Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

Aşırı zayıf değil, yemediğini düşünürsek maşallah iyi bile. Allah yardımcımız olsun içim acıyo rendelediğim meyveleri, yumurta-peynir karışımını, çorbaları döktükçe :KK43: bulamayan o kadar çok bebek varki bunları :KK43:

kilosu persentile göre hep ortalardaydı zaten. evt haklısın üzücü gercekten.

Aşırı zayıf değil, yemediğini düşünürsek maşallah iyi bile. Allah yardımcımız olsun içim acıyo rendelediğim meyveleri, yumurta-peynir karışımını, çorbaları döktükçe :KK43: bulamayan o kadar çok bebek varki bunları :KK43:

bi de ağzına minicik parçacık bile koysam onu diliyle dışarı itiyo öğürüyo boğazına kaçmıs gibi öksürüyo sizde de aynı durum var mı?

bi de ağzına minicik parçacık bile koysam onu diliyle dışarı itiyo öğürüyo boğazına kaçmıs gibi öksürüyo sizde de aynı durum var mı?

Evet bizde de öyle pütürlü çorbaları falan yiyemiyolar. Yoğurt çorbasını seviyorlar onu da pirinçleri yüzünden yemiyorlar pirinç tanesi gelince öğürüp kaşığı reddediyorlar :KK43: Dr umuz blenderi yasakladı artık yoğurt çorbası da yiyemiyoruz :KK43:

Kızlar sonunda bitti resimleri düzenlemem.Buyrun resimler.Biraz küçükler ama belli oluyor tüm ayrıntılar. Öğlen oldu ben hala çalışmaya başlamadım :)
Neyse öğleden sonra full çalışırım.Geçmişi pek okuyamadım ama hasta olan bıcırıklarımız var galiba çok geçmiş olsun.İnşallah çabuk atlatırlar.
Öptüm...
Herşey çok guzel görünüyor canım en çok da Ece prensesle annesi :-)
Bütün detayların birbiriyle ahengi ve hepsinin el emeği olması şahane bence, ileride annem benim için ne uğraşlar vermiş diyecek kuzucuk :KK16:
slm kızlar nasılsınızz
biz iyiyiz oğluşum artık çok hareketlendi maşallah oturuyouz emeklemeye başladık geri geri ama :KK1: bazende azıcık ileri gidiyo :KK1: ama oturması çok komık pat diye kalkıp nasılda güzel oturuyo komık geliyo hep yattığından :KK1: :nazar::nazar::nazar:
bir günde değişiyo bu bebişler valla :nazar:
sizler nasılsınız :KK34:
diş buğdayı yapıcaktım ama kursağımda kaldı hastalık girdi şimdi nisanda yapsam mayısda doğum günü var inş oda kursağımda kalmaz diş buğdayı işi hayal oldu bizim :KK25: zaten kendi annem uzakta kayınvalidemde kulağının üstüne yattı kımseden fayda yok bana çektim elimi ayağımı zaten :KK19:
guldiş ellerine sağlık cnm :nazar:
Maşallah kuzuna , evet yattıkları yerden pat diye oturur pozisyona geçiyor olmaları çok komik oluyor :-)
Diş buğdayını da dert etme bence, Gülden'in dediği gibi bir arada kutlarsınız inşallah..

aynı durum bende de var o yüzden seni çok iyi anlıyorum. bi de senin iki bebek Allah yardımcın olsun. doktor bu aydaki bebek sizin yediginiz herseyi yemesi lazım diyo valla nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum.
Bizim yediğimiz herseyden nasıl yiyebilir ki henuz iki dişli bir bebek :KK1: Dr lar bazen fazlaca mubalağa ediyorlar bence..

hayırlı olsun dişiniz. herşey cok güzel görünüyo. diş buğdayı yapmayı bende cok istiyorum ama dişimiz yok henüz. :)

Dişi çıkınca gönlünce yaparsın sen de inşallah annesi..

Ama yiyen bebek yiyo bizim bi akrabanın bebeği var ikizlerden 2hafta küçük, ıspanak, dolma içi, kıyma kavurması, pirinçli pütürlü çorbalar... Herşeyi yiyo üstelik bi kaşığı yutup annesi ikinci kaşığı getirirken geç geliyo diye ağlıyo
Eşimin memleketinde de 6-7 aylık bebeler lahmacun yiyor vallahi :KK1:
İlk evlendiğim zaman hiç unutmam, dolmanın acısından benim gözlerim yaşarırken, tam bizimkilerin aylarında bir bebek yüzünü eksitmeden götürüyordu acı acı dolmaları :KK56:
BiZimki diliyle itmiyor ama ağzında yeterince öğütemediğinden yutmaya çalışırken boğulacakmış gibi oluyor evet .. :KK25:

Son düzenleme:
Herşey çok guzel görünüyor canım en çok da Ece prensesle annesi :-)
Bütün detayların birbiriyle ahengi ve hepsinin el emeği olması şahane bence, ileride annem benim için ne uğraşlar vermiş diyecek kuzucuk :KK16:

Maşallah kuzuna , evet yattıkları yerden pat diye oturur pozisyona geçiyor olmaları çok komik oluyor :-)
Diş buğdayını da dert etme bence, Gülden'in dediği gibi bir arada kutlarsınız inşallah..

Bizim yediğimiz herseyden nasıl yiyebilir ki henuz iki dişli bir bebek :KK1: Dr lar bazen fazlaca mubalağa ediyorlar bence..

Dişi çıkınca gönlünce yaparsın sen de inşallah annesi..

Eşimin memleketinde de 6-7 aylık bebeler lahmacun yiyor vallahi :KK1:
İlk evlendiğim zaman hiç unutmam, dolmanın acısından benim gözlerim yaşarırken, tam bizimkilerin aylarında bir bebek yüzünü eksitmeden götürüyordu acı acı dolmaları :KK56:

BiZimki diliyle itmiyor ama ağzında yeterince öğütemediğinden yutmaya çalışırken boğulacakmış gibi oluyor evet .. :KK25:

2si de kahvaltılarının çöpe girmesinin rahatlığıyla 2buçuk saattir mışıl mışıl uyuyor :) bi de açın üzerine 9 yorgan örtmüşler uyumamış derler pehhhhhhh :))))

Bizim de iyi kiloları 10 buçuğun üzerindeler ama günlük yumurtalarını en azından yeseler :KK43: almaları gereken vitaminleri almıcaklar diye korkuyorum

MAAŞALLAH de bebeklerine 2 bebeğe anne sütü yetiştirmek kolay değil benim oğlum beni emiyor sabah kahvaltı ve yoğurt yemesi sorun olmuyor ama yemeklerde nazlı ve kilosu 25 gün önce 9.5 du şimdi olsun 10. bence bebişlerini anne sütü yeterince doyurduğu için yemiyorlardır.

MAAŞALLAH de bebeklerine 2 bebeğe anne sütü yetiştirmek kolay değil benim oğlum beni emiyor sabah kahvaltı ve yoğurt yemesi sorun olmuyor ama yemeklerde nazlı ve kilosu 25 gün önce 9.5 du şimdi olsun 10. bence bebişlerini anne sütü yeterince doyurduğu için yemiyorlardır.

Anne sütünün de besleyiciliği azaldı ama asıl derdim o benim, almaları gereken vitaminleri besinleri alamıyorlar mesela Demir için kırmızı et yemeleri lazım çorbalarını yemiyorlar dolayısıyla kırmızı et de yememiş oluyorlar :KK43:

2si de kahvaltılarının çöpe girmesinin rahatlığıyla 2buçuk saattir mışıl mışıl uyuyor :) bi de açın üzerine 9 yorgan örtmüşler uyumamış derler pehhhhhhh :))))
Uykuya acıkmışlar kuzular demek ki :KK9:

Bebeğin tam olarak kaç ay ve gunluk ?
Bizim dobiş de aynı şekilde, kahvalt ve yoğurt yiyor ama çorbaları yediremiyorum ne yazık ki :-(
Bu bebeğime hamile iken bol bol tahin helvası istiyordu canım, bebiş de alıştı tatlıya sanırım :KK70:
Anne sütünün de besleyiciliği azaldı ama asıl derdim o benim, almaları gereken vitaminleri besinleri alamıyorlar mesela Demir için kırmızı et yemeleri lazım çorbalarını yemiyorlar dolayısıyla kırmızı et de yememiş oluyorlar :KK43:
Aynı dertten muzdaribiz etini meyva puresine katmak gibi iğrenç fikirlerim var hatta , sırf et yedirebilir miyim acaba diye :KK36:
Et ve yumurta ; proteini Demir'i alabilmeleri için çok önemli... Ne yapsak da yedirsek bebelere..

Son düzenleme:
Vera emeklemeye başladı kızlar:))) işin suyunu çıkarıp önüne sürekli bişiler koyuyorum en sonunda halının üzerine serildi koydu kafayı :)))

selam
biz bugün kontrole gittik bu ay 400 gr almış :nazar:
dün diş ateşi oldu , sonra geçti
kan tahlili yapıldı kansızlık varmı diye
çok şükür kansızlığımız yok
ama enfeksiyon çıktı dr muayenede hiçbişisi yok dedi
geçenki ve bu hastalığındada gayet iyi görünüyor
ama gel görki rahatsızlığı çıkıyor yavrumun...
antibiyotik kullanıcaz neyseki hafifmiş...

selam
biz bugün kontrole gittik bu ay 400 gr almış :nazar:
dün diş ateşi oldu , sonra geçti
kan tahlili yapıldı kansızlık varmı diye
çok şükür kansızlığımız yok
ama enfeksiyon çıktı dr muayenede hiçbişisi yok dedi
geçenki ve bu hastalığındada gayet iyi görünüyor
ama gel görki rahatsızlığı çıkıyor yavrumun...
antibiyotik kullanıcaz neyseki hafifmiş...

Geçmiş olsun canım Allah hastalığın büyüğünden korusun suedayı ve tüm bebişlerimizi. Kaç oldu şimdi kilonuz? Ek gıda konusunda nasıl sueda?

Geçmiş olsun canım Allah hastalığın büyüğünden korusun suedayı ve tüm bebişlerimizi. Kaç oldu şimdi kilonuz? Ek gıda konusunda nasıl sueda?

amin cümlemizin sağol canım
dr diş çıkaracağı zaman çabuk hastalanıyorlar dedi
1-2 günlük bi enfeksiyonmuş
9.600 kg, 73.5 boy , valla aynı hiçbişi yemıyor bak dün ve bugün
hiçbişi yemedi birazda dişten kaynaklı
geçenlerde sadece kahvaltısnı yemişti sevinmiştim
ama yemek yemiyordu yine...

amin cümlemizin sağol canım
dr diş çıkaracağı zaman çabuk hastalanıyorlar dedi
1-2 günlük bi enfeksiyonmuş
9.600 kg, 73.5 boy , valla aynı hiçbişi yemıyor bak dün ve bugün
hiçbişi yemedi birazda dişten kaynaklı
geçenlerde sadece kahvaltısnı yemişti sevinmiştim
ama yemek yemiyordu yine...

Maşallah meleğe, Vera ve eymen de aynı özellikle hastalık sonrası ağızları bi kapattılar açabilene aşkolsun

benim kız benden bir dakika ayrılmıyor
tuvalete gidiyorum kapıda ağlayarak beni bekliyor :KK50:
huyu değişti eskiden en azından babasında dururdu
şimdi onun kucağından bana zıplıyor ağlıyor gelmek için
hiçbişi yapamıyorum,annemlerden gelince daha bi bağımlı oldu bana
orda yabancı oldukları için çocuk ayrılmadı yakamdan...

Maşallah meleğe, Vera ve eymen de aynı özellikle hastalık sonrası ağızları bi kapattılar açabilene aşkolsun

ama seninkilerinde kilosu çok iyi maşallah
yemiyorlar ve ikizler,tek bir anne veriyor sütü
demekki sütümüz besliyor
benimkide emerek doyuruyor karnını
kakasınıda hala güzel yapıyor bu arada...

benim kız benden bir dakika ayrılmıyor
tuvalete gidiyorum kapıda ağlayarak beni bekliyor :KK50:
huyu değişti eskiden en azından babasında dururdu
şimdi onun kucağından bana zıplıyor ağlıyor gelmek için
hiçbişi yapamıyorum,annemlerden gelince daha bi bağımlı oldu bana
orda yabancı oldukları için çocuk ayrılmadı yakamdan...

geçmiş olsun canım Rabbim tüm bebeklerimize şifalar ve sağlık nasip etsin.
bu arada aynı dertten bende müzdaribim tuvalete bile benimle beraber girmek istiyor. geçen örümceğine koydum tuvalet kapısının önünde nasıl ağladı anlatamam. nasıl çıkacağımı şaşırdım. kesin bayılacak dedim. ayrıca önceden sabahları gülme sesleriyle uyandırıyordu bizi şimdi çığlık çığlığa yok böyle bir ağlama ben ondan erken uyanmış olsam odada olmasam uyanınca eşim bile susturamıyor. offf büyüsünler de kurtulalım diyoruz ama büyüdükçe dahada yaramaz oluyorlar :KK31:

geçmiş olsun canım Rabbim tüm bebeklerimize şifalar ve sağlık nasip etsin.
bu arada aynı dertten bende müzdaribim tuvalete bile benimle beraber girmek istiyor. geçen örümceğine koydum tuvalet kapısının önünde nasıl ağladı anlatamam. nasıl çıkacağımı şaşırdım. kesin bayılacak dedim. ayrıca önceden sabahları gülme sesleriyle uyandırıyordu bizi şimdi çığlık çığlığa yok böyle bir ağlama ben ondan erken uyanmış olsam odada olmasam uyanınca eşim bile susturamıyor. offf büyüsünler de kurtulalım diyoruz ama büyüdükçe dahada yaramaz oluyorlar :KK31:

amin canım sağol
yürüteçi kullanmıyorum bana gelmek isteyip ağlıyor
masadada anca duruyor yemek yerken çıkmak istiyor
ben banyo yaparken mama masasına koyuyorum
banyo kapısının önüne duşta tam karşıda
arada kabini açıyorum cee diyip kapatıyorum çok gülüyor :KK9:
benimki kucağına aldığın anda susuyor şükür
senin işin zormuş biraz...

Son düzenleme:
Uykuya acıkmışlar kuzular demek ki :KK9:

Bebeğin tam olarak kaç ay ve gunluk ?
Bizim dobiş de aynı şekilde, kahvalt ve yoğurt yiyor ama çorbaları yediremiyorum ne yazık ki :-(
Bu bebeğime hamile iken bol bol tahin helvası istiyordu canım, bebiş de alıştı tatlıya sanırım :KK70:

Aynı dertten muzdaribiz etini meyva puresine katmak gibi iğrenç fikirlerim var hatta , sırf et yedirebilir miyim acaba diye :KK36:
Et ve yumurta ; proteini Demir'i alabilmeleri için çok önemli... Ne yapsak da yedirsek bebelere..

bebeğim 6 haziran doğumlu. yumurtayı hangi şekilde veriyorsunuz ben bazen ıhlamur bazen portakal suyu bazende bebelac mama içine bebe bisküvisi kendi yaptığım lor ve yumurta katıyorum öyle yiyor kıymayıda birde bal kabağı yemeği içinde deneyin gerçi ben denemedim ama kabağın tatlımsı tadıyla yiyebilir bebişler.ben kıymasız veriyorum kabağı çok seviyor.

Uzun zaman oldu gelemedim, yerimiz degismis ama allahtan kuzumun arkadaslari yine ayni yerde.Bereni merak ettim, ikizlari.........
cok sukur ki okudum kadariyla kotu bir sey yok

X