Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

Kiloyla alakalı konu olmuş. Bende sözde zayıflama yoluna adımımı attım ama çok kilo vermedim. 3 kilo falan boyum 1. 73 kilom 75 hamile olmadan önce fiziğim çok güzeldi. 58 63 arasındaydım. Şimdi lömbür lömbür olunca inanın kocamın yanında giyinmek dahi istemiyorum. Evde sırf spor yapayım zayıflayayım diye yürüme bandı ve bisiklet aldı ve ben yarım saat bile ayırmıyorum. :KK43:

allah kimseyi evlat acisiyla terbiye etmesin herkesin kuzusunu anasina bagislasin.zor bacim zor.ama keske de demiyorum hani...... bazen kucamda uyuyor ona bakarken kalbim titriyor sanki.ikizlerde boyle olmamistim. ya tecrubesizlik yada su anki ortamda elifin guc vermesi bilemiyorum.

Bende ne kadar yorulsamda hic keske demedim bir tane isterken rabbim iki tane nasib etmis bundan buyuk mutluluk varmidir kimseye evlat acisi yasatmasin rabbim. Ben yeni dogduklarinda bakip bakip aglardim bebislerime rabbim anne olmayi nasib etti diye

irmikli muhallebiye meyve yerine pekmez koysam nasil olur. deneyen oldumu

ben birkere keçiboynuzu pekmezi koymuştum
zeten tadı aynı çikolata gibi pekmezin
çok lezzetli olmuştu ama yemedi birdahada yapmadım
hiç muhallebi,kaşık maması yemedi...

Son düzenleme:
Ohh gezin bakalim esin gezmeyi seviyor galiba benim esim hic sevmiyor hafta sonu bile benim zorumla cikiyo

aslında benim eşimde pek sevmez bekarken evden işe,işten eve
pazarları bile evde olurmuş.bende pek çıkmadığım için
hemen kendi der,hava biraz güzel olsun hadi dışarı çıkalım gezelim der
benim bir kere çıkalım demem yeterli hiç ikiletmez
ALLAH binkere razı olsun ondan...

aslında benim eşimde pek sevmez bekarken evden işe,işten eve
pazarları bile evde olurmuş.bende pek çıkmadığım için
hemen kendi der,hava biraz güzel olsun hadi dışarı çıkalım gezelim der
benim bir kere çıkalım demem yeterli hiç ikiletmez
ALLAH binkere razı olsun ondan...

İste benim esimin seninkinden tek farki ben cikalim demeden o hic demez cikalim diye anca ben diyecem oyle cikar ama benimkininde yok cikmayalim demisligi yoktur canim

Kiloyla alakalı konu olmuş. Bende sözde zayıflama yoluna adımımı attım ama çok kilo vermedim. 3 kilo falan boyum 1. 73 kilom 75 hamile olmadan önce fiziğim çok güzeldi. 58 63 arasındaydım. Şimdi lömbür lömbür olunca inanın kocamın yanında giyinmek dahi istemiyorum. Evde sırf spor yapayım zayıflayayım diye yürüme bandı ve bisiklet aldı ve ben yarım saat bile ayırmıyorum. :KK43:

Ah ahh benim esimde kosu bandi aldi ama simdi evde fazlalik olarak duruyorr

Günaydın sevimli bıcırıklar ve fedakar anneler..
Bebeklerimiz için ne zorluklardan geçiyoruz walla.Onlar için tedavi oluyoruz,Uykusuz kalıyoruz,iyi besleniyoruz süt oluyor,hasta olmamak için elimizden gelenin en iyisinin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Kilolardan konuşulmuş bende evlenmeden önce 56 kilı idim.Ama eşimin eve geç gelmesi ve ilk 1-2 yıl boyunca düzensiz beslenmes sayesinde 62 kilo ile hamile kaldım ve 78 kilo ile doğuma gittim ve şuan 66 kiloyum daha 4 doğum kilosu +6 da eski kiloma dönüş için var toplamda 10 kilo.Emzirdiğim için diyet yapmamı tavsiye etmiyorlar.Bende abur cuburu dikkat etmeye çalışıyorum.Pizza +patates+makarna dan uzak durmaya ve biraz yürüyüş yapmaya çalışıyorum çünkü bunları bir oturuşta boool boool yiyorum karnım tok olsa da hiç hayır diyemiyorum...
Emzirme dönemi son bulur bulmaz sıkı bir diyet yapmayı düşünüyorum açıkcası....

Günaydın sevimli bıcırıklar ve fedakar anneler..
Bebeklerimiz için ne zorluklardan geçiyoruz walla.Onlar için tedavi oluyoruz,Uykusuz kalıyoruz,iyi besleniyoruz süt oluyor,hasta olmamak için elimizden gelenin en iyisinin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Kilolardan konuşulmuş bende evlenmeden önce 56 kilı idim.Ama eşimin eve geç gelmesi ve ilk 1-2 yıl boyunca düzensiz beslenmes sayesinde 62 kilo ile hamile kaldım ve 78 kilo ile doğuma gittim ve şuan 66 kiloyum daha 4 doğum kilosu +6 da eski kiloma dönüş için var toplamda 10 kilo.Emzirdiğim için diyet yapmamı tavsiye etmiyorlar.Bende abur cuburu dikkat etmeye çalışıyorum.Pizza +patates+makarna dan uzak durmaya ve biraz yürüyüş yapmaya çalışıyorum çünkü bunları bir oturuşta boool boool yiyorum karnım tok olsa da hiç hayır diyemiyorum...
Emzirme dönemi son bulur bulmaz sıkı bir diyet yapmayı düşünüyorum açıkcası....

benim diyetisyenim doğumdan 6 ay sonra diyete başalayabiliriz demişti...

benim diyetisyenim doğumdan 6 ay sonra diyete başalayabiliriz demişti...

İlk 6 ay anne sütü önemliya belki ondan olabilir canım sonrasında emzirmeme durumu oluyorya isteğe bağlı falan.Aslında diyet kısmı tamamen kendimize bağlı.
Ama ben ezirdiğim için kısıtlama yapmak istemiyorum yediğimden içtiğimden.

İlk 6 ay anne sütü önemliya belki ondan olabilir canım sonrasında emzirmeme durumu oluyorya isteğe bağlı falan.Aslında diyet kısmı tamamen kendimize bağlı.
Ama ben ezirdiğim için kısıtlama yapmak istemiyorum yediğimden içtiğimden.

evet canım bende 2 yaşına kadar emzirmek istiyorum inşaallah...

evet canım bende 2 yaşına kadar emzirmek istiyorum inşaallah...

GUNAYDINNNNNNNNNN
canim ben 5.11.12 de diyete baslamistim.
bende bilmiyorum ne zaman keselim memeden diye ama benim elifimin ne biberonu nede emzik aliskanligi var.zaten 3. ayinda baslamistik ek gidaya sutum doyurmadigi icin.simdi memeden kessek neyle oyalayip uyutacam bilemiyorum.uyurken meme krizimiz tutuyor.

ben dun princ unuve suyla muhallebi yaptim icine pekmez ekledim cok isteyerek yemedi.ama yedi.Bu sabahta bebe biskuvisi denedim yok sevmedi.Ama kahvaltida benimle beraber minik minik yumurta yada peynir verdim.yumurtayi yedi ama peyniri hic sevmedi.sanirim ona tuzlu geldi.

bugun gercek anlamda yine diyete basladim.son 5 kilo dedim.haydi bakalim bismillah

elifcim bu saat oldu kimsecikler gelmedi.İnşallah hastalıktan değildir.Merak etmeye başladım arkadaşları ilknur halen yok :KK43: sanırım interneti sorunlu yada giremiyor inşallah ciddi bişey yoktur.

biz dün akşamdan itibaren cuma akşamına kadar annemlerdeyiz.Baba annemizin düğün telaşı var o yüzden o biraz izin verdi ece hnm.Rahatlıkla çeyizi hazırlası diye.
Ama annemlerden işe gelmek için daha erken kalkıyorum o ayrı neyse en azından daha çok dinlenme fırsatım oluyor :)) eşitleniyor gidiyor :))

Kızım tay tay durup alkış yapıyor teyzeleri.Ctesi 1-2 adım atıp oturuverdi .o kadar mutlu oldum ki bekliyoruz herhan diğer adımlarını görmeye.

Doğum günü partisi fikirlerine başladım araştırmaya.Çok pinpirik olduğum için ve kendim herşeyi organize etceğim için bu süre bana anca yeter fikri ve önerisi olan varsa açığım :))

GUNAYDINNNNNNNNNN
bende bilmiyorum ne zaman keselim memeden diye ama benim elifimin ne biberonu nede emzik aliskanligi var.zaten 3. ayinda baslamistik ek gidaya sutum doyurmadigi icin.simdi memeden kessek neyle oyalayip uyutacam bilemiyorum.uyurken meme krizimiz tutuyor.

ben dun princ unuve suyla muhallebi yaptim icine pekmez ekledim cok isteyerek yemedi.ama yedi.Bu sabahta bebe biskuvisi denedim yok sevmedi.Ama kahvaltida benimle beraber minik minik yumurta yada peynir verdim.yumurtayi yedi ama peyniri hic sevmedi.sanirim ona tuzlu geldi.

bugun gercek anlamda yine diyete basladim.son 5 kilo dedim.haydi bakalim bismillah

Diyetin hayırlısı olsun canım. Diyet ile birlikte spor da yaparsan daha çabuk kilo verirr ve sıkı bir vücuda sahip olursun.

GUNAYDINNNNNNNNNN

tünaydın diyelim gerçi sen şuan yurtdışındaydın dimi? neredesin canım?
benim kızım 5 aylıktı emziği bıraktığında,biberon alıyor su veriyorum onla
benim kızımda çok memeci gece uyuyana kadar hep memede
yemekte yemediği için gündüzde hep emziriyorum
ben bisküvi vermedim hiç
memeden kesmeyimi düşünüyorsun?
keseceğin zaman artık büyümüş olur belki o zaman yemeye başlar
peyniri geceden suya koyarsan tuzu kalmaz
bizim kahvaltımız peynir ve haşlanmış yumurta sarısı karıştırıyorum
ondan evvelde biraz pekmez yediriyorum
ama yine bişi yemedi :KK19:

bu arada 4 ayda 20 kg vermişsin çok iyi
diyetisyenemi gittin yoksa buradamı verdin?

mrb arkadaşlar doğum kilolarından konusulmus. bende 48 kiloyla hamile kaldım 72 kiloyla doğuma gittim. hastaneden gelince hemen tartıya cıktım 62 kiloya düşmüsüm şok oldum. gerisi de yavas yavas gitti.. suan 52 kilo da sabitlendim boyum da 1.69 eski halime döndüm sayılır cok şükür. doğumdan geriye gevsemiş karın kasları kaldı. yemekten sonra löp göbek cıkıyo.

elifcim bu saat oldu kimsecikler gelmedi.İnşallah hastalıktan değildir.Merak etmeye başladım arkadaşları ilknur halen yok :KK43: sanırım interneti sorunlu yada giremiyor inşallah ciddi bişey yoktur.

biz dün akşamdan itibaren cuma akşamına kadar annemlerdeyiz.Baba annemizin düğün telaşı var o yüzden o biraz izin verdi ece hnm.Rahatlıkla çeyizi hazırlası diye.
Ama annemlerden işe gelmek için daha erken kalkıyorum o ayrı neyse en azından ha çok dinlenme fırsatım oluyor :)) eşitleniyor gidiyor :))

Kızım tay tay durup alkış yapıyor teyzeleri.Ctesi 1-2 adım atıp oturuverdi .o kadar mutlu oldum ki bekliyoruz herhan diğer adımlarını görmeye.

Doğum günü partisi fikirlerine başladım araştırmaya.Çok pinpirik olduğum için ve kendim herşeyi organize etceğim için bu süre bana anca yeter fikri ve önerisi olan varsa açığım :))

canım inşallah önemli bişileri yoktur
ilknurunda arada böyle uzun zaman girmediği oluyordu
en son kızından dolayı ve kuzenleri gelmiş yurtdışından
ondan giremediğini söylemişti
insan bazen kafa dinlemek istiyor,biraz uzak kalmak istemişte olabilir
neyse artık gelince konuşuruz

ne güzel babaannesi bakıyor kimi bakıcıya vermek zorunda kalıyor
maşallah eceye demek adım atmaya başladı
alkışda yaparmış bak sen bıcırığa :nazar:
güldencim izmirlimisiniz hepiniz ordasınızda

benim doğum günü için pek fikrim yok
pastasının üstünde resmi olacak klasik birşey
bir pasta birde 1 şeklinde pembe mum olacak o kadar
başka bişi yapmıcam,kimseyide çağırmıcam
2.yaşında çağırıcam,ilk doğum gününde bizimle başbaşa olsun istiyorum

bu arada ben diş buğdayı partisini ilk buradan duydum
bizim aile kültürümüzde yok yapmayız hiç
bende yapsammı diye düşündüm ama pekde çevrem yok
yani ailem varda aman aman kalabalık değil
bakalım zaman ne gösterecek
gerçi ben üşenirim o kadar hazırlığa :KK1:

Son düzenleme:
Diyetin hayırlısı olsun canım. Diyet ile birlikte spor da yaparsan daha çabuk kilo verirr ve sıkı bir vücuda sahip olursun.

ben spor yapmayı sevmiyorum üşeniyorum
o yüzden diyetisyene sordum spor yapmadan zayıflayabilirmiyim diye
zayıflarsın,önce diyete bi alışalım sonrada spora başlarsın dedi
eliptik bisiklet almayı düşünüyorum
haa yaparmıyım orası meçhul tabi :KK1:

Ben de 75 kiloyla hamile kaldım bulantım çok oldu 70 e indim 96 kiloyla da doğum yaptım. Doğumda 17 kg gitti 79 a indim şuan 80 kiloyum 5kg fazlam var hamilelik öncesine göre, tabi önceki fazlalıkları saymazsak:) diyete başlayım dedim bi ara ama benim sütümü çok etkiliyor o yüzden bıraktım. 1yaşı geçelim hayırlısıyla o zaman süt de artık besleyiciliği kaybettiğinden birincil öncelik olmayacak benim için

X