Bugün Dünya Kedi Günü

okypete

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
84.873
40.715
Bugün Dünya Kedi Günü

Ortaçağ’da kediler toplu şekilde öldürülünce Avrupa’da fare popülasyonu ciddi şekilde artmış, İtalyalılar kedilerin önemine dikkat çekmek amacıyla 17 Şubat’ı Kediler Günü kabul etmiş.

http://bianet.org/bianet/hayvan-haklari/172196-bugun-dunya-kedi-gunu
Dünyanın her yerinde olmasa da, 17 Şubat bazı ülkelerde "Dünya Kedi Günü" olarak kutlanıyor.

İtalyalılar tarafından kedilerin önemine dikkat çekmek için kabul edilen Kediler Günü, Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) 29 Ekim'de kutlanırken, Rusya'da 1 Mart'ta ve Polonya'da 17 Şubat'ta kutlanıyor.

Bazı kültürlerde dokuz bazı kültürlerde ise yedi canlı olduğuna inanılan kedilere farklı özellikler atfediliyor.

Kimileri kedilerin iyileştirici etkisi olduğuna inanırken, kimi kültürler de kedilerin kötü şans getirdiği düşünülüyor.

Kedilerin cadıların güçlerini artırdıklarına inanılan Ortaçağ'da kediler toplu şekilde öldürülünce Avrupa'da fare popülasyonu ciddi şekilde artış göstermiş ve bu da veba salgınının yaygınlaşmasında önemli bir etken olmuştu.

Bugün dünyada 500 milyon ev kedisi olduğu tahmin edilirken, sokaklardaki kedi sayısının bunun kat be kat fazlası olduğu tahmin ediliyor. (BK)

Chelzy , seni cok iyi anliyorum. Inan anlatmasi cok zor birsey, cünkü bir tek sen biliyorsun sana hangi sevgisini gösterdigini, neler yaptigini,
Inan birazda ondan istemiyorum, cünkü cok hassasim ve dayanamam o gün gelirse, yani düsünmesi bile cok zor bir insana.
Söyle düsün, o güzel günler icin ona tesekkür et ve o güzel günleri onunla yasadigin icin sükür et. Bu insani birazcikda olsa rahatlatiyor.

Kedimin fotoğrafını yükleyecektim, dosya boyutu büyük diye yüklemedi, pff

Neyse, tüm kediciklerin gününü kutlar, ellerinden öperim :))

Bende kutluyorum tüm kedilerin gününü,iyiki varsınız ve dilerim insanlar size zarar vermekten vazgeçer,dilerim hiç aç,susuz kalmazsınız,siz ve sokakta yaşayan diğer dostlarımız.

Sabah elimdeki salamı sana aldığımı anladığın an,miskin miskin yatarken,üzerime atlayan,hatta sabırsızlıktan aslan kesilip hırlayan,tombul siyah kedi,seninde kediler günün kutlu olsun. Sen buralarda yenisin galiba. Bir daha üzerime atlama tamammı annem

Pisicikler benim için cok degerliler
Cok yavru alıp büyüttüm
Kedi gördüm mü iptal oluyorum

Simdi evliyim esim istemyr sanki bi tarafım eksik hissedyrum

Kedimin fotoğrafını yükleyecektim, dosya boyutu büyük diye yüklemedi, pff

Neyse, tüm kediciklerin gününü kutlar, ellerinden öperim :))
canım telden yükleyeceksen fotoyu önce kırp sonra tekrar yüklemeye çalış,büyük ihtimalle olacaktır,benim de aynı oluyor çünkü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…