bugün daha fazla kaldıramadım...

mabada

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2010
727
610
Merhaba kadınlar kulübü üyeleri. bugün hayatımın en zor gününü yaşadım. çok utandım ve çok onurum kırıldı. yapmama gerekenin ve yapmak istediğimin ne olduğunu bilmiyorum.
konu evli olduğum adam ve evliliğim. evleneli 1 buçuk yıl oldu. bundan öncede tam 6 sene beraberliğimiz olmuştu. sevgililik dönemi acı tatlı bitti. çok kavga ederdik ama sonuçta evlerimiz ayrı olduğundan telefonu kapatınca herşey biterdi. nişanlandık alışverişte burnumdan getirmişti bendim güya kadın olan stresli olan ama bana neler çektirdi. ozaman dahi katlandım ona olur dedim evlenince rahatlar fln. Evlendik sonunda ve bütün dünyam mahvooldu bence. sabrım onun sayesinde iyice azalmıştı. doğal olarak en ufak hareketine bile sinirlenir oldum. ve çabuk parlıyordum. sürekli kavga ediyorduk ve şiddeti çok büyüktü hep sonunda kriz geçirircesine oluyordum. ve bir kaç kezde kocam tarafından şiddet gördüm. dayak yedim yani tabiri caizse ama affettim onu hep affederim unuturum çünkü. bugün herşey normal başlamıştı. oy kullanmaya giderken arabayı ben sürüyordum bi kaç hareketime kızdı bağırdı çağırdı. orada bi kavga ettik ama sonra devam etmedi unuttuk akşama da. spor fln yaptık kardeşide vardı hatta yanımızda. iidi yani sorun yoktu. eve gelirken kuzeninin gelmek istediğini söyledi. benimde sınavım var bir ayım kaldı ve stres yaptım baya onun için kimseyi eve almak istemiyorum. bende ben evde sizin sesinizden rahatsız olurum sen onun evine git bizde buluşmayın dedim.
misafir ağırlamayı hiç sevmem ama nedense kocamın aileside (anne babasından ziyade aamcası oğulları fln ) evli olduğum günden beri bi ağırlanma modundalar. kocama baskı yapıyorum bu konuda hatta kavgalarımızın çoğu bu neden le çıkıyor. ama onun ailesinin özelliği bu diyede her haftasonumu onların istekleriyle geçirmek zorunda değilim. ben onun yüzünden kendi ailemden uzak kalıyorum yeri gelio o görüşmek istemediği için aileme karşı arada kalıyorum. ama onun ailesinde biri geldiğinde başkasının evinde bile kalıo olsalar kesinlikle bize gelmeliler bizde de kalmalılar ve hizmet etmeliyiz pohpohlamalıyız.
neyse biz bu konuda tartıştık bende en son o gelirse eve ben giderim dedim madem beni düşünmüosun dedim. eve geldim spor yaptığım için yorgundm uzanmakta istiyodum banyo yapıp yataıcam diye hayaller kurmuştum. hemen kuzenimde gelio dedi. ben marketteyken telefonla konusmus ne dediyse hemen çağırmış. sonra ben sinirlendim banyo yapıp gitmeye karar verdim. çıktım fln bu geldi hemen biz seni rahatsız etmeyiz ne olacak ki fin die bende beni başta düşünmüosun kötü bişey istemedm senden dedim. ki kavga başladı. bana sen düzgünce konuşulma hakkını kaybettin fln diip hakaretle karışık git fln dedi. mutfağın kapısını fln kapattı bende tabi konuşuyorum sinirlenince çeneme vurur benim. sonra arabayla anneme gidiyim eşim kuzeniiyle buluştu beede sıkılmayım diye geldim diim diye düşündüm gene bişey belli etmicektim yani. ben saçımı kutruturken birden batım çantamdan arabanın anahtarını alıo ben de onun kini cebime koydum geldi benim cebimden onu zorla almaya çalştı beni itekledi pantolonumu yırttı alabilmek için. bende ver dedim vermedi .ne zamn kavga etsek hemen arabanın anahtarlarına davranıo. sanki kaçırıcam ona göstermicem fln ... bende sinir oldum doğall olarak zorla almaya çalıştım tabi bu arada aileme karşı küfürler edio bu eve biri gellirse sunu yaparım bunu yaparım fln dio. acaip küfürler yani.o sırada kkuzeni aradı oda sora görüşelim dedi ama bana küfür ederek bununla uğraşıyorum fln dedi. bende sensin o diip ortalığı yıktım biraz. en sonunda bana resmen girişti boğazımı sıkıo yüzzüme vurdu bacağıma bildiğin dirsek fln attı gözü döndü resmen kurtarmaya çalıştım kenimi tokat fln attım ama nasıl yetsin gücüm. sonra bende polisi aradım ağlıyorum ama nasıl ağlıorum. ararken çok zoruma gitii ama bu duruma düşmek adresi fln verdim . bekliyorumki polis gelecek. polisi aradığımı görünce çekti salona gitti . bende odada bekledim. 1 saat bekledik bence gelen polis diil kuzeniydi kavgayı duyunca gelmiş bişeler oldu diye. beni sakinleştirmeye çalştı onunla konuştu fln.bana olur böle şeler fln dio aile arasında fln dio . ben bitti bu yetti fln diorum film kopuk kopuk bende ama böle konutuk. 2 saaat sonra polis geldi. ve gerçekten ihtiyacım olsa çoktan ölmüştüm heralde. geldi 3 kişi ee bişey yoksa biz gidelim daha sırada çok olay var fln dediler. bende şikayetçi değilim dedim. adama bana dayak olayıyla ilgili bi belge veremezmisiniz gln dedim onun içn şikayetçi olmak gerekiomuş. nese deim. giderken yaşlı olan beyfendi gel dedi. bidaa yok tmm mı dedi gitti. ne anladım bu işten. öyle şimdi skinleştim ama ne yapmam gerek bilmiyorum. gene affetsem hep affediyorum olacak. boşansam buna gücüm varmı bilmiyorum. ama bu kadar boş olaydan bunları yaşıosam kimbilir daha neler olur. kuzeninin duyması polisler fln gururum gerçekten de öok kırıldı kendimi çok kötü hissediyorum. aileme o lafları eden adamı affedersem nolur ki bunlar bir değiş iki değil. yardım edin kızlar gerçekten çok kötüyüm...

"gene affetsem hep affediyorum olacak. boşansam buna gücüm varmı bilmiyorum."

Bütün yolları kapatmışsın...

Hayat seçimlerden ibarettir, seçimini yapmış evlenmişsin. Şimdi yeni bir seçim zamanı, ya kalacaksın, ya bitireceksin. Orta yolu yok. Eğer bu mauameleye layık görüyorsan kendini devam edersin, yok hayır ben bunu hak etmiyorum diyorsan boşanırsın.

Gönül ister ki kendini bu yalan evlilikten kurtar ama...

Yasadiklariniz cok kotu cok cirkin dayak asla telafisi olan affedilecek bir hata degil
Fakat gene anlamda sizin bir hataniz var bana gore cok buyuk bir hata.
Misafir sevmiyor olabilirsiniz ama orasi esinizinde evi. Ve genel hava ben misafir sevmem gelmesinler olmamali. Ortak cozum aranmali. Bu kavgayi bu hale getirmeden cozebilirdiniz ( siz ve esiniz)
Olay artik orta yol bulmaktan cikmis ipin ucu kacmis. Bu saatten sonra siz o dayagi unuturmusnuz esiniz size guvenirmi bilemem. Bu aranizdaki hosgoru ve sevgiye bagli bsy. Allah yardimciniz olsun.

Ailenize o lafları eden adamı affederseniz ne olacağını düşünmeden önce -

Taaaaaaaaaaaaaaaaa

ilişkinin en başında yaşadığınız şiddet olaylarından sonra neler olabileceğini veya neler yapabilirim diye düşünseydiniz keşke, belki durum bu noktalara kadar gelmezdi..

gerçekten üzüldüm sizin için ..

şikayetçi olmadan sana nasıl belge versinler kaldı ki dayak olayıyla ilgili doktor verir raporu, eşim polis bak hala sandıkta görevli eve gelmedi, ölecek duruma gelmeyi seni polisin kurtarmasını bekleme boşa o.zaman adamı hep affediyorum diyen sensin

Neden şikayetçi olmadınız? Sizi boğduktan sonra şikayetçi olamazsınız, farkında mısınız?

Arkadaşım herşeyi tüketmişsiniz, saygı sınırlarını çoktan geçmişsiniz, iş ailelere küfretme, dayak boyutlarına ulaşmış, sence kurtulur mu bu evlilik? Ben bu adamı seviyorum bırakamam diyorsan da ağzını açmayacaksın o halde, cevap vermeyeceksin ateşi körüklemeyeceksin, en azından şiddet görmezsin ne diyelim biz sana. Hem üzüldüm hem çok kızdım.

Neden şikayetçi olmaktan vazgeçtiniz ?

Adam mı o bee? Hayvan yapmaz onun yaptığını, nasıl unutacaksınız? Ben olsam rezil ederdim onu...

Siz rezil falan olmadınız, o adamlığından oldu.

Şikayetçi olmadığınız için mi polis o şekilde davrandı?

Neler yasanmis ya.
Polis 2 saat sonra geldi gercektn ihtiyacim olsa ölmustum su an diyosun.
Ölmedin sukur.
Ama su an tamda o zemini hazirladin, bi dahakine o dediginde olur belki kimbilir.

Polisler kac tane siddet goren kadina gidiyor.
Oturup iknami etmesi lazim seni sikayet ol diye?
Su yaptigina bak.
Bu kadinin canina tak etmedi demkki yoksa coktan sikayetci olurdu derler sonraki siddet goren kadina giderler: belki gercek manada canina tak etmistir ve bize ihtiyaci vardir diger kadinin diye.
Cok sey bekliyosunz polisten.
Insan once kendini korumayi bilmeli.

Ne eşinin sana saygısı kalmış nede senin eşine saygın. Toparlanmanız cok zor duruyor bence yavastan pskljini bosanmaya hazrla.

Polis 2 saat sonra gelmiş...
şikayetçi değilim demişsin.
ne yapsin onlar ozaman nie cagirdin ki zaten sikayetci olmicaksan.
bu sefer girtlagini bırakmış o hep affettigin kocan...
bi dahaki sefere birakmazsa polisin 15 dk içinde gelmesi de biseyi degistirmicek...
sana hu kadar eziyet eden taa en basindan beri anlasamadigin hep kavga gürültüyle giden bu iliskiyi nasıl duzeltmeyi umdun anlayamiyorum....
biran önce kararını vermelisin...

Sen simdi polise kiziyorsun da gec de olsa polis gelince sikayetci olmadiginda polis sana ne kadar kizmistir kimbilir. Niye sikayetci olmadin? Ne bekledin ki polis o anda hizir gibi yetisse bile sikayet yoksa bisey yapamaz

Keşke akrabalar konusunda bu kadar kavga yapmasaydiniz.kadınlar adamlari eve bagliyacagiz diye uğraşıyor bu site de.siz bir oda da ders çalışın diger odada onlar otursunlar.disarda olsalar akliniz kalir nerde napiyor diye.ama bunlar için cok geç. Keşke şikayet olsaydınız. Çocuk yapmayinda biraz duzeldi diye.eşinizle değil sınavla ilgilenin.

hem şikayetçi olmuyorsunuz hemde polisler belge vermeyince bu nasıl iş diyorsunuz..
ayrıca kuzeni ve eşiniz çocuk değil ki bağırıp çağırıp ses yapsınlar..
salonda verirsiniz bi demlik çay kapıyıda kapatırdınız oyalanırlardı..sizde odada ders çalışırsınız... ha ses yaparlarsa ondan sonra haklı bi yanınız olurdu...
tabi ki şiddet uygulaması başlı başına çok yanlış ama siz zaten ilkinden sonra affederek yenilerine zemin hazırlamışsınız..
sonuç olarak iki tarafında haklı bir yanı yok gibi..

Merhaba kadınlar kulübü üyeleri. bugün hayatımın en zor gününü yaşadım. çok utandım ve çok onurum kırıldı. yapmama gerekenin ve yapmak istediğimin ne olduğunu bilmiyorum.
konu evli olduğum adam ve evliliğim. evleneli 1 buçuk yıl oldu. bundan öncede tam 6 sene beraberliğimiz olmuştu. sevgililik dönemi acı tatlı bitti. çok kavga ederdik ama sonuçta evlerimiz ayrı olduğundan telefonu kapatınca herşey biterdi. nişanlandık alışverişte burnumdan getirmişti bendim güya kadın olan stresli olan ama bana neler çektirdi. ozaman dahi katlandım ona olur dedim evlenince rahatlar fln. Evlendik sonunda ve bütün dünyam mahvooldu bence. sabrım onun sayesinde iyice azalmıştı. doğal olarak en ufak hareketine bile sinirlenir oldum. ve çabuk parlıyordum. sürekli kavga ediyorduk ve şiddeti çok büyüktü hep sonunda kriz geçirircesine oluyordum. ve bir kaç kezde kocam tarafından şiddet gördüm. dayak yedim yani tabiri caizse ama affettim onu hep affederim unuturum çünkü. bugün herşey normal başlamıştı. oy kullanmaya giderken arabayı ben sürüyordum bi kaç hareketime kızdı bağırdı çağırdı. orada bi kavga ettik ama sonra devam etmedi unuttuk akşama da. spor fln yaptık kardeşide vardı hatta yanımızda. iidi yani sorun yoktu. eve gelirken kuzeninin gelmek istediğini söyledi. benimde sınavım var bir ayım kaldı ve stres yaptım baya onun için kimseyi eve almak istemiyorum. bende ben evde sizin sesinizden rahatsız olurum sen onun evine git bizde buluşmayın dedim.
misafir ağırlamayı hiç sevmem ama nedense kocamın aileside (anne babasından ziyade aamcası oğulları fln ) evli olduğum günden beri bi ağırlanma modundalar. kocama baskı yapıyorum bu konuda hatta kavgalarımızın çoğu bu neden le çıkıyor. ama onun ailesinin özelliği bu diyede her haftasonumu onların istekleriyle geçirmek zorunda değilim. ben onun yüzünden kendi ailemden uzak kalıyorum yeri gelio o görüşmek istemediği için aileme karşı arada kalıyorum. ama onun ailesinde biri geldiğinde başkasının evinde bile kalıo olsalar kesinlikle bize gelmeliler bizde de kalmalılar ve hizmet etmeliyiz pohpohlamalıyız.
neyse biz bu konuda tartıştık bende en son o gelirse eve ben giderim dedim madem beni düşünmüosun dedim. eve geldim spor yaptığım için yorgundm uzanmakta istiyodum banyo yapıp yataıcam diye hayaller kurmuştum. hemen kuzenimde gelio dedi. ben marketteyken telefonla konusmus ne dediyse hemen çağırmış. sonra ben sinirlendim banyo yapıp gitmeye karar verdim. çıktım fln bu geldi hemen biz seni rahatsız etmeyiz ne olacak ki fin die bende beni başta düşünmüosun kötü bişey istemedm senden dedim. ki kavga başladı. bana sen düzgünce konuşulma hakkını kaybettin fln diip hakaretle karışık git fln dedi. mutfağın kapısını fln kapattı bende tabi konuşuyorum sinirlenince çeneme vurur benim. sonra arabayla anneme gidiyim eşim kuzeniiyle buluştu beede sıkılmayım diye geldim diim diye düşündüm gene bişey belli etmicektim yani. ben saçımı kutruturken birden batım çantamdan arabanın anahtarını alıo ben de onun kini cebime koydum geldi benim cebimden onu zorla almaya çalştı beni itekledi pantolonumu yırttı alabilmek için. bende ver dedim vermedi .ne zamn kavga etsek hemen arabanın anahtarlarına davranıo. sanki kaçırıcam ona göstermicem fln ... bende sinir oldum doğall olarak zorla almaya çalıştım tabi bu arada aileme karşı küfürler edio bu eve biri gellirse sunu yaparım bunu yaparım fln dio. acaip küfürler yani.o sırada kkuzeni aradı oda sora görüşelim dedi ama bana küfür ederek bununla uğraşıyorum fln dedi. bende sensin o diip ortalığı yıktım biraz. en sonunda bana resmen girişti boğazımı sıkıo yüzzüme vurdu bacağıma bildiğin dirsek fln attı gözü döndü resmen kurtarmaya çalıştım kenimi tokat fln attım ama nasıl yetsin gücüm. sonra bende polisi aradım ağlıyorum ama nasıl ağlıorum. ararken çok zoruma gitii ama bu duruma düşmek adresi fln verdim . bekliyorumki polis gelecek. polisi aradığımı görünce çekti salona gitti . bende odada bekledim. 1 saat bekledik bence gelen polis diil kuzeniydi kavgayı duyunca gelmiş bişeler oldu diye. beni sakinleştirmeye çalştı onunla konuştu fln.bana olur böle şeler fln dio aile arasında fln dio . ben bitti bu yetti fln diorum film kopuk kopuk bende ama böle konutuk. 2 saaat sonra polis geldi. ve gerçekten ihtiyacım olsa çoktan ölmüştüm heralde. geldi 3 kişi ee bişey yoksa biz gidelim daha sırada çok olay var fln dediler. bende şikayetçi değilim dedim. adama bana dayak olayıyla ilgili bi belge veremezmisiniz gln dedim onun içn şikayetçi olmak gerekiomuş. nese deim. giderken yaşlı olan beyfendi gel dedi. bidaa yok tmm mı dedi gitti. ne anladım bu işten. öyle şimdi skinleştim ama ne yapmam gerek bilmiyorum. gene affetsem hep affediyorum olacak. boşansam buna gücüm varmı bilmiyorum. ama bu kadar boş olaydan bunları yaşıosam kimbilir daha neler olur. kuzeninin duyması polisler fln gururum gerçekten de öok kırıldı kendimi çok kötü hissediyorum. aileme o lafları eden adamı affedersem nolur ki bunlar bir değiş iki değil. yardım edin kızlar gerçekten çok kötüyüm...
kararınıza karışamıcam yorum yapamıcam ama , bi cümle dikkatimi çekti, sinirlenince çeneme vurur demişsiniz ve bu bi çok erkeği çileden çıkarır ve hep inadına hareketler yapar, bazen susmak daha iyi cevaptır, susmayla protesto etmek en azından asaletle polemiği engellemek , sonrada sakin sakin konuşmak daha iyi olur. evet anlıyorum karşınızdaki duyarsız ve sizi bu hale o getiriyor ama inanın onlar öyle düşünmüyor. bazen siyaset yapmak lazım ve ben 10 yıl sonra öğrendimki haklıda olsam önce mideme kadar yutkunup bekleyip sonra saldırıya geçiyorum, tabi saldırıya geçene kadar merak uyandıracak bir sessizlik olması lazım. hakkınızda hayırlısı olsun.

Tamam eşinizdede suç var ama siz de en BAşında çok üsteleyip büyütmüşsünüz keşke fevri davranmasaydınız her koca karı arasında olabilen durumlar dayak kötü olmuş ama geçer zamanla Sıkma Can'ını bence eşine de Anlayış göstermelisin

X