Bilen Lütfen Cevapsız Bırakmasın

Ablaminda ayniydi ve oda hep tuz koyarmis ben aldigim gunden beri tuz koymadm ve hic buglanma cizilme yasamadim kurmaya gelem servis bana kesinlikle tuz koymayiz cok sikayet aliyrz dedi bu arada arcelik markasi 9 yildir kullaniyorm makinayi tek bir cizik yk hic bir urunumde yada buglanma
O zaman herkes tuzu kes diyorsa kesiyorum. Haznesini temizlemeye çalıştım artık ne kadar temizlendiyse... koymucam artık tuz.

Canm makina temzleyici al bosken calistir birdaha tuz koyma bakalim duzelme olacakmi bence tuzdandr annemde tuz koymuyor onunda hic sknti olmadi
Elimde bir tane yedek vardı temizleyici, bu aksam onu da koyup denetim, birkaç hafta sonra konuma yazarım son durumu. Simdilik servis çağırmayayım. 1 ay içinde yeni bardaklarımdada yaparsa artık çağırırım mecburen.

Kızlar ocağınıza düştüm, vallahi çözümsüzlükten fenalık geçiriyorum artık. Bulaşık makinem bekoz. 14 aylık bir makine. Son 5-6 aydır farkettim ki bardaklarımda puslanma yapıyor. Bu süreçte bir kere servis çağırdım, suların kireç durumuna göre yaparmış onun ayarlamasını yaptılar, 4-5 yıkama sonra düzelir dediler, yine düzelmedi. Finish ve fairy kullanıyorum ara ara değiştirip deneyerek. Makinenin tuzunu ve parlatıcısını hiç eksik etmem. 70 derece de 3 nolu programda yıkıyorum. Puslanan bardakları elden çıkardım, farklı tabletler deneyerek yine puslanma yaptı. 3 ayrı bardak takımımı atmak zorunda kaldım. Tekrarmı servis çağırsam ? Limon kesip koy, karbonat serp üzerlerine falan deniyor ama bunu her makine çalıştırmada da yapamamki. Üstelik ben böyle sirke limon falan karıştırmanın makinenin ömrünü azalttığını biliyorum. Makinede değişim talep etsem acaba yaparlar mı ? Sizin başınıza geldimi, nasıl çözdünüz ? İnanın sinirden ölmek üzereyim :110:
Almış olduğunuz makinanın fiyatı 6.920,00 TL'nin altında ise hicbir masraf odemeden tüketici hakem heyetine başvurarak değişim veyahut iade koşulları sağlanıyorsa iade talep edebilirsiniz. Tüketici hakem heyeti başvuruları internet üzerinden yapılıyor. Fakat böyle bir yola başvurmadan önce firma ile gorusun. Belki taleplerinizi karsilarlar.

Bende sirke limon vs hiç kullanmadım makinemde ve serviste bunların kullanımını farkedip garanti dışı bırakıyor ürünleri evet. Şimdi birde şöyle bir sorun var, salgından korkuyorum. Gelen adamların virüssüz olduğuna nasıl emin olacağım :KK43:((
Tum onlemleri alirsiniz zaten. Dokunduklari yerleri de deterjanli bezle silersiniz zaten sadece makineye dokunacaklar cok uzun surecegini sanmiyorum ya ben de bu donemde tadilat yaptirdim sonra temizlik :) napalim koronali yasama alisacagiz galiba

Tuz ve parlatıcı koymayın makineye. Fairy de zaten tuz ve parlatıcı var.
Belki fazla deterjandan dolayı bardaklarınız puslanıyordur.

Yaklaşık 5 yıldır tuz ve parlatıcı koymuyorum makineye.

Ben de aynı şekilde yıllardır tuz ve parlatıcı kullanmıyorum. Fairy Platinum kullanıyorum, içinde hepsi var zaten. Çizik ya da puslanma sorunu da yaşamadım çok şükür.

Hayatımda kullanmadım tuz ve parlatıcı
İkisi de zararlı.
Kullanılmış limonları koyarım.iyice renngi gidene kadar durur sonra atarım. Bence siz de o kimyasalları kesin tamamen normale döner

Kızlar ocağınıza düştüm, vallahi çözümsüzlükten fenalık geçiriyorum artık. Bulaşık makinem bekoz. 14 aylık bir makine. Son 5-6 aydır farkettim ki bardaklarımda puslanma yapıyor. Bu süreçte bir kere servis çağırdım, suların kireç durumuna göre yaparmış onun ayarlamasını yaptılar, 4-5 yıkama sonra düzelir dediler, yine düzelmedi. Finish ve fairy kullanıyorum ara ara değiştirip deneyerek. Makinenin tuzunu ve parlatıcısını hiç eksik etmem. 70 derece de 3 nolu programda yıkıyorum. Puslanan bardakları elden çıkardım, farklı tabletler deneyerek yine puslanma yaptı. 3 ayrı bardak takımımı atmak zorunda kaldım. Tekrarmı servis çağırsam ? Limon kesip koy, karbonat serp üzerlerine falan deniyor ama bunu her makine çalıştırmada da yapamamki. Üstelik ben böyle sirke limon falan karıştırmanın makinenin ömrünü azalttığını biliyorum. Makinede değişim talep etsem acaba yaparlar mı ? Sizin başınıza geldimi, nasıl çözdünüz ? İnanın sinirden ölmek üzereyim :110:
tuz koymayın makinenize 3 yıllık makinem hiç tuz koymadım bardaklarım hala ilk gün ki gibi pırıl pırıl.

Parlatıcı gözüne sirke koydum evet çok guzeldi memnundum 1 yıl sonra parlatıcı gözünü deldi asla yapmayın 150 TL 🍋 filtre giderleri zamanla tıkıyor

Almış olduğunuz makinanın fiyatı 6.920,00 TL'nin altında ise hicbir masraf odemeden tüketici hakem heyetine başvurarak değişim veyahut iade koşulları sağlanıyorsa iade talep edebilirsiniz. Tüketici hakem heyeti başvuruları internet üzerinden yapılıyor. Fakat böyle bir yola başvurmadan önce firma ile gorusun. Belki taleplerinizi karsilarlar.
Güncel fiyatımı ? O zaman aldığım fiyat mı ?

Öncelikle makine bos iken bir temizleyici atın çalıştırın. Tuz koymayın ben de sürekli tuz koyuyordum ve bugulanma çizik o kadar kötü oldu ki bardaklarim sonra serviste çalışan bir arkadaşıma sordum ayda 1 tuz at atacaksan dedi.Deterjan da koymuyorum tablet yeterli oluyor dediği gibi yaptım gerçekten de bugulanma cizik hepsi geçti. Bir de böyle dene bakalım boşuna servis çağırma . Bir de ne marka tablet kullanıyorsun? Ben finish quantum kullanıyordum sonra deneme amaçlı quantum max aldım ve aralarında çok büyük fark var max olan tabaklarimi bardaklarımi asla diğeri gibi temizlemiyor kirli, buğulu çıkıyor diğer tablete döndüm hemen düzeldi kullandığın tablette bir başka sebep olabiliyor tuz dışında

X