Bebek Beslenmesi burun temizliği. / okyanus suyu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

umay0110

herşey güzel olacak...
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2010
5.206
30
bebeklerinizin burun temizliğini nasıl yapıyorsunuz? ben pompa kullanıyorum ama pek kullanışlı olmuyor kızım izin vermiyor burnu tıkanıyor kuruyor nefes alamıyor nasıl temizleyeceğimi şaşırdım okyanus suyu kullanan varmı? önerirmisiniz?

kızın kac aylık bılmıyorum ama benım kızım 4. ayından sonra doktor sprey seklınde verdı hem son kullanma tarıhı 2012 yılına kadar pompalı olanlar acılınca 1 gunde tuketmek gerekıyor bunda oyle bı sorun yok burnuna sıkıyorum hemen hapsırıyordu ne var ne yok cıkıyordu :) tabı goze kacmaması gerek.

Merhaba benim bebeğimde 4. ayını doldurmak üzere serum fizyolojik kullanıyorum ama bi faydası yoktur.Sprey şeklinde olan damlanın adını bana verebilirmisin.Oğlumun burnu çok tıkanıyor emerken bile çok zorlanıyor((

Merhaba benim bebeğimde 4. ayını doldurmak üzere serum fizyolojik kullanıyorum ama bi faydası yoktur.Sprey şeklinde olan damlanın adını bana verebilirmisin.Oğlumun burnu çok tıkanıyor emerken bile çok zorlanıyor

Merhaba benim bebeğimde 4. ayını doldurmak üzere serum fizyolojik kullanıyorum ama bi faydası yoktur.Sprey şeklinde olan damlanın adını bana verebilirmisin.Oğlumun burnu çok tıkanıyor emerken bile çok zorlanıyor:

Tonimere baby burun spreyini sıktıktan sonra otribebe burun aspiratörüyle temizlersen hiç sıkıntısı kalmaz. (tabi sanki burnunu koparıyormuşsun gibi çırpınmasının dışında) Ama kalıcı çözüm olarak eviniz kaloriferliyse hava nemlendiricilerden almanı öneririm. Oğlumun burnunu her gün temizlememiz gerekirken hava nemlendirici (soğuk buhar makinası) aldıktan sonra hiç burun tıkanıklığı sorunu yaşmamaya başladık.

kullandıgım tonimere baby burun sprey arkdasın da dedıgı gıbı buhar makınelerı de ıse yarıyor maddı acıdan alamıyorsanız doktorun onerdıgını yapabılırsınız hıc yıkanmamıs yanı sabun degmemıs havluyu ıslatıp petegın ustune koyarsanır bu bıle ıse yarar.bırde arkdaslar cocuklar sureklı evde hıc hava almıyorlar arada sıkı gıydırıp balkona yada cama cıkarmak gerekıyor ben oyle yapıyordum.

bebeğim 2 aylık hava nemlendirici kullanıyoruz zaten ama çok fazla olmasada yine tıkanıyor ve temizletmiyor tonimereyi bende duymuştum onu deniycem galiba...

pompalar kısa sürede bozuluyor boş hava geliyor. ben tonimer baby kullanıyorum doktor bize deniz suyu önermişti ama üzerinde mutllaka baby yazısı olmalıymış digerleri çok basınçlı oldugu için bebeklerin burnunu kanıtıyormuş doktorumuz söylemişti. deniz suyunu çok dikkatli sıkmak gerekiyor oglum agladıgı için sıkıldıgındaki sesi duymuyorum sıktımmı sıkmadımmı anlamıyorum kısacası ben daha çok kulak çubuguyla temizlyorum ve soguk buhar makinası kullanıyorum

Pompoyla açmaya çalışıyorum ama el pompaları pek iyi açmıyor. Serum fizyolojik kullanıyorum. (Hani şu okyanus suyu diye satılıyor ya) Eczaneler kendi de yapıyor. Eczane yapımı alıyorum bazen

Ben serum fizyolojiği şırıngaya akıtıp onunla sıkıyorum. Drumuz öyle önderdi. Böylece basınçla burun açılıyor. Sonrasında da otribebenin burun aspiratörüyle çekiyorum rahatlıyor oğluşum

şırınga iyi fikirmiş. Benim oğlan sıktırmıyor çünkü, ufakken damlatıyordum da şimdi iyice palazlandı tepiniyor, sıktırmamak için elinden geleni yapıyor

tonimer baby en iyi çözüm bence bende öyle yapıyorum sonrada pompayla cekiyorum rahatlıyor kızım

bugün bizde tonimer baby aldık ilk kullanımı babamız yaptı ama bebeğimiz sağolsun duramadığı için burnuna isabet edemedi ilk defa kullanınca korktuk biraz ama 2. denemede başardık bebeğim rahatladı. kullananlara sormak istiyorum sıkarken bebeği yan yatırmakmı gerekiyor?

hayır ben yan yatırmıyordum sırt ustu yatırıyorum sıktıktan sonra hemen cıkarma ben ılk sıkıp hemen cıkarmıstım gozune gelıyordu kızımın allahtan elımde pecete vardı goze gelmemesı gerekıyormus .

Canım yan yatırmak değil ama kafasını biraz kaldırmak gerekiyor aksi taktirde orta kulağa kaçıp iltihaplanmaya sebep olabiliyor. Aynı şekilde emzirirken de bebeğin kafası 45 derecelik bir açıyla biraz havada durmalıymış. Süt de kaçabilirmiş kulağa. TVde bir çocuk doktoru söylemişti...

bizim doktorumuz bebek 6 aylık oluncaya kadar sprey kullanmayın demişti.damla şeklinde olanlardan kullandım.ama baktım ki artık başedemiyorum 150 cc lik serum aldım enjektörle veriyorum

bende serum fizyolojik kullanıyorum ardından 10 dk bekliyorum. santebebe marka pilli elektrikli burun pompası aldım.öneriyorum.muhteşem.onunla burnunu temızlıyorum. arkadaslar kış geldi. burunların tıkanmasına izin vermeyin. hergün bebekler tıkanmasada burun suyu ile temizleyin ve pompalayın. grip olmalarını engellemenin en etkili yolu. eşim doktor. güvenin.

Canım eşin doktormuş, sorabilir misin? Burun damlasını kullanmanın sıklığı ne kadar olmalı? Çok sık hırıltı oluyor burnunda, ben de her hissettiğimde damlatıyorum. Bir zararı olur mu?

canım bıkac hafta once haberlerde burun damlalarının sık kullanımlarda bagımlılık yaptıgını oyuzden evde dogal tuzlu su ıle yapılmasını soylemıstı yanlıs hatırlamıyorsam tuz,su,karbon tabı karbondan emın degılım ızleyelı baya olmustu esıne sorarmısın bu konuyu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…