Tüp Bebek Merkezleri Bursada tup bebek ile mucadele edenler buraya

Arkadaşlar merhaba 5buçuk senelik evliyim eşim azospermi. Daha önce 2 tedavi oldum eşim tese oldu sperm bulundu ilk tedavimde taze transfer yapıldı düşük yaptım ikinci transferde dondurulmuş spermle yine aynı merkezde denedik kimyasal oldu. İki tedavimde de 3.gün embriyosu 2tane transfer edildi. Dondurulmuşum yok. Sıfırdan başlayacağız eşim yine tese olacak. Geçen sene Mehmet Aral Atalay la ön görüşme yapmıştık jimer de. Hastane hakkında Labaratuvaar ve embriyolog konusunda bilginiz varmı? Erkek kaynaklı olduğu için gitmeye değer mi sonuç ne olur bilemiyorum eşim burayı araştır diyor

Canım Bnm bi fikrim yok bunları nerde denedin pki.

Bakınca tutmus düşükler ve kimyasal var başka bisebeb dedilermi pki
Hayır doktorumdan memnun değildim zaten çok sert asabi sinirli biriydi hiç bir bilgi alamadım bizim düşüncemiz ya embriyo kalitesizdi ya da eşimin sperm veya benim yumurtalar kalitesizdi. İlk tedavimde 15 yumurta toplandı 9u olgundu 7si döllendi 3.güne 2 embriyo transferi oldum ikincisinde 18 yumurta toplandı 10u olgundu 6sı döllendi 3.güne 2 embriyo transferi oldum. İlki tuttu düştü ikincisi kimyasal oldu. Durum böyle

Peki kimyasal olmasına sebep neymiş söylemediler mi?Eşine ve sana genetik testler yapıldı mı?Eğer genetik test yaptirmadiysaniz tüp bebeğe başlamayın derim.Genetik test dışında hormonlar ve bagisiklik sisteminde bir problem var mı?Sizin muayanenizde rahimde ya da yumurtalıklarda her hangi bir sıkıntı var mı?Gerekli film röntgen vs.cekildi mi?Bunlar detaylı bir şekilde araştırılıp ona göre tedavi uygulanmalı canım.yoksa zaten eşinde sperm problemi var.Erkekler kadınlardan daha çok stres yapıyorlar ve tedavilerden daha çabuk sıkılıyolar.Eğer tüp bebekte ,bebekler tutunamiyorsa bunlarin sebepleri iyice araştırılsin.Bu arada Mehmet Araldan memnun kalmayan bir çok arkadaş vardı başka topiklerde araştır yinede...

Canım erkek kaynaklı sıkıntınız varsa ben Acıbadem düşünün derim. Çünkü mikroenjeksiyon yapıyorlar. IMSI ile de sprem seçiyorlar diye biliyorum. Bahçeci bunu yapıyor mu duymadım şahsen o yüzden tercih ettim ben de sıkıntımız olmamasına rağmen. Çünkü klasik tüp bebekten daha üstün bir yöntem
En azından git bi ön görüşme yap fikrin olur.

yaa kızlar transfeein 10.günüydü bugün idrar testi yaptım 2.çizgi çok belirgin çıktı.ilk kez görüyorum çift çizgi nasıl mutlu oldum anlatamam.insallah gerçekten hamileyimdir
Bize de at bakalım canım ben de sevindim senin adına

Genetik testimiz yapıldı bende herhangi Bi sorun yok kan pıhtılaşmam vardı onun içinde iğne kullandım ikinci tedavimden sonra. Çok muayene oldum hormonlarım ultrason testlerim normal hiç Bi sorunum yok rahim filmi çekinmeyin düşünüyorum şimdi.

Bahçeciyi eledim canım orayla ilgili çok olumsuz yorum okudum acıbadem ile görüşmeyi düşünüyoruz zaten ama sorun erkek kaynaklı olunca her merkeze güvenemiyorum artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…