burun ucu ödemi ve burun sırtı kalınlığı (fotoğraflı)

yuliax

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2020
57
15
merhabalar, 12 gün önce esabil eker hocaya burun ameliyatı oldum. birazcık gerginim ve haliyle kafamda soru işaretleri var. fotoğraftaki gibi burnumun ucunda minik bir top tarzı ve sert bir şey var. dokunduğumda hafif acıyor ve aşırı sert. kendisi ödem midir? ve geçer mi? gitmemesinden veya burun ucumun aşağı inmesinden korkuyorum. bir diğer sorum ise burun sırtımın kalın görünmesi. eski burun sırtım ince ve şekilli idi. o kalınlık incelir mi acaba? bu durumları yaşayan birisi yardımcısı olursa çok sevinirim.

Burun sırtı muhakkak incelir. Ama ne kadar incelir ve sizi ne derece tatmin eder zaman gösterecek. Bana ekstra kalın gelmeli 12 günlük burna göre baya iyi.

Burun sırtı muhakkak incelir. Ama ne kadar incelir ve sizi ne derece tatmin eder zaman gösterecek. Bana ekstra kalın gelmeli 12 günlük burna göre baya iyi.
önceki burnumla kıyasladığım için çok kalın geldi sanırım bana. umarım incelir. peki burun ucu için ne diyorsunuz ödem midir?

önceki burnumla kıyasladığım için çok kalın geldi sanırım bana. umarım incelir. peki burun ucu için ne diyorsunuz ödem midir?
Burun ucundaki ödem hep olan bişey herkes “top gibi bişey var” tabirini kullanır hatta
12 gün çok yeni. 40 günde falan aşağı yukarı şekli anca belli oluyor minimum

Gecmis olsun sevgili yuliax,bende ameliyat olali 14 gun oldu bende ankarada oldum Ömer ekin hocaya,bende de suan ayni sorunlar var,burun sirtim kütük gibi malesef buyuzden bakislarim da bi tuhaf duruyo,burun ucumda ayni top var gibi sis elleyince icim bi tuhaf oluyo sanki su dolu balona elliyomusum gibi,pazartesi doktoruma kontrole gitcem ama bu forumda cok fazla yorum okudum eminim ki bunlar ödem ve zamanla duzelip sekle gircekler,daha cok yeni sanirim biraz sabir ve aynaya cok bakmamak lazim

öncelikle hayırlı olsun, aynı durumları yaşadığımıza göre normal ve geçici şeyler olsa gerek. pazartesi doktorunuzun düşüncelerini de benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum. umarım çabucak atlatırız bu durumu. sağlıcakla

Tabiki doktordan cikinca yazarim mutlaka,daha oncede yazismisiz sizinle biraz once farkettim,nasil gecen hafta sincap gibi yanaklarimiz vardi morluklarimiz sisliklerimiz vardi yüzümüzde onlar duzeldi eminim bu burun kalinligi ve burun ucu odemi de zamanla geçecektir, bol su icmeyi ihmal etmeyin

inşallah, çok teşekkür ediyorum

Sevgili yuliax nasil oldun burnun biraz daha iyi mi, benim hala odem ve kalinlik devam ediyo ama sanki burnum hergun degisiyo gibi,bugum doktor kontrolune gittim haber edim dedim, yasadigimiz durumlarin odem kaynakli oldugunu soyledi,bugun 20.gunumdu bazi hastalarda 20.gunde oncesi sonrasi icin foto cekiyomus odemler baya geciyomus,benim cekmedi:) birazda kalin derili oldugum icin bende odemlerin gecmesinin biraz daha zaman alcagini ama sonunda sahane olacağını soyledi,acikcasi inaniyorum da cunku 5ay once ayni hocaya meme ameliyati olmustum ve gercekten odemlerin inip memenin sekil alip yumusamasi zaman almisti muhtemelen burun icinde ayni sey gecerlidir zamanla hersey yoluna gircektir,sabir ve heycanla bekliycez artik:)

Buarada yazmayi unuttum 1.hafta atelim 2.hafta bandajim cikmisti bugun hoca tekrar bandaj yapti haftaya gel cikarip yenisiyle degiselim bi bandaj daha yapalim dedi yani 2 hafta daha bandajli gezicem,sanirim odemin artmamasi ve sekil almasi icin gerekiyormus,istersen sende bi esabil hocaya danis canim

çok teşekkür ediyorum bilgilendirmeniz için. 3. haftaya giriyorum ben de. o gözle görülür kalınlık ve ödem azıcık azaldı. suratımı yavaş yavaş sevmeye başladım :) 1. ay kontrolünde soracağım her şeyi. bu arada esabil hocaya mı olmuştunuz ameliyatı siz?

Rica ederim,zamanla iyice alisip tam olarak icimize siner insallah inanıyorum ben:) yok ben Ömer ekin hocaya oldum ameliyatimi o da ankarada

Öncelikle geçmiş olsun.
12 güne göre bence burnunuz iyi görünüyor.
Ama ilk zamanlar ödem çok fazla olur. Ben balık gibi bakıyordum ve burun sırtım çok kalın duruyordu. 3 ayda memnun edici bir görüntü olup, şekli hakkında fikriniz oluyor.6 -12 aya artık oturmuş oluyor.
Masaj verdiyse doktor muhakak ihmal etmeyin.

Y yuliax merhaba ben de 26 ekimde esabil hocaya estetik ameliyatı oldum. tek sorun burnumun görüntüsü sanırken içinde de meğer çok büyük sorunlar varmış. ameliyatın üstünden 12 gün geçti alçımı dün aldırdım. yüzüm ilk bir hafta boyunca tamamen mor ve şişti, gözlerim açılmıyordu çok korkmuştum. alçım çıktıktan sonra bana bandaj vs. takmadı ve bir sonraki kontrolüm 1 ay sonra. sence bandaj takmamasının zararı olur mu, sana takmış mıydı? alçıyı aldıktan sonra da aradaki çubuk cildime yapıştığı için burnumun derisi kalktı tamamen yara. bunun dışında çok büyük sorunlarım yok senin şu anki durumun nedir? burun içi bakımını nasıl yapıyorsun, bilgilendirirsen çok sevinirim. bunları okudukça korkuyorum kalın ciltliyim ödemlerim geç iner diye çok korkuyorum. şu anda durumun nasıl, neler uyguladın bu süreçte kısaca bahsedersen çok sevinirim

özelden yazayım size olur mu

Benim burnumda böyleydi sonradan geçti ucuna daha fazla baskı uygulatıyo sonrasında esabil bey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…