Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

Sağolun kızlar zaten grip evde kim var kim yok bulaşır. Babamız da hasta aile boyu grip olduk :) biz neyse de bebişler olmayaydı iyiydi

Sağolun kızlar zaten grip evde kim var kim yok bulaşır. Babamız da hasta aile boyu grip olduk :) biz neyse de bebişler olmayaydı iyiydi

Aman allahım baba da mı hasta eyvah desene 3 bebeğinde hasta.Kıyamam sana işin çok zor.İnşallah annen yardıma gelmiştir yoksa zor atlatırsınız bu hastalığı.Allah yardımcınız olsun.Bebişlerin hasta olması çok kötü ya insanın canı yanıyor üzüntü ayrı :KK43:(
Çabuk geçer inşallah...

Günaydın sevimli bıcırıklar ve fedakar anneler :)

İşte diş buğdayı için biten süslerim :)
Eki Görüntüle 669296
Eki Görüntüle 669302
$davetiye_ece.jpg

Daha yapacağım çok şey var nasıl yetişecek bilmiyorum :)[/QUOTE]

Hilalcim cok gecmis olsun, acilen antibiyotik almani oneriyorum yoksa gecmiyor o illet :KK43: benim hala sol kulagimdan icine su kacmis gibi sesler geliyor ve bazen duymuyorum. Emzirme doneminde kullanilabile ilaclari sor doktoruna mutlaka ve almakta gecikme. Bu seneki grip hakkaten bir baska, hayatimda boyle grip olmamistim ben. Umarim en kisa surede iyilesirsiniz canim. Anne iyi olmadan bebekler de iyi olamaz maalesef :KK43:

Vera iyileşti çok şükür ama kötü haber eymen ve ben hastayız :KK43: benim göz burun Çeşme gibi paşacığımın da burnu tıkalı :KK43: 2huysuz bebe ve bir hasta anne filmini çekiyoruz :KK43:

Guldeeen harika olmus hepsi, yerim ben guzel guzel gulumseyen Ece'yi :))) en cok davetiyeye bayildim ama. insanin kendi emegiyle yapmasi daha zevklli oluyor degil mi, bende Ece'nin kapi susu ve sekerlerini kendim yapmistim keceden. gerci son gunler ellerimi hissetmiyordum ama zorla bitmisti :)

Eki Görüntüle 669296
Eki Görüntüle 669302
Eki Görüntüle 669313

Daha yapacağım çok şey var nasıl yetişecek bilmiyorum :)
[/QUOTE]

Hilalcim cok gecmis olsun, acilen antibiyotik almani oneriyorum yoksa gecmiyor o illet :KK43: benim hala sol kulagimdan icine su kacmis gibi sesler geliyor ve bazen duymuyorum. Emzirme doneminde kullanilabile ilaclari sor doktoruna mutlaka ve almakta gecikme. Bu seneki grip hakkaten bir baska, hayatimda boyle grip olmamistim ben. Umarim en kisa surede iyilesirsiniz canim. Anne iyi olmadan bebekler de iyi olamaz maalesef :KK43:

Guldeeen harika olmus hepsi, yerim ben guzel guzel gulumseyen Ece'yi :))) en cok davetiyeye bayildim ama. insanin kendi emegiyle yapmasi daha zevklli oluyor degil mi, bende Ece'nin kapi susu ve sekerlerini kendim yapmistim keceden. gerci son gunler ellerimi hissetmiyordum ama zorla bitmisti :)
[/QUOTE]

Teşekkür ederim Lalecim. Zevkli olmaz mı seve seve yapıyorum.Hele bu ara işi boşladım :).. afiş,davetiye vb falan yapıyorum işte bilgisayarda tasarlancakları bitirmem lazım daha onlar çıktı alıncak kesilcek şekle gircek :) Bittikce pazardan önce paylaşırım olmadı pazartesi toptan görürsünüz artık ...

Mervecim cok tesekkur ederim, disleri hizli bir sekilde cikmaya devam ediyor. Umarim erken cikan dis sagliksiz olur lafi dogru cikmaz. O yuruyuslerini izlmek bitiriyor insani, icinin yaglari eriyor :) Daha slk eklerim fotolarini teyzesi istedigin kadar seversin Ece'yi. Amaaaa bende Selim'i minciklamak istiyorum :p
Uyku olayi disler bitene kadar duzelmeyecek artik bunu kabullendim. Her gece saat 3-4 gibi uyanip 1-2 saat uyanik kaliyor ama allahtan meme emip kucagimda yatiyor. Kalkip oynamak istese delirirdim heralde. Sabah kalkip erkenden ise geliyorum bir de. Uykusuzluk cok zor maalesef. Bu da sinir yapiyor tabi insanda ama sabretmek lazim keyiflerinden huysuzlanmiyorlar sonucta. 2 ay once yine uykusuz oldugumuz ve Ece'nin sesini kesfedip surekli ciglik attigi bir donemde artik dayanamayip bende ona bagirmistim yeter deliricem diye. Yemin ederim ufacik bebek bana küstü :KK43:(( ertesi gun isten eve geldigimde hic kucagima gelmedi hep itti beni. O kadar kotu oldum ki baska odaya gidip aglamistim baya :KK43:( sonra defalarca ozur diledim kuzumdan. Birkac gun sonra duzeldi aramiz ve bir daha bagirmayacagima hem ona hem kendi kendme soz verdim. Neyseki ciglik donemi gecti :) Annelik zor is ve sinirsiz sabri olmasi lazim insanin...

Kendini cok sinirli hissettiginde odadan birkac dakikaligina cikmak lazim. Yoksa insan gercekten cok pisman oluyor :KK43:

Minik dişlere iyi bakarsınız sağlıklı kalırlar inşallah cnm biraz büyüdüklerinde çok çok seker çikolata yiyip çürütüyorlar zaten dişleri pıtırcıklar :-)
Küsmeyi de bilirmiş Ece hanımcık :KK16: onların anladığını ve bize kırıldığını düşününce çok üzülüyor insan, ve gerginken ortam değiştirmek gibi, tam kızgın anında o buzulmus dudakları hayal etmek de işe yarıyor :-)
Ben de koyarım yine tontişimin fotograflarını anlaştık ..

Benimde ilk bebegim canim ve hamilelik dahil burdan cok cok seyler ogrendim :) Insan kendisiyle ayni seyleri yasayanlarla dertleserek hem rahatliyor hem mutlu oluyor..

Kesinlikle haklisin, uykusuzluk ve yorgunluk...
Oyyy kiyamam ben o buzulen dudaga, oturur onunla birlikte aglarim heralde yaaa. dogumdan sonra acaip duygusal oldum ben :KK43:

Ben de hiç kıyamıyorum o haline zaten, oturup ağlamalık bir tablo oluyor cidden:KK43:

hoş bulduk lale.. oğlum perşembe günü 9 ayını doldurcak inş. henüz hiç dişimiz yok bu konuda bana çekmiş sanırım bende geç cıkarmısım.. sürekli bi hareket halinde. en büyük sıkıntıyı ek gıda konusunda yaşıyoruz. nerdeyse sadece anne sütü almak istiyo diyebilirim ve bu konu da cok üzülüyorum ne yapacagımı bilemiyorum.
Masallah oğluna Zeynep ismi ne pamuğunun ?
Benim oğlum da sürekli memede ek gıdayı çok az yiyor çorbaları hiç yemiyor zaten, en sevdiği şey yoğurt büyük mama kavanozu ile yapıyorum onu bitiriyor, küçük kase kahvaltı meyve püresi de öyle, hepsinden azar azar yiyor ..
dişleri tamamen çıktığında evde pişenlerden severek yerler inşallah..

selam kızlar baya oldu girmeyeli yeni arkadaşlar katılmış aramıza hoşgelmişler faydalı sohbetler olur inşallah. kuzucuklar ve sizler iyisinizdir umarım. bu arada da çok özlemişim topiğimizi:KK16:

Hoşgeldin Sedacım, bizler iyiyiz çok şükür,gülfem ve sen nasılsınız ?

Kızlar tansaş ta dolaşırken Pınar ilk adım devam sütü diye bir kutu gördüm nedir ne değildir kullanan bilen varmı aranızda?

İnek sütunun aromalı ve seyreltilmiş hâli cnm,
Ben kızımda kullanıyordum devam sutu yerine kullanabiliyorsun kahvaltı muhallebilerinde vs ... Tadı çok güzel:-)

dogru diyorsun, hamileyken hakkaten bu kismini dusunmeden kocaman kocaman seyleri aldik simdi zaptedemiyoruz :) neyse bende baston alayim hemen saticam sahibinden'de.

Maclaren in bir modelini kullandım ben kızımda gayet memnundum cnm tamamen de yatıyordu..

Masallah oglusuna zeynepcim, bundan sonra da sakin sakin oturmalarini beklemeyelim zaten, sultanlik donemleri bitti :) ek gida almamasi zor hakkaten. Benim bir arkadasiminda ayni sorunu vardi o da cok dertliydi. siz masada yerken yediklerinizden vermeyi dene demistim. Ece biz ne yersek istiyor cunku. Denedi ve oglu simdi ek gidayi kabul ediyor. Bebekleri ozendirmek gerekiyor sanirim, meme emmek kolaylarina geliyor ve yeni duzene alismak istemiyorlar :) Uzulme canim eninde sonunda anne sutu disinda birseyler yemeyi isteyecek. Yaninda yemek yiyin ve sizi izlemesini saglayin, ozenir mutlaka :)

Bizim yediklerimize hayranlar zaten,
Ablasının dondurmasına nasıl melul melul bakıyordu geçen gün, görmeliydiniz :-)

Hosgeldiiiin, Gulfem Ela nasil canim?

Pazar gunu buyuk gun, sabirsizlikla bekliyorum fotolari :) Bu dislere sihirli bir degnek istiyorum ben, hepsi bir anda ciksin da bebisler aci cekmesin. O borulari paylasan bendim canim, bu pazar gidip daha da aldik evde riskli yerler icin :) tesisatciya dondu ev :KK1: Ece de cok seviyo borulari, sehpanin kenarindakilere tutunup tv izliyor ve borulari didikliyor :) Ya Recel'i kovalama videosu var ama buraya ekleyemiyorum sanirim, hem guluyorum hem uzuluyorum buyuk kizim icin :))

Çok merak ettim reçeli kovaladınız videoyu :KK43:
Çok şanslı Ece yanında oyun arkadaşı reçel var :-)

Hoşbuldum kızlar. sizin kuzularada iyidir inşallah. Gülfem ela iyi çok şükür bugün kakası tuhaftı. Herhalde 5 kere bezini değiştirdim. İlk yaptığı normaldi en son yaptığı rengi saydam ve sümüksü gibiydi. Gecede huysuzdu. Calpol verdikten sonra uyudu. Genel olarak durumu normal ama kaka olayı düşündürdü beni biraz. 10 aylık ama daha hiç dişimiz yok. Diş mi çıkacak acaba ondanmı kaynaklı anlamadım....

Sumuksu kaka beni de endişelendiriyor cnm devam ederse Dr.a Danış istersen geçmiş olsun ..
Vera iyileşti çok şükür ama kötü haber eymen ve ben hastayız :KK43: benim göz burun Çeşme gibi paşacığımın da burnu tıkalı :KK43: 2huysuz bebe ve bir hasta anne filmini çekiyoruz :KK43:

Hepinize geçmiş olsun ...

Eki Görüntüle 669296
Eki Görüntüle 669302

Daha yapacağım çok şey var nasıl yetişecek bilmiyorum :)

Hepsi birbirinden güzel olmuş Gül'dencim merakla bekliyo olacağım Pazartesiyi ... Yetiştirirsin inşallah sen..

Son düzenleme:
Günaydın hanımlar,,uykusuz bir geceden merhaba:-)
Selim'in gece ateşi yükseldi, dün sokakta mı usuttu, ablası öksurüyor ondan mı mikrop bulaştı bilemiyorum,
Yarın sabah zaten Dr kontrolumuz vardı ama aşısını yapamazlar böyle ateşli olursa,
Şu anda uyuyor, ateşi 37,2 ... geceye göre iyi durumda..

Son düzenleme:
Hoşbuldum kızlar. sizin kuzularada iyidir inşallah. Gülfem ela iyi çok şükür bugün kakası tuhaftı. Herhalde 5 kere bezini değiştirdim. İlk yaptığı normaldi en son yaptığı rengi saydam ve sümüksü gibiydi. Gecede huysuzdu. Calpol verdikten sonra uyudu. Genel olarak durumu normal ama kaka olayı düşündürdü beni biraz. 10 aylık ama daha hiç dişimiz yok. Diş mi çıkacak acaba ondanmı kaynaklı anlamadım....

diş çıkartırken ishal olabiliyormuş bebekler canım...
calpol neden verdin ateşimi vardı?

Günaydın hanımlar,,uykusuz bir geceden merhaba:-)
Selim'in gece ateşi yükseldi, dün sokakta mı usuttu, ablası öksurüyor ondan mı mikrop bulaştı bilemiyorum,
Yarın sabah zaten Dr kontrolumuz vardı ama aşısını yapamazlar böyle ateşli olursa,
Şu anda uyuyor, ateşi 37,2 ... geceye göre iyi durumda..

Selime cokk gecmis olsun mervecim hemen iyilessin insallah. Dun gecede doruk huzursuz uyudu bir turlu anlayamadim siraya mi bagladilar ne.. Ama oglum oksuruyor ilac veriyorum umarim ecrene gecmeden ve daha fazla ilerlemeden iyilesir. Bebeklerin hasta olmasina cok uzuluyorum. Bu ara salgin var galiba tanidigi tum bebisler hasta

Selime cokk gecmis olsun mervecim hemen iyilessin insallah. Dun gecede doruk huzursuz uyudu bir turlu anlayamadim siraya mi bagladilar ne.. Ama oglum oksuruyor ilac veriyorum umarim ecrene gecmeden ve daha fazla ilerlemeden iyilesir. Bebeklerin hasta olmasina cok uzuluyorum. Bu ara salgin var galiba tanidigi tum bebisler hasta

Sağolasın Silacim şimdilik iyi görünüyor, su anda anneannesi ile mama yiyor :KK56: ama halsizliği ve huzursuzluğu devam ediyor..
Doruk'a da geçmiş olsun canım,inşallah bulaşmaz ecren'e..hangi ilacı kullanıyorsunuz ?
Bizimki de öksurüyor tek tuk, yarın Dr ne diyecek bakalım..
Haklısın onların hasta olması çok zor, dertlerini anlatamıyor ki yavrucuklar :-( :KK14:
Tüm hasta bebişlerimize acil şifalar versin Allah...

Son düzenleme:
Sağolasın Silacim şimdilik iyi görünüyor, su anda anneannesi ile mama yiyor :KK56: ama halsizliği ve huzursuzluğu devam ediyor..
Doruk'a da geçmiş olsun canım,inşallah bulaşmaz ecren'e..hangi ilacı kullanıyorsunuz ?
Haklısın onların hasta olması çok zor, dertlerini anlatamıyor ki yavrucuklar :-( :KK14:

Mervecim çok geçmiş olsun.İnşallah yükselmez ateşi tekrar.O öksürük arada ece hanımda da oluyor ama keyfi yerinde ve ateşi olmadığı için doktora gitme konusunu erteliyorum.
Hasta olmasınlar yeterki ben razıyım her türlü zorluğa.Çok üzülüyorum hasta bebek duyunca :KK43:
Allah güç kuvvet versin. :KK43:(

Doruk beye çok geçmiş olsun.evet ya bu ara salgın var sanki forumdaki ve arkadaşlarımın bebekleri hep aynı şikayet :KK43: Offf offf
İnşallah ecren e bulaşmaz.

Bricanyl diye oksuruk surubu canim kisa girerken hasta olmuslardi bi tek ozaman vermisti dr her oksurdugunde verebilirsiniz demisti bizde onu veriyoruz bizim kontrolumuz haftaya ama kotulesirse erken gotururuz artik

Masallah oglusuna zeynepcim, bundan sonra da sakin sakin oturmalarini beklemeyelim zaten, sultanlik donemleri bitti :) ek gida almamasi zor hakkaten. Benim bir arkadasiminda ayni sorunu vardi o da cok dertliydi. siz masada yerken yediklerinizden vermeyi dene demistim. Ece biz ne yersek istiyor cunku. Denedi ve oglu simdi ek gidayi kabul ediyor. Bebekleri ozendirmek gerekiyor sanirim, meme emmek kolaylarina geliyor ve yeni duzene alismak istemiyorlar :) Uzulme canim eninde sonunda anne sutu disinda birseyler yemeyi isteyecek. Yaninda yemek yiyin ve sizi izlemesini saglayin, ozenir mutlaka :)

önerin için çok sağol lalecim. yemekte onu da yanıma oturtuyorum aslında ama o da pek fayda etmedi. sanırım ek gıdaya başlamak için 6.ayının dolmasını bekledim o yüzden de zor alısıyo.ece ye maşallah:nazar:

Masallah oğluna Zeynep ismi ne pamuğunun ?
Benim oğlum da sürekli memede ek gıdayı çok az yiyor çorbaları hiç yemiyor zaten, en sevdiği şey yoğurt büyük mama kavanozu ile yapıyorum onu bitiriyor, küçük kase kahvaltı meyve püresi de öyle, hepsinden azar azar yiyor ..
dişleri tamamen çıktığında evde pişenlerden severek yerler inşallah..

aynen benim oğlum da 24 saat meme versem emecek..emsin diye cok dua etmiştim.:):) sorunsuz yediği iki şey var biri tarhana çorbası diğeride yoğurt..başka bişeyin tadına bile bakmıyo.. inşallah tek ümidim o.. ismi furkan bu arada.. senin bebişin ismi ne?

X