Burun estetik mi ? Dolgu mu?

Sadekadin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
54
13
25
Merhaba arkadaşlar burunumun ucunda düşüklük var hafif bir kemerim var. Estetik olmayı düşündüm lakin fiyatlar aşırı yüksek çalışır yine yaptırırım dedim lakin revizyon ameliyatı parasını bile arkaya atmam gerekiyor Buda Türkiye şartlarında ve doktorların yüksek fiyatları yüzünden iki sene çalışsam bile yaptıramıyorum ayrıca çoğu kişi sorun yaşadım dedikçe değer mi diyorum. Sonra bu problemi dolguyla çözebileceğimi düşündüm fiyat olarak da uygun fakat riski ve yaptırdıktan sonra pişmanlığı olanları gördüm bazıları ise şişmiş burunla kala kalmış. Doktor tercihi çok önemli diyen olmuş ama bazıların çok övdüğü doktorlar bazılarının en büyük belası olmuş. Tavsiye edebileceğiniz doktor veya öneriniz var mı ?

Burun dolgusu tehlikeli, doku ölümü gerceklese bilir, ve ayni zamanda fillerin baska bir bölgeye dagilma ihtimali de var. Burnunuz cok kötü degilse ellemeyin derim ben

sonrasında ameliyat olmayı isteyebilirim diyorsanız da yaptırmamalısınız çoğu doktor dolgu yapılmış burnu ameliyat etmek istemiyor

Merhaba arkadaşlar burunumun ucunda düşüklük var hafif bir kemerim var. Estetik olmayı düşündüm lakin fiyatlar aşırı yüksek çalışır yine yaptırırım dedim lakin revizyon ameliyatı parasını bile arkaya atmam gerekiyor Buda Türkiye şartlarında ve doktorların yüksek fiyatları yüzünden iki sene çalışsam bile yaptıramıyorum ayrıca çoğu kişi sorun yaşadım dedikçe değer mi diyorum. Sonra bu problemi dolguyla çözebileceğimi düşündüm fiyat olarak da uygun fakat riski ve yaptırdıktan sonra pişmanlığı olanları gördüm bazıları ise şişmiş burunla kala kalmış. Doktor tercihi çok önemli diyen olmuş ama bazıların çok övdüğü doktorlar bazılarının en büyük belası olmuş. Tavsiye edebileceğiniz doktor veya öneriniz var mı ?
Merhabalar, benim de burnum aynı şekildeydi ve yüzüme göre biraz büyük bir burnum vardı. Önce geçen yaz (Ağustos 2023) dolgu işlemi yaptırdım gayet de başarılı bir doktora yaptırdım. O açıdan bir sıkıntı olmadı ama zaten büyük bir burnum olduğu için burnumu biraz daha büyük gösterdi. Tek faydası burun ucum güldüğüm zaman düşmemeye başlamıştı. Ancak onun da etkisi 5 ay kadar sürdü. Bu 29 Nisan'da ise burun ameliyatı oldum. Daha önce dolgu yapılmış bir burna ameliyat yapılıyor, kesinlikle öyle bir sıkıntı yok. Hatta benim dolgum tamamen erimemişti bile. Doktorum ameliyattan iki gün önce enjektör ile basit bir eritme işlemi uyguladı ve hiçbir sıkıntı olmadı. O yüzden eğer burnunuz yüzünüze göre büyük ya da uzun değilse ve sadece burun ucu düşüklüğü varsa dolgu işlemi yaptırabilirsiniz bence, daha az maliyetli fakat hiç kalıcı olmuyor. Etkisi en fazla 9-12 ay kadar sürüyor ve tekrar tekrar yaptırmanız gerekiyor. Onu da kesinlikle güvenilir yerlerde uzman doktorlara yaptırmalısınız. Burun ameliyatı ile ilgili de sorularınız olursa cevaplayabilirim.

X