bulaşık makinem lekeli çıkarıyor

Kıslar benim makinam bosh. 7 aydır evliyim. İlk kullanımdan itibaren sorunlar var bu makinayla..haftada bir kez çalıştırıyorum. Çoğu kez zaten elimde yıkıyorum.. Bulaşıklar lekeli yada böyle üstünde kirece benzer deterjan mı tuz mu anlamadım. Lekeli. Tencerelerimi ciflerim herşeyi akıtır koyarım..Makinadan çıktıktan sonra tekrar yıkamak zorunda kalıyorum. Sepetide küçücük hemen dolıyor..Büyük tencerelerimi koyamıyorum..Benmi yerleştirmesini bilmiyorum anlamadım. Ciddi problem var. Ne yapmalıyım. Önerileriniz nedir. Çok pişman oldum aldırttığıma inanın:KK43:

arkadaşlar bulaşık makinemin üst rafı yanı bardaklarımı koyduğum sepet bölümünde bardaklarımı lekeli çıkarıyor hani şu beyaz tane tane kalanlar..tuzu mu bıttı kı dedim tuzu koydum parlatıcısını koydum bı de tablet kullanıyorum yahu hiç bir eksiği yok nedir bu makinenin derdi anlamadım gitti hani az da koyuyorum millet ust uste koyar yıne tertemız çıkar yok benım bardaklarım lekeli hep.bir de yanı 50 derece uzun programda falan yıkıyorum kısa programım bundan güzel yıkar.nedir bunun sebebi?bilen var mı benım gibi problem yaşayan var mı?

aynı sorunu bende yaşıyordum...

makine temizleyici aldım şu toz olandan..şimdi sorun yaşamıyorum..
kirecini çözsün diye toza birazda limon tuzu karıştırdım....

meğer sorun makinenin görünmeyen kirleriymiş..

bende aptal bosch kullanıyorum hiç memnun değilim..yıkadıklarımı çıkarıp yine elde yıkıyorum..çom sağlıksız kalıntı bırakıyor..ve en yüksek derecede yıkayıyorum..aletlerinide yıkıyorum..ama temizleyici denemedim son çare onuda deniyim bari..kırıp atıcam yoksa..:84: eski makineler ne güzel yıkıyomuş bunlar a sınıfı diye 2 damla suyla yıkayan makine yapıyolar bence o yüzden oluyo..eski boschlardan herkez memnun ama yenilerden herkez şiyayetçi..vaktimde yokki tüketici haklarına gidiyim..

Kıslar benim makinam bosh. 7 aydır evliyim. İlk kullanımdan itibaren sorunlar var bu makinayla..haftada bir kez çalıştırıyorum. Çoğu kez zaten elimde yıkıyorum.. Bulaşıklar lekeli yada böyle üstünde kirece benzer deterjan mı tuz mu anlamadım. Lekeli. Tencerelerimi ciflerim herşeyi akıtır koyarım..Makinadan çıktıktan sonra tekrar yıkamak zorunda kalıyorum. Sepetide küçücük hemen dolıyor..Büyük tencerelerimi koyamıyorum..Benmi yerleştirmesini bilmiyorum anlamadım. Ciddi problem var. Ne yapmalıyım. Önerileriniz nedir. Çok pişman oldum aldırttığıma inanın:KK43:

tamamen aynı sorunları yaşıyoruz. bir çözüm bulabildiniz mi acaba?

teknik servisler taplet deterjanı önermiyorlar.çizik yapıyor diye..hortumda çok yere yakın olmamalıymış yere başka bide acaba makineniz suyumu az alıyor..ondan olbilir

valla ben toz det aldım yıne erıtmedı careyı artık dırek makıneye dökmekde buldum.
bırde makınenın su dagıtan kısmı bazen lımon cekırdegı vs doluyor tıkıyor onu cıkarıp suyun altında bır bakın duzgun akıyormu tıkalımı.tanıdıgıma servıs geldı bı dunya para aldı gıttı makınesı yıne yıkamadı bı baktım det tablet ve tas gıbı ezdık ve attık makıneye yıkamama problemı kalmadı.bence en guzelı sıvı deterjanlardan almak ama oda pahalı

ben de az önce makineyi boşalttım resmen yarısı pis çıktı.diğerleri de leke içinde.sinir oldum.filtreyi açtım burayı okuyunca.ayyy yağ içinde leşşş gibi.çamaşır suyuyla bir güzel temziledim.bir de limon tuzu koyup boş çalıştıracaktım ama yokmuş evde.ben de karbonat koydum :) çalışıyor şimdi bakalım ne olacak :)

Arkadaşlar deli olucam ya. Makinemin tuzu parlatıcısı tam. Hep bulaşıkları leke çıkarıyor. Nasıl koyuyorsam öyle çıkıyor bu ne ya. Beko marka 3 programlı yeni makinem. Her programda aynı ya sanli hiç su değmiyor. Çıkardım pervaneleri baktım su çıkıyor her deliğinden. Ama bulaşıklarım hep yemek artıklı. Bıktım artık ya

Parlatıcı ayarını da unutmayın kızlar fabrika çıkışı 4 tür siz onu 1 e alın

X