Burusan tüller icin cözüm...

melekru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2007
29
0
44
slm bayanlar kaynanam bana sağolsun fiiii tarihinden kalan bir çamaşır makiması verdi hiç memnun değilim yıkaması bir tuhaf bende nasıl olsa kötü diye tülleri 60 dereceye attım ve buruştular onları nasıl düzelte bilirim sizce ütüledim işe yaramadı.

bencede yeniden bir devir yıka ve ıslak ütüle.. bayağı uğraşacaksın ama düzelirler.

teşekkürler arkadaşlar ama inanın onuda denedim olmadı daha farklı bir yöntem varmı acaba

teşekkürler arkadaşlar ama inanın onuda denedim olmadı daha farklı bir yöntem varmı acaba

bence eğer fiyat olarak fazla tutmayacaksa tüllerini değiştir :teselli:makineyide kayınvalidene geri postalaa.s

kuru temizlemeye ver ütüleyip veriyorlar benim mutfak tülümün üstünde boncuklar var o yüzden kuru temizlemeye veriyorum.ütüde yapıyorlar ilk günkü gibi oluyor.

60 derecede yıkamamalıydın tüllerini.ön yıkamalı ve 40 derece yeterli.ayrıca sıkma hızı ayarlanmıyormu?eğer ayarlanmıyorsa sıkma işlemi yapmadan suyu tahliye edebilirsin.ıslakken hemen as.bu şekilde dene bakalım nasıl olacaka.s.

bir leğeni yada küveti ılık su ile doldur tüllerini koy ve bolca kokusana dayanabildiğin kadar yumuşatıcı koy ve bir gece beklet sabah tekrar makineye koy ve hafif yıkama seç.Bende tüllerimi hem beyazlar bölümüne hemde 60 dereceyle yıkamıştım tüllerim keten buruş buruş olmuştu eve ütüye kadın gelmişti açamayınca dedeğim yöntemi yapmıştı ertesi gün ben zorlanmadan ütülemiştim dene inşallah işe yarar

X