Burun Ameliyatı sonrası koku alma kaybı

dolcegabbana

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2009
48
0
47
Selam arkadaşlar ben yaklaşık 10 gün önce deviasyon ve estetik bir arada ameliyat oldum. Hala burnumdan nefes almaya başlayamadım tam olarak. Ama aldığım zamanlarda da hiçbir şekilde koku alamıyorum. Yani örneğin kolonya ya da nane kokusunu içime çeksem bile koku alamıyorum. Zamanla bu sorun düzelir mi bilen var mı? Bu konuya hiç bir forumda rastlayamadım, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi lütfen??

a.s hiç korkma aynı problemi bende yaşadım cnm inan bi ara o kadar araştırdım kimse bana koku alamayacğımı söylemedi acaba bu ameliyattan sonra koku alma duyusu yitiriliyordu da ben mi duymadım görmedim araştırırken dedim geçici merak etme :dance:

teşekkür ederim cevabın için, aynen çok korktum çünkü koku olmadan yaşamak çok zor... hiç bişeyin tadı alınmıyor..hele de benim gibi parfüm delisi iseniz çok daha zor.. Güzel kokuları özledim depresyona girmeden açılsa bari :Saruboceq:

canım bende tam hepsiburadadan kampanya vardı burda konuşuluyordu ordan parfüm almıştım çok güzel kokuyo diyolar ben gidiyorum sıkıyorum yok sıfır koku duyabiliyorum ödüm kopmuştu yaa :dance:

Off ama çok ilginç yaa yani nefesimi içime çekebilmek ama kokuyu alamamak, koku alan yerlerin zedelenme ihtimali falan yoktur di mi yaa( her önüme geleni koklamaya başladım belki işe yarar diye hatta sigara bile içtim ama sıfır koku , şaka gibi

Canim geciyor merak etme, bende cok korkmustum... ameliyatin 3. günü aglamaya basladim hatta, koku alamayacagim diye hehe :)) ama 6. günden sonra rahatladim... Yedigim yemeklerin kokusunu almaya basladim yani :)) ilk 1-2 hafta zor geciyor... Benimde bugün 2. haftam oldu..

doğru bende çok korkmuştum bu konuyu açman çok iyi olmuş aslında bundan sonra ameliyat olacakların da bizle aynı korkuyu yaşamayacak olması anlamına geliyor bundan neden kimse bahsetmedi demeyecekler önemli birşey sonuçta bir duyunu yitirdiğini düşünüyorsun o durumda

evet doğru acılıyormus benım de yavas yavas koku duyum gerı gelmeye basladı yasasın cok mutluyum :) saolun kızlar :)

Ben hem koku alamadim hem de tad da alamadim!! Yemek yedim fakat yemeklerin hic tadi yoktu... Cok üzülmüstüm... Bosuna yemek yiyiyorum diye düsünmüstüm! Aslinda hic yemesem mi diye düsündüm vallah! Onun icin cok az yemistim, bayagi kilo vermistim... Tad ne kadar da önemliymis ya!!! Sizlerde de öyle oldu mu??? :44:
Bayagi da uzun sürmüstü bu dönem... 1,5 hafta!!

Dun ameliyat oldum bende doktorda forumda ameliyat olanlarda kokudan hic bahsetmedi cok korktum tat alamicam artik diye neyseki bu konuyu okudum..tesekkurler

3hafta yi geçti ve koku net alamıyorum. Çok yakından aliyorum ve bu tüm kokular için geçerli değil. Bazen bildiğim kokular bile değişik geliyor ve zaman zaman burnunda kötü bir koku oluyor. Bunu yaşayan varmı acaba?

Ben ilk bandaj ciktiginde her kokuyu cok guzel aliodum ama sanki biraZ daha az koku aliyorum gibi gelio su anda, ayrica bugun tam 32gun oldu ameliyat olali..umarim daha ii koku alirim zamanla, gecici bir durum diyorlar cunku

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

öyle çok yazı okudum ki ameliyat sonrası koku alamama ile ilgili oyüzden korkmaya başladım. Benim koku alabilmem için çok yakından koklamam gerekiyor ve arasıra burnunda sürekli pis bir koku oluyor

ben bide şey duymuştum, galiba belli bi süre burun da hissedilmiyomuş, bilginiz var mı acaba???:26:

peki nezaman koku alabildin? 2Uğur oldu hala koku alamiyorum sadece tuhaf kötü bir koku var burnumda

Arkadaslar bugun 6.gunu ameliyatimin tamponlar alindi.koku. alcagimi sanmistim tamponlar alininca.koku alma duygum hicyok.parfüm bile kokladim.iyi ki burda form acmissiniz.benim et kemik butun hepsiyle ugrasildi agir oldu ameliyat..insallah bir kac güne kadar acilir.ozel bir sey yapmaya gerek var mi sizce?

Bende ayni durumdayim bugun 6.gunum tamponlarim alindi hic koku alamiyorum.cok cok uzgunum doktoruma yazdim daha erken demis.eger sinirler zarar gormediyse alirsin yazmis.birseyde diyemedim bekleyecegiz yazmis.size ne oldu suan nasilsiniz tesekkurler

Bende ameliyat olalı 3 gün oldu koku alamıyorum ve tatda alamıyorum !! Kimse bana böyle bi komplikasyondan bahsetmedi umarım düzelir ömür boyu sürerse naparım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…