Bugün menüde ne var?

offf kızlarrr adanın iştahı gitti yaa bişey yemiyooo
oyunlarla ağzına verincede yutmuyoo tutuyoo ağzında tükürükle çoğalıyoo verdiğim küçük lokma da.
ne yapıcamağımı şaşırdım

a.s.:1no2:canım 5.aydan son 7 buçuk aya kadar aynısını yaşadım yutmaması çok kötü birşey ben o zamanlar hiç bir çare bulamadım birde buna ağlamak tükürmek kaçmak vs.katılınca çok sorun oluyor biliyorsundur bizim miniğin marifetlerini....çok yazdım ben bu konu hakkında...eğer böyleyse aynı ben çare bulamadım yani 3 ay böyle oldu yemedi hiç bir şey kiloda almadı zayıfladı baya bi....
şimdilerde ise yemekler mamalar hariç sadece ekmek yiyordu eğer seninkide ekmek yemeği seviyorsa ekmek ver ağzına çiğnesin yesin onun haricinde yemek yemek istemediği zamanlarda yutmadığı zamanlarda ekmek ağzına verip ya ağzını açtırıyordum ya da yutturuyordum şu 1 hft.dır işe yaradı belki sizde de işe yarar dene istersen bi ve biberon,su,eline oyuncak verdinmide ağzına götürdümü belki, emzikte yutturabiliyor bazı bebeklerde işe yarıyor bizim kızda yaramadı ama bunlar.biz 15 gündür ekmek vermeye başladık en azından ekmek tok tutuyordu ve yiyordu taki 2 gün önceye kadar sanırım ekmektende sıkıldı onuda asla ağzına almıyor şimdilerde yine başladık yememeğe sadece 1 öğün yedi bugün...oda 100ml ya var ya yoktu...
offf kızlarrr adanın iştahı gitti yaa bişey yemiyooo
oyunlarla ağzına verincede yutmuyoo tutuyoo ağzında tükürükle çoğalıyoo verdiğim küçük lokma da.
ne yapıcamağımı şaşırdım

canım maşallah :nazar:şu iştahın yarısı bizde olsa ya.....:1no2:
bugün kahvaltıda yumurta,labne peynir,ceviz,soya unu,pekmez ve bebelac kahvaltılık(portakal,kayısılı,muzlu) karışımı yedik (bu arada ben yumurta ve peyniri hep bi arada verdim şimdi gün aşırı yumurta veriyorum),öğlen sebze çorbası (kabak,havuç,patates,sarımsak,brokoli ,karnabahar ve kıyma) yoğurt ile beraber akşamüzeri muz,kivi,üzüm ve armut püresi(milupa 7tahıllı ile karıştırıp) gece emip yatar artık yatarken mama vermiyorum günde 3-4 kez emiyor

canım bu tavuklu çorbnın tarifini yazar mısın....
canım bende katmıyorum normalde ama baktım dolapta hepsinde naz az kalmış yapıwerdim ama çok oldu döktüm bugün ziyan oldu yarın patates şehriye tavuklu terbiyeli çorba yapıcam inş

canım yaa bende birlikte wermiyorum da bu omletin tarifinde 8 aylık için kaşar peynirli filandı ben azcık suya koyduğum peynirinden koydum bide ece zaten karışımı pek yemiyo yarım yumurta koyuyorum mesela yarısını anca yiyodur peyiri seviyo her gün veriyorum kahvaltıdan 1 saat sonra filan yani peyniri hergün yumurtayı gün aşırı yemiş oluyo

bugün herşeyden az az yedi ya bi gün iyi bi gün kötü oluyo iştahı akşamda ne yoğurt yed
ne muhallebi azcık mama içti zor bi gece bizi bekliyo :KK43:

ayrıca ece brokoli yi hiç sevmiyo karnıbaharı da sevmez herhalde bide kerevizi yaşından sonra wrmeli filan diyolar drumuza sorcam ben 2. ciye koydum çorbasına seviyo

a.s.:1no2:canım 5.aydan son 7 buçuk aya kadar aynısını yaşadım yutmaması çok kötü birşey ben o zamanlar hiç bir çare bulamadım birde buna ağlamak tükürmek kaçmak vs.katılınca çok sorun oluyor biliyorsundur bizim miniğin marifetlerini....çok yazdım ben bu konu hakkında...eğer böyleyse aynı ben çare bulamadım yani 3 ay böyle oldu yemedi hiç bir şey kiloda almadı zayıfladı baya bi....
şimdilerde ise yemekler mamalar hariç sadece ekmek yiyordu eğer seninkide ekmek yemeği seviyorsa ekmek ver ağzına çiğnesin yesin onun haricinde yemek yemek istemediği zamanlarda yutmadığı zamanlarda ekmek ağzına verip ya ağzını açtırıyordum ya da yutturuyordum şu 1 hft.dır işe yaradı belki sizde de işe yarar dene istersen bi ve biberon,su,eline oyuncak verdinmide ağzına götürdümü belki, emzikte yutturabiliyor bazı bebeklerde işe yarıyor bizim kızda yaramadı ama bunlar.biz 15 gündür ekmek vermeye başladık en azından ekmek tok tutuyordu ve yiyordu taki 2 gün önceye kadar sanırım ekmektende sıkıldı onuda asla ağzına almıyor şimdilerde yine başladık yememeğe sadece 1 öğün yedi bugün...oda 100ml ya var ya yoktu...

canım saol zaten bu tavsiyeleri uyguluyorum ada da ekmeği sewiyooo ama yemeğini yerken vermiyorum boğazına kaçabilir bu da yaşanması gereken bisüreç galiba sağlıklı olsunlarda canları saolsun şekerim napalım uğraşıcaz bizde allah kolaylık versin canım hepimize

yasemincim sogan cücüğünü tereyağında kavurdum patates ve tavuk ekledim suda pişince bunlar 1 kase yoğurda yumurta sarısıyla terbiye yaptım çorbanın suyundan ekleyip lııştırdım sonra çorbaya ekledim sonrada blendırrr bittiiiiiiiiiiiiii

sağol canım ne kadar su koyuyorsun sen....:1hug:
yasemincim sogan cücüğünü tereyağında kavurdum patates ve tavuk ekledim suda pişince bunlar 1 kase yoğurda yumurta sarısıyla terbiye yaptım çorbanın suyundan ekleyip lııştırdım sonra çorbaya ekledim sonrada blendırrr bittiiiiiiiiiiiiii

canım bizimki artık alıştı ben de korkuyordum ma k.valdem ve eşim büyük büyük verince bir iki övürüyor tıkanıyor gibi sonra lık yutuyor büyük lokmaları ayrıca ben çorbayla beraber vermiyorum onu verecekmiş gibi kandırıp ağzını açınca çorbasını akıtıyorum...:lepi:
canım saol zaten bu tavsiyeleri uyguluyorum ada da ekmeği sewiyooo ama yemeğini yerken vermiyorum boğazına kaçabilir bu da yaşanması gereken bisüreç galiba sağlıklı olsunlarda canları saolsun şekerim napalım uğraşıcaz bizde allah kolaylık versin canım hepimize

bizimkide ekmeği çok seviyo biz yerken yemek istiyo mama diye istedikçe veriyorum çok küçük lokmalarda değil yiyo yutuyo rahatca ağzında eriyo zaten tükürükle artık hemen yutmuyo herşeyi biraz geveliyo bugün bende karışık bi çorba yaptım kahvaltı malum cicibebe milupa kahvaltı maması tahi pekmez ve yumurtalıydı çorba soğan balkabağı bürüksel lahanası havuç tavuk tereyağ bide yer elması koydm baya yedi doğaç bu ara yoğurt yemiyo bende o yüzden çorbasına katıyorum öyle yiyo akşamda geelde çorba veriyorum ben doğaç muhallebi yemeyi sevmiyo meyve yemeyide sevmiyo amaaan diyorum bende zaten kahvaltıda muhallebi gibi bide gece mamasına katıyorum ben muhallebiyi tok tutsun diye gece onuda içiyo mamasıyla

canım maşallah :nazar:şu iştahın yarısı bizde olsa ya.....:1no2:

yasemincim ben sadece listeyi yzdım dün ama Teo kahvaltısını yaptı akşamda azıcık çorba ve yoğurt yedi o da zorla başka da bişey yemedi yanii ben hazırlıyorum ama ne yedirebilirsem kar kardır yapıyorum,bizimki de ağzını açmayı bilmiyor yada açmıyor ben zorla kaşıkla ittirerek ağzını aralayıp içeri tıkıyorum resmen ,giden gidiyo kalansa her tarafa dökülüyor bi yemek yiyoruz ki görmeyin yemek mi bizi yiyor biz mi yemeği..-tatlicadiarzu-Bu arada tavuk çorbası tarifini deniycem umarım yer

Ekmek demişken ben bebek ekmeği aldım çorbasına falan ondan koyuyorum tavsiye ederim

anladım canım bende aynen ağzını açtırma yöntemlerimde soa erdi artık onlarada kanmıyor...ben şurup ölçeğiyle yedirdim az birazınıda hiç yemeyince başka çarem kalmamıştı hoşuna gitti biraz yedi az da olsa şükür.....
yasemincim ben sadece listeyi yzdım dün ama Teo kahvaltısını yaptı akşamda azıcık çorba ve yoğurt yedi o da zorla başka da bişey yemedi yanii ben hazırlıyorum ama ne yedirebilirsem kar kardır yapıyorum,bizimki de ağzını açmayı bilmiyor yada açmıyor ben zorla kaşıkla ittirerek ağzını aralayıp içeri tıkıyorum resmen ,giden gidiyo kalansa her tarafa dökülüyor bi yemek yiyoruz ki görmeyin yemek mi bizi yiyor biz mi yemeği..-tatlicadiarzu-Bu arada tavuk çorbası tarifini deniycem umarım yer

sabah pirinçunuyla karıştırılmış kahvaltı maması ...yemedi...
öğlen milupa organik karışık tavuk çorbasıyla kendi yaptığım brokoli ve k.bahar kynamış suyu karıştırıp çorba yaptım.azda olsa yedirdim ama çok az..
ikindin sütlü irmikli ballı kaşık maması verdim ama yemedi ya...
akşamda patates havuç 1 tane ,makarna pirinç k.mercimek bulgur irmik azar azar koydum bunlardan haşaladım püre yaptım sulu yoğurt ve birazda kaynamış su ile çorba kıvamına getirdim eh hele şükür bunu 120 ml yedi bunada şükür...

sabah 8 tahıll mamasıyla bisküvi yumurta tahim pekmez yarısını yedii
kahvaltıda peynirini yedi bizle birlikte
öğlen tarhana çorbası yoğurt
öğle yemeğimizde bizle yayla çorba dolma yoğurt
akşam tavuklu çorbası
ıhlamur nane limon kayısı karanfil kaynattım onu içti mama yiyip uyudu

sagol derya alıcam bende.. eşıme soyledım o da şaşırdı ay bızım zamanımızda neler eksıkmış bee

canım ne güzel şeyler yiyor ya senin minik büyümüş inannnn[.maşallah......:nazar:a.s.QUOTE=tanyeri;5166028]sabah 8 tahıll mamasıyla bisküvi yumurta tahim pekmez yarısını yedii
kahvaltıda peynirini yedi bizle birlikte
öğlen tarhana çorbası yoğurt
öğle yemeğimizde bizle yayla çorba dolma yoğurt
akşam tavuklu çorbası
ıhlamur nane limon kayısı karanfil kaynattım onu içti mama yiyip uyudu[/QUOTE]

bizim 4.diş geliyor galiba.gayet iştahsız bir gündü yine.sabah klasik kahvaltının yarısını yedi.meyve yok.öğlen tavuk çorbasının yarısı.yoğurt yok.akşam muhallebi de yok.üstelik çorbayıda iade etti :KK43:

sabah kahvaltısını yapmadı peynirini yedi
öğlen çorbasını yedi
meyve yemedi yoğurdunu az yedi ayran yaptım ilkdefa sewmedi
akşam çorbasını yedi bizle 1 köfte az yoğurt yedi
muhallebisini az yaptım içine tahıllı mamasından koydum yedi ıhlamur içti mama içti uyudu zor bi gündü mızmızzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

X