Bugün eve gelen degisik telefon

Daha önce de arkadaşımın kayınvalidesinin evini aramışlar. Kayınpederi çıkmış telefona. İşte adınız terör örgütüne karıştı vs vs, evde ne kadar altın var bankada kaç liranız var filan. Adam da çok saf iyi niyetli biri. "Evladım 2 dk bekle ben bi bakıp geleyim arka odaya ne kadar altın olduğuna" demiş. O sırada mutfakta yemek yapan karısı da gelmiş, sormuş adama kim arıyor ne istiyor diye. Öğrenince de köpürmüş bayağı, almış telefonu, bağırmış çağırmış. "Utanmıyor musunuz yaşlı başlı insanları dolandırmaya, şimdi gidiyorum karakola, gelin oraya görüşelim " demiş kapatmış suratına. Tabii bir daha ne telefon ne de başka şey. Kocası da zılgıtı yemiş tabii inandığı için. Sonra altınlar direkt kasaya.

Hiç bana denk gelmedi.

Merhaba kizlar, bugün eve değişik bı telefon gelmiş. Ben, babam ve annem çalışıyor. Evde kardeşlerim var akşama kadar sadece. Bugün telefon çalmış. Kız kardeşim telefonu açmış adam babamın bı kuyumcu soygununa karıştığını orda kimlik fotokopisinin bulunduğunu söylemiş. Sizin evde altın varmış onları ara neler bulduğunu bana söyle baban şu an da ifade veriyor demiş. Kardeşim inanmamış. Adam da istersen telefon açıkken 155i ara yine ben çıkacağım demiş. Kardeşim öyle yapmış o adam çıkmış yine. Sonra adam babanin annesinin adı şu, babasının adı şu demiş. Babam seni çenesinin altında ben var, 19 yaşında diye tarif etti demiş. Ki gerçekten de doğru 5 ağustosta 19 yaşına girdi. Babam tarif etmiş olsa, çenesinin altındaki beni demezdi hiç sanmam. Kardeşim bu kadar detay verince korkmus baya. Adam bazanin altında paranız varmış sizin demiş. Bankada paranız vardır vs demiş. Kardeşim korkmuş bir de babam kimliğini çok unutur bı yerlerde ama adamın dediği zaman diliminde babam isteydi hatta mesaiye kalmıştı o hafta hep. Babamla kardeşim karakola gitmişler polisler bilindik şeyleri demiş dolandırıcı onlar inanmayın vs diye. Aklım çocuklara takıldı şimdi akşama kadar tekler Allah korusun ya. Daha öncesinde de 4 yıl önce evimize hırsız girmişti sabah saatlerinde. Normalde annem o dönem evdeydi hep sadece o gün sabahtan sağlık ocağına gitmisti ve sağlık ocağında da yanına cüzdanını mı bı şey almayı unutmuş 30-30 dk sonra dönmüş ve kapiyi acamamis. Şimdi de korkmaya başladım.
Bı şey yapılabilir mi buna. Gizli numaradan aramış bulamaz miyim numarasını?
gerçek bir polis kendini polis olduğuna inandırmaya çalışmaz.bunlar polis değil dolandırıcı..muhtemelen sizi tanıyan birileri dir yaptıran...155 i arayacağım diyene kadar karakola gidiyorum deseydi...nede olsa oradakilerde polis

Sosyal medya hesaplarinda insanlar hayatlarina dair çok şey paylaşıyor artik. Sizin için önemsiz ufak ayrıntılar onların ikna sürecinde çok işlerine yarıyor.
Bir belgesel izlemistim. Kendini falcı olarak tanıtan bir adam kişinin adını soyadını aldıktan sonra bankalarına hesap numaralarına kadar her şeyi söylüyordu. Sadece sosyal medyada paylaşımlarından ve beğenilerinden yola çıkarak yaptı bunu.
Evinizin kapısını açık bırakıp çıkmazsınız ama bu sosyal medyayla hayatınızın kapısı yabancılara her zaman acik.

Merhaba kizlar, bugün eve değişik bı telefon gelmiş. Ben, babam ve annem çalışıyor. Evde kardeşlerim var akşama kadar sadece. Bugün telefon çalmış. Kız kardeşim telefonu açmış adam babamın bı kuyumcu soygununa karıştığını orda kimlik fotokopisinin bulunduğunu söylemiş. Sizin evde altın varmış onları ara neler bulduğunu bana söyle baban şu an da ifade veriyor demiş. Kardeşim inanmamış. Adam da istersen telefon açıkken 155i ara yine ben çıkacağım demiş. Kardeşim öyle yapmış o adam çıkmış yine. Sonra adam babanin annesinin adı şu, babasının adı şu demiş. Babam seni çenesinin altında ben var, 19 yaşında diye tarif etti demiş. Ki gerçekten de doğru 5 ağustosta 19 yaşına girdi. Babam tarif etmiş olsa, çenesinin altındaki beni demezdi hiç sanmam. Kardeşim bu kadar detay verince korkmus baya. Adam bazanin altında paranız varmış sizin demiş. Bankada paranız vardır vs demiş. Kardeşim korkmuş bir de babam kimliğini çok unutur bı yerlerde ama adamın dediği zaman diliminde babam isteydi hatta mesaiye kalmıştı o hafta hep. Babamla kardeşim karakola gitmişler polisler bilindik şeyleri demiş dolandırıcı onlar inanmayın vs diye. Aklım çocuklara takıldı şimdi akşama kadar tekler Allah korusun ya. Daha öncesinde de 4 yıl önce evimize hırsız girmişti sabah saatlerinde. Normalde annem o dönem evdeydi hep sadece o gün sabahtan sağlık ocağına gitmisti ve sağlık ocağında da yanına cüzdanını mı bı şey almayı unutmuş 30-30 dk sonra dönmüş ve kapiyi acamamis. Şimdi de korkmaya başladım.

Aynısını anneme yapmışlardı evinizde altın var mı soyguna karıştınız falan diye annem bir güzel paylamıştı :KK76: Korkmayın kimlik bilgilerini bir şekilde buluyorlar ama bir şey çıkmaz

Dün bir arkadasiminda basina bir telefon olayi gelmis.Arayan kadın biŕ paketiniz var bu paketi adresinize yollayacagiz teslim almak zorundasiniz demis.
Arkadas demis benim öyle bir paketim falan yok.
Teslim alacaksinız diye zorlamis.Bu paket sizin demisler
Sizlerinde bilgisine arkadaşlar :sopa:
Daima uyanik olun.

Son düzenleme:
SAKİN BU TUZAGA DUSMEYİN HEMEN POLİSE GİDİP SİKAYETTE BULUNUN. BU DOLANDİRİCİLARİN YONTEMİ ELLİ KEZ YAYİNLANDO HABERLERDE. TELEFON ACİKKAN 155 i KODLAMANİN HİC BİR MANTİGİ YOK. ENNYAKİN KARAKOLA GİDİN. O KİSİ ARADİGİNDA DA SİYAKETTE BULUNDUGUNUZU DİLE GETİRİN LUTFEN. BOYLE BOR DURUMDA ZATEN POLİS ARAMAZ KAPİYA GELİR. AMAN DİYİM

Ve bu kadar ayrıntıy

Savcılığa verin mutlaka gizli numaralar bulunuyor diye biliyorum.

Bu kadar ayrıntı bildiğine göre baya bya takip etmiş herşeyi biliyorlar. Mutlaka dikkatli olun derim. Inşallah birşey olmaz.

Kızlar yorumlar için çok teşekkür ederim. Ev arayisindayim düzgün bı ev bulursam babamı da in a edip taşınırız umarım başımıza bir şey gelmeden.

Kapinin kilidini degistirin. Tuzaklı kilitlerden takin. Pencerelere de icerde acilmayi onleyen kilitler monte ediliyor. Onlardan takarsanız eve girme ihtimalleri sıfıra iner.

X