Buna evlilik denir mi?

sağlam bir kavga çıkartırım ben olsam
ve evde çocuk bakımı da dahil tüm ev işlerini yapmasını isterim
sağlam kavgadan sonra da sorarım "hayırdır gay dın da bana mı çaktırmadın. Akrabalarına soracağım bu sizin oğlan gay olanilir mi diye" derim inadıma :)

Doğumdan sonra tamamen koptu

Aynen öyle. Hatta ben Akdeniz o Karadenizli damak tadımız farklılık gösteriyor ve onun yiyeceği şeyler alıp yapıyorum. Uzun lafın kısası yüzü gülsün diye herşeyi yapıyorum.

Trabzonlu mu? Orda hep kadınlar çalışır erkekler yatar çünkü

+1.

Çevre boş boş konuşur, önemli olan kimin ne yaşadığı. Ben de boşandım, hala bana çocuk yap evliliğin kurtulur diyordu akrabalarım. Annem her gece dua ediyordu torunum olsun diye, onların gazına gelsem elimde çocukla kalacaktım şimdi tek başıma. Annem şimdi de iyi ki olmamış diyor.

Kimsenin gazına gelmeyiniz konu sahibi. A atibetul

Yok tatlım gömme hepsini şimdini ama erkekler cidden biraz tembel bu kesimde. Kadınlar çok daha çalışkan. Karadenizliyim bu arada.
canım benim benimki de batı karadenizli hep yatıyor benim ki başka iş güç yok yani
o kafa hiç mi ağrımaz hiç mi sepet olmaz, hadi tüm gün uyuyorsun gece nerene uyuyorsun

Evde bütün gün dizi mi izliyor, bence adamın internet geçmişine sürekli bakın (telden ve pc den) cinsel eğilimi ile ilgili bilgi verebilir.
Aslında sizin gibi düşünüyorum cinsellik konusu benim için de olmazsa olmaz bir konu değil ama akşam yemekte sabah kahvaltıda saatlerce sohbet etmek, konuşmak, birlikte gülmek önemli. Ama bunlar da yoksa, bu adam evde hizmetini de size gördürüyor fakat sizinle muhatap bile olmuyorsa kusura bakmayın ama bir asalak edinmişsiniz.

Onun da bu süreçte evde dura dura psikolojisi bozulacak, çocuğunuz ve sizin için daha kötü olacak. Devam etnek istiyorsanız ona bir iş bulmanız lazım ne olursa olsun..kızınıza bakması onun kolayına geliyor tabi ama bunun faturası çok pahalıya patlayacak yuvanız gidiyor.Evet karşıdaki insanı da anlamak gerekiyor niye böyle yapıyor diye normal bir erkeğin kabul edeceği bir durum değil ama 5 yıldır ayrı yatmak sizi sevmediğini zaten gösteriyor. Benimle neden evlendin diye sorsanıza?

Bir de çocuk tabi ki ona düşkün olacak onu sevecek, bütün gün onunla olan babası çünkü. Siz de eve gelince iş güçle uğraşıyorsunuzdur zaten. Kızınızla ilişkinize üzüldüm açıkcası bu senaryoyu tekrarlayacak bir çocuk daha sakın düşünmeyin bence.
Evet küçük yerdesiniz ama siz akademisyen olarak zaten toplumdan farklısınızdır, topluma uymak zoruna değilsiniz, emin olun 2 gün sonra insanlar unutur herkes, çok da umurlarında olmazsınız.

Bi ara sürekli çevirimiçisin dediğimde son görülmesini kapattı artık görmüyorum sona yaklaşıyoruz farkındayım

Şimdi beni linç edecekler ama. Şu üniversite mezunu kızların lise mezunu adamlarla evlenmesine gıcık oluyorum arkadaş. Bogasim geliyor.

Hayatla bi savaşı olsa okumaya çalışırdı zaten. Okumaya şartları izin vermeyen gider yük taşır,limon satar. Her şekil mucadele eder.

Eşim ataması olmadığı zamanlarda fırında ekmek pişirmiş. Sabah 6 akşam 9 çalışmış.

Demekki isteyen yapıyor.

Herkes çok rica ediyorum dengi ile evlensin.

Eğitim durumu denk değilse aile yapısı denk olsun
Kültürü denk değilse yaşadığı coğrafya benzer olsun bari...

1 yıldır çalışmıyor ve evde yatıyor. Baya sizden de harçlık alıyor ve bu durumdan da hiç şikayetçi değil. Çok enteresan ...
Psikolojik yardım aldınız mı acaba? Belki sorunlarınızı çözmek için iyi gelebilir.

Kızları kendi ayaklari üstünde durmaktan çok kendine değer verme konularında eğitmeliyiz çünkü.

Bu ülkede çalışan kadın ile çalışmayan kadın arasında bir fark göremezsiniz ama
..

Kendine deger veren kadınla, kocaya değer veren kadın arasında bir uçurum bulursunuz.

Aman kızım idare et, olsun kocandır. Sus kızım. Yuvayi dişi kuş yapar . Biz neler çektik kızım. Evine sahip çık......

Bu zihniyeti kız cocuklarina aşıladiktan sonra oxforrdda okutsam ne olur ki?

Hiç-bir şey.

Kızlari para kazanmalari için okuttuğumuz surece bu manzalari görmeye devam edeceğiz.

Eğitim; para kazanmak demek değildir.

hani baba baskısından kaçmak için evlenen kadınlar olur ya eşiniz de bende öyle bir izlenim oluşturdu. babası otoriter korkulan kişi vs. demişsiniz sanki evleneyim de kurtulayım evimin erkeği, çocuklarımın babası, karımın başının belası olurum da kurtulurum demiş de evlenmiş gibi. sevgi kırıntısı bile göremiyorum. insan sevdiğine bu kadar yüklenmez ya. lütfen bu parazitliğe daha fazla izin vermeyin.

Bak YAVRU KUS önce hakaret etmeden ama kararlılıkla siki bir tartışma yap . Bunun üzerine ona kendini ve evliliginizi toparlaması için zaman ver yok olmuyorsa da seni bosarim de ve bekle.Zaten rengini belli eder ve sende önünü daha net görürsün. O zaman daha kkolay ve mantıklı karar alabilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…