Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

evet yarıyor ama vidalamanız lazımçekmeceye
Kizlar aranizda cekmece kilidi kullanan varmi benim oglan mutfaktaki bi cekmeceyi hep aciyo dun parmagini sikistirdi almak istiyorumda ise yariyo mu acaba bilen var mi

hoşbuldum cnm amin cümlemizinkini

Canim ayaklandikca bu kucuk yaramazlar malesef kucuk kaxalarda kacinilmaz oluyor

Aman allahım tüm millet buraya kaçmış
Bende nerde bu kızlar diyordum

Masallah bebisine ne guzel uyumus oyle bende bugun burada takilicam diye temizligimi falan hep aksamdan yaptim izleyecek dizimde yoktu simdide hem utu yapicam hemde size eslik edicem
mervecim allah bol bl rahmet eylesin dualarini kabul etsin canim

sağol mervecim
yakınınıza da Allah rahmet eylesin

sağolun kızlar amin..Allah tüm ölmüşlere rahmet eylesin...

silacim kolay gelsin ütüyü normalde hiç sevmem ama böyle güneşli açık havalarda biraz çekilebilir oluyor benim için kolay gelsin çok..

Aman allahım tüm millet buraya kaçmış
Bende nerde bu kızlar diyordum

hoşgeldin cnm..
kızlar bugün benim nişan yıldönümüm

darısı daha nice yıl dönümlerine inşaallah cnm,
Allah mutluluktan sağlıktan hiiç ayırmasın..

Son düzenleme:
valla benim kız o kadar çok düştüki parkeye, bana pc ye bakacam diye
yanlızken düşmeyen çocuk hemde hep sert vurdu kafasını

bizimkide çekmeceleri açıyor istediğimiz gibi bulamadık almadık

bide ikeaya bakıcaz,ben bezle sıkıştırdım şimdilik

hiçbir şekilde açamıyor...

Hosbulduuuuuk....:)

Kızlar bebeklerinize nasıl bi kahvaltı yediriyorsunuz ...
benimki kesinlikle yemek istemiyor yumurtasını artık ...
bikti mı ki acaba
oglene kadar sadece beni emıyor...
oyle sütüm cok olsa hadi neyse ... Güç bela yetiyor, yetmiyor...
kilomuz iyi 21 Haziran doğumlu kızım 10 kilo 76 cm.
bana kahvaltı icin ne önerirsiniz ... Bizde henüz koca totomuzu kaldırıp emeklemiyoruz. Tırtıl gibi istediği yere gidiyor ama
baba diyoruz ...bide abimize bakıp ...(2.5 yasında ) bi diyoruz....:) Bide sıklıkla amuda kalkıyoruz
...
agzimiZda 6 disimiZ var... Tembel annesi henüz disbugdayini yapamadı

Bezde iyi fikirmis saol elifcim

Masallah bebisine ne guzel uyumus oyle bende bugun burada takilicam diye temizligimi falan hep aksamdan yaptim izleyecek dizimde yoktu simdide hem utu yapicam hemde size eslik edicem
mervecim allah bol bl rahmet eylesin dualarini kabul etsin canim

evet ben de şaşırdım en uzun sabah uykusunu uyudu bugün maşaallah bütün işleri bitirdim üzerine duşumu aldım ondan sonra uyandı...

geçmiş olsun Sueda'ya da...

çekmeceleri benim ilk minnoş hiç karıştırmazdı çok rahattım o konuda,
bakalım ufaklık nasıl olacak ayaklandığında..

bugün ne pişireceksiniz minnoşlara anneler?
bizimki sebzeyi çorbaları yemek istemiyor, dişleri çıksa bir yaşına da gelse de sofra yemeklerine başlasa

Saol mervecimde bebelerin kiler biraz nemliydi bende aksam hepsini bir utulerim diye baslamadim artik aksam kolay gelir ins.

Tesekkur ederim Mervecim, muhtemelen cani baya acidiki cok agladi, cunku Ece cani tatli bir cocuk degil kolay kolay aglamaz kuzum.
bir de disten slklntisi var ust uste gelince o da bosaltti icini aglayarak :)
ya bu arada dun siz konusmussunuz ama ben kacirmistim kilo muhabbetini. bende kilo konusunda baya dertliyim. hem hipotiroid hastasiyim hem de pco var maalesef
evlenmeden once 55 kiloydum ama evlendikten sonra doktorlari ihmal edince tombalak biri haline geldim
77 kiloyla hamile kaldim, hamilelikte cok az kilo aldim ama son haftalar odemden 7-8 kilo falan sismisimdir heralde. ellerimi hissetmiyordum ve kullanamiyordum artik.
96 kiloyla doguma girdim, kacla ciktim bilmiyorum tartilmadim hic. ama lohusalik doneminde 20 kilo verdim kendiligimden. goren soka girdi naptin diye
valla dedim hicbir sey yapmadim 7/24 emzirdim, uyumadim, acidan agladim surekli ve yemegi bile ancak teyzemler zorla yedirirse yedim dedim :)
(lohusaligim zordu benim) ama lohusalik bitipte regl olmayinca kilo almaya ve deli gibi tatli istemeye basladim. dogal olarakta 6 ayda 10 kilo aldim.
neyseki 2 ay once regl oldum ve tatli krizleri gecti. ama regl olunca sutumde azaldi dukan amcanin diyetiyle 3 kilo verdim ama meyvesizlige dayanamyinca biraktim
bende isi profesyonle birine birakip kilo vermeye karar verdim. 3 hafta once diyetisyene basladim ve bugune kadar 3 kilo verdim.
simdi regl arifesindeyim ve canim tatli istiyor, o yuzden dun cikolata yedim pişman miyim, evet ama napim elimde degildi.
pco'dan dolayi hayatim boyunca kilolarimla ugrasicam ama umidimi yitirmedim. tiroid icin gittigim doktorum hamile kalip cocuk dogurarak pco'ya veda edebilirsin dedi
hatta fazla beklemeden 2. cocugu yaparsan tamamen kurulursun dedi ama bana 1 cocuk yetti sanirim :) simdilik regl duzenli gidiyor ve regl ile birlikte de her ay 1 kilo veriorum
insallah kizimin dogumgununde zayiflamis bir annesi olucak :)
aranizda pco'lu olan veya hipotiroidi olan var mi kizlar?

Canim ben muzun icine peynirini findik ceviz pekmez karistirip veriyorum ustunede yumurtayi veriyorum benimkiler daha bezmedi bakalim ne zaman yememeye baslicaklar

bugün ne pişireceksiniz minnoşlara anneler?
bizimki sebzeyi çorbaları yemek istemiyor, dişleri çıksa bir yaşına da gelse de sofra yemeklerine başlasa

Biz erken kalkrigimiz icin kahvalti ve corbamizi yedik simdi irmikten kayisili muhallebi yaptim onu vericem uyansinlar. Ama sonrakin de ne vericem onu dusunmekteyim daha bulamadim

maşaallah kızına cnm bizim tonton da emeklemiyor ablasını gördüğünde abba aba gibi birşeyler söylüyor bazen ... abisini çok seviyor mu senin bıdış da? bizimki ablayı gördüğünde kanatlanıp uçuyor adeta sevinçten...
kahvaltısı için peynir+ yumurtayı iyice harmanlayıp yedirirdim ilk bebeğimde, o bulamaç yemezdi,
ya da peynirli omlet sade omlet pişirip yediriyordum dişleri çıktıktan sonra tabii..
bu bebiş tatlı şeyleri daha çok seviyor , kahvaltıya ilk başladığımızda ayrı ayrı vermek istedim yemedi, bulamaç yiyor şimdi,
hipp bebe bisküvisini 4/3 yumurta sarısı, bir minik dilim tuzsuz köy peyniri, bir tatlı kaşığı pekmez, bir iki çay kaşığı fındık ya da ceviz parçacıklarını süt ile ıslatıyorum..bazen sütünü kuru meyvalar ile pişirip tatlandırıyorum...küçük bir kase dolusu yiyor bunu....

Benimde vucudum da 6 kilodan fazla odem vardi ama ellerimde degil ayaklarimda zor yuruyodum bacaklarimi bukemiyodum tas gibilerdi ve bileklerim baldir gibi olmustu odemden ben 68 ile hamile kaldim ve dogumdan eve geldigimde bi tartildim 63 kiloyum ama sonra 2 kilo daha aldim ve suan 65 im bende zayiflamak istiyorum buarda biraz once cikolata yedim ve suan cok pismanim

Ece'ye sabahlari 60cc aptamil+1 tatli kasigiceviz+1 tatli kasigi zeytin+1 tatli kasigi pekmez+1/2 dilim bebek ekmegi+gun asiri yumurta sarisini karistirip veriyorum
her gun ayni istahla yemiyor ama yiyor. bir de bakici teyzesi tanidik bir doktordan mi ne duymus; misir unu+tereyag ve peynirden mihlama gibi yapiyor haftada 1-2 gun.
ben taraftar degilim gerci ama inatlasiyor benimle. doktoruna sorucam verme derse bende verdirmiycem. kendi torunu gibi seviyor Ece'yi ama bazen canimi slkmiyor degil yani.
biii derken tipini tahmin edebiliyorum, oyyyyy cok seker oluyor dimi :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…