bursada kadın doğum doktoru önerileri

Fitbirbusra

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2012
2.760
304
merhaba kızlar 6+4 haftalık hamileyim bursada doktor arıyorum. dün Güler Yıldız a gittim osmangazi tıp merkezinde ama hiç mi hiç memnun kalmadım. nejdet kırker var ama oda pembe mavide ve çok yüksek ücretleri maalesef evimede uzak. merkezde oturuyorum bana zübeyde de yada şevket yılmaz da yada önereceğiniz fiyatlarını bildiğiniz iyi bir doktor var mı? açıklasın bebekle alakalı bilgi versin istiyorum doktorum.

merhaba canım bende 21 haftalık gebeyim. bende rentıpa gidiyordum.. fiyatları uygun diye ama şimdi rentıp kapandı darbe olaylarından dolayı. açıktayım şuan. doruğu düşünüyorum ama çok pahalı ücretleri ama mecburen oraya gidicem. güler hanımıda bi arkadaş önerdi çok ilgileniyo bakıyor anlatıyor dedi aslında. aynı zamanda 2 defa zübeydede nuri yağcıya gittim memnun kaldım. ilgileniyor. bende mesala trioidlerim çok fazla çalışıyormuş nuri bey sayesinde öğrendim. kendi özeldeki doktorum hiç ilgilenmedi tahlil bile yapmadı düşün. nuri bey bir sürü tahliller yaptırdı. çok konuşmuyor ama iyi gördüm ben. zübeydeyide ben istemiyorum. çok kötü bi yer bence. ama özelde olsa nuri yağcıya giderim

ayy canım sen sen ol doruk hastanesine adım atma asla!!!! öyle gereksiz tahliller ameliyatlar ilaçlar veriyorlar ki anlatamam.... boşuna ameliyat olan ablam dan tutta boğaz enfeksiyonu için eşime depresyon ilacı yazmalarına kadar pek çok olaylarına şahit oldum. o sebeple asla ama asla gitme canım verdiğin paraya da yazık harcadığın zamanada...

kızlar yok mu bursadan olan başka kimse? hadi önerilerinizi bekliyorum benim gibi olan pek çok bursa da ki arakdaş öneri bekliyor sizden :)

Merhabalar :) 17 haftalık hamileyim ilk randevumda Jimer F.Nuray Sözeri Altıner'e gitmiştim ve memnun kaldım aslında ama jimerin doğum fiyatları çok yüksek geldi bana bende birkaç gündür başka yer arayışına girdim ne yapacağımı bilmiyorum. Nuray hanımı tavsiye ederim tatlı ve güvenilir geldi bana. Ben ilk randevudan sonra İzmir e gitmek zorunda kaldım 3 ay orada başka doktora gittim ve tekrar Bursa'dayım. Arada kopukluk oldu fakat doğum fiyatları kafamı karıştırdı. Bir de bugün tesadüf 4 ay önce doğum yapmış bir hanıma sordum Şevket Yılmaz Hastanesinde Ufuk bey e gittim sezeryan oldum ve çok memnun kaldım dedi. Bende randevu almak istedim ama ismini göremedim. Ayrıldı mı acaba oradan bir bilgim yok bilgisi olan varsa söyleyebilir mi? Bende sezeryan düşünüyorum doğuştan kalça problemim var normalde sıkıntım yok ama doğum anında riske girmek istemiyorum doktor arayışındayım ve kafam çok karışık

Merhaba;
İkinci gebeliğimi yeni öğrendiğim şu günlerde dr, hastane araştırması yapmak istedim netten; fakat açıklayıcı bir bilgiye ulaşamadım.
İlk doğumumu 2012 yılında Zübeyde Hnmda yaptım. Doğuma kadar özel bir tıp merkezine gitmiş olsam da 36. haftada suyumun gelmesi ve tıp merkezinde olası ters bir durumda (yoğun bakım ihtiyacı vs geçtim, anestezi uzmanı izindeymiş, sezeryan bile yapılamazdı yani) müdehale edemeyecekleri için bize Zübeyde Hnm ya da Şevket Yılmaz a gitmemizi önerdiler. Aylarca takibimi yapan dr umu görememiştim bile... İki hastane hakkında da hiçbir fikrim yoktu. Zübeyde hnma gidelim o zaman dedik ve oraya gittik. Sancı odası hatırladığım kadarıyla 10 yataklı büyük bir oda. Doğum için hastaneye gittiğinizde doğumhaneden içeriye adım atarsınız ve içeriye başka hiçkimse giremez. Doğum olup, odanıza çıkana kadar da yakınlarınızla iletişime geçemezsiniz (ki geçmeyi düşünemezsiniz orası ayrı da). Yani özel hastanelerdeki gibi eşim yanımda olsun dalgalanmalarda destek olsun vs gibi bir durum söz konusu değil (bildiğim kadarıyla tüm devlet hastanelerinde bu şekilde). Sancı odasıyla doğum yapılan yer karşılıklı. Doğum eylemi başlayınca sizi oraya alırlar ve bebeğinizi orada karşılarsınız. Ebelerin tavırlarının çok yumuşak, nazik, doktorlarınkinin ise çok ilgili olduğunu söyleyemem. Ama şu tartışılmaz bir gerçek ki her durumda en iyi müdehalenin yapılacağı yer yine doğum eyleminin en çok yapıldığı yerdir diye düşünüyorum. Onun dışında her imkan var. Özel hastanede ters bir durumla karşılaştıklarında sevk edecekleri yer yine burası. Biz ilk doğumumda bebeğim erken geldiği için dört gün kaldık hastanede ve bizim açımızdan çok rahat ve güvenilir bir yerdi. Bebek hemşirelerine gözünüz kapalı emanet ediyorsunuz. Şimdi ikinci bebeğim için hangi dr a gitsem diye düşünürken, hastane olarak Zübeyde Hnm mı, Şevket Yılmaz mı diye aklımdan geçiyor sadece. Şevket Yılmazda dr olan arkadaşımızdan orasının Zübeyde Hnm dan daha yoğun old bilgisini aldım. Dolayısıyla Zübeyde Hnm ağır basmakta şu aşamada benim için.
Burada şunu da önemle belirtmek isterim. Maddi açıdan durumumuz özel hastaneyi de rahatlıkla karşılayabilecek konumda. Fakat; güvenilir, deneyimli, donanımlı ellerde olmak mantıklı ve bir gece için özel hastanelere o kadar para harcamak gereksiz geliyor. Bütçesini zorlayıp gitmeyi düşünen varsa da iki kere düşünsün derim. Bunların dışında doğum yapmış biri olarak; normal doğumun gayet NORMAL, DOĞAL, DOĞAMIZ GEREĞİ; sezeryanın ise sadece tıbbi bir gereksinim olabileceğini untmayalım. Evlatlarınızı sağlıcakla kucaklarınıza almanız dileklerimle...

devlete giderim dersen zübeyde hanımda nuray nerez var ben değil ama annemin yaklaşık 20 yıllık doktoru. özel muaynanesi vardı devlete geçti. yalnız devlette özeldeki kadar çok zaman ayıramıyorlar tabi malesef :l

Nuray Nerez i randevu listesinde göremedim ben. İnternetteki yorumları okuyup, Murat Kadıoğlu na aldım rendevumu. Gittikten sonra burda paylaşırım kontrolümün nasıl geçtiğini

Nuray Nerez i randevu listesinde göremedim ben. İnternetteki yorumları okuyup, Murat Kadıoğlu na aldım rendevumu. Gittikten sonra burda paylaşırım kontrolümün nasıl geçtiğini
çok yoğun oluyor randevuları o yüzden baya kontrol etmek gerekiyor. umarım memnun kalırsın haberleri bekliycez.

Slm
Mehmet Karabulut a gittim bu hafta. Randevumu Murat Kadıoğluna almıştım ama bir şekilde değiştirmem gerekti tarihi vs. Çok memnun kaldım Mehmet Bey den. İstediğiniz herşeyi sorabiliyorsunuz ve cevap bulabiliyorsunuz. Dr olarak sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Ama tabii ultrasonlar eski. Özeldeki gibi dr bakarken yatarken bebeğimi izliyeyim iki ekran olsun falan beklemeyin. Dr döndürüp gösteriyor gerçi de... Onun dışında eşinizle içeri giremiyorsunuz. Bana bu çok ilginç geldi. İlk defa eşimsiz ultrasonda bebeğimi gördüm. Üçlü testimi de yaptırdım, öyle çok büyük sıkıntılar, sıralar falan da yoktu. Bu konuda da rahattı. Şimdilik devam etmeyi düşünüyorum ben bu şekilde... Bakalım ekstra birşey çıkmazsa özele gitmem diye düşünüyorum... Olur da gidersem de (ilk gebeliğimden ders), herhangi oluşacak ters bir duruma karşı burda da mutlaka dr uma arada bir de olsa görünüp, devam ederim. En kapsamlı hastanelerinden biri Bursa nın yenidoğan konusunda...

Slm
Mehmet Karabulut a gittim bu hafta. Randevumu Murat Kadıoğluna almıştım ama bir şekilde değiştirmem gerekti tarihi vs. Çok memnun kaldım Mehmet Bey den. İstediğiniz herşeyi sorabiliyorsunuz ve cevap bulabiliyorsunuz. Dr olarak sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Ama tabii ultrasonlar eski. Özeldeki gibi dr bakarken yatarken bebeğimi izliyeyim iki ekran olsun falan beklemeyin. Dr döndürüp gösteriyor gerçi de... Onun dışında eşinizle içeri giremiyorsunuz. Bana bu çok ilginç geldi. İlk defa eşimsiz ultrasonda bebeğimi gördüm. İkili testimi de yaptırdım, öyle çok büyük sıkıntılar, sıralar falan da yoktu. Bu konuda da rahattı. Şimdilik devam etmeyi düşünüyorum ben bu şekilde... Bakalım ekstra birşey çıkmazsa özele gitmem diye düşünüyorum... Olur da gidersem de (ilk gebeliğimden ders), herhangi oluşacak ters bir duruma karşı burda da mutlaka dr uma arada bir de olsa görünüp, devam ederim. En kapsamlı hastanelerinden biri Bursa nın yenidoğan konusunda...

Ben ilk önce jimere selim beye gittim. Düşük ihtimalim vardı. Ama bana çok fazla ilaç verdi. Artık konuşamıyordum. Devlete gittim bu kadar ilaç verilirmi diyip şaşırdılar. Hadi dedim birde başka özele gidiyim. Doruk çekirgede teyzem çalışıyor oraya gökçe hanıma gittim oda aynı tepkiyi verdi. Bu arada çekirge doruktaki doktorum çok iyi tavsiye ederim. Kaç tane doktor gezdim bence bunun kadar tatlısı güler yüzlüsü ilgilisi yok. Ben tahlilleri devlette yaptırıyorum. Muayeneye doruğa gidiyorum. Doruğun tek kötü yanı çok kalabalık olması. Sabah en erken saate randevu almalısınız sıra bekmemek için.
Doğum ücreti normal 2300 sezeryan 2800 yeni sordum. Normalde ben şevket yılmazda doğurmak istiyordum. Hatta inat etmiştim. çoğu doktora gittim ve her randevuda sıkıntı yaşadım. Resmen kaç kere dedim bebek öldü heralde Allah korusun. yüzüm gülmedi bir türlü.
Bende İstanbuldan geldim burdaki doktorları bilmezdim ama gönlüme göre birini buldum şükür. Gökçe hanım yeni ultrson cihazı alacak hatta bu ara.

Kızlar güncel bilgi.
Özel Medicabil Hastanesi: sgk anlaşması olan doktorlar 100 tl muayene ücreti alıyor.
Sgk anlaşmasını yeni sonlandıran Zühal hanım ve Oktay bey 130 tl ücret alıyor.

Ayrıca ben Oktay beyin hastasıydım, sendika indiriminden (%20) faydalanarak 83 tl ödüyordum, şuan indirimde söz konusu değil.

Ayrıca doğum ücretleri: Sgk anlaşması olan doktorlarda: Normal 2250 sezeryan 2500 tl
Sgk anlaşması olmayan Zühal hanım ve Oktay beyde normal 2650 sezeryan 2900 tl olmuş.

Bu durumda Oktay beyden çok memnun kalmama rağmen ücretlerden ötürü doktorumu değiştireceğim.

Özel Esentepe Hastanesinde Dr. Neşe Solak Korkmazer den randevu aldım.
Doktorun muayene ücreti normalde 75 tl sendika indirimimle 63 tl oluyor.
Doğum ücreti de yine %20 indirimle normal 1400 sezeryan 1600 tlye geliyor.

Aradaki neredeyse bir asgari ücret tutarındaki fark nedeniyle, hastaneye ve doktora veda etmiş bulunmaktayım.

Hayırlısı olsun...

Merhaba bende osmangazi tip merkezine gidiyorum orda da 75 muyane ucreti dogumu sordum 1800 normalde sezeryanda dedi doktorum da sevin hanım sizin doktorunuz iyi mi acab nese solak?

Merhaba bende osmangazi tip merkezine gidiyorum orda da 75 muyane ucreti dogumu sordum 1800 normalde sezeryanda dedi doktorum da sevin hanım sizin doktorunuz iyi mi acab nese solak?
Canım 8 nisanda randevum daha görüşmedim doktorla. Giden bir arkadaşım var ama memnun kendisi

Bende pek begenemedim sevin hanimi cok aceleci bi yapisi var ondan baska doktor arayisindayim
Anladım canım evet ilgili olması önemli. Osmangazi tıp hiç içime sinmedi benim iyi yorumlar duymadım hastane hakkında o yüzden tercih etmedim. Medicabil hastanesi güzel, esentepe de güzel. Daha önce medicabildeydim işte mecburen değiştirdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…