Burhan'ın Çeyiz Topiği

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İsteme nişan yerine istanbul yakınlarında güzel 4-5 odalı bir villada haftasonu tatili düşünüyorum, sunun gibi
Anam babam, ablam ailesi ve bizim için. Sabahtan gideriz, biraz takılırız, sonra İsteme, mangal vs vs. Aile içinde samimi, keyifli bir anı olur. Hem yedi düvelle de uğraşmayiz. Hem coook daha uyguna denk gelir
Hiç bu kadar mantıklı bir nişan alternatifi duymamıştım😍

Di mi ya, salon tutsan salon, organizasyon dünya para. Evde yapsan hem yüz bin kişi gelecek , her aile uyesine yeni elbiseler, kuafor, hem temizlik, yemek, emek, para. Kaldı ki çoğu ayakta kalacak, otursalar bile insanların bir cumartesisini işgal etmiş olacaksın, belki akrabalar para altin takmak zorunda hissedecek, onca insana hizmet, evin önündeki ayakkabı dağı , varsa sevmediğin akraba, siyaset konuşma ihtimali olan fanatik akrabalar
Hiç sevmiyorum cidden nişanları :)
Bir arkadasim nişan salonuna vereceği parayla vizesiz bir x ülkesinde iki komşu villa kiraladı birkaç günlüğüne. Çekirdek aile olarak kardeşler eşleri falan gittiler, biraz tatil- biraz iki aile kaynasma harika zaman geçirip döndüler. Üstelik cidden uçak biletleri dahil sıradan salon nişani parasına denk geldi, hem ailecek ömrü hayatta cümbür cemaat bir tatil yapmış oldular. Duyduğumdan beri benim için en mantıklı nisan alternatifi buydu:))

Valla o biraz da ailelere bağlı yaa. Benim ailem böyle bir organizasyonu nişan düğünden önce kesinlikle kabul etmezler 😂 Önce dünürlük sonra böyle organizasyonlar. Hiçbir Türk ailenin de kolay kolay daha tanımadıkları bir aileyle böyle bir topa gireceğini sanmıyorum. Yapana yaptırana kabul edene helal olsun 😂

Son düzenleme:
Valla o biraz da ailelere bağlı yaa. Benim ailem böyle bir organizasyonu nişan düğünden önce kesinlikle kabul etmezler 😂 Önce dünürlük sonra böyle organizasyonlar. Hiçbir Türk ailenin de kolay kolay daha tanımadıkları bir aileyle böyle bir topa gireceğini sanmıyorum. Yapana yaptırana kabul edene helal olsun 😂
Benim şansım ablamda hevesini almalari:)
Ablamın nişanı için çok güzel manzaralı bir yer tutmuşlardi. Biz olmaz diye düşünürken bir anda taki töreni oldu. Haliyle gelen de ayıp olmasın diye bol bol para takti. Akrabanın teki "bahşiş almaya salon tutmuşlar" diye bir yorumda bulunmuş. Bunu örnek göstereceğim, "salona bir ton para verin, el bahşiş için tutmuş mu desin,degmez" demeyi düşünüyorum.
Ablamın sözünde annem herkesi eve doldurdu, ben bile istemesini duyamadım kalabalıktan. Herkes ayaktaydi. Onca sene o kadar eleştirdim ki aynısını istemeyeceğimi ve kabul etmeyeceğimi bilirler. Düğün için de tek şart koşacağım, annemle babam düğünümde oynayacaksa yapalim:) ama asla oynamazlar. Annem zaten kapalı kendi de hiç sevmez oynayan insan gormeyi:) e ben de asla oynayamam kivrakligim yok. Cocuk desen bildigi bir Türk dansı yok. Amele gibi neyin salonunu tutacağız ki hiç sevmem düğünleri.
Gelinlik de giymeyi düşünmüyorum. Komik geliyor bana gelinlikler. Düz nikah, belki kokteyl, bir de tatlı beyaz nikah elbisesi, eldiveni falan.
Bitti gitti:)
Şamataya lüzum yok

Doğru orası da var
Şey gibi algılanır: onlar mı kız istiycek biz mi damat istiycez
Ailesi uygun olanlar için çok güzel bir alternatif ama

Hanımlar hanımlar tost makinesi ve Türk kahvesi makinesi öneri almam lazım.

Tost makinesi plakaları çıkabilen, döküm plakalı Türk kahvesi makinesi ise bol köpüklü, cezvesi çelik arıyorum SOS

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X