Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

Evet canim bebislere snirleniyorum sonra niye sinirlendim onlar bebek diye kendime sinirleniyorum.

Bizler de yorgun, uykusuz olduğumuzdan daha çabuk tükeniyor enerjımız ve sabrımız .. gayet insani duygular bunlar, ama yine de hiç olmasa daha iyi olurdu tabii :KK14:
Anlıyorlar da artık , ablası elinden sertçe oyuncağını çekiyor kızarak mesela, ayy o halini bir görmelisiniz, dudağını buzup nasıl içli hisli bakakalıyor ablasına kuzum :KK43:

Hosgeldin canim ne demek aliriz tabi evet hepimiz haziran annesiyiz

Hoş geldiniz oğlunla Zynp tabii ki memnun oluruz aramıza katılmandan ..

Evet, gold bize yakında da var, oradan alayım :-) ay yerlerdeki topak topak tozları tek hamlede temizleyebilecek miyim gerçekten acaba ? Laminantlar ne kadar toz topluyor biZde ya dün sildiğim yerlerde bile toz topakları oluşuyor :KK43:

tşk ederiz.. benim ilk bebeğim o yüzden bayağı acemilik yaşıyorum.. ismim zeynep bu arada..

heh super bende ayni sekilde satmayi dusunuyorum Silacim. dun chicco lite way e baktim hosuma gitti gercekten.
aksam esime bir citlatayim bakalim :) twistleri nasil sattiniz peki? e-bebek veya sahibinden'e ilan vermeyi dusunuyorum ben.

Canim bende kraft twist vardi iki tane olunca bagajin tamamini kapliyodu hic bisey koyamiyoduk bizde onlari sattik chicco nun lite way ini aldik memnunuzda tamamen yatiyoda bir arastir canim

hosgeldin zynp_al ben lale ve burda olmana cok seviniriz :) oglusundan bahsetsene biraz :)

mrb arkadaşlar burda sanırım herkes haziran annesi.. benimde 28 haziran doğumlu bir oğlum var.. beni de aranıza alırsanız sevinirim..

Mervecim cok tesekkur ederim, disleri hizli bir sekilde cikmaya devam ediyor. Umarim erken cikan dis sagliksiz olur lafi dogru cikmaz. O yuruyuslerini izlmek bitiriyor insani, icinin yaglari eriyor :) Daha slk eklerim fotolarini teyzesi istedigin kadar seversin Ece'yi. Amaaaa bende Selim'i minciklamak istiyorum :p
Uyku olayi disler bitene kadar duzelmeyecek artik bunu kabullendim. Her gece saat 3-4 gibi uyanip 1-2 saat uyanik kaliyor ama allahtan meme emip kucagimda yatiyor. Kalkip oynamak istese delirirdim heralde. Sabah kalkip erkenden ise geliyorum bir de. Uykusuzluk cok zor maalesef. Bu da sinir yapiyor tabi insanda ama sabretmek lazim keyiflerinden huysuzlanmiyorlar sonucta. 2 ay once yine uykusuz oldugumuz ve Ece'nin sesini kesfedip surekli ciglik attigi bir donemde artik dayanamayip bende ona bagirmistim yeter deliricem diye. Yemin ederim ufacik bebek bana küstü :KK43:(( ertesi gun isten eve geldigimde hic kucagima gelmedi hep itti beni. O kadar kotu oldum ki baska odaya gidip aglamistim baya :KK43:( sonra defalarca ozur diledim kuzumdan. Birkac gun sonra duzeldi aramiz ve bir daha bagirmayacagima hem ona hem kendi kendme soz verdim. Neyseki ciglik donemi gecti :) Annelik zor is ve sinirsiz sabri olmasi lazim insanin...

Hoşbulduk lalecim iyiyiz çok şükür,
Dokuzuncu dişi hayırlı olsun ececiğin, bıdık bıdık yürüyüşüne maşallah ya çok seviyorum ben eceyi fotoğraftan yanaklarını sıkasım geliyor :-)
Aynen ben de gece sürekli uyandığında söyleniyorum ama garibin bir derdi var ki uyanıyor yoksa tatlı uykusunu niye bölsün ki kuzum diyerek üzülüyorum :KK14: annelik böyle gel gitleri sık sık yaşatıyor insana işte :-)

Kendini cok sinirli hissettiginde odadan birkac dakikaligina cikmak lazim. Yoksa insan gercekten cok pisman oluyor :KK43:

Evet canim bebislere snirleniyorum sonra niye sinirlendim onlar bebek diye kendime sinirleniyorum.

Benimde ilk bebegim canim ve hamilelik dahil burdan cok cok seyler ogrendim :) Insan kendisiyle ayni seyleri yasayanlarla dertleserek hem rahatliyor hem mutlu oluyor..

tşk ederiz.. benim ilk bebeğim o yüzden bayağı acemilik yaşıyorum.. ismim zeynep bu arada..

Kesinlikle haklisin, uykusuzluk ve yorgunluk...
Oyyy kiyamam ben o buzulen dudaga, oturur onunla birlikte aglarim heralde yaaa. dogumdan sonra acaip duygusal oldum ben :KK43:

Bizler de yorgun, uykusuz olduğumuzdan daha çabuk tükeniyor enerjımız ve sabrımız .. gayet insani duygular bunlar, ama yine de hiç olmasa daha iyi olurdu tabii :KK14:
Anlıyorlar da artık , ablası elinden sertçe oyuncağını çekiyor kızarak mesela, ayy o halini bir görmelisiniz, dudağını buzup nasıl içli hisli bakakalıyor ablasına kuzum :KK43:

heh super bende ayni sekilde satmayi dusunuyorum Silacim. dun chicco lite way e baktim hosuma gitti gercekten.
aksam esime bir citlatayim bakalim :) twistleri nasil sattiniz peki? e-bebek veya sahibinden'e ilan vermeyi dusunuyorum ben.

hosgeldin zynp_al ben lale ve burda olmana cok seviniriz :) oglusundan bahsetsene biraz :)

Mervecim cok tesekkur ederim, disleri hizli bir sekilde cikmaya devam ediyor. Umarim erken cikan dis sagliksiz olur lafi dogru cikmaz. O yuruyuslerini izlmek bitiriyor insani, icinin yaglari eriyor :) Daha slk eklerim fotolarini teyzesi istedigin kadar seversin Ece'yi. Amaaaa bende Selim'i minciklamak istiyorum :p
Uyku olayi disler bitene kadar duzelmeyecek artik bunu kabullendim. Her gece saat 3-4 gibi uyanip 1-2 saat uyanik kaliyor ama allahtan meme emip kucagimda yatiyor. Kalkip oynamak istese delirirdim heralde. Sabah kalkip erkenden ise geliyorum bir de. Uykusuzluk cok zor maalesef. Bu da sinir yapiyor tabi insanda ama sabretmek lazim keyiflerinden huysuzlanmiyorlar sonucta. 2 ay once yine uykusuz oldugumuz ve Ece'nin sesini kesfedip surekli ciglik attigi bir donemde artik dayanamayip bende ona bagirmistim yeter deliricem diye. Yemin ederim ufacik bebek bana küstü :KK43:(( ertesi gun isten eve geldigimde hic kucagima gelmedi hep itti beni. O kadar kotu oldum ki baska odaya gidip aglamistim baya :KK43:( sonra defalarca ozur diledim kuzumdan. Birkac gun sonra duzeldi aramiz ve bir daha bagirmayacagima hem ona hem kendi kendme soz verdim. Neyseki ciglik donemi gecti :) Annelik zor is ve sinirsiz sabri olmasi lazim insanin...

Kendini cok sinirli hissettiginde odadan birkac dakikaligina cikmak lazim. Yoksa insan gercekten cok pisman oluyor :KK43:
Canim ben sahibinden de sattim. Umarim sende hemen satabilirsin. Bebek arabasi isi cok karmasik hamileyken gosterisli bir sey olsun istiyorsun aliyorsun sonra kullanamayip daha ufak birsey arayisina giriyoruz. Ama simdiki aklim olsaydi maxi cosi nin baston pusetini alirdim ana kucagida takiliyodu ikisi 1000 tl idi ama sekli hosuma gitmedi diye almamistim halbuki twistleri sat bunlari al nerdeyse o fiyata geldi chicco fan memnunum ben canim rahat acilip kapaniyoda

hoş bulduk lale.. oğlum perşembe günü 9 ayını doldurcak inş. henüz hiç dişimiz yok bu konuda bana çekmiş sanırım bende geç cıkarmısım.. sürekli bi hareket halinde. en büyük sıkıntıyı ek gıda konusunda yaşıyoruz. nerdeyse sadece anne sütü almak istiyo diyebilirim ve bu konu da cok üzülüyorum ne yapacagımı bilemiyorum.

selam kızlar baya oldu girmeyeli yeni arkadaşlar katılmış aramıza hoşgelmişler faydalı sohbetler olur inşallah. kuzucuklar ve sizler iyisinizdir umarım. bu arada da çok özlemişim topiğimizi:KK16:

Guldeeen hosgeldiiin sende yoktun bayadir:KK24: Ece'nin de disler geliyor sanirim hadi hayirlisi, tez zamanda rahatlikla cikarsin pirinclerini :) Ooo dis bugdayi hazirliklarini gormek istiyorum ben :) bir ara yaparim diyordum ama vazgectim. Aile biraz kalabalik, ee bende calisiyorum yetisemezdim o yuzden artik dogumgununde toplariz herkesi dedim. o tay tay durmalar cok eglenceli ama insanin yuregi hop oturup hop kalkiyor, sehpa kenarlari yuzunden. Onlem aldiniz mi? Cışşş hahahahah cok eglenceli :) Bizde de kedi var ya Recel'i yurume ve emekleme arkadasi yapti kendine, kovaliyor garibimi butun gun :)) Hayvanin butun rahati kacti valla, kose bucak kaciyor :))Ben hayat su veriyorum ama sirmaninkini gormedim google dan bir bakmak lazim canim.

Hoşbulduk lalecim...Ece'nin huysuzluğundan dolayı ve diş buğdayı hazırlıklarından zaman kalmıyor canım :KK43:(...
Üst dişimizi bekliyoruz ama gelemedi henüz.Tabi canım pazar günü yapalım nasipse.Pazartesi yüklerim fotoğrafları.Bizim ailede bayağı kalabalık :) .Güvenlik önlemi pek almadık yalnız geçen gün grili su borusu kaplaması var hani forumda paylaşılmıştı aaa kim paylaşmıştı af ola unuttum.ondan aldık.Ece hanımın dolap rafını kapladım ama ne hikmetse çok sevdi onu habire oraya gidip tay tay duruyor tam kapı kenarı birde orası parke kayıyor çok korkutuyor.Ondan söktüm yaptığımı birde prizlere koruyucu koydum.Başkada birşey yapmadım.Kıyamam kediye zavallım benim. ah acıdım şimdi haline yazııık :))

Kızlar tansaş ta dolaşırken Pınar ilk adım devam sütü diye bir kutu gördüm nedir ne değildir kullanan bilen varmı aranızda?

dogru diyorsun, hamileyken hakkaten bu kismini dusunmeden kocaman kocaman seyleri aldik simdi zaptedemiyoruz :) neyse bende baston alayim hemen saticam sahibinden'de.

Canim ben sahibinden de sattim. Umarim sende hemen satabilirsin. Bebek arabasi isi cok karmasik hamileyken gosterisli bir sey olsun istiyorsun aliyorsun sonra kullanamayip daha ufak birsey arayisina giriyoruz. Ama simdiki aklim olsaydi maxi cosi nin baston pusetini alirdim ana kucagida takiliyodu ikisi 1000 tl idi ama sekli hosuma gitmedi diye almamistim halbuki twistleri sat bunlari al nerdeyse o fiyata geldi chicco fan memnunum ben canim rahat acilip kapaniyoda

Masallah oglusuna zeynepcim, bundan sonra da sakin sakin oturmalarini beklemeyelim zaten, sultanlik donemleri bitti :) ek gida almamasi zor hakkaten. Benim bir arkadasiminda ayni sorunu vardi o da cok dertliydi. siz masada yerken yediklerinizden vermeyi dene demistim. Ece biz ne yersek istiyor cunku. Denedi ve oglu simdi ek gidayi kabul ediyor. Bebekleri ozendirmek gerekiyor sanirim, meme emmek kolaylarina geliyor ve yeni duzene alismak istemiyorlar :) Uzulme canim eninde sonunda anne sutu disinda birseyler yemeyi isteyecek. Yaninda yemek yiyin ve sizi izlemesini saglayin, ozenir mutlaka :)

hoş bulduk lale.. oğlum perşembe günü 9 ayını doldurcak inş. henüz hiç dişimiz yok bu konuda bana çekmiş sanırım bende geç cıkarmısım.. sürekli bi hareket halinde. en büyük sıkıntıyı ek gıda konusunda yaşıyoruz. nerdeyse sadece anne sütü almak istiyo diyebilirim ve bu konu da cok üzülüyorum ne yapacagımı bilemiyorum.

Hosgeldiiiin, Gulfem Ela nasil canim?

selam kızlar baya oldu girmeyeli yeni arkadaşlar katılmış aramıza hoşgelmişler faydalı sohbetler olur inşallah. kuzucuklar ve sizler iyisinizdir umarım. bu arada da çok özlemişim topiğimizi:KK16:

Pazar gunu buyuk gun, sabirsizlikla bekliyorum fotolari :) Bu dislere sihirli bir degnek istiyorum ben, hepsi bir anda ciksin da bebisler aci cekmesin. O borulari paylasan bendim canim, bu pazar gidip daha da aldik evde riskli yerler icin :) tesisatciya dondu ev :KK1: Ece de cok seviyo borulari, sehpanin kenarindakilere tutunup tv izliyor ve borulari didikliyor :) Ya Recel'i kovalama videosu var ama buraya ekleyemiyorum sanirim, hem guluyorum hem uzuluyorum buyuk kizim icin :))

Hoşbulduk lalecim...Ece'nin huysuzluğundan dolayı ve diş buğdayı hazırlıklarından zaman kalmıyor canım :KK43:(...
Üst dişimizi bekliyoruz ama gelemedi henüz.Tabi canım pazar günü yapalım nasipse.Pazartesi yüklerim fotoğrafları.Bizim ailede bayağı kalabalık :) .Güvenlik önlemi pek almadık yalnız geçen gün grili su borusu kaplaması var hani forumda paylaşılmıştı aaa kim paylaşmıştı af ola unuttum.ondan aldık.Ece hanımın dolap rafını kapladım ama ne hikmetse çok sevdi onu habire oraya gidip tay tay duruyor tam kapı kenarı birde orası parke kayıyor çok korkutuyor.Ondan söktüm yaptığımı birde prizlere koruyucu koydum.Başkada birşey yapmadım.Kıyamam kediye zavallım benim. ah acıdım şimdi haline yazııık :))

ilk defa duydum canim, yeni heralde.

Canım forumlarda araştırdım kullanan anneler varmış çokta yeni bişey değilmiş anladığım ama net bişey oluşmadı kafamda.Neyse saat 3bucuk oldu ben kızıma gidiyorum mesai biter :))
Yarına kadar bebişleri ve sizi öpüyorum inşallah bol uykulu ve sakin bir gece olur :)

gulden yeni degilmis yahu baya zamandir varmis ben kacirmisim :KK1: kullananlarda gayet memnun.
hayri ben nasil markette falan gormedim ona sasirdim simdi enteresan :)doktora sorayimda ver derse veririm. ben yogurdunu keci sutunden yapiyorum ve aptamil/hip devam sutu veriyorum. ohhh sen kos kizina, benim son 1 saatim sonra bende kosucam :) opuyorum seni canim

Canım forumlarda araştırdım kullanan anneler varmış çokta yeni bişey değilmiş anladığım ama net bişey oluşmadı kafamda.Neyse saat 3bucuk oldu ben kızıma gidiyorum mesai biter :))
Yarına kadar bebişleri ve sizi öpüyorum inşallah bol uykulu ve sakin bir gece olur :)

Hosgeldin sedacim bizde seni ozledik internetiniz duzelmedi mi hala

Hoşbuldum kızlar. sizin kuzularada iyidir inşallah. Gülfem ela iyi çok şükür bugün kakası tuhaftı. Herhalde 5 kere bezini değiştirdim. İlk yaptığı normaldi en son yaptığı rengi saydam ve sümüksü gibiydi. Gecede huysuzdu. Calpol verdikten sonra uyudu. Genel olarak durumu normal ama kaka olayı düşündürdü beni biraz. 10 aylık ama daha hiç dişimiz yok. Diş mi çıkacak acaba ondanmı kaynaklı anlamadım....

Hoşbuldum kızlar. sizin kuzularada iyidir inşallah. Gülfem ela iyi çok şükür bugün kakası tuhaftı. Herhalde 5 kere bezini değiştirdim. İlk yaptığı normaldi en son yaptığı rengi saydam ve sümüksü gibiydi. Gecede huysuzdu. Calpol verdikten sonra uyudu. Genel olarak durumu normal ama kaka olayı düşündürdü beni biraz. 10 aylık ama daha hiç dişimiz yok. Diş mi çıkacak acaba ondanmı kaynaklı anlamadım....

Dişin kakayı o hale getireceğini sanmam bi Dr a danışsan sedacım

Vera iyileşti çok şükür ama kötü haber eymen ve ben hastayız :KK43: benim göz burun Çeşme gibi paşacığımın da burnu tıkalı :KK43: 2huysuz bebe ve bir hasta anne filmini çekiyoruz :KK43:

Günaydın sevimli bıcırıklar ve fedakar anneler :)

İşte diş buğdayı için biten süslerim :)
$yaptıklarım.jpg
$logofoodtan_seker.jpg

Daha yapacağım çok şey var nasıl yetişecek bilmiyorum :)

Son düzenleme:
X