Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

selam
biz bugün kontrole gittik bu ay 400 gr almış :nazar:
dün diş ateşi oldu , sonra geçti
kan tahlili yapıldı kansızlık varmı diye
çok şükür kansızlığımız yok
ama enfeksiyon çıktı dr muayenede hiçbişisi yok dedi
geçenki ve bu hastalığındada gayet iyi görünüyor
ama gel görki rahatsızlığı çıkıyor yavrumun...
antibiyotik kullanıcaz neyseki hafifmiş...

Çok geçmiş olsun çabuk atlatır inşallah. Ne güzel 400 gr almış..

kızlar benim saçlarım çok dökülüyor yakında kel kalacam :KK53:

Üzülme canım yalnız değilsin.Banyo yapmaya sonrasında taramaya koruyorum walla avuç avuç dökülüyormuş.Ama doğumdan sonra normalmiş araştırdığım kadarıyla geçici bir durum muş :)

Perukçulara para kazanamayacak yani:))

Günaydın Şilacım ve mervecim,elifcim nasılsınız bakalım sevimli bıcırıklarınız ve siz nasılsınız?

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun çabuk atlatır inşallah. Ne güzel 400 gr almış..
sağol canım
Üzülme canım yalnız değilsin.Banyo yapmaya sonrasında taramaya koruyorum walla avuç avuç dökülüyormuş.Ama doğumdan sonra normalmiş araştırdığım kadarıyla geçici bir durum muş :)

Perukçulara para kazanamayacak yani:))

evet doğumdan sonra normalmiş hatta hamileyken hiç dökülmüyordu
bende şampuandan sandım saf ben :KK1: halbuki hormonlardanmış

ama artık 9.5 ay oldu hala dökülmesi normalmi
gerçi benim bi kaç yıldır çok dökülmeye başladı
perukçular para kazanamayacak he :KK1:

Günaydın can anneler :KK71:
Bademciklerimin ağrısından uyuyamasam da güneşli ve guzel bir sabah, bir Nisan çocuğu olarak çok seviyorum Nisan ayını ilkbaharı güneşli ılık havaları... Allah sağlık versin hepimize...
Hasta bebişler varmış Allah şifa versin..
Vera emeklemeye başlamış maşallah :nazar:

@@Gulden ' cim sağol iyiyiz çok şükür , Selim de uyuyor, sen nasılsın?

Son düzenleme:
Uzun zaman oldu gelemedim, yerimiz degismis ama allahtan kuzumun arkadaslari yine ayni yerde.Bereni merak ettim, ikizlari.........
cok sukur ki okudum kadariyla kotu bir sey yok

Hosgeldin beril bereni bizde merak ediyoruz ilknur uzun zamandir girmedi. Sen nasilsin bebisin nasil canim

Günaydın Şilacım ve mervecim,elifcim nasılsınız bakalım sevimli bıcırıklarınız ve siz nasılsınız?

hamd olsun güldencim iyi diyelim iyi olalalım
sende iyisin inşaallah

yanından ayrılınca ağlıyor neyseki şimdi daldı oynuyor
ama bi sorunumuz var sizlere soracaktım bende
perşembe günü ve dün akşam çok fena kustu burnundan bile geldi
dişten kaynaklı olabilirmi öyle düşünüyorum ama....

bebeğim 6 haziran doğumlu. yumurtayı hangi şekilde veriyorsunuz ben bazen ıhlamur bazen portakal suyu bazende bebelac mama içine bebe bisküvisi kendi yaptığım lor ve yumurta katıyorum öyle yiyor kıymayıda birde bal kabağı yemeği içinde deneyin gerçi ben denemedim ama kabağın tatlımsı tadıyla yiyebilir bebişler.ben kıymasız veriyorum kabağı çok seviyor.

Yumurtayı ben de aynı şekilde karışım olarak veriyorum, ilk bebeğimde peynir-yumurta ikilisini harmanlayıp ayrı yedirirdim fakat bu bıcırık karışımı daha iyi yiyor, bazen kaşık mamasını az kıvamlı yapıyorum bazen de hip bebe biskuvisini komposto ile ıslatıyorum, ceviz pekmez yumurta tahin peynir bazen muz.. Böyle karma karışık seviyor :KK56:
Bal kabağı iyi fikir gerçekten, kıyma tadını örter belki biraz.. Sağol cnm..
Bizimki de 19 Haziran doğumlu 10,440 gr çıktı 28 Mart'ta....:nazar::nazar:hepsine..

Burun akintisi disinda iyiyiz canim. Yaa kizlar kv dis cikartirken burun akarmis oyle diyo dogrumu bir bilginiz varmi. Ben hic duymadimda

Bizim şu sıralar burnumuz da akıyor dişimiz de çıkıyor fakat bizimki hastalık kaynaklı ,
Diş çıkartırken burun akar mı bir fikrim yok cnm :2:
Burnu tıkalı bebişine ne yapıyorsun, serum fizyolojikle iyice yıkayıp burun spreyini sık dedi bize de Dr. ama artık bıktı çocuk istemiyor burnuyla oynamamı fındıkım:KK5:

Son düzenleme:
Bademciklerimin ağrısından uyuyamasam da güneşli ve guzel bir sabah, bir Nisan çocuğu olarak çok seviyorum Nisan ayını ilkbaharı güneşli ılık havaları... Allah sağlık versin hepimize...

Ayy benimde agriyor canim hatta sesimde kisilmaya basladi ama ben hasta olmak istemiyorum

Burun akintisi disinda iyiyiz canim. Yaa kizlar kv dis cikartirken burun akarmis oyle diyo dogrumu bir bilginiz varmi. Ben hic duymadimda

Şilacım merak edip biraz araştırdım.Çoğu doktor makalesinde diş çıkartırken;
" anne sütü alan çocukta meme başı ısırmalarının artması, uykunun kısalması, uykuya dalamama, nedensiz ve uzun süren ağlamalar, kuru öksürük, ateş yüksekliği, diş gıcırdatma, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, pişik, idrarda koku, kusma gibi belirtiler de gözlenebilmektedir " diyor.
Ama sen yinede takipte ol 8 günü geçer ve farklı belirti varsa doktora danış.ama hergün ne yaptı ne yedi huzursuzluğu kakası falan not al ki doktora doğru bilgi veresin ....
BEBEĞİNİZ DİŞ ÇIKARIRKEN BUNLARA DİKKAT! haberi bu linkte bayağı açıklamalı olmuş gününe kadar falan var bilgi.

Bizim şu sıralar burnumuz da akıyor dişimiz de çıkıyor fakat bizimki hastalık kaynaklı ,
Diş çıkartırken burun akar mı bir fikrim yok cnm :2:
Burnu tıkalı bebişine ne yapıyorsun, serum fizyolojikle iyice yıkayıp burun spreyini sık dedi bize de Dr. ama artık bıktı çocuk istemiyor burnuyla oynamamı fındıkım:KK5:

Bende hic duymadigim icin bir garip geldide oyuzden sordum. Canim ben burunlarina serum fizyolojik slklyorum sonra bizde santebebenin burun aspiratoru var muzikli falan otomatik birsey dugmeye badiyon o cekiyor onunla cejiyorum ama artik elimde pecete ve aspiratoru gorunce kafalarini iki yana sallatip agliyolar malesef...

Hoşgeldin yeni sayfamıza...

Hosgeldin beril bereni bizde merak ediyoruz ilknur uzun zamandir girmedi. Sen nasilsin bebisin nasil canim

Sagolun kizlar bizim ilk disimiz ustten cikti zor bir donem oldu gerci ama gecti.sonrada alttan iki inci cikardik.Hala uykusuzluk devam.Simdi tutunarak evi turluyor, cekmeceleri guzel guzel temizleyip icine giriyor.Ayin 24 unde kontrolumuz var.Daha once yazmistim hatirlarsanirz benim kizim hic biberon ve emzik almadi.Benide oyuncak memek gibi goruyor.Ama son zamanlarda istahi iyice kesildi.Birde ben hep hazir kavonoz mamasi kullandim.Simdi yavas yavas ev yemegi veriyorum.Ama kahvalti alternatif ariyorum.SIzler ne veriyorsunuz biliyorum uzun bir konu ama bana bir ozet gecermisiniz.Ha onceleri korkumdan ve babamizin diretmessiyle kavanoz yedi hep sonrada aile sorunlari nedeniyle kolaya geldi bu siseler.Gecen gun rafadan yumurta yaptim dilini dokundu acmadi bir daha agzini.Ama artik normale gecelim istiyorum birazda gecikmeli olarak.

Dis konusunda bir sey yazmak istiyorum.su an biz yurtdisinda annemlerdeyiz burda dr.umuz dis icin lavanta yagi verdi,bunu biraz suya koyup kulak copuyle disinie suruyoruz ve cok rahatlatiyor.yinede dr.unuza sorup deneyin.once yakiyor ama sonra 6 saate yakin rahat birakiyor agrilar

Şilacım merak edip biraz araştırdım.Çoğu doktor makalesinde diş çıkartırken;
" anne sütü alan çocukta meme başı ısırmalarının artması, uykunun kısalması, uykuya dalamama, nedensiz ve uzun süren ağlamalar, kuru öksürük, ateş yüksekliği, diş gıcırdatma, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, pişik, idrarda koku, kusma gibi belirtiler de gözlenebilmektedir " diyor.
Ama sen yinede takipte ol 8 günü geçer ve farklı belirti varsa doktora danış.ama hergün ne yaptı ne yedi huzursuzluğu kakası falan not al ki doktora doğru bilgi veresin ....
BEBEĞİNİZ DİŞ ÇIKARIRKEN BUNLARA DİKKAT! haberi bu linkte bayağı açıklamalı olmuş gününe kadar falan var bilgi.

Ahada bak buyuerimiz bisey biliyoda soyluyolar kv nin bebelerinin hep burnu akarmis ama bizim akmamis annem oyle diyo neyse bende kadina inanmiyom ne alaka diyorum. Gerci esimin tarafinin hep burnu akar oyuzden inanmamistim

Sağolasın mervecim iyiyiz bide şükür. 2 gündür evimizde eğlence eksik olmuyor pazar diş buğdayı ve akşamda görümcemin sözü. bol eğlenceli ve yorucu haftaya başlama oldu..dinlenmek istiryorum açıkcası.Birde pazar günü çeyiz alma olayımız var off offf :)

Ayy benimde agriyor canim hatta sesimde kisilmaya basladi ama ben hasta olmak istemiyorum
İnsallah ilerlemez seninki cnm
Ben baya baya sifayı kaptım :2:
Bende hic duymadigim icin bir garip geldide oyuzden sordum. Canim ben burunlarina serum fizyolojik slklyorum sonra bizde santebebenin burun aspiratoru var muzikli falan otomatik birsey dugmeye badiyon o cekiyor onunla cejiyorum ama artik elimde pecete ve aspiratoru gorunce kafalarini iki yana sallatip agliyolar malesef...
Aa bak olabiliyormuş da bünyeden bünyeye değişiyor belirtiler demek ki,
Aynen Selim de öyle kaçacak kacabilse eğer :KK9:
Sagolun kizlar bizim ilk disimiz ustten cikti zor bir donem oldu gerci ama gecti.sonrada alttan iki inci cikardik.Hala uykusuzluk devam.Simdi tutunarak evi turluyor, cekmeceleri guzel guzel temizleyip icine giriyor.Ayin 24 unde kontrolumuz var.Daha once yazmistim hatirlarsanirz benim kizim hic biberon ve emzik almadi.Benide oyuncak memek gibi goruyor.Ama son zamanlarda istahi iyice kesildi.Birde ben hep hazir kavonoz mamasi kullandim.Simdi yavas yavas ev yemegi veriyorum.Ama kahvalti alternatif ariyorum.SIzler ne veriyorsunuz biliyorum uzun bir konu ama bana bir ozet gecermisiniz.Ha onceleri korkumdan ve babamizin diretmessiyle kavanoz yedi hep sonrada aile sorunlari nedeniyle kolaya geldi bu siseler.Gecen gun rafadan yumurta yaptim dilini dokundu acmadi bir daha agzini.Ama artik normale gecelim istiyorum birazda gecikmeli olarak.

Yumurtayı ben de aynı şekilde karışım olarak veriyorum, ilk bebeğimde peynir-yumurta ikilisini harmanlayıp ayrı yedirirdim fakat bu bıcırık karışımı daha iyi yiyor, bazen kaşık mamasını az kıvamlı yapıyorum bazen de hip bebe biskuvisini komposto ile ıslatıyorum, ceviz pekmez yumurta tahin peynir bazen muz.. Böyle karma karışık seviyor :KK56:
Bal kabağı iyi fikir gerçekten, kıyma tadını örter belki biraz.. Sağol cnm..
Bizimki de 19 Haziran doğumlu 10,440 gr çıktı 28 Mart'ta....:nazar::nazar:hepsine..

Hoşgeldin cnm,
Kahvaltıyı ben yukarıda yazdığım gibi veriyorum
Çorbaları sebze et baklagil o gün ne vereceksen kat katıştır pişir sonra ez metodu ile veriyorum
Günlük yoğurt mayalıyorum muhakkak mama kavanozunda,
Meyvaları da cam rendede püre haline getirip yediriyorum pekmez ilavesi ile...
Kolay alışır kuzun inşallah yeni düzenine...

X