine zindan edersin hayatı hem de eşine...
kulağını tıka, eşinin ailesi olduğu için de saygıyı eksik etme...ha tabi ki mesafe koyarak...

evet haklısınız da anneme soylemesı bana cok koydu..anneme ınanmak bıle ıstemedım..zaten ne geldıyse basıma salaklıgımdan geldı..benım dustugum duruma kımse dusmemıstır.benım dugun gunumun ertesı gunu kaynanam kayınvalıdem oturdular dugun paralarını saydılar..zoruma gıdıyor salaklıgımdan sustum ama ınanın sok oldum.bu da ıkıncı sok oldu bana onlar tarafından..bılmıyorum nasıl ınsanlara karsıtım ama allah sonumu hayır eylesın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…