Bu yaşına kadar hiç sevgilisi olmayanlar...

Bende 19 buçuğum yaşattıklarını düşününce keşke onu hiç tanımasaydım diyorum bazen hiç başlamaması bir gün bitmesinden iyidir o_O gerçek sevgi yok değil çevreni genişlet daha yakın ilişkiler kur insanlarla illa ki seni seven değer veren biri olur hiç sıkma canını önünde uzun yıllar var nasıl olsa :KK66:

Aslında biraz özgüvenim yok galiba. Şöyle ki benim beğendiğim kişilerin dış görünüş ya da kişilik olarak beni beğenmeyeceği kanıdayım. Zaten de beğenmezler...

özgüven önemli ne çirkin arkadaşlarım var kendilerini dünya güzeli görüyorlar ve bir kısmetliler ki :) insan önce kendini sevecek.

20 yaşında hiç sevgilisi olmamış bir kız mutsuz da...

20 yaşında üç sevgilisi olmuş ama hiçbiriyle yürütemeyip yalnız kalan kız çok mu mutlu?

Aklında bir sürü anı, "Ahmet şöyle yapardı, Mehmet kulağıma şunu söylerdi" vs.

Dünyanın en iyi adamını bulsa ayrıldığı bir sevgilisinin beğendiği bir huyuyla kıyaslayacak ister istemez.

Bazen şükredecek bazen özleyecek.

Yani tek dezavantajlı durum sevgilisizlik değil, ilişki yaşamak -ayrıldıktan sonra- avantaj değil zaten.

Olaya tecrübe olarak bakanlar da var.

Hiçbir kadının yürümeyeceğini bile bile "tecrübe kazanayım" diye ilişki yaşayacağını sanmam.

Bu durumda sevgilisi olan yaşıtlarınızdan ruh hali bağlamında ne farkınız kaldı?

Sadece "şimdilik" yalnız olmanız... :KK14:

tatlım ben de 20 yaşına kadar kimseyle çıkmamıştım.Hiç sevgilim olmamıştı.Hatta arkadaşlarım o kadar garip karşılıyorlardı ki.neyse 21 yaşında arkadaşlarımın aşırı ısrarı ile aslında hiç bana uygun olmayan biriyle çıkmaya başladım ve 6 ay çıktım.Çocuğu sevmiyordum aslında ama işte heralde aşk diye bir şey yok diyordum:) neyse ondan ayrıldıktan 1 yıl sonra şimdiki eşimle tanıştım ve aşık oldum 6 yıl sonrada evlendik şimdi 3 yıllık evliyiz ve çok mutluyuz.belki o ilk ilişkiyi yaşamasaydım eşimin kıymeti bilemeyecektim.Karşına biri çıkarsa çık tabi ama her karşına çıkanlada çıkmana gerek yok.Biraz kısmet işi bunlar o yüzden hiç canını sıkma kimisi 100 kişiyle çıkar mutluluğu bulamaz kimisi bir kişiyle çıkar mutluluğu bulur.

X