bulaşık makinem lekeli çıkarıyor

nrcnft

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2010
808
3
arkadaşlar bulaşık makinemin üst rafı yanı bardaklarımı koyduğum sepet bölümünde bardaklarımı lekeli çıkarıyor hani şu beyaz tane tane kalanlar..tuzu mu bıttı kı dedim tuzu koydum parlatıcısını koydum bı de tablet kullanıyorum yahu hiç bir eksiği yok nedir bu makinenin derdi anlamadım gitti hani az da koyuyorum millet ust uste koyar yıne tertemız çıkar yok benım bardaklarım lekeli hep.bir de yanı 50 derece uzun programda falan yıkıyorum kısa programım bundan güzel yıkar.nedir bunun sebebi?bilen var mı benım gibi problem yaşayan var mı?

benimde oyleydi teknik servisine sordum,makine yikamayi bitirdigi zaman hemen acma cunku bittikten 2-3 saat daha icinde kendi buhariyla kurutuyor dedi,hemen actinmi kirec ekeleri kaliyorms ben de denedim gercekten lekesiz oluyor artik mesela gece yatarken calsitir,sabaha ac sende goruceksin farki

ben de öyle yapıyorum zaten gece çalıştırıyorum çunku akıllı saatten faydalanmak için ama hala aynı ya

Canım deterjanından olabilir belki,bir de bulunduğun yerin suyu ç.ok kireçliyse de olabilir.Bizde de oluyor aynı problem...

Deterjanındandır.Marka yazmak yasak mı bilmiyorum meşhur C... ile başlayan marka hiç güzel yıkamıyor.Ben P ...ile başlayan 7 si bir arada olanın tabletini kullanıyorum.Üstelik yarısını keserek koyuyorum pırıl pırıl oluyor.Çok memnunum.Ayrıca tuz ve parlatıcıda kullanmıyorum.

Bendede aynı sorun var bardaklar lekeli çıkıyor fakat makineden kaynaklanmıyor bence deterjanımı değiştirdim o zaman oldu.Bende şimdi kızlar yazınca anladım nerdeyse teknik servis çağıracaktım..

Canım aynı sorun bende de vardı.Şuan pırıl pırıl bulaşıklarım...

Şöyle yapacaksın...Makinenin filtre parçaları varya alt bölümde.Onun tüm parçalarını çıkartıp fırça ile temizle..Hiç kalıntı kalmasın...Sonra tak...Daha sonra büyük marketlerde satılan bulaşık makineleri temizleyicileri satılıyor...10 tl falan ..Boşken onunla bir kez yıka..Sonrada tekrar iyice durulansın diye bikez daha boş çalıştır... tertemiz olacak bulaşıklarınn..

belkii makineler iç tabakası yemek artıklarından dolayı zaman sonra tıkanıyor ve iy yıkamıyor

tekni servise baktır yada temziliyici kualnıyomusun bilmiyorum onu bi dene

tuzunu koyuyorum makıne temızleyıcısı de yaptım.bi muddet gidiyo sonra yine aynı.acaba suyundan olabilir mi lojmanın suyu kuyu suyu ondan mı kaynaklanıyor acaba...bardaklarım leş gibi yaa.arkadaşın dediği gibi çok yerde okudum bu calgonıtın 3 u bir arada tabletlerinden çok şikayetçiler pril çok güzelmiş

bnmde aynısı oldu calgonit 3ü bi arada tablet kullanıyordum ekstradan parlatıcı ve tuzda koyuyordum makineye.bulaşıklar çıkınca bembeyaz kiraç gibi bişi oluşuyordu.servisi çağırdım hem 3 ü bi arada hemde ekstra tuz parlatıcı makinede köpük çok yapıyor dedi.toz kullan dedi.parlatıcısız tussuz olanlarundan onu kullanmaya başladım 5 aydr makinem tık demedi maşallah.bulaşıklar tertemiz çkıyor.birde toz deterjan dene cnm istersen denemediysen

ya bı de bişeyi merak ediyorum bu bulaşık makıne temızleyıcısı aynı bu lavabolara gider açmak için kullandığımız toza ne kadar da benzıyor acaba o mu kı :))

slmmm güzeller. :80: :80: benimde bulaşık makinamdan şikayetim vardı. güzel yıkamıyordu ki. :84: :84: sinir oluyordum sonra sonra aklıma atık su borusunun aşağıda oldugu geldi ki yukarı kaldırdım şimdi yukardan aşagıya doğru duruyo.. gayette güzel yıkıyo ! sizde bir bakın derim servis eger atık su borusu doğru bir duruşta olmaz ise ; yerde falan pis suyu tam atamıyormuş. bilğinize

ya bı de bişeyi merak ediyorum bu bulaşık makıne temızleyıcısı aynı bu lavabolara gider açmak için kullandığımız toza ne kadar da benzıyor acaba o mu kı :))

yok ğüzelim aynı olurmu hiçç mazlalahh makine gider:)

sıvısı var yada tozu prill viking yada colgonitin.vestel markasını sevmiyorum ben hep makinleri böyle yıkıyorr ...genelde...

belkii makineler iç tabakası yemek artıklarından dolayı zaman sonra tıkanıyor ve iy yıkamıyor

tekni servise baktır yada temziliyici kualnıyomusun bilmiyorum onu bi dene
+
cok fazla doldurursan makineyi o da iyi yikanmamasi icin bir sebep
+
su fiskirtan deligin onune tabak vs gelirse, o zamanda iyi yikamiyor.

cnm aynı problemi yaşadık.servis gelip baktı ve öneride bulundu.hani bulaşık makinenin alt sepeti var ya onun altında yuvarlak süzgeç gibi bişey var onu çevirerek çıkar ve diş fırçasıyla onu temizle ve ikisi birarada olan deterjanları kullanma sorum ortadan kalkıyor.umarım işine yarar!!!

süzgeci sürekli yıkıyorum..ya sanırım olayı çözdüm gibi. bilmem doğru bilmem yanlış ilerleyen günlerde göreceğim.benım makinenin su sertlik ayarı var kitapçıkta diyor kı eğer makinenizin hem tuzu hem parlatıcı koyup bir de ikisi bir arada olan kombine deterjanalrı da eklerseniz su sertlik ayarını düşük seviyeye getirin diyor.bu su sertlik ayarı her makinede var mı bilimiyorum ama benımkınde varmış.benım su sertlık ayarı yuksekmış yuksek olduğu içinde tuz ve parlatıcı fazla kullanıyor ve lekeler oluşturuyor ayarı düzelttim ve yıkadım gayet ıyıydı bıkaç defa deneyeceğim vve yıne olmazsa artık teknık servisi ya da bu jel deterjana geçiş yapacağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…