Bugün menüde ne var?

kızlar günaydın
kahvaltı
tuzsuz peynir ve zeytin
ceviz
2 cici bebe
kayısı ve üzüm
pekmez

ara öğün
portaklal suyu
aralarda benide emiyooo

sonra
1 kase yoğurt

akşam
çorba
brokoli kabak havuç şehriyeli ve kıymalı

yatmadan önce
elma püresi

bizim menümüz
sabah 60 cc mama içine 20 gr labne yarım yumurta sarısı azzzz tereyağı
sonra pekmez ve su
(uyursa 90 mama yer inş yedirmez annem tembih ettim bakalım :KK43: )
öğlen küçük saklama kapları kaç gr alır ki kızlar biliyomusunz 150 gr filan heralde çorba galiba yeşil mercimek şehriyeli bulgurlu çorba yice bugün
öğleden sonra yoğurt yada meyve (yedirebilirse annem)
akşam 5 gibi çorba ıspanaklı havuç patatesli çorbası
8 gibi yoğurduna 2 ölçek elmalı tahıllı gece maması
uyumadan önce mamasını içer 90- 100 filan
sabaha kadar da kah emer kah mama yer :)

biz galiba artık kahvaltıyı biraz zenginleştirmeliyiz ceviz zeytin filan bide ekmek içi wersek olur cicbebe wermiyorum ben

yatmadan önce
elma püresi
adercim yatmadan meyve vermek pek iyiolmaz meyve asitleri rahatsiz eder..

arala tarhana corbası yapmıstım ıcıne arpa sehrıyede attım pışınce uyandı ıcıne bıraz ekmek içi parcaladım koydum ama cokkk az onu yedı

denizcim tarhana zaten unlu bi corba sehriye öle bide ekmek,tek düze bir gida olur bu,mutlaka sebze katmani tavsiye ederim kiymada katsan iyi olur..yagini unutma..böylelikle her alandan gidalanmis olur,mesela kabak katabilirsin,havuc,tarhanaya patates tavsiye etmem..

adercim yatmadan meyve vermek pek iyiolmaz meyve asitleri rahatsiz eder..

canım doğru söylüyosun uyarın için saol arkadaşım
ama elmadan sonra 60 cc mama da yiyo bazen mamayı yerse rahatsızlık verirmi yada beni emerse bilgilerini paylaşırsan sevinirim canım
tşk. öptüm

bugün ben sabah 8 cicibebe 2ölçek formül mama labne peynir yumurta sarısı verdim ama doğaç sade seviyo az yedi öğlen 1kase kemik suyuyla pişmiş sebze çorbası ve yoğurt yedi şimdi elma püresi vericem akşamda muhallebi yer yine muzlu veririm çok seviyo muzu yav bu arada kabız olsa vermezdim biraz cırcırız ondan çekinmeden veriyorum uykuda yine devam sütünden içer sabaha kadar gider bu

bugun sabah emdı sonra 120 cc mamaya yumurta sarısı ve yıne ıçıne yarım elma puresı
ben dışcıdeydım
daha sonra benı emdı azcıkk ( bu arada sol gogsum catladı kanıyor arada ucunun kenarı )
bugun corbasını annem yaptı
havuc ıspanak kerevız sapı ıcıne az yag pıştıkten sora blendıdan gecırıp ascık ekmek ıcıyle yedırdık
arada emdı yıne
30 40 dk evvel yıne o yemekten yedı bu kez daha fazla ve uyudu
sonra yogurt verıcem belkı yada muhallebı pırınclı
daha sonra yıne emer (hep yaptıgı sey)
gece mamasını emer sabaha kadar benı emer saat başı

kızlar zeytın fln cok agır deılmı ya bence cok acele etmıyelım ama bnm sutum oldugu ıcın ben sızden daha yavasım bu konularda belkıde.. dr bana hemen acele etme dedı herseyı verme konusunda yanı agır seylerı ..cunku emzırıyorum ben baya baya..

denizciim Ada da emiyo ama sütüm az olduğu için veriyorum
yeni başladık zaten bi zararı olmaz herhalde

günaydın kızlarrr
kahvaltı
kayısı ve üzüm
yumurta sarısı
tuzsuz peynir
2 cici bebe
pekmez

ara öğün
elma püresi[COLOR="Red"[COLOR="Black"]
tabi emiyooo bu arada da

sebze çorbası

havuç suyu

muhallebi veya mama

eee sizler nerdesiniz şekerlerrrrr
[/COLOR][/COLOR]

sabah pırınclı mısırlı portakallı kahvaltı ıcıne bır tatlı kasıgı peynır..
uzerıne deniz meme

aralarda yıne canı sıkıldıkca memenın ucunu koparırcasına emmek ısırmak oynamak onunla
etlı sebze corbası
uykudan sonra 20 dk fln uyuyorr bnm oglan
muzlu elmalı yogurt az yıne.

daha 17,33 saat bundan sonra yıne yemek verırım meyve puresı verırım kendım yapıyorum .

daha sonra mamasını emer . mılupa
gecede emıp yatar . gece sabah karsı mılupanın gece maması 120 cc
sabaha kadar yıne denız meme

kahvalti
5biskuvi
1 tatli kasigi peynir
1 yumurta sarisi
ihlamur

elma püresi+yogurt

tarhana corbasi

kabak+havuc+patates+azcik ince bulgur et suyula

canım doğru söylüyosun uyarın için saol arkadaşım
ama elmadan sonra 60 cc mama da yiyo bazen mamayı yerse rahatsızlık verirmi yada beni emerse bilgilerini paylaşırsan sevinirim canım
tşk. öptüm
uyurken sindiirim sistemide yavasladigi icin meyveler mayalaniyor gibi oluyor,meyvenin en sagliklisi ara ögün olarak yenmesi,tok karna ve yatmadan yenilen meyve eriskinlere zararli oldugunu ögrenmistik bebeklerede zararli diye düsünüyorum..

uyurken sindiirim sistemide yavasladigi icin meyveler mayalaniyor gibi oluyor,meyvenin en sagliklisi ara ögün olarak yenmesi,tok karna ve yatmadan yenilen meyve eriskinlere zararli oldugunu ögrenmistik bebeklerede zararli diye düsünüyorum..

saol canım benim o uyardığın günden beri dikkat ediyorum
teşekkür ederim

arkadaşlar sizin bebişler bukadar şeyi yedikten sonra emebiliyolar mı?benimki ya emiyor, ya azıcık bişeyler yiyor.

60 cc mama içine tahıllı karışımı çooook az yedi belki bitirmiştir
bir saat sonra cicbebeyle peynir yiicekti sonra pekmez
araöğün rendelenmiş elme içine mandalina suyu
öğlen sebze çorbası
ikindi yoğurt
akşam çorba
yatmadan mama

Kızlar kaç saat arayla doyuruyorsunuz ara öğünlerde dahil ve ne kadar içiyor bebekleriniz kaç ml ....

şimdi avazım çıktığı kadar bağıracammmmmmmmmmmmm!!!ya minicik bi kahvaltı hazırladım,30cc....beyefendi dönüp bakmıyor bile....sabah yok,öğlen yok,akşam yok,ara öğün desen hiç olmadı.ya zaten kuş kadar!!!!ben ne yapacağım da bu bebiş yemek yemeğe başlayacak...2kaşık yemesine bile razıyım...of ooooooooofffffff aklımı kaçırmadan benim oğlum da meme dışında birşey yer mi?gerçi anne sütünü de aman aman emmiyor!!!!

cnm panık yapmaa zamanla alısıcak sabır.. bu bı ıkı haftayıda bulabılır.. oyunlarla fln yedırıceksın.. cızgı fılm ac. youncaklarını tutu emzıgını agzına sokucakmıs gıbı yapıp kasıktakı mamasını ver.. onlar ıcın zor bı donemm sonucta

ya bize 2 damla portakal bile pisik yapiyo
brokoli veren oldumu kizlar???
bu arada su veriyormusunuz günlük ne kadar???

brokoli verdim ben.brokoli havuç patates kabak pirinç irmik karıştırdım.sevdi benim oğlum.zaten çorbayı seviyo maşallah.ama meyve yemiyo pek yerse de çok az.

portakal suyu da verdim biraz onu çok sevdi.fazla vermedim ilk defa diye.vermedim diye ağladı:)mandalina veriyodum daha önce portakalda da bi sorun olmadı şimdilik.

suyu ben de merak ediyorum ne kadar veriyosunuz?benim oğluşum hiç sevmiyo suyu ya napcam bilmiyorum...

X