Bugün 10. gün :(

ReceL

Guru
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2009
425
180
Başlıkta belirttiğim gibi bugün adetimin 10. gecikme günü.
SAT 02:09:2010.. Dün sabah idrar testi yaptım evde sonuç negatif..
Tabi duramadım o sonuç tatmin etmedi beni ve dün akşam nöbetçi dr bulup gittim..
Kadın normal ultrasonla (karından) baktı..
sağ sol yumurtalık temiz kistin yok ama sol yumurtalık pütürcüklü adet olabilirsin dedi.
rahim duvarında kalınlaşma var dedi . bu kdr.
Vajen ultrason veya kan testi istemedi.
hatta ben dedim emin olmak için kan testi yapmak gerekmez mi diye?
dr bence gerek yok ama aklında kalmasın istersen yaptıralım dedi.
e o öyle deyince bende yaptırmadım..
Bekleyelim dedi.
gecikme günü 15 olunca hala adet görmezsen gel tekrar bakalım dedi.
bu nasıl bi çelişki. hiç bir dediğine anlam veremedim .
ilk hamileliğimde 10. gün gecikmeyle idrarda çıkmıştı ama normal ultrasonla görünmedi vajen ile görmüştük.
25 haftalık erken doğumla sonlandı o..
Acaba kan testi mi yaptırsam yada farklı bi dr mi görünsem karar veremedim gitti :gitme:

Düşünmemeye çalışıyorum ama aklımdan çıkmıyo ki ..
Hiç bi şekilde pozitif olamıyorum.
Nasıl dağıtıcam kafamı bilemiyorum..
Belirsizlik çok can sıkıcı :mymeka:

canım ya hayırlısı diyelim inşallah ...........10 gün de az zaman değil ama arkadaşımda senin durumunda test yapmıştı hep negatif çıkıyordu yok heralde dedi v.s 1 hafta sonra da 2 gün adet gibi kanaması oldu ama az oldu dedim test yap sen bak diye 3-5 gün geçti yaptı ve pozitifti canım geç döllenme olmuş şok olmuştuk ...test yapa yapa çıkardık bebeği falan demiştik....:)
biraz daha bekle kanda muhakkak çıkar gerçi bence yaptır boşver dr u için rahat etsin ....

Duyduğum en iyi şey dünden beri.. :1hug:
Hayırlısı..
Hamilelik yoksa sonrası daha çok düşündürüyor beni.
Haziran ayında ve ramazanda 6 günlük bi gecikmem daha olmuştu gene yoktu hamilelik..
Ohoo neler geçiyo kafamdan anlatmakla bitmez =))

canım takma bu kadar hamilelik yoksa ne olacak ki? öbürkü ay olur üzme kendini Allah hayırlı zamanda kısmet eder inşallah ...takma bu kadar ....hayırlısı de...kan testi yaptır bakalım boshayallersmile

canım takma bu kadar hamilelik yoksa ne olacak ki? öbürkü ay olur üzme kendini Allah hayırlı zamanda kısmet eder inşallah ...takma bu kadar ....hayırlısı de...kan testi yaptır bakalım boshayallersmile

Aslında takıldığım nokta hamilelik değil o olmasada olur.
Sebebini merak ediyorum sadece ve bu yüzden korkuyorum
hayırlısı artık. belki bugün yaptıramam.. a.s.

benimde başıma gelmişti 10 ün gecikti adetim
gittim doktora rahim duvarın kalınlaşmış dedi
eve gittim adet oldum
hamilelik ibi bi baklentimde yoktu
olabiliyor bazen
hem sen düşünüyosun şu an hamilelik varmı diye
psikolojik bence
at kafandan unut
hayırlısı olsun diye dua et

Yok ben duramıcam.
Gidiyorum test yaptırmaya.
Kan testi.
Yoksa bu kuşku yicek bitircek beni..
Sonuçları alınca bildiririm.
Allah hepimize hayırlısını nasip etsin.. :dilcikar:

Yok ben duramıcam.
Gidiyorum test yaptırmaya.
Kan testi.
Yoksa bu kuşku yicek bitircek beni..
Sonuçları alınca bildiririm.
Allah hepimize hayırlısını nasip etsin.. :dilcikar:

bende merak ettim hayırlısı bakalım...eyvahedigeldismilesonucu söylemeyi unutma emivereliniortakstrestesten de olabilir aklına kötü bişey getirmea.s.

bende merak ettim hayırlısı bakalım...eyvahedigeldismilesonucu söylemeyi unutma emivereliniortakstrestesten de olabilir aklına kötü bişey getirmea.s.

olumunekankayizsmile
Yaptırdım canım testi saat 3/4 gibi alıcam sonuçları.
bekliyorum bakalım. alır almaz yazarım buraya da eyvahedigeldismile
a.s.

bende neden kan testi yaprtımadın dicektim okuyunca yaptırdığını gördüm onda herşey daha net belli olacaktır. kendini bu kadar strese sokma canım herşeyin hayırlısı..sonucunu bekliyoruz...

Büyük ihtimalle hamile değilim ama bunuda yaptırıp rahat olsun istiyorum kafam..
Hiç bişey yapmadan bekleyerek zaman kaybı olacak sadece.
Az kaldı eyvahedigeldismile

valla bende okudum ve durumunu merak ettim canım.benimde 2 ay olacak adet görmeyeli3 gün önce idrar tetsi yaptım 1 saat sınra hafif pembe çizgi göründü.ama belli oldu mu diye 2 gün sonra yine yaptım hiçi birşey yoktu.anlamadım valla.benimde kafam cok karışık.sonucu alınca hemin bildir emi.hakkımızda hayırlısı

slm arkadaşlar benim en son adet tarihim 6 sıydı. ama hala adet olmadım. 9' unda kan tahlili yaptırdım ama çıkmadı bişi. ama hala adet olmadım acaba hamilemiyim yoksa değilmiyim. hala bekliyorum ama bu beklemek benii çıldırtıyorr.. sizce ne yapmalıyım.birde şimdiye kadar hiç böle olmamıştı ilk defa böle oluyo adet günüm hiç şaşmazdı. 4 senelik evliyim ve bebeğimi kucağıma almayı çok istiyorum

Tatlım korkutmak istemem ama 2 ay uzun bi süre =(
Doktora neden gitmiyosun? yada en azından bi kan testi yaptır..
Kesin çıkacaktır varsa.
İdrar testlerinde silik dahi olsa gebelik olduğu söyleniyor ama testin tekrarlanması gerekiyor diye yazıyo klavuzlarında.
onda da çıkmadı diyosun. bence hiç durma doktora git kaydirigubbakcemile

Son düzenleme:

Beklemek çok zor ama sanırım biraz daha beklemen gerekli.
Haziran ayında 6. gün gecikmeyle kan testi için gittiğimde hemşire sordu dedi ki kaç gün geçti dedim 6 gün.
:sm_confused:keske biraz daha bekleseydin çıkmayabilir demişti.. vardır bi bildiği ..

BEKLİYORUM İŞTE BENDE ŞUAN AMA DEDİĞİN GİBİ BEKLEMEK TAM BİR ÖLÜM BELİRSİZLİK İNSANI ÇILDIRTIYOR SİZDE HAMİLE OLMA İHTİMALİ YOKMU? :sinifsinif:

BEKLİYORUM İŞTE BENDE ŞUAN AMA DEDİĞİN GİBİ BEKLEMEK TAM BİR ÖLÜM BELİRSİZLİK İNSANI ÇILDIRTIYOR SİZDE HAMİLE OLMA İHTİMALİ YOKMU? :sinifsinif:

Gittiğim dr bence kan testine gerek yok ben hamilelik görmüyorum dedi ama ztn olsa bile 5 haftalık her zaman normal ultrasonla görünmüyor + kadın vajen bakmadı.. benim bildiğim 13. haftaya kdr vajen bakılması daha uygun.. içimde kalacağına bi test yaptırdım işte . artık yoksa yoktur .. 2 saate alcam sonuçları inş hayırlısı..ohaoldumsmile

inşallah canm hayırlısı mutlaka bildir merakla bekliyoruz..

canım 2 hafta önce doktora gittim bebek düşünüyorum benim adet düzensizliğim var amabir sorun var mı diye.kan testi yaptı.alttan ultrasonla baktı.hiç bir sorunun olmadıgını söyledi.adetin düzene girmesi için progeston verdi.adetimin 15.günü başlayacaktım.ama hala başlaya madım.ya cok heyecanlıyım,merak ediyorum ama cıkmazsa bir şey cok cok üzülürüm gibime geliyo.ama en fazla 12 gün gecikirdi adetim.idrar testleri kafamı karıştırdı.bu arada senin sonuç ne zaman belli oluyo?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…