Burası da Biz 2012 Annelerinin Geyik Topiği Olsun

Dişler hayırlı olsun canım 11 aylık olmuşsunuz bile maşallahhh

Yaa ben hep zayif bi cocukluk gecirdim simdi boyle kilolu geliyo bana birde kilolarin hepsi basen ve gobekte toplaninca cok fenayim cokkk

Ben de hep kiloluydum zaten 4 kilo doğmuşum kemiğim iri bi ara 53 kiloya indim millet 53 kiloyla 36 beden giyer ben 40 giyiyordum

ben hiç kg problemi yaşamadım taki evlenene kadar
hatta bebekken bi ara çok zayıflamışım herkes annemde dahil ölecek diye bakmışlar bana...

Son düzenleme:
bende geçmiş sayfaları okudum aklımda bi tek pizzanın resmi kaldı. bayılırım pizzaya ama evde hiç denemedim. becerebilirmiyim bilmiyorum. yemek yapmaya evlendikten sonra başladım da pek iyi değilim bu konularda. elinize sağlık.

teşekkür ederim,becerebilirsin tabi zor değil çok basit netten tarifler alarak yapabilirsin ben hep öyle yapıyorum...
ama bekarken de yemek yapardım ben...

hiç uykum gelmediki,gelse suedanın yanına kıvrılıp uyurdum
bende veda etmeden gittiniz diye sinir olduydum nereye kayboldunuz birden şilada geldi gitti...

Eşim geldi bebişler uyumakta direnince sofrayı hazırlayamadım o yüzden kaçtım ben
Haftasonu eşler evde ya kimse gelmez buraya, benim eşim çalışıyor o yüzden buranın demirbaşı benim yarın

Eşim geldi bebişler uyumakta direnince sofrayı hazırlayamadım o yüzden kaçtım ben
Haftasonu eşler evde ya kimse gelmez buraya, benim eşim çalışıyor o yüzden buranın demirbaşı benim yarın

pazar günüdemi çalışıyor bazı pazarlar bizde evde oluyoruz temizlik yapıyoruz..
bizim tek pazar günü tatilimiz.

Son düzenleme:
hiç uykum gelmediki,gelse suedanın yanına kıvrılıp uyurdum
bende veda etmeden gittiniz diye sinir olduydum nereye kayboldunuz birden şilada geldi gitti...

Ayy kusura bakma canim esim geldi sofra hazirla topla coculari yika giydir derken bu saat oldu simdide uyutucam ama kimse kalmamis burda yarin esim evde gelemem galiba bu arada alman pastasinin tarifini istiyorum

Ayy kusura bakma canim esim geldi sofra hazirla topla coculari yika giydir derken bu saat oldu simdide uyutucam ama kimse kalmamis burda yarin esim evde gelemem galiba bu arada alman pastasinin tarifini istiyorum

bende akşam banyo yaptırdım giydiriken nasıl ağlıyor
özelikle banyodan sonra yapıyor bunu eşim tutuyor
bende giydiriyorum güçbela

canım tarifi veriyorum

Alman pastası malzemeleri

• 3 yumurta
  • 3 kahve fincanı toz şeker
  • 4 kahve fincanı un
  • 1 kahve fincanı su
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu
Krema için

• 1 yumurta
  • 3 çorba kaşığı toz şeker
  • 3 çorba kaşığı un
  • 2 su bardağı süt

Alman pastası tarifi

1- 20 cm çapında yuvarlak kalıp yağlanıp unlanır.(bende kalıp yok borcamda yaptım)
2- 3 yumurta, 3 kahve fincanı şeker,çırpılıp iyice koyulaştırılır.
3- Kabartma tozu katılmış un elenir, çırpılmadan hafifçe karıştırılır.(ben direk unu ve kabartma tozunu ekledim)
4- 1 kahve fincanı su konur. 1- 2 defa daha karıştırılıp kalıba boşaltılır. Orta ısılı fırında 30- 35 dakika pişirilir.

(tepsiyi yağlıyoruz karışımı döküyoruz,pasta piştikten sonra üstü kuruyor ve çatlamalar kırılmalar oluyor
benim pastamın üstü kırıldı çatladı
ben böreklerin üstüne ıslak havlu koyarım kurumasın diye sonra üstü yumuşacık olur
birdahakine böyle yapıcam işe yarar sanırım,sende böyle yapki çatlama kırılma olmasın)

Kremanın tarifi

1- Alüminyum olmayan bir tencerede 1 yumurta, 3 kaşık şeker, 3 kaşık un azar azar süt ilavesiyle ezilir.sütün tamamı konup karıştırarak pişirilir.
2- Kaymak tutmaması için çırpılarak soğutulur.(altını kapadıktan sonra arada karıştıralım)
3- Soğuduktan sonra kalıptan çıkarılan kek enine iki parçaya kesilir. Alt parçaya kremanın tamamı konup yayılır. Diğer parça üzerine kapatılır, hafifçe bastırılır.
4- Servis tabağına alınıp üzerine bolca Pudra şeker elenir.

(ben kremanın üstüne muzda dilimliyorum dışardan aldığım alman pastaları muzluydu
gayet hoşuma gitmişti dilersen muzda koyabilirsin)

ben tarafından denenmiş güzel bir pasta
afiyet olsun

Son düzenleme:

cumartesileri bende burdayım,hatta ben pazarları bile vakit buldukça bakıyorum ama kimse olmuyor...

Cokk cokkk tesekkur ederim canim tarif icin belki bugun aksam yaparim senden onayliysa kesin guzeldir

Cokk cokkk tesekkur ederim canim tarif icin belki bugun aksam yaparim senden onayliysa kesin guzeldir

rica ederim canım yaptığım şeylerden istersen veririm yine
biz beğendik umarım sizde beğenirsiniz
aslında tarifinde pastasında ve kremasında çok az limon rendeside var ama ben koymuyorum.
birde yorumları okumuştum herkes çok beğenmiş
biriside kremasına yumurtanın beyazını koymayın koku yapıyor demiş
hafif koku yapıyor istersen sadece sarısını koy..
ben birdahakine sarısını koyucam...

bugün sende erkencisin biz 5 te kalktık daha yeni uyudu...

Son düzenleme:

Biz hep erkenciyiz canim. Beyazini koymam bende ozaman. Suedada cok rken kalkiyomus canim ya benimkiler okadar erken kalkmiyolar 7 de kalkiyolar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…