Bu topik başka topik,yılın son ayı bizim ayımız olsun,göbüşler bebiş dolsun...

Tekrar merhaba arkadaşlar ... Cumartesi doktor randevum vardı; idrar testim pozitif çıkmıştı ama ben bir hafta daha bekleyip kesin ultrasonda görmek istedim. Cumartesi eşim ve kızımla birlikte doktora gittik ve ultrason görüntüsü çıkar çıkmaz "hayırlı olsun bebişlerin" lafını duydum. Hala şoku atlatabilmiş değilim... Bir beklerken iki çıkması hem hoş ve güzel bir sürpriz hem de bir taraftan korkutucu ... Çünkü yaşım 35 kızım 2007 Haziran doğumlu ve aradan çok uzun bir süre geçti. Nasıl adapte olacağımı düşünürken şimdi iki taneyi nasıl taşıyacağımı düşünmek durumundayım. Gerçi doktorumun beni korkuttuğu bir nokta daha var ...
Keselerden biri diğerinin yaklaşık yarısı kadar veya yarısından çok az daha büyük diyelim. Kendi kendine de kaybolabilir veya ileride büyüğünü de yakalayabilir dedi. Herşey Allahıma kaldı yani... 2 hafta sonra kalpleri dinlenecek; atıyorlarsa ikisini de taşıyor olduğuma emin olacağım. Ama ya birinin ki atmazsa diye korkudan da ölmek üzereyim. Hem sevinç hem korku ikisi bir arada yaşamak ve bu duygular arasında çalışmak çok zor ... Belirtiler 6 haftalık olmama rağmen had safhada ... şimdiden sabahları aşırı mide bulantım var ama öğleden sonra geçiyor allahtan ve biraz işlere kendimi veremiyorum. Herneyse ...

Sanırım artık bu topic'ten transfer olma zamanım geldi. Ama gitmeden önce sizlere kesinlikle takıntılı olmamanızı, hiç gün hesabı bile yapmamanızı tavsiye ediyorum. Ben yaptım, pişman oldum ve bıraktım ve bıraktığımın 2. veya 3. ayında işte karşınızdayım. Kendinizi başka uğraşlara verin ve buradan da uzak durun. Ne kadar unutsanız da burada birşeyler okumanız bile stres yaratacak ve o stres çok zararlı inanın bana. Ben öyle yaptım, buraya da yaklaşık 2 ay hiç girmedim. ne zaman gecikti ve test sonucum pozitif çıktı o zaman girip birşeyler yazdım. Ayrıca kilo vermeye de çalışmayın; biraz kilonun hiç zararı yok inanın bana. Doktorum beni haşlayacak diye korkuyorken, hiçbir şey demedi hatta zayıf olsan iki bebeği taşıman çok daha zor olurdu dedi. O nedenle olmanız gereken kilodan 3+5 kilo fazlanız var diye de üzülmeyin. Benim +10 var maalesef, ama sorun etmiyorum. Yeter ki sağlıklı olun ve iyi beslenin.

Umarım hepiniz Allah'ın izniyle yakında bana katılırsınız. Hepiniz için dua edeceğim. Benim bebişlerim için de dualarınızı esirgemeyin lütfen ...

Sizleri çok öpüyorum ... Görüşmek üzere ...

:nazar::nazar::nazar::nazar: maşallah canım. ne güzel ya 2 tane birden Rabbim sağ salim kucağına almayı da nasip etsin inşallah. çok imreniyorum böyle 2. kez anne olanlara.

merhaba kızlar, benim kırmızılar geldi malesef:KK43:(( Aralık ayıda geçti Bat: 8 ocak aylar öyle çabuk geçiyorki:KK43::KK43::KK43:

haklısın canım aylar geçiyor ne gelen var ne giden soframız her sene 2 kişiyle oluyor :KK14:

bu arada benim karnım davul gibi şişti. geliyor benim kırmızılar sanırım. bir gariibim ama. karnım şiş. akıntım var ve her ay ağrıyan göğüslerim ağrımıyor ama davul gibi oldular. gerçi bat da 18 aralık ama sanki bu ay da olmadı gibi geliyor bana :KK14:

:nazar::nazar::nazar::nazar: maşallah canım. ne güzel ya 2 tane birden Rabbim sağ salim kucağına almayı da nasip etsin inşallah. çok imreniyorum böyle 2. kez anne olanlara.

haklısın canım aylar geçiyor ne gelen var ne giden soframız her sene 2 kişiyle oluyor :KK14:

bu arada benim karnım davul gibi şişti. geliyor benim kırmızılar sanırım. bir gariibim ama. karnım şiş. akıntım var ve her ay ağrıyan göğüslerim ağrımıyor ama davul gibi oldular. gerçi bat da 18 aralık ama sanki bu ay da olmadı gibi geliyor bana :KK14:

Sofranız 2013'de şenlenecek bu birrrrr
Daha 18 Aralık'a 6 gün var bu ikiiiii
Moralsizlik hiç yakışmıyor kızıyorum bak üçççççç Seni kocaman öptüm. :KK16:

Benide eklermisiniz listeye BAT 20 Aralık :KK16:

Merhaba arkadaşlar! Ben yeni katıldım bu kulübe.Geçen yıl dışgebelik geçirdim ve 9 aydırda deniyoruz bir türlü nasip olmadı.Şimdi ilaç deniyoruz, hayırlısı inşaAllah! Benim BAT 20 Aralık beni de, eklerseniz sevinirim.

Kızlar aralık 20 de nüfus patlaması yaşanacak:KK1: :emir_bebek: :emir_bebek: :emir_bebek: :emir_bebek:

Kızlar aralık 20 de nüfus patlaması yaşanacak:
İnşaAllah Nisanbu! Allah mı söyletti ne :) ''Allah'tan sadece kafirler ümit keser.'' Yusuf suresi 87. ayet. Ümitleri kesmedden devam...Allah yar ve yardımcımız olsun inş.!

aman aman bir daha hap mı gözüm görmesin ve tüm evlenenlere de söleyeceğim sakın hap kullanmayın diye :KK1:

kizlar ben de 1,5 yil boyunca hep esim korundu hapla korunmadim ve korunmayi biraktigimiz ay hamile kaldim.. doum kontol haplari gercekten hamile kalmayi zorlastiriyor hatta bir arkadasim dediki ben 6ay kullandim hap biraktiktan 6ay sonra hamile kalabildim hapla ne kdr korunursan birakinca o kadar sure daha koruyor demisti bence haplar cok tehlikeli ya kadinin yapisini bozuyor cunku hic dogal degil yani ilaclar

kizlar ben de 1,5 yil boyunca hep esim korundu hapla korunmadim ve korunmayi biraktigimiz ay hamile kaldim.. doum kontol haplari gercekten hamile kalmayi zorlastiriyor hatta bir arkadasim dediki ben 6ay kullandim hap biraktiktan 6ay sonra hamile kalabildim hapla ne kdr korunursan birakinca o kadar sure daha koruyor demisti bence haplar cok tehlikeli ya kadinin yapisini bozuyor cunku hic dogal degil yani ilaclar

eyvahlar olsun 2 yıl kullandım 2 yıl olmayacak mı yani :KK31:

yok öyle birşey. evet doktorlar öyle söylüyor.1 yada 2 yıl zaman veriyorlar ama canım ben 3 yıldan fazla kullandım.temmuz ayında korunmamaya başladım.şimdi hamileyim.tabi biraz hormonların ve adetlerinin toparlanması sürecek ama normalde bile bi 6 ay olmazsa olmuyor.ben 5 ay sonra hamile kaldım.sen sabret ve düşünme gerisi gelir.

yok öyle birşey. evet doktorlar öyle söylüyor.1 yada 2 yıl zaman veriyorlar ama canım ben 3 yıldan fazla kullandım.temmuz ayında korunmamaya başladım.şimdi hamileyim.tabi biraz hormonların ve adetlerinin toparlanması sürecek ama normalde bile bi 6 ay olmazsa olmuyor.ben 5 ay sonra hamile kaldım.sen sabret ve düşünme gerisi gelir.

Canım allah razı olsun vallahi su serptin içime,bende temmuz ayından itibaren kullanmamaya başladım tam 6 ay olacak bu ay,inşaallah o zaman benimde bebişimin eli kulağında gelmek üzeredir :KK1:
Canım sende hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın inşaallah..:21: dua et bizler için..

Son düzenleme:
Canım allah razı olsun vallahi su serptin içime,bende temmuz ayından itibaren kullanmamaya başladım tam 6 ay olacak bu ay,inşaallah o zaman benimde bebişimin eli kulağında gelmek üzeredir :KK1:
Canım sende hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın inşaallah..:21: dua et bizler için..

inşallah canım.ovülasyon testin var mı bilmiyorum ama kullanabilirsin.yardımcı olur.kullanıyorsan da sadece umursama yeter.ben işe başladım 1.5 ay oldu rahatladım ve hamile kaldığım ayda öyle hesap kitap yapılacak doğru dürüst bir birliktelik yaşamadım.ya 1 keredir ya iki keredir.ama kısmet işte.mesela benim hiç sabah olmazdı.ben biraz uyku düşkünüyüm de.yani bir sürü sebep var evet ama aklıma bile gelmeyen zamanda hamile olduğumu öğrendim.

şimdi benim batasıca batıma 6 gün var.

benim kasıklarımda öyle bir hareketlilik var ki anlatamam, bir sağ tarafımda bir sol tarafımda, batıyor çıkıyor sanki falan filan, 2 gündür hareketlilik var, şimdi bu yumurtlama belirtisi de olabilir okuduklarıma göre, hamilelik belirtisi de. Ama benim bu ay aralık 6-7-8 gibi de aynı ağrılarım oldu hatta o zaman da yumurtlama belirtisi bu diye düşünmüştüm.

kafam karıştı....

23 günde bir oluyorum ben, bir hesaplayıcı yumurtlama tarihimi 6-7-8 diye gösteriyor bir hesaplayıcı 10-11-12 diye.. doktor erken yumurtladığımı söylemişti ama bilemiyorum tabi..

bir de tüm eklemlerim ağrıyor, sabah uykularına doyamoyorum ve sürekli uykum var....

grip de olabilirim tabi bu belirtiler hastalık belirtisi:))))

belirti belirti offff....

bir hafta bekleyemiyoruz, dokuz ay nasıl sabredeceğiz ki???

inşallah canım.ovülasyon testin var mı bilmiyorum ama kullanabilirsin.yardımcı olur.kullanıyorsan da sadece umursama yeter.ben işe başladım 1.5 ay oldu rahatladım ve hamile kaldığım ayda öyle hesap kitap yapılacak doğru dürüst bir birliktelik yaşamadım.ya 1 keredir ya iki keredir.ama kısmet işte.mesela benim hiç sabah olmazdı.ben biraz uyku düşkünüyüm de.yani bir sürü sebep var evet ama aklıma bile gelmeyen zamanda hamile olduğumu öğrendim.

Canım bu ay ovilasyon testi kullandım ve yumurtlama dönemini hatta gününü boş geçirmedim öyle hergün deil o hafta 2 günde bir oldu ilişki,canım sabah olmazdı derken? O ay ilişki sabah mı oldu ?

şimdi benim batasıca batıma 6 gün var.

benim kasıklarımda öyle bir hareketlilik var ki anlatamam, bir sağ tarafımda bir sol tarafımda, batıyor çıkıyor sanki falan filan, 2 gündür hareketlilik var, şimdi bu yumurtlama belirtisi de olabilir okuduklarıma göre, hamilelik belirtisi de. Ama benim bu ay aralık 6-7-8 gibi de aynı ağrılarım oldu hatta o zaman da yumurtlama belirtisi bu diye düşünmüştüm.

kafam karıştı....

23 günde bir oluyorum ben, bir hesaplayıcı yumurtlama tarihimi 6-7-8 diye gösteriyor bir hesaplayıcı 10-11-12 diye.. doktor erken yumurtladığımı söylemişti ama bilemiyorum tabi..

bir de tüm eklemlerim ağrıyor, sabah uykularına doyamoyorum ve sürekli uykum var....

grip de olabilirim tabi bu belirtiler hastalık belirtisi:))))

belirti belirti offff....

bir hafta bekleyemiyoruz, dokuz ay nasıl sabredeceğiz ki???

Hepimiz aynı ya buluttan nem kapar olduk,dün akşam çekirdek koyuyorum eşime çekirdek koktu ya :KK1: kokla bakalım şunu kokuyo mu diyorum eşime :KK1: yoo çekirdeğin koktuğu nerde görülmüş diyo,hadi bakalım al sana bir nem hamilemiyim acaba :KK1:bu arada erken yumurtlayabilirsin canım bende 26 günde oluyorum bazen 25,ovilasyon testinde 10.gün testte ikinci çizgi çıkmaya başladı 13. günde baya kalın çizgi çıktı..o testlerden al istersen sende...

Canım bu ay ovilasyon testi kullandım ve yumurtlama dönemini hatta gününü boş geçirmedim öyle hergün deil o hafta 2 günde bir oldu ilişki,canım sabah olmazdı derken? O ay ilişki sabah mı oldu ?

yani hani derler ya sabah yap iyi olur diye biz hiç öyle yapmadık.ve ben son ay ovülasyon testindeki çizgiyi de kaçırdım.o yüzden olmaz die bakıyordum yani.ama sana bir tavsiye biraz kafanı dağıt ve siteye girdiğin zamanları azalt.baktıkça aklına geliyor burda insanın.sonra sonuca ulaşınca,yani göbişini şişirirken bol bol vaktin olacak:)

o kişiden kişiye bünyeden bünye ye değişen bir durum tabiki :)))

X