Bugün menüde ne var?

8ayi bitirdigimiz su günlerede ben artik yemeklerini bizimkilere yakin yapmaya basladim,yavas yavas gecicez..tabi yine tuz baharat vs yok..

ya biş sorucam kızlar makarnayı nasıl veriyorsunuz.yani ezip mi veriyorsunuz.ben cesaret edemiyorum .aslında pütürlü gıda olayını aştık nerdeyse blender bile kullanmıyoruz .ama makarna hiç vermedim daha..

ben küçük parçalara böldüm öyle verdim ezmedim.pütürlü yiyosa senin bebişin de yer herhalde..

sabah kumpir yaptım yarım haşlanmış patates yarım yumurta sarısı yarım kibrit kutusu peynir karıştırdım 30 cc mama yaptım yedi 1 kaşıkta pekmez ve 2/3 çay brd ıhlamur
burnu tıkalı öksürüyo ve ateşi 37,5 tu zor yedii çok mızmız uyudu ben çıkmadan uyanında düşükmüş ateşi muz portakal suyu yedirecekti annem daha beceremiyo alışamadı yemiyo bizim kız
öğlem mercimek çorbası
yoğurt
akşma yine çorba yada muhallebi arada da meyve suyu içer inşallah......

makarnayı ben bütün tutuyorum ağzına kendi koparıyo pilav köfte bizim yediğimizden bizde başladık zaten az tuzlu yaparım ben ekmeğide kendi ısırarak yiyo bide dişimiz çıksa

ben hala eziyorum ya kusma problemimiz var bizim
kucağımda ya durmuyo sonra görüşürüz

kızlar yumurtanın beyazına geçtik biz sizlerde veriyomusunuz az az katıyorum kahvaltısına

tavuk çorbası tarifi veriim size dr verdi yaptım ben ada hanım az yedi inş. sizinkiler yer
tavuğu haşla
bir tencerede 2 kaşık zeytin yağıyla 1 buçuk kaşık unu kavur
nane 1 diş sarımsak kaşığın ucuyla salça ilave et haşlamış olduğun tavuğun suyunu ve 1 bardak normal su ilave et
bunlar kaynayana kadar haşlanmış olan tavuğu küçük küçük dideceksin suyu kaynayınca didilmiş olan tavukları ve az şehri koy 10 dk kaynat çorbamız hazır
afiyet olsun kuzularımaa

Evet adaş bizim doktor geçen ay başla demişti ama ben daha yeni yeni veriyorum yine de hepsini vermiyorum birazını eziyorum öyle veriyorum zaten zor eziliyor bütün bütün kalıyor,acaba tüm yumurtayı komple versem mi?Bu arada bende artık eve yaptığım yemeklerden veriyorum yiyor zaten şimdiye kadar hiç blender kullanmadım o yüzden geçiş daha rahat oldu çok az ezerek veriyorum ama makarna bende denemedim

bıldırcın yumurtasına başladık bizde artık bi gün yumurta bigün peynir bi gün bıldırcın bigün peynir..............şeklinde besleniyoruz

yumurtanın beyazı konusunda arasyırma yaptım 1 yasında verın yazıyor her yerde.

ben daha baslamadım
ama bıldırcın a baslıcam bakak nasıl olcak haşlayıp verıcez dımı

arkadaşlar bende herseyi veriyorum bizim yediğimize yakın olan her seyi seviyo kuzum ama özel yaptıklarımı peksevmiyo blendırdan geçiriyorum bizim iki dişimiz çıktı ama üsttekiler önce çıktı böyle bişey yaşayan varmı

yumurtanın beyazı konusunda arasyırma yaptım 1 yasında verın yazıyor her yerde.

ben daha baslamadım
ama bıldırcın a baslıcam bakak nasıl olcak haşlayıp verıcez dımı

ewet canım aslında makbulu çiğ yada rafan ama bizimkiler daha küçük çiğ yaşından sonra rafadanda katıya alıştıktan sonra olabilir küçücük oluo annem doymaz bunla diyo ama besleyicilik değeri çok fazla ayrı 3-4 günde bir verin kızlar dr sordum ağır gelir dedi
denizcim bunu sende içebilirsin süte kır bitane balla karıştır iç bana küçükken içiriyolardı çok zayıftım belkide o kendime getirdi bilmiyorum bronşit filan wardı şimdi hiçbişeyim yok çok şükür

her gece sut ıcıyorum ama ıcınde cıg bır yumurtanın varlıgını bılerek sanırım ıcemem yaa serpil :KK43: nası yapcam kı sen bnm burnumu tut dıger kızlarda elımı ayagımı tutsun ıcırın bana kılo alacagım yok bnm :KK43:((

Kızlar sizin ölçüleriniz ne,yani çorba kasesi falan ,bir öğünde ne kadar yemek veriyorsunuz? Biz normale göre az yiyoruz sanırım sabah yumurta( artık tüm veriyorum)+ceviz+ pekmez+1 çay kaşığı soya unu+biraz hazır kahvaltılıklardan karıştırıyorum zaten hepsi az bişey oluyor..uyuyup uyandıltan sonra peynir yediriyorum ( bu arada labne peynirlerin küçüklerinden buldum 1 yemelik içinde 8 adet var daha pratik taze taze) ,akşamüzerine doğru çorba (kuruyemiş kaseleri olur ya hani ya da büyük türk kahvesi fincanı o kadar )+yoğurt zar zor onu yiyoruz yaklaşık 45 dak yemekle geçiyor akşam yatmadan önce de 4-5 çeşit meyveyi gece tahılı ile karıştırıyorum yine aynı kasede (kuruyemiş kasesi) tabi beni emiyor aralarda ama sizin yazdıklarınızı okudukça çok az yemek veriyormuşum gibi geliyor gerçi akşam yemeği yok sadece bir de küçük kasede veriyorum. sizin öğünler ve ölçüler nasıl?

Bir de bugün oğluma brokoli çorbası yaptım çok sevdi şaşırdım valla yemeyen bebeklere tavsiye edilir bizde işe yaradı.tarifini veriyim belki yapmak isteyen olur; brokoli haşlanır suyuyla beraber blenderdan geçirilir ayrı bi yerde biraz tereyağı ile 1 kaşık un kavrulur,brokoli karışımı içine dökülür 1 adet bulyon eklenir ve kaynayınca 2 bardak süt eklenir ve afiyetle bıdıklara yedirilirrrrr..

ben bu ara biskuviye ara verdim kahvaltilik mamamiza peynir katiyorum bide hurma bi kase oluyor..sonra babasi uyaninca bizimle kahvalti sofrasinda eline salatalik veriyorum paramparca ediyor sanatini icra ediyor ona uygun birsey varsa mesela dün kuymak vardi ünlü karadeniz spesyali teryag peynir misirunundan o onu baya tok tuttu..ögleyin meyve bu genelde elma muz oluyo yogurtla veriyorum kahvaltiyi yapali cok olmussu biskuvi ve mama katarak veriyorum,4-5 gibi 1 kase yemeginden yiyor sonra 7-8 gibi corba iciyor bunlara biraz ekmek ilave ediyorum ..erken uyumussa ben 12 gibi mama iciriyorum,11e kadar ayaktaysa muhallebi tarzi birseyler veriyorum,gece emiyor bu genelde sabah 5i buluyor..bu arada gün icinde uyumak icin emiyor ama az sütüm..

kahvaltıda peynir(hergün yiyo) yumurta(gün aşırı yiyo) meyve suyu veya ıhlamurla ıslatılmış cicibebe (bazen tahıllı mamasıyla ) pekmez ceviz öğle çorba ekmekle ikindi yoğurt akşam yine çorba yada muhallebi weriyorum muz yer her akşam bazen portakal kivi muz püresi yiyo ama ben meyveleri kaynattığım için çok zorlamıyorum elma ayvayı öyle suyunu içmiş oluyo bide bizle sofrada yer ne varsa bi kaç gündür mamayı ağzına koymuyo gece içerdi ama içiremiyorum emiyo gece boyu ama sütüm çok az nasıl yedircem mamayı bilmiyorum

bizde yumurtayı gün aşırı yiyoruz..
bugünkü menümüz
kahvaltı
kuru kayısı ve eriği haşlayıp süzgeçte ezdim.kendime ayva kompostosu yapmıştım(sütü artırıyor tavsiye ederim)onun ayvalarınıda ezdim.içine pekmez,peynir,ekmek.çokaz tereyağı ve reçel.kahvaltı çok uzun süre tok tutuyor...
öğlen
tavuk,balkabağı ve brokoli karışımı çorbası.haşlayıp süzgeçten geçiriliyor
ve 125ml yoğurt
akşam
varsa kalan çorba yda genelde tarhana çorbası ekmekle
gece
gece muzlu,cevizli muhallaebi
aralarda emzirme
bu yazdığım menüyü birkaç gündür uygulayabiliyorum.yeni düzene girdi bizim yememiz
deryacım ben genelde verdiğim çorbayı biberonunda ölüyorum.bugün 150ml di çorbası yoğurtta 125ml di beraber yedi.ama arda için rekordu.çok korktum kusar diye neyseki birşey olmadı

bu arda kahvaltısını ıhlamur bazende papatya çayıyla ıslatıyorum
muhallebisinide sütle yapıyorum.1yaşına kadar vermeyin diyor ama ben muhallebide kullanıyorum

bu tarif denemeye deger ilgilenlere...
Bebek Bisküvisi - Bebe Bisküvisi Yapalım

Ben evde sürekli kurabiye, poğaça, tuzlu çubuk gibi atıştırmalıklar yaparak hazır bulundurmaya çalışıyorum. Bazen oğlum eline bir şeyler alıp yemek istediğinde ona veriyorum yada dışarıya çıkarken çantama atıyorum. Böylece yemesini istemediğim paketteki bisküvi vesaire şeyleri görüp istediğinde çantadan çıkarıp verme şansım oluyor.

Hazırladığım atıştırmalıklarda şeker kullanmamaya özen gösteriyorum. Şeker yerine pekmez yada akçaağaç şurubu kullanıyorum. Tat ve koku vermesi için kullanılan hazır şekerli vanilya tozlarından da artık almıyorum. Onun yerine aktardan aldığım saf vanilya tozunu yada vanilya çubuklarını kullanmayı tercih ediyorum. (Vanilya tozu çok yoğun bir tada sahip, bu nedenle çok az kullanılmalı)

Geçenlerde bir arkadaşımız bebe bisküvisi yerine ne kullanabilirim diye sorunca, elimdeki tarifleri gözden geçirdim ve bebeklere uygun güzel bir bebe bisküvi tarifi buldum.

Bu bisküviyi kahvaltısına yada meyvesine katabilir, isterseniz de eline verip yedirebilirsiniz.
Bebe Bisküvimizin Malzemeleri

* 10 yemek kaşığı tepeleme un
* 100 gram oda sıcaklığında tereyağı
* 1 çay bardağı üzüm pekmezi
* 1 yumurta
* 1 tutam vanilya tozu

Bebe Bisküvi Tarifi

Bütün malzemeyi karıştırarak pürüzsüz bir hamur elde edene kadar yoğurun. (tadı az gelirse pekmez ilave edebilirsiniz) Bir merdane ile serçe parmağınız kalınlığında açın. Çok ince olmamalı, pişince çok sert olur. Bir çay bardağı yada kurabiye kalıpları ile kesin. Önceden ısıtılmış 170 derece fırında 15 dakika pembeleşene kadar pişirin. Çok pişirirseniz bisküviler soğuyunca çok sert olur.

Bebe Bisküvimiz hazır. Afiyet olsun

X